مشاوره و ارزیابی رایگان!

شرایط تحصیل در آمریکا 2024 📚🔴+ معرفی بورسیه‌ها

تحصیل در آمریکا یکی از راحت‌ترین، موثرترین و پرتقاضاترین راه‌ها برای مهاجرت به این کشور است. آمریکا سالانه به طور متوسط پذیرای 1میلیون مهاجر است و تعداد زیادی از بهترین دانشگاه‌های جهان با رتبه‌های برتر جهانی در این کشور قرار دارد. البته که با توجه…


شرایط تحصیل در آمریکا 2024 📚🔴+ معرفی بورسیه‌ها

تحصیل در آمریکا یکی از راحت‌ترین، موثرترین و پرتقاضاترین راه‌ها برای مهاجرت به این کشور است. آمریکا سالانه به طور متوسط پذیرای 1میلیون مهاجر است و تعداد زیادی از بهترین دانشگاه‌های جهان با رتبه‌های برتر جهانی در این کشور قرار دارد. البته که با توجه به سطح پیشرفته و کیفیت بالای سیستم آموزشی این کشور رقابت شدیدی بین دانشجویان سراسر جهان برای قبولی در دانشگاه‌های آمریکا وجود دارد. در این مقاله شرایط موردنیاز برای قبولی در دانشگاه‎‌های آمریکا و مزایا و امکاناتی که با زندگی و تحصیل در آمریکا به دست می‌آورید آمده است.

مدرک زبان برای مهاجرت 2024✅📃+معرفی مدارک انگلیسی و آلمانی

تحصیل در آمریکا

شرایط تحصیل در آمریکا 2024 📚🔴+ معرفی بورسیه‌ها

ایالات متحده آمریکا شامل 50 ایالت، 1 حوزه فدرال، 5 سرزمین خودمختار و مجموعه‌ای از جزایر پراکنده می‌شود. این کشور در قاره آمریکای شمالی میان کشورهای مکزیک و کانادا و اقیانوس آرام و اقیانوس اطلس است.است. 

درواقع با تحصیل در مدارس یا دانشگاه‌های آمریکا شما ابتدا وارد ایالات متحده می‌شوید،د و بعد از سپری کردن دورۀ تحصیلی، می‌توانید پس از فارغ‌التحصیلی نوع ویزای خود را تغییر دهید تا در نهایت، اقامت دائم آمریکا را به‌دست آورید. ایالات متحده که خود بر پایه جذب مهاجر شکل گرفته است، و چالش‌برانگیز بودن مسیر برای تحصیل در آمریکا به معنی غیرممکن بودن آن نمی‌باشد.

متقاضیان بین‌المللی تحصیل در آمریکا حتی شانس تحصیل رایگان در این کشور را دارند که البته ایرانیان در این مورد استثنا بوده و امکان تحصیل رایگان برای متقاضی ایرانی در آمریکا بسیار کم است اما باز هم می‌توان با کمک بورسیه و کمک هزینه تحصیلی هزینه‌ها را کاهش دهیم. و اینکه در طول دوره تحصیلی خود امکان کار به مدت هفته‌ای 20 ساعت ( پاره‌وقت) را دارید.

دریافت ویزای توریستی چین 2024 🛂🎎

شرایط موردنیاز تحصیل در آمریکا

شرایط تحصیل در آمریکا 2024 📚🔴+ معرفی بورسیه‌ها

معیارهای مختلفی برای سنجش میزان صلاحیت شما برای ورود به دانشگاه‌های برتر و تحصیل در آمریکا وجود دارد که برای تحصیل در هرکدام از مقاطع تحصیلی این شرایط متفاوت هستند.  در ادامه لیستی از شرایط موردنیاز را آورده‌ایم:

✔ ارائه ترجمه ریز نمرات
✔ مدارک مختلف تحصیلی که در گذشته کسب کردید
✔ معدل بالای دوره‌ی تحصیلی پیشین
✔ سطح زبان 6 آیلتس به بالا و یا نمره تافل حداقل ۶۱
✔ دارا بودن تمکن مالی موردنیاز
✔ قبولی در آزمون های ورودی مانند SAT حداقل ۹۰۰ و بالاتر (تنها برای پذیرش بعضی دانشگاه‌ها موردنیاز است)
✔ بهترین سن برای تحصیل کارشناسی کمتر از 25 سال، برای ارشد کمتر از 30 سال و برای دکترا پایین 40 سال باشد.
✔ گپ تحصیلی که به معنی فاصله بین دریافت مدرک و شروع دوره تحصیلی دیگر نباید زیاد باشد و اگر هم زیاد بود باید قابل توجیه باشد.

آزمون SAT چیست؟
اس ای تی مخفف Scholastic Assessment Test یکی از امتحانات استاندارد برای ورود به دانشگاههای دولتی و غیر دولتی آمریکا در مقطع کارشناسی است. یک آزمون از دروس انگلیسی و ریاضی است که بخش انگلیسی سوالهایی برای خواندن و نوشتن (Reading, Writing) است. نمره کل این آزمون  ۱۶۰۰ است که هر بخش ۸۰۰ نمره دارد و شرکت در این آزمون شرایط سنی ندارد.

تحصیل+کار مدیریت بازرگانی در کانادا 2024🔵📈

بورسیه و کمک هزینه تحصیلی

شرایط تحصیل در آمریکا 2024 📚🔴+ معرفی بورسیه‌ها

تحصیل در آمریکا به طور معمول نیاز به معدل بالا ندارد و شما با معدل بالای 12 می‌توانید اقدام کنید ولی برای دریافت بورسیه تحصیلی موسسات آموزشی آمریکا باید معدل آخرین مدرک فارغ‌التحصیلی و ریز نمرات و نمره مدرک زبان بالا باشد.

ارائه سوابق پژوهشی و تالیفی معتبر در مقاطع ارشد و دکترا برای اخذ بورسیه تحصیلی امتیاز مثبت برای دریافت پذیرش است. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی امریکا بین 8000 تا 35000 دلار و در دانشگاه‌های خصوصی بین 25000 تا 55000 دلار، بسته به رشته تحصیلی می‌باشند.

بررسی مشاغل مهم و پردرآمد فرانسه 🤑🚩(2024)

مدارک موردنیاز برای تحصیل در آمریکا

شرایط تحصیل در آمریکا 2024 📚🔴+ معرفی بورسیه‌ها

مدارک که در زمان ثبت درخواست باید برای تحصیل در آمریکا به دانشگاه آمریکا ارسال شود، شامل موارد زیر خواهد بود:

📌 فرم اطلاعات شخصی

📌 نمرات آزمون استاندارد

📌 نمرات آزمون زبان انگلیسی

📌 توصیه‌نامه‌ها

📌 کپی پاسپورت

📌 تمکن مالی

📌 رزومه

تحصیل داروسازی در چین📚 + موقعیت‌های شغلی پس از تحصیل💊 (2024)

مزایای تحصیل در آمریکا

شرایط تحصیل در آمریکا 2024 📚🔴+ معرفی بورسیه‌ها

 

شهرت و اعتبار دانشگاه‌های این کشور به گونه‌ایست که تنها درس خواندن و دریافت مدرک از آن یک امتیاز مثبت به حساب می‌آید و با آن در تمام دنیا امکان ادامه تحصیل و یا مشغول به کار شدن دارید. علاوه براین با توجه به امکانات عملی و تحقیقاتی زیادی که آمریکا در اختیار دانشجویان می‌گذارد شما می‌توانید از نزدیک با دنیای علم و نحوه کار در آینده خود آشنا شوید در ادامه مزایای بیشتری از تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا می‌خوانید:

تحصیل در سومین کشور دنیا از نظر وسعت و جمعیت و در نتیجه تشکیل ارتباطات قوی

بزرگترین اقتصاد جهان با پیشرفته ترین تکنولوژی برای ارتقاع و به کارگیری علوم یادگرفته شده در دانشگاه

موقعیت‌های تحقیقاتی بسیار مناسب برای دانشجویان

امکان تحصیل در آمریکا باکیفیت ترین موسسات آموزشی و انجام تحقیقات و آزمایشات روی جدیدترین فناوری‌ها و علوم

تنوع و تعداد زیاد رشته‌های تحصیلی ارائه شده برای دانشجویان

امکان دریافت اقامت دائم با مشغول به کار شدن بعد از تحصیل در آمریکا

کیفیت آموزشی در دانشگاه‌های آمریکا ارتباطی با میزان شهریه‌ای که می‌پردازید ندارد.

مهاجرت پرستاران به کانادا(2024):💥👩‍⚕️پرتقاضاترین شغل در کشور کانادا

🛂 ویزای تحصیلی آمریکا

برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا، شما نیاز به رعایت چند مرحله دارید. این مراحل شامل انتخاب دانشگاه، پذیرش از دانشگاه، پرداخت هزینه‌ها و تهیه مدارک لازم است. در ادامه به صورت مختصر این مراحل را توضیح می‌دهم:

انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی: ابتدا باید دانشگاه و رشته‌ای که می‌خواهید در آن تحصیل کنید را انتخاب کنید. توجه کنید که دانشگاه باید مورد تأیید SEVP (Student and Exchange Visitor Program) باشد.

درخواست پذیرش از دانشگاه: باید به دانشگاه‌های مورد نظر درخواست پذیرش بدهید. برای این کار معمولاً نیاز به مدارکی مانند ترجمه رسمی مدارک تحصیلی، ریز نمرات، نمرات آزمون‌های زبان انگلیسی (مانند TOEFL یا IELTS)، رزومه و انگیزه‌نامه دارید.

دریافت فرم I-20: پس از دریافت پذیرش، دانشگاه یک فرم I-20 برای شما صادر می‌کند. این فرم نشان می‌دهد که شما به عنوان دانشجو در دانشگاه پذیرفته شده‌اید و اجازه ورود به آمریکا برای تحصیل را دارید.

پرداخت هزینه SEVIS: قبل از درخواست ویزا، باید هزینه SEVIS (Student and Exchange Visitor Information System) را پرداخت کنید. این هزینه معمولاً حدود 350 دلار است.

تعیین وقت مصاحبه در سفارت: پس از پرداخت هزینه SEVIS، باید به وب‌سایت سفارت یا کنسولگری آمریکا در کشور خود مراجعه کرده و برای مصاحبه وقت بگیرید.

تهیه مدارک لازم برای مصاحبه: مدارکی که باید برای مصاحبه آماده کنید شامل:
– پاسپورت معتبر
– فرم DS-160 (فرم درخواست ویزای غیر مهاجرتی)
– عکس‌های پرسنلی با مشخصات مورد نیاز
– فرم I-20
– رسید پرداخت هزینه SEVIS
– مدارک مالی که نشان‌دهنده توانایی مالی شما برای پوشش هزینه‌های زندگی و تحصیل در آمریکا است
– مدارک تحصیلی و پذیرش دانشگاه

مصاحبه در سفارت: در تاریخ مقرر به سفارت مراجعه کرده و در مصاحبه شرکت کنید. آفیسر سفارت از شما سوالاتی در مورد برنامه تحصیلی، هدف از تحصیل و توانایی مالی خواهد پرسید.

دریافت ویزا: در صورت موفقیت در مصاحبه، ویزای F-1 یا M-1 برای شما صادر می‌شود. ویزای F-1 برای تحصیل آکادمیک و ویزای M-1 برای دوره‌های فنی و حرفه‌ای است.

این مراحل به صورت کلی ارائه شده‌اند و ممکن است بر اساس کشور یا دانشگاه مورد نظر شما جزئیات متفاوتی داشته باشند. پیشنهاد می‌شود که قبل از شروع فرآیند، وب‌سایت سفارت آمریکا در کشور خود را مطالعه کنید تا از جزئیات دقیق آگاه شوید.

🧠📕کار و تحصیل رشته روانشناسی در آلمان(2024)

نتیجه‌گیری

باتوجه به پیشرفت تکنولوژی و امکانات، افزایش ارتباطات با سایر کشورها و شناخت بهتر ما از دنیا می‌توانیم ببینیم که آمریکا کشوری پیشرفته است که در آن امکان دسترسی به به روزترین امکانات و پیشرفت سریع در حوزه شغلی کاملا فراهم است. نکته دیگری که اگر در زمینه مهاجرت تحقیقات اندکی نیز داشته باشید شنیده‌اید این است که دریافت ویزای تحصیلی و اقامت موقت هر کشور جزو آسانتررین و کم‌هزینه‌ترین راه‌ها برای ورود و  مهاجرت همیشگی به کشورهای دیگر است.

روش‌های دریافت اقامت دائم آمریکا معمولا شمال ازدواج، خانواده، لاتاری و … می‌شود؛ علاوه بر اینها مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل نیز روشی راحت با شرایطی به نسبت آسان است.هم‌چنین شما می‌توانید فرزندان و همسر خود را نیز به خود به آمریکا ببرید.
 اگر نیاز به هرگونه مشاوره داشتید، از طریق شماره تماس 02122892823 می‌توانید با مشاوران ما در ره پویان عدالت در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1403/02/31
  • نویسنده : آناهیتا قمی
  • دسته بندی : اخبار,تحصیل

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823