مشاوره و ارزیابی رایگان!

همه چیز درباره ی رشته ی هنر در آلمان2023🎨

رشته ی هنر در آلمان امروزه طرفداران خاص خود را دارد چرا که هزینه تحصیل در آلمان برای دانشجویان مناسب است و همچنین می توانند از حقوق و مزایای بالا و شرایط تحصیلی و زندگی خوبی برخوردار شوند،پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید🤩…


همه چیز درباره ی رشته ی هنر در آلمان2023

رشته ی هنر در آلمان امروزه طرفداران خاص خود را دارد چرا که هزینه تحصیل در آلمان برای دانشجویان مناسب است و همچنین می توانند از حقوق و مزایای بالا و شرایط تحصیلی و زندگی خوبی برخوردار شوند،پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید🤩

😉 شرایط تحصیل رشته هنر در آلمان

شرایط تحصیل رشته هنر در آلمان

اگر مایلید یک مدرک معتبر دریافت کنید، پیشنهاد ما تحصیل در یکی از شاخه های رشته هنر در آلمان می باشد. دانشجویان در صورت داشتن شرایط لازم می توانند در بهترین دانشگاه های هنر آلمان مشغول به تحصیل شوند. دریافت پذیرش جهت تحصیل رشته هنر در آلمان دارای شرایط خاصی است، اما دانشجویان علاقه مند به ادامه تحصیل در این رشته ابتدا مورد ارزیابی قرار میگیرند و باید در آزمون ورودی شرکت نمایند.

از دیگر شرایط تحصیل هنر در آلمان می توان به شرط معدل سطح بالا اشاره کرد. همچنین دانشگاه های کشور آلمان جهت پذیرش دانشجویان رشته هنر دارای شرط سنی می باشند و دانشجویان قبل از اقدام برای اخذ پذیرش باید رده های سنی مورد قبول دانشگاه انتخابی خود را مورد توجه و بررسی قرار دهند.

همچنین دانشجویان باید با توجه به این که دانشگاه های دولتی و یا خصوصی آلمان را برای ادامه تحصیل رشته هنر در آلمان انتخاب می کنند، باید مدرک زبان آلمانی و یا انگلیسی مورد نیاز دانشگاه را ارائه کنند.

👩‍🎓 تحصیل در مقطع کارشناسی هنر آلمان

تحصیل در مقطع کارشناسی هنر آلمان

دانشجویان رشته هنر در دوره کارشناسی در آلمان، تمامی دروس را به صورت کامل و جامع آموزش دیده و به تحصیل در شاخه های محدود هنری مشغول می شوند. در ترم یک دوره کارشناسی هنر دانشجویان دروس مجسمه سازی، موسیقی، طراحی، نقاشی و یا رقص را آموزش می بینند.

برای وارد شدن به این دوره دانشجویان باید در آزمون ورودی شرکت نمایند. مدرک زبان مورد نیاز دوره کارشناسی رشته هنر در آلمان IELTS 6.5 و مدرک زبان فرانسوی مورد نیاز این دانشگاه می باشد.

در این دوره دانشجویان در حال تحصیل هنر در آلمان مجازند یکی از رشته های عکاسی، طراحی بازی های رایانه ای، طراحی ارتباطات، فیلم سازی و طراحی حرکتی، طراحی تعاملی دیجیتال و شبیه سازی را انتخاب کنند.

📙 تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هنر آلمان

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هنر آلمان

دانشجویان علاقه مند به رشته هنر در آلمان می توانند جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، رشته های استراتژی طراحی، فضاهای رسانه ای، عکاسی و غیره را انتخاب کنند. دانشجویان بین المللی برای ورود به این دوره باید دارای مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی را بر اساس نیاز دانشگاه داشته باشند.

از دیگر شرایط و الزامات تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد آلمان در رشته هنر، داشتن مدرک دوره کارشناسی با حداقل معدل 17 می باشد. داشتن یک انگیزه نامه قوی و توصیه نامه در این دوره تاثیر بسیاری بر نظر دانشگاه در زمینه اخذ پذیرش می باشد. در طول تحصیل کارشناسی ارشد رشته هنر در آلمان دانشجو باید بر روی پروژه تحقیقاتی خود کار کند و در پایان دوره، پایان نامه خود را ارائه نماید و از آن دفاع کند.

📚 تحصیل در مقطع دکتری هنر آلمان

تحصیل در مقطع دکتری هنر آلمان

برای تحصیل دکترا هنر در آلمان، دانشجویان بین المللی باید دارای مدرک دوره کارشناسی ارشد با معدل سطح بالا، مدرک زبان آلمانی و یا انگلیسی و یک رزومه تحصیلی بسیار عالی پربار باشند.

قبل از اقدام به گرفتن پذیرش از دانشگاه های هنر آلمان، پذیرش در این مقطع نیاز به داشتن یک استاد راهنما و یا سوپروایزر جهت آسان تر شدن و کمک به روند اخذ پذیرش از دانشگاه دارد.

در این دوره دانشجویان می توانند بورسیه های تحصیلی بسیار گوناگونی را دریافت کنند و در طیف گسترده ای از رشته های هنری مشغول به تحصیل شوند. مثل دوره کارشناسی ارشد هنر، دانشجویان دوره دکترا در آلمان نیز باید در طول تحصیل بر روی پروژه انتخابی خود کار نمایند و در پایان دوره پایان نامه خود را ارائه و از آن دفاع کنند.

تحصیل موسیقی در سوئیس👩‍🎓🎶 ۲۰۲۳ + شرایط و دانشگاه ها

🧐 گرایش های رشته هنر در آلمان

گرایش های رشته هنر در آلمان

برخی گرایش های پرطرفدار رشته هنر در آلمان:

 • رشته معماری و هنرهای تجسمی
 • رشته بازیگری
 • رشته عکاسی
 • رشته نقاشی
 • رشته مجسمه‌سازی
 • رشته طراحی صحنه
 • رشته کارگردانی

تمامی گرایش های گفته شده نیز دارای زیر شاخه های دیگری می باشند.

آخرین مهلت💥 اخذ پذیرش رشته هنر در فرانسه 👩‍🎨 ۲۰۲۳

🌟 دانشگاه هنر برلین (University of Berlin)

University of Berlin دانشگاه هنر برلین

دانشگاه هنر برلین (The Universität der Künste Berlin) یکی از دانشگاه‌های هنر بزرگ و برتر اروپا می باشد و همان‌طورکه از نام این دانشگاه مشخص است،در شهر برلین قرار دارد. دانشجویان با انتخاب این دانشگاه و تحصیل در آن، مباحث هنری را به بهترین نحو ممکن از استادان عالی رتبه خواهند آموخت. در‌حال‌حاضر، دانشگاه هنر برلین دارای چهار دانشکده می باشد:

 • دانشکدۀ هنرهای تجسمی
 • دانشکدۀ طراحی
 • دانشکدۀ موسیقی
 • دانشکدۀ هنرهای نمایشی

در این دانشگاه، دانشجویان طیف وسیعی از رشته‌های هنر و طراحی را می‌توانند انتخاب کنند.

همچنین، دانشگاه مذکور مدرسه‌ای دولتی در زمینۀ هنر و کوچک‌ترین مؤسسۀ آموزش عالی در بین دانشگاه‌های موجود در برلین به‌شمار می‌رود و چهار کالج تخصصی در حوزه‌های هنرهای زیبا، معماری و رسانه و طراحی دارد. این دانشگاه تقریباً  ۳۶هزار نفر دانشجو دارد و یکی از سه دانشگاه موجود در آلمان محسوب می شود که دانشکده‌های موسیقی را در یک مؤسسه گنجانده است.

نکتۀ مهم دیگر اینکه شیوۀ تدریس استادان به‌صورتی است که تمامی مطالب موردنیاز دانشجو در زمینۀ هنر را به آنان آموزش می‌دهد. دانشگاه هنر برلین ازجمله محدود دانشگاه‌های هنری است که دانشجویان در مقاطع دکتری و فوق‌دکتری هنر در آن می‌توانند تحصیل کنند.

😊 دانشگاه باوهاوس وایمار (Bauhaus Weimar)

دانشگاه-باوهاوس-وایمار-Bauhaus-Weimar

دانشگاه باوهاوس وایمار (Bauhaus University, Weimar) یکی دیگر از دانشگاه‌های معروف آلمان در زمینۀ هنر و طراحی می باشد که علاقه‌مندان به تحصیل هنر دوره‌های مختلفی را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری می‌توانند بگذرانند. این دانشگاه به‌دنبال تلفیق هنر و فناوری می باشد. دانشکده‌های این دانشگاه عبارت‌اند از:

1.دانشکدۀ معماری و شهرسازی

2.دانشکدۀ هنر و طراحی 

3.دانشکدۀ رسانه

همچنین تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌های علوم ارتباطات و رسانه‌های جمعی این دانشگاه به‌صورت مجزا یا ترکیبی با رشتۀ معماری‌ امکان‌پذیر است.‌‌ همچنین، رشته‌های مطالعات فیلم و رسانۀ اروپایی و کارشناسی ارشد طراحی به زبان انگلیسی در دانشگاه باوهاوس وایمار ارائه می‌شوند.

🤗 دانشگاه هنر برمن (Bremen of the Arts)

(Bremen University of the Arts) دانشگاه هنر برمن

از دیگر دانشگاه‌های هنر آلمان دانشگاه هنر برمن (Hochschule für Künste Bremen) و جزو دانشگاه‌های سطح یک این کشور در زمینۀ هنر و طراحی می باشد. دانشکدۀ هنر و طراحی این دانشگاه دوره‌های مختلفی نظیر هنرهای زیبا (نقاشی و مجسمه‌سازی و موسیقی) و طراحی یکپارچه و رسانۀ دیجیتال را در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می‌دهد.

این دانشگاه از کادر علمی بسیار ماهر و مجرب برخوردار است و با ارائۀ فرصت‌های متنوع، به دانشجویان کمک می‌کند استعداد‌هایشان را کشف و در این زمینه آنان را حمایت می‌کند. گفتنی است امکان تحصیل به زبان انگلیسی در رشتۀ مطالعات فرهنگی دانشگاه هنر برمن فراهم می باشد.

🏫 آکادمی هنری مونستر (Munster Art Academy)

آکادمی-هنری-مونستر-Munster-Art-Academy

سال ۱۹۷۱، آکادمی هنر مونستر (The Münster Art Academy) تأسیس و در سال ۱۹۸۷، مستقل شد. این دانشگاه دوره‌های متفاوت هنر‌های زیبا را برگزار می‌کند‌. همچنین در این آکادمی هنری، موسیقی، نقاشی، مجسمه‌سازی، شعر، رقص و نمایش تدریس می‌شوند.

😏 آکادمی دولتی هنر اشتوتگارت (Stuttgart Art Academy)

آکادمی هنر اشتوتگارت(Stuttgart Art Academy)

نام آکادمی دولتی هنر اشتوتگارت (Staatliche Akademie der Bildenden Künste Stuttgart) نیز در لیست دانشگاه های هنر آلمان می باشد. قدمت این آکادمی به بیش از ۲۵۰ سال در زمینۀ آموزش هنر می‌رسد و در‌حال‌حاضر، 20 دوره در زمینۀ هنر و طراحی و معماری برگزار می‌کند.

🎨 آکادمی هنرهای زیبا لایپزیگ(Leipzig Academy of Fine Arts)

آکادمی هنرهای زیبا لایپزیگ(Leipzig Academy of Fine Arts)

در لیست دانشگاه های هنر آلمان، آکادمی هنرهای زیبا لایپزیگ ( Academy of Fine Arts Leipzig) نیز موجود است و قدمت این دانشگاه نیز حدوداً ۲۵۰ سال است و یکی از دانشگاه‌های قدیمی اروپا شناخته می‌شود. هنرهای تجسمی و طراحی گرافیکی، از‌جمله دوره‌های معروف این دانشگاه می باشند.

علاوه‌بر دانشگاه‌های ذکر شده، نام مؤسسه‌ها و آکادمی‌های دیگری در لیست دانشگاه های هنر آلمان دیده می‌شود نظیر:

 • دانشگاه یولیوس ماکسیمیلیانس وورتسبورگ
 • دانشگاه علوم کاربردی ماکرومدیا
 • دانشگاه علوم کاربردی لودویگشافن
 • دانشگاه کلن

دانشجویان با انتخاب دانشگاه کلن در مقطع کارشناسی ارشد رشتۀ مطالعات فرهنگی، به زبان انگلیسی می‌توانند تحصیل کنند.

⭐ تحصیل در رشته‌های هنر به زبان انگلیسی

تحصیل در رشته‌های هنر به زبان انگلیسی

در دانشگاه‌های آلمان امکان تحصیل در رشته‌های هنر به زبان انگلیسی نیز وجود دارد و برخی از دانشگاه‌ها این رشته‌ها را به صورت رایگان ارائه می‌کنند؛ ازجمله دانشگاه‌ باوهاوس وایمار و دانشگاه آزاد برلین. در‌پایان، این نکته نکته لازم به ذکر است که دانشجویان برای تحصیل رشته‌های هنر در آلمان باید در آزمون ورودی شرکت کنند.

دانشجویان علاقه مند به تحصیل هنر در آلمان، پس از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود، باید به سایت رسمی دانشگاه مربوطه مراجعه کنند و مدارک مورد نیاز جهت اپلای رشته هنر در آلمان را مورد بررسی قرار دهند و اقدام به تهیه و جمع آوری آنها نمایند.

تحصیل در رشته های هنر در اوکراین🎨

📝 مدارک لازم برای اپلای رشته هنر در آلمان

مدارک لازم برای اپلای رشته هنر در آلمان

فرم درخواست پذیرش که به صورت آنلاین در اختیار دانشجو قرار داده شده و باید توسط خودش تکمیل شود.

 • مدرک تحصیلی + ریز نمرات
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری
 • اثبات تمکن مالی از طریق ارائه پرینت بانکی برای تامین هزینه ها در کشور آلمان
 • تمامی مدارک هویتی و مدارک شناسایی
 • توصیه نامه برای دوره های فوق لیسانس  و دکترا
 • انگیزه نامه قوی
 • گواهی سلامت پزشکی

🤑 هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان

هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان

همانطور که می دانیم کشور آلمان یکی از کشورهای بی نظیر اروپایی می باشد که شرایط تحصیل رایگان را برای همه ی دانشجویان سراسر کشورها در دانشگاه های خود از جمله دانشگاه های هنر آلمان که در لیست دانشگاه های دولتی این کشور قرار دارند، به زبان آلمانی، فراهم کرده است. هزینه تحصیل در این دانشگاه ها بسیار پایین می باشد و دانشجویان فقط هزینه ای حدود 700 الی 1,000 یورو در سال به دانشگاه در قبال دریافت خدمات دانشجویی، پرداخت می کنند.

اما دانشجویان علاقه مند به تحصیل رشته هنر در آلمان در دانشگاه های خصوصی این کشور که در آنها دروس به زبان انگلیسی ارائه می شوند، باید هزینه سطح بالاتری را در نظر داشته باشند. بطور میانگین هزینه تحصیل هنر حدود 16 الی 40 هزار یورو در دانشگاه های خصوصی می باشد. دانشجویان با کار همزمان با تحصیل در آلمان و همچنین دریافت بورسیه، در صورت داشتن شرایط لازم،قادرند مقداری از هزینه های خود را کم تر کنند.

🟡🔵

⬅ شهریه رشته هنر در دانشگاه های آلمان:

 • دانشگاه برلین : هزینه 1,500 تا 5,000 یورو در هر ترم
 • دانشگاه خصوصی Brand : شهریه 5,340 تا 6,840 یورو
 • دانشگاه خصوصی CODE : هزینه 5,461 یورو
 • دانشگاه دولتی Esslingen : هزینه 1,500 یورو
 • دانشگاه بین المللی GIU : هزینه 3,715 یورو
 • دانشگاه خصوصی HMKW : هزینه 4,170 یورو
 • دانشگاه karlshochschule : هزینه 4,140 یورو
 • دانشگاه Macromedia : هزینه 4,300 تا 6,500 یورو
 • دانشگاه Media Design : هزینه 3,900 تا 6,300 یورو
 • دانشگاه Merz Akademie : هزینه 2,490 تا 3,990 یورو

 

دانشجویان علاقه مند به تحصیل هنر در آلمان و ورود به بازار کار هنر ، باید نه تنها به شهریه و هزینه تحصیل خود در این کشور توجه کنند،بلکه به هزینه های مربوط به یک زندگی دانشجویی در آلمان نیز توجه داشته باشند و با دقت دست به انتخاب کشور مورد نظر خود برای مهاجرت بزنند.

با توجه به این که ممکن است استایل و سبک زندگی دانشجو، میزان هزینه زندگی وی را تحت تاثیر قرار دهد، اما به صورت نرمال و میانگین یک زندگی ایده آل دانشجویی دارای هزینه 800 یورو در ماه می باشد که هزینه ای معقول می باشد.

با تحصیل در دانشگاه های هنر آلمان دانشجویان موفق به تجربه یک دوره تحصیلی و زندگی دانشجویی فوق العاده در این کشور شده و با تخصص و مهارت کافی جهت ورود به بازار کار هنر در آلمان و سایر کشورها آماده می شوند.

همه چیز درباره ی تحصیل موسیقی در آلمان۲۰۲۳🎶

میزان هزینه‌های زندگی باتوجه به نوع و سبک زندگی دانشجویان متفاوت است ولی اگر یک دانشجو به دنبال زندگی خوب و در سطح متوسط است، نیازی به نگرانی نیست؛ چرا که دولت آلمان خدماتی رایگان را ارائه می‌دهد تا چنین دانشجویانی بتوانند از پس مخارج زندگی خود بر آیند. این خدمات در خیلی از مراحل زندگی می‌توانند به دانشجویان کمک بسیاری کنند.

😉 بورسیه تحصیلی در رشته هنر آلمان

 بورسیه تحصیلی در رشته هنر آلمان

در ادامه به برخی از بورسیه های آلمان برای دانشجویان می پردازیم:

بورسیه بنیاد آلفرد تاپفر
این بورسیه که یکی از بورسیه های تحصیلی آلمان است ،برای دانشجویان بین المللی می باشد که خواهان ادامه تحصیل در رشته‌هایی مانند هنر و علوم اجتماعی در مقاطعی بالاتر از سطح کارشناسی میباشند ،تعلق می گیرد. ولی درحال حاضر ایرانیان نمی‌توانند آن را تقاضا کنند😪

بورسیه بین الملی پست دکترای انیشتین
این بورسیه برای دانشجویان مقطع فوق دکترا است که خواهان ادامه تحصیل در رشته هنر و دیگر رشته‌ها در دانشگاه برلین می باشند. بورسیه تحصیلی هنر در آلمان بیشتر برای مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد می باشد.

بورسیه های علمی KUrt Hansen
این بورسیه برای دانشجویان بین‌المللی می باشد که در زمینه‌های علمی و هنری درحال آموزش هستند و به نحوی کمک هزینه زندگی آن‌ها محسوب می شود. بورسیه می تواند علاوه بر کمک هزینه در پروژه های تحقیقاتی باعث کاهش هزینه زندگی نیز باشد.

تحصیل در کالج های آلمان👩‍🎓 (۲۰۲۳)

😏 کار پس از تحصیل در رشته هنر 

کار پس از تحصیل در رشته هنر 

پیدا کردن کار‌ پس از تحصیل در کشور آلمان آسان می باشد بخصوص کار برای متخصصین باسواد در کشور آلمان، چرا که کمبود نیروی کار متحصص در کشور آلمان جبران شود. برای دانشجویان بین‌المللی، امکان پیدا کردن کار با گرفتن یک ویزای جستجوری کار امکان‌پذیر می باشد. در ادامه به مدت ۱۸ ماه فرصت دارند تا شغل مورد نظر خود را پیدا کنند و بعد از یافتن شغل مناسب می‌توانند ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهند.

چند نکته درباره دوره های تحصیلی در آلمان📚 + ویزای تحصیلی آلمان👩‍🎓در سال ۲۰۲۳

💠 نتیجه گیری

با توجه به سابقه کشور آلمان در زمینه هنر و علاقه به آن، این کشور یکی از گزینه های عالی برای ادامه تحصیل در رشته های مختلف هنری در دانشگاه های تاپ و رتبه بالای آلمان می باشد. برای تحصیل هنر در آلمان باید مدرک زبان آلمانی و یا انگلیسی، معدل سطح بالا و موفقیت در آزمون را دارا باشید.

این رشته همچنین دارای بازار کار بسیار مناسب در آلمان بوده و متقاضیان می توانند در طیف گسترده ای از مشاغل هنری مشغول به کار شوند. همچنین امکان پیدا کردن کار پس از تحصیل نیز وجودارد.

در صورتی که سوالاتی در رابطه با رشته هنر در آلمان دارید با مشاورین ما در تماس باشید.        ۲۲۸۹۲۸۲۳-۰۲۱

آیا شما نکات دیگری در مورد رشته هنر در آلمان میدانید؟ می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید😉

✅ آیا برای ورود به رشته ی هنر در آلمان نیازمند آزمون ورودی است؟

بله شرط ورود نیز قبولی در آزمون ورودی است.

✅ آیا امکان تحصیل رایگان رشته هنر در دانشگاه های آلمان وجود دارد؟

بله در صورت تسلط به زبان آلمانی، تنها با پرداخت هزینه ای حدود 700 تا 1,000 یورو می توانند به تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان مشغول شوند.

5/5 - (14 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823