مشاوره و ارزیابی رایگان!

✅ شرایط عالی تحصیل دندانپزشکی در مجارستان(2022)

  تحصیل دندانپزشکی در مجارستان، به علت وجود دانشگاه‌هایی با کیفیت‌ آموزشی عالی ، امکان گرفتن ویزا‌ برای دوره‌‌های‌ کوتاه‌مدت و همچنین این امر سبب شده‌ است‌ که بسیاری از متقاضیان مهاجرت به خارج‌ ، تحصیل‌ در مجارستان را به‌عنوان پلی برای ورود‌ به سایر‌…


(2022) شرایط عالی تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

 

تحصیل دندانپزشکی در مجارستان، به علت وجود دانشگاه‌هایی با کیفیت‌ آموزشی عالی ، امکان گرفتن ویزا‌ برای دوره‌‌های‌ کوتاه‌مدت و همچنین  مخارج های مقرون‌به‌صرفه تحصیل‌ و زندگی در مجارستان خیلی محبوب‌ می باشد .  این امر سبب شده‌ است‌ که بسیاری از متقاضیان مهاجرت به خارج‌ ، تحصیل‌ در مجارستان را به‌عنوان پلی برای ورود‌ به سایر‌ کشور‌ها‌ انتخاب نمایند .

 

کشور‌ مجارستان به‌عنوان یکی از کشورهای عضو‌ اتحادیه‌ اروپا ، هرساله تعداد بسیاری از متقاضیانی که هدف تحصیل در رشته دندانپزشکی در یک سرزمین اروپایی دارند را به خود جذب‌ نموده است . هزینه تحصیل دندانپزشکی در مجارستان در حدود ۱۷۰۰۰ دلار آمریکا  در سال می باشد . ما در این مقاله‌ از ره پویان عدالت به بررسی ابعاد متنوع تحصیل ، معرفی‌ دانشگاه‌های عالی مجارستان و مخارج های تحصیل‌ دندانپزشکی در کشور مجارستان خواهیم پرداخت.

 

اقامت دائم مجارستان بورسیه های تحصیلی مجارستان پزشکی در مجارستان

 

شرایط‌ کلی تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

شرایط‌ کلی تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

متقاضیانی که هدف تحصیل دندانپزشکی در مجارستان را دارند ، قبل از ورود به دانشگاه‌های معتبر این کشور‌ باید امتحان های ورودی دانشگاه‌های مجارستان را با موفقیت به اتمام برسانند. همچنین‌ باید دوره‌ یک‌ساله پیش‌پزشکی را بگذرانندکه این دوره‌ها توسط کالج‌ها و موسسات گوناگون در سرزمین مجارستان ارائه‌ می گردد .

 

بیشتر بخوانید: شرایط عالی تحصیل در دانشگاه پچ مجارستان (۲۰۲۲)

 

دانشجویان رشته دندانپزشکی در کشور‌ مجارستان الزاماً باید یک دوره‌ پنج‌ساله تحصیلی‌ را در این کشور سپری بنمایند. این دوره تحصیلی حاوی دو قسمت علوم‌ پایه‌ و بالینی‌ می باشد و به صورت کاملا برنامه‌ریزی‌ شده‌ برای دانشجویان متقاضی‌ ارائه می گردد .

مزایای‌ تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

مزایای‌ تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

ازجمله مزایای تحصیل دندانپزشکی در مجارستان ، می‌توان به موارد زیر‌ اشاره‌ کرد :

🔵داشتن سطوح بالای آموزشی و پژوهشی در سطح بین‌المللی در دانشگاه‌های مجارستان
🟡استفاده از کلیه خدمات بیمه درمانی هنگام تحصیل در مجارستان
🔵اعتبار بالای مدارک پزشکی و دندانپزشکی ارائه شده توسط دانشگاه‌های معتبر‌ موجود در کشور مجارستان که دارای استاندارد تعیین‌شده از سوی تمام نهادها و         سازمان‌‌های‌ بهداشتی‌ و دولتی در کل دنیا می باشند .
🟡امکان‌ اشتغال پس از اتمام‌ دوره‌ تحصیل در کلیه سرزمین های عضو اتحادیه‌ اروپا و کشورهای معتبری مثل آمریکا ، کانادا ، انگلستان و غیره
🔵عضویت تمام دانشگاه‌های علوم‌ پزشکی مجارستان در سازمان‌ بهداشت‌ جهانی
🟡دانشجویان دندانپزشکی دانشگاه‌های ارزشمند سرزمین مجارستان این امکان‌ را دارند که در حین تحصیل به دیگر دانشگاه‌های سرزمین های اروپایی عضو شینگن و یا   کشورهایی مانند آمریکا و کانادا انتقال‌ پیدا‌ کنند .
🔵امکان تحصیل در شاخه دندانپزشکی به زبان انگلیسی
🟡امکان سپری کردن دوره فاندیشن در دانشکده های معتبر مجارستان

دوره فاندیشن جهت تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

دوره فاندیشن جهت تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

تحصیل در دوره‌‌های‌ پیش‌پزشکی یا فاندیشن در مجارستان ، می‌تواند عالی ترین گزینه برای آن دسته از متقاضیانی که از نظر‌ دانش‌ زبان انگلیسی ضعیف می باشند و یا آمادگی‌ لازم برای ورود‌ به کالج های پزشکی‌ و دندانپزشکی را ندارند ، محسوب خواهد شد .

در دوره‌‌های‌ پیش‌پزشکی مجارستان ، تقاضاکننده به مدت یک‌تا‌ دو ترم به زبان انگلیسی در مجارستان تحصیل‌ می نماید و دانشگاه او را برای سپری کردن آزمون ورودی‌ آماده می نماید .

 

بیشتر بخوانید :صفر تا صد🔵🟡 تحصیل شاخه سم شناسی در مجارستان(۲۰۲۲)

 

شانس‌ قبولی برای متقاضیانی که در دوره‌‌های‌ فاندیشن شرکت‌ می نمایند به مراتب بیشتر می باشد زیرا‌ با منابع‌ آزمون‌ کاملا آشنا‌ هست و از قبل خود را برای سوالات آزمون حاضر کرده‌اند . دوره های فاندیشن هم به زبان انگلیسی عرضه می‌شوند.

شرایط‌ و مدارک لازم جهت گرفتن پذیرش و تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

شرایط‌ و مدارک لازم جهت گرفتن پذیرش و تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

دوره‌‌های‌ تحصیلی‌ به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های مجارستان ، مهارت‌های انگلیسی دانشجویان را ارزیابی کرده . درغیر این صورت‌ ممکن خواهد بود از دانشجویان بخواهند مدرکی را در قالب نمرات آزمون‌ آیلتس یا آزمون تافل عرضه دهند . مدت‌ زمان‌ تحصیل دندانپزشکی در مجارستان ،  ۵ سال (شامل ۱۰ ترم) می باشد . 

زبان تحصیل‌ و آموزش‌ در رشته دندانپزشکی در دانشگاه‌های کشور مجارستان اکثرا به زبان انگلیسی می باشد . درصورتی که تقاضا کننده دارای مدرک زبان نباشد ، حتما بایستی در دوره‌‌های‌ زبان انگلیسی که در سرزمین مجارستان برگزار می‌گردد شرکت کرده و پس از دریافت مدرک زبان با نمره‌ قبولی مناسب‌ شروع‌ به تحصیل دندانپزشکی در مجارستان و دانشگاه موردنظر‌ خودتان نماید .

 

بیشتر بخوانید :🟩 تحصیل در مجارستان | بهترین رشته های تحصیلی در مجارستان (۲۰۲۳)

 

در ۳ سال اول متقاضیان ، علوم پایه و نوبت های دندانپزشکی را آموزش می‌بینند که این دوره‌‌ها‌ پایه و اساس‌ دندانپزشکی بالینی می باشند همچنین در ۲ سال پایانی ، مطالعه‌ بالینی‌ در هر یک از شاخه های دندانپزشکی با تأکید بر ارزیابی و مدیریت بیماران صورت‌ می‌پذیرد .

دانشجویان سال آخر دندانپزشکی حتما باید در برنامه‌های انتخابی تحصیل‌ ، همایش های بالینی‌ و فعالیت‌‌های‌ بیمارستانی شرکت‌ نمایند و بعد از پایان موفقیت‌آمیز این دوره‌ها به این اشخاص مدرک دکترای دندانپزشکی اعطا می شود .

مورد دیگر این که متقاضیان مدارک و شرایط‌ زیر را جهت‌ گرفتن پذیرش‌ از سوی دانشگاه مربوطه در مجارستان حتما باید عرضه کنند :
✅پاس کردن امتحان های ورودی ارائه‌ شده توسط دانشگاه موردنظر‌
✅تکمیل کردن فرم‌ درخواست برای ورود به دانشگاه
✅عرضه دیپلم دبیرستان‌ و یا دبستان و مورد دیگر این که تهیه رونوشت از این مدرک‌ها به صورت رسمی و ترجمه‌ شده‌ به زبان انگلیسی
✅گزارش‌ برگه‌‌های‌ رسمی مربوط به واکسیناسیون‌ در مورد‌ هپاتیت B ، تشنج ، سرخک
✅ارائه‌ یک بیانیه‌ و وثیقه مالی که نشان‌ از تمکن‌ مالی شما برای مدت زمان‌ تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان و همچنین‌ گذران زندگی برای دوره یک سال در این سرزمین باشد
✅اسکن کامل‌ پاسپورت فرد تقاضاکننده
✅ارائه‌ مدرک پاسپورت که الزاماً باید در حدود ۶ ماه اعتبار‌ داشته باشد‌ .
✅ارائه مدرک شناسایی‌ و شناسنامه‌ و کارت‌ ملی‌ و یا سایر مدارک‌ شناسایی‌ شخص تقاضاکننده به صورت‌ کاملاً‌ ترجمه‌ شده‌ به زبان انگلیسی
✅پرداخت کلیه هزینه های مرتبط به امور ثبت‌ نام‌ و پذیرش‌ تحصیلی‌ در سرزمین مجارستان به وسیله فرد تقاضاکننده
✅ارائه گواهی زبان رسمی تافل ۶۰ تا ۸۰ یا آیلتس ۵ تا ۶

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی حقوقی ره پویان در ارتباط باشید

آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل دندانپزشکی در مجارستان میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 🤍

5/5 - (15 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823