مشاوره و ارزیابی رایگان!

نکاتی مفید و کاربردی درباره تحصیل کارشناسی در سوئیس در سال 2023😊

سوئیس از ثروتمندترین کشورهای اروپاست و تحصیل در مقطع کارشناسی در سوئیس می تواند فرصت های شغلی و زندگی خوبی را برای شما فراهم نماید. تحصیل کارشناسی در سوئیس، 3 تا 4 سال زمان می برد. زبان تدریس در دانشگاه های سوئیس در دوره کارشناسی، آلمانی و فرانسوی می باشد. از امتیازات تحصیل در سوئیس، می توان به وجود بهترین دانشگاه های بین المللی👌، انواع برنامه های تحصیلی جذاب😍، امکان کسب بورس تحصیلی😎 و امکان کار دانشجویی اشاره نمود. دانشجویان کارشناسی در سوییس، اجازه کار کردن در حدود 10 ساعت در هفته را دارند. از جمله رشته های تحصیلی مقطع کارشناسی جهت کسب اقامت سوئیس از طریق تحصیل، علوم طبیعی و انسانی، ریاضیات و علوم کسب و کار می باشد.


شاخص سوییس -ره پویان عدالت

سوئیس از ثروتمندترین کشورهای اروپاست و تحصیل در سوئیس فرصت های شغلی و زندگی خوبی را برای شما ایجاد می کند. تحصیل کارشناسی در سوئیس، 3 تا 4 سال طول می کشد. دروس کارشناسی در دانشگاه های سوئیس، معمولا به زبان آلمانی یا فرانسوی ارائه می شوند.

 

شرایط تحصیل کارشناسی در سوئیس

شرایط تحصیل کارشناسی در سوئیس

شرط اساسی ورود به دوره کارشناسی در سوئیس، داشتن مدرک دیپلم همراه ریز نمرات است. دروس دوره لیسانس در سوئیس معمولا به زبان آلمانی و فرانسوی ارائه می شود. برای این منظور گرفتن مدرک زبان B1 و یا B2 نیاز هست که با شرکت در امتحانات DELF یا DALF برای زبان فرانسه و نیز امتحان DSH، OSD، telc و آزمون های معتبر دیگر برای زبان آلمانی ممکن می شود.

بعضی دانشگاه های سوئیس برنامه های خود را به زبان انگلیسی ارائه می کنند. برای پذیرش از این دانشگاه ها باید حداقل نمره 6.5 در امتحان آیلتس دریافت کنید. این دانشگاه ها مدرک تافل را نیز قبول می کنند. اگر به زبان مسلط نیستید، دوره های آموزشی زبان در کشور سوئیس برگزار می شود😉. هرچند با تسلط بر زبان در کشور خود، پذیرش شما آسان تر است.

در مورد شرط سنی تحصیل کارشناسی در سوئیس، سن خاصی مطرح نیست و محدودیتی وجود ندارد.

شرایط تحصیل در کشور سوئیس

امکان دارد آزمونی برای سنجش تسلط بر دروس اصلی دوره دبیرستان، قبل از شروع به تحصیل در دوره کارشناسی در سوئیس از شما گرفته شود که در صورت کسب نمره قبولی از سوی دانشگاه پذیرفته می شوید. از آنجایی که زبان ایتالیایی هم در جنوب کشور سوییس رواج دارد، امکان دارد بعضی دروس تحصیلی در مناطق مذکور نیز به زبان ایتالیایی ارائه گردد که در این صورت باید مدرک زبان ایتالیایی ارائه کنید😊.

مزایای تحصیل کارشناسی در سوئیس

تحصیل کارشناسی در سوئیس برای دانشجویان بین‌المللی گزینه مناسبی ست؛ برای اینکه چندین دانشگاه از بهترین دانشگاه‌های جهان در کشور سوئیس قرار دارند. برای تحصیل کارشناسی در سوئیس شما باید نخست رشته تحصیلی موردنظر و سپس دانشگاه مناسب را از بین دانشگاه های سوئیس انتخاب کنید.

مزایای تحصیل کارشناسی در سوئیس

تحصیل کارشناسی در سوئیس مزایای خوبی دارد. حتما تعجب می کنید اگر بگوییم با وجودی که کشور سوییس از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان است، اما تمام دانشجویان خارجی، با شهریه پائین دانشگاه های سوئیس که حدود ۴۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار می باشد، می‌توانند در این کشور تحصیل کنند😳.

موارد زیر از مزیت های اصلی دوره لیسانس در سوئیس هستند:

 • امکان زندگی و کسب علم در یکی از مرفه ترین کشورهای دنیا
 • شهریه های مناسب دانشگاه‌های دولتی سوییس برای دانشجویان بین‌المللی
 • قرار داشتن دانشگاه‌های سوئیس در لیست برترین دانشگاه‌های جهان
 • تحصیل در سوییس، کشوری با فرهنگ چندگانه و زبان های مختلف
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در سوییس
 • درآمد بالا و درصد بیکاری پایین در کشور سوئیس
 • فرصت‌های شغلی فراوان پس از اتمام تحصیل در سوییس
 • دارا بودن سوییس از مدرن ترین امکانات بهداشتی
 • امکان مسافرت به کشورهای منطقه شینگن با ویزای تحصیلی کشور سوئیس

شرایط دریافت ویزای تحصیلی برای تحصیل کارشناسی در سوئیس

تحصیل کارشناسی در سوئیس

دانشجویان بین المللی جهت رفتن به سوئیس و شروع ترم تحصیلی شان بایستی موفق به اخذ ویزای تحصیلی کشور سوئیس گردند. ویزاهای دانشجویی دانشگاه های سوئیس بستگی به مدت زمان تحصیل دانشجویان داشته و به دو گروه کلی تقسیم می شود:

1-ویزای C سوئیس:

برای دوره کوتاه و فشرده که بیش از 3 ماه طول نمی کشد و طول مدت رسیدگی به آن 10 روز تا یک هفته است.

2-ویزای D سوئیس:

برای دوره بلند مدت که از 3 ماه بیشتر طول می کشد و طول مدت رسیدگی به آن 8 تا 10 هفته است.

در صورتی که می خواهید ویزای D سوئیس را دریافت کنید و طول مدت تحصیل شما از 3 ماه بیشتر است، باید پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه سوئیسی قراری را با سفارت سوئیس ترتیب داده و مدارک لازم را تحویل و مصاحبه را انجام دهید.

به متقاضیان توصیه می کنیم که این کار را در صورت امکان 6 ماه پیش از آغاز سال تحصیلی در کشور سوئیس انجام دهند. تمام مدارک به غیر از فرم درخواست نیز باید به انگلیسی ترجمه شود. مدارک لازم برای ارائه به سفارت سوئیس موارد زیر هستند:

 • 3 فرم درخواست ویزای D کامل شده
 • 4 عدد عکس پاسپورتی
 • پاسپورت با اعتبار بالای 90 روز
 • مدرک پرداخت هزینه های ثبت نام و تحصیل
 • مدرک دال بر امکان مالی جهت ساپورت مخارج زندگی
 • نامه دریافت وام دانشجویی صادر شده توسط دانشگاه سوئیسی
 • نامه پذیرش از دانشگاه در کشور سوئیس
 • رزومه
 • SOP یا بیانیه شخصی
 • بلیط رزرو شده برگشت

 

این مقاله را از دست ندهید😉: بهترین بورسیه های تحصیلی سوئیس

مدارک موردنیاز برای تحصیل کارشناسی در سوئیس

مدارک مورد نیاز برای تحصیل کارشناسی در سوئیس

در کشور سوئیس هیچ روش درخواست متمرکزی وجود ندارد و متقاضیان بایستی برای ثبت نام به طور مستقیم با دانشگاه موردنظر تماس داشته باشند. این کار معمولا به وسیله سایت خود دانشگاه انجام می شود. نخست باید شرایط مدرک زبانتان را چک کنید، برای اینکه کشور سوئیس سه زبانه(آلمانی، فرانسوی و انگلیسی) است و تحصیل به این زبانها در آنجا ممکن می باشد.

دارا بودن مدرک دیپلم با معدل بالا شرط بعدی است. برای آگاهی از مدارک موردنیاز جهت گرفتن پذیرش تحصیلی از کشور سوئیس متقاضیان باید این لیست را چک کنند:

 • فرم درخواست برای تحصیل کارشناسی در سوئیس(کامل شده)
 • دو عدد عکس پاسپورتی
 • کپی دیپلم متوسطه و ریز نمرات
 • کپی مدرک های شناسائی
 • سفارش نامه یا توصیه نامه
 • مدرک زبان TOEFL با نمره حداقل 80 در امتحان کتبی و حداقل 213 در امتحان کامپیوتری
 • رزومه متقاضی تحصیل در سوئیس
 • رسید پرداخت شهریه ثبت نام دانشگاه در کشور سوئیس به مقدار CHF150 (فرانک سوئیس)
 • SOP یا بیانیه شخصی

مراحل پذیرش در دوره‌ی کارشناسی در سوئیس

تحصیل کارشناسی در سوئیس

دانشگاه‌ های کشور سوییس به خاطر داشتن رتبه­ های بالا در جهان، متقاضیان بسیاری از سرتاسر دنیا دارند و پذیرش گرفتن در آن ها آسان نیست. اخذ پذیرش تحصیلی از کشور سوئیس مراحل 4گانه زیر را دارد:

-انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی در سوئیس
هر متقاضی برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های سوئیس اول باید رشته ی دلخواه و سپس دانشگاه مناسب خود را مشخص کند. همچنین همانطور که در بخش های قبل اشاره کردیم سوئیس کشوری چند زبانه است، پس لازم است متقاضی در مورد زبان آموزشی رشته و دانشگاه انتخابی خود اطلاعات کافی کسب نماید.

-بررسی مدارک لازم جهت پذیرش تحصیلی در دانشگاه های سوئیس
پروسه دریافت پذیرش از دانشگاه های سوئیس برای همه دانشگاه ها یکی نیست و بسته به نوع دانشگاه مسیری متفاوت برای کسب پذیرش وجود دارد. پارامترهای مستقل و خاصی جهت دادن پذیرش، برای هر دانشگاه وجود دارد. متقاضیان باید جزییات پذیرش را در تماس با دفتر پذیرش دانشگاه های سوییس جویا شوند.

-ارتباط با دانشگاه در کشور سوییس به طور مستقیم
متقاضیان جهت اطلاع از برنامه ثبت نام، پذیرش، زمان ارسال مدارک و … باید شخصا به تماس با دفتر پذیرش دانشگاه سوئیسی بپردازند تا اطلاعات کافی کسب کنند.

-درخواست برای اخذ ویزای تحصیلی سوئیس
متقاضیان می توانند با مراجعه به صفحه اینترنتی که بخش فدرال امور خارجه برای اطلاع رسانی ویزاهای مختلف و اقامت در کشور سوئیس و نیز مدارک موردنظر برای درخواست و دریافت ویزای تحصیلی سوئیس ایجاد کرده، در مورد شرایط اخذ ویزا و اقامت اطلاعات کسب کنند.

هزینه های تحصیل کارشناسی در سوئیس

هزینه های تحصیل کارشناسی در سوئیس در مقایسه با دیگر کشورهای اروپا و یا آمریکا کمتر است. هزینه های دانشگاه‌های دولتی پایین تر از هزینه های دانشگاه‌های خصوصی در دوره کارشناسی در سوئیس هستند.

در کشور سوئیس هزینه‌ها بسته به شهر تحصیل، مقطع، دانشگاه، و… متفاوت است. هزینه تحصیل کارشناسی در سوئیس در دانشگاه‌های دولتی سالانه حدود 800 تا 1,300 یورو بوده و هزینه دانشگاه‌های خصوصی و بین‌المللی سوئیس بین 1,500 تا 16,000 یورو در سال است.

تحصیل کارشناسی در سوئیس
هزینه زندگی در سوئیس برای هر فرد در ماه بسته به مدل زندگی حدود 650 تا 2,500 یورو است؛ همچنین هزینه اجاره مسکن در سوئیس نیز ماهیانه بین 450 تا 1,000 یورو است. توجه داشته باشید که دانشجویان بایستی هزینه‌ی بیمه‌ی دانشجو در کشور سوییس را نیز که بین 250 تا 330 یورو می باشد، پرداخت کنند🙂.

 

بیشتر بخوانید: 6 روش آسان مهاجرت به سوئیس

بهترین دانشگاه های سوئیس در سال 2023

هر سال موسسه های معتبری در دنیا لیست بهترین دانشگاه های جهان را اعلام می کنند که همواره دانشگاه های کشور سوئیس جایگاهی عالی در بین دانشگاههای برتر جهان دارند و بهترین دانشگاه های سوئیس در لیست بهترین دانشگاههای جهان هستند.

تحصیل کارشناسی در سوئیس

در زیر بهترین دانشگاه های سوئیس در سال 2023 را معرفی کره ایم😍:

 • دانشگاه ETH Zurich: به ترتیب رتبه 13، 6 و 19 در رنکینگ های THE و QS و ARWU
 • دانشگاه École polytechnique fédérale de Lausanne: به ترتیب رتبه 13، 6 و 19 در رنکینگ های THE و QS و ARWU
 • دانشگاه Zurich : به ترتیب رتبه 38، 18 و 78 در رنکینگ های THE و QS و ARWU
 • دانشگاه Basel: به ترتیب رتبه 90، 76 و 61 در رنکینگ های THE و QS و ARWU
 • دانشگاه Bern: به ترتیب رتبه 113، 123 و 101-150 در رنکینگ های THE و QS و ARWU

 

نتیجه گیری

تحصیل کارشناسی در سوئیس مرحله اول تحصیل در دانشگاه های عالی سوئیس است. نظام آموزشی سوئیس سطح بالایی دارد و هزینه های تحصیل کارشناسی در سوئیس بسیار مقرون به صرفه است.

از لحاظ سطح کیفی زندگی نیز کشور سوییس بهترین جایگاه را در دنیا دارد. به خاطر مزایای فراوان تحصیل کارشناسی در سوئیس این کشور از پر متقاضی ترین جاها برای تحصیل است.

کشور سوئیس از دانشجویان در همه مقاطع استقبال کرده و کشور دانشجوپذیری می باشد. بسیاری از ثروتمندان و سیاستمداران بزرگ جهان، فرزندانشان را از طریق مهاجرت تحصیلی به سوییس، به آنجا راهی می کنند😉.

 

اگر درباره تحصیل در دانشگاه های کشور سوئیس، به ویژه تحصیل کارشناسی در سوئیس و مدارک و شرایط آن سوالی دارید با کارشناسان ره پویان عدالت تماس بگیرید💛. 

مشاوره رایگان: 02122892823

آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل کارشناسی در سوئیس میدانید؟ دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید🥰.

4.7/5 - (80 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

10 دیدگاه برای “نکاتی مفید و کاربردی درباره تحصیل کارشناسی در سوئیس در سال 2023😊”

 • amirsam.sadeghi

  سلام . من 19 سالمه و میخواستم رشته معماری در کشور سوئیس تحصیل کنم معدل مدرک دیپلمی که دارم 17.20 هستش و در حال حاضر دارم برای ایلتس میخونم و تا 4 ماه اینده ایلتس دارم . میخواستم بدونم میتونید پذیرش دانشگاه Lucerne رو برای من بگیرید؟

  • لیلا طلیمی

   سلام دوست عزیز بله لطفا با همکاران من در دفتر موسسه در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنند 02122892823

 • کیمی

  سلام من 26 ساله هستم و 3 سال گپ تحصیلی دارم میتونم برای دانشگاه های سوئیس اقدام کنم؟

 • مائده

  سلام به زبان ایتالیایی مسلط هستم میتونم در سوئیس تحصیل کنم؟

 • yegane

  سلام وقت شما بخیر . برای ازمون ورودی دوره کارشناسی در سوئیس فقط دروس تخصصی هستش ؟ و به چه زبانی ازمون برگزار می شود؟؟

  • لیلا طلیمی

   سلام یگانه عزیز خیر دروس عمومی هم در آزمون هست و بستگی داره برای چه رشته و چه مقطعی بخوایید آزمون بدید

 • ALI

  تحصیل به زبان ایتالیایی در سوئیس؟؟؟؟ میشه چندتا دانشگاه نام ببرید ؟

  • لیلا طلیمی

   سلام دوست عزیز تدریس و تحصیل در دانشگاه دلاسویزارلا ایتالیانا سوئیس در مقطع کارشناسی معمولا به زبان ایتالیایی امکانپذیر هست

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823