مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل هنر در سوئیس👩‍🎓🎨 2023 + شرایط و مقاطع

از رشته های تحصیلی معروف در سوئیس رشته هنر است که طرفداران زیادی نیز در سرتاسر جهان دارد. تحصیل هنر در سوئیس در گرایشات مختلفی مانند بازیگری، نویسندگی، طراحی، موسیقی و … امکان پذیر است. همراهمان باشید تا شرایط لازم برای تحصیل هنر در سوئیس…


تحصیل هنر در سوئیس 2023+شرایط و مقاطع

از رشته های تحصیلی معروف در سوئیس رشته هنر است که طرفداران زیادی نیز در سرتاسر جهان دارد. تحصیل هنر در سوئیس در گرایشات مختلفی مانند بازیگری، نویسندگی، طراحی، موسیقی و … امکان پذیر است. همراهمان باشید تا شرایط لازم برای تحصیل هنر در سوئیس را با هم بررسی کنیم😉.

🤔 شرایط تحصیل هنر در سوئیس

شرایط تحصیل هنر در سوئیس

مدت زمان تحصیل هنر در سوئیس در دوره کارشناسی سه الی پنج سال است و تحصیل در دوره کارشناسی ارشد حدودا یک تا دو سال طول می کشد. گرایش های هنر در سوئیس ،شامل رقص، خوانندگی، موسیقی، مجسمه سازی، هنرهای نمایشی گرفته تا گرافیک و فیلم و عکاسی و طراحی لباس و صحنه و رشته های های جذاب دیگر می باشد.

بیشتر دانشگاه ها و کالج های سوئیس از شما می خواهند که یک مدرک پایه هنر داشته باشید که دوره ای یک ساله بعد از دوره A level است. تحصیل در دانشگاه های دولتی هنر در سوئیس به چهار زبان، ایتالیایی، فرانسوی، رومانیایی و یا آلمانی و در دانشگاه های خصوصی به زبان انگلیسی امکان پذیر است.

شهریه تحصیل هنر در سوئیس بسته به رشته و دانشگاهی که انتخاب کرده اید متفاوت می باشد و به طور میانگین شهریه برای دانشگاه های دولتی بین 900 تا 4,000 فرانک است و برای دانشگاه های خصوصی سوئیس این مبلغ بالاتر بوده و بالای 14,000 فرانک سوئیس است و حتی برای برخی رشته ها به 60,000 فرانک سوئیس می رسد.

دانشگاه های سوئیس برای دادن پذیرش در رشته های هنری از شما آثار مرتبط با رشته خود را درخواست خواهند کرد. قبل از شروع دوره تحصیلی کارشناسی، بهتر است یک سال در کالج های هنری سوئیس تحصیل کنید. در ادامه شرایط تحصیل هنر در سوئیس در دوره های تحصیلی مختلف را بیان کرده ایم.

تحصیل موسیقی در سوئیس 🎶 ۲۰۲۳ + شرایط و دانشگاه ها

📙 تحصیل هنر در مقطع کارشناسی سوئیس 

تحصیل هنر در مقطع کارشناسی سوئیس 

برای تحصیل هنر در سوئیس در مقطع کارشناسی باید مدرک دبیرستان داشته باشید. زبان تحصیل هنر در سوئیس آلمانی، ایتالیایی ، فرانسوی یا رومانیایی در دانشگاه های دولتی، و زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی خواهد بود.
از جمله موارد مورد نیاز برای تحصیل هنر در دوره کارشناسی در سوئیس فرم درخواست امضا شده، مدرک زبان (آیلتس 6)، انگیزه نامه و اثبات توانایی مالی (حدود 14,000 فرانک در حساب بانکی) می باشند.

🎨 تحصیل هنر درمقطع کارشناسی ارشد

تحصیل هنر درمقطع کارشناسی ارشد

اولین مورد برای ورود به دوره کارشناسی ارشد در سوئیس، ارائه مدرک کارشناسی با معدل قابل قبول است. در مرحله ی بعدی بعضی از دانشگاه های هنر سوئیس آزمون ورودی می گیرند و با دریافت قبولی، مراحل ثبت نام نهایی شما شروع می شود. در کل هزینه تحصیل در سوئیس و مدارک لازم با دوره های دیگر تفاوت زیادی ندارد و به رشته انتخابی، دانشگاه پذیرفته شده و سبک زندگی شما بستگی خواهد داشت.

آخرین مهلت اخذ پذیرش رشته هنر در فرانسه ۲۰۲۳

📚 تحصیل هنر در مقطع دکتری سوئیس

تحصیل هنر در مقطع دکتری سوئیس

برای اپلای جهت تحصیل دکتری هنر در سوئیس شما باید مدرک کارشناسی ارشد خود را که حتما  مرتبط با رشته انتخابی تان است، ارائه دهید. اگر قصد ورود به یک پروژه یا تبلیغات خاصی دارید؛ باید منابع، بیانیه شخصی و رزومه علمی خود را ارسال نمائید. برای ورود به رشته هنر در دوره دکتری در سوئیس شما باید این موارد را انجام دهید:

 • انتخاب حوزه ای که قصد تحقیق در آن را دارید.
 • باید انتخاب کنید که آیا قصد انجام تحقیق در پروژه از پیش انتخاب شده را داشته یا خود نیز پیشنهاداتی جهت ارائه دارید.
 • توجه داشته باشید که مهم ترین قسمت برقرار کردن تماس با سوپروایزرها می باشد.
 • شرایط ورود خود را (بهتر است رزومه قوی، نمونه کار خوب و نمرات بالا داشته باشید) بررسی کنید.
 • هزینه هایی که در طول این مسیر بایستی صرف کنید در نظر داشته باشید.
 • بعد از جمع آوری مدارک به مهلت درخواست برای دانشگاه موردنظر توجه کنید (معمولا باید چند ماه قبل شروع به درخواست نمائید).
 • بیشتر مواقع درخواست ها از طریق پورتال درخواست دانشگاه انجام می شود و به این وسیله می توانید درخواستتان را ثبت نمائید.

📝 مدارک لازم اپلای برای تحصیل هنر در سوئیس

مدارک لازم اپلای برای تحصیل هنر در سوئیس

برای هر کشور و با توجه به قانون مهاجرت مدارک خاصی از شما دریافت می شود. برای اپلای ابتدا از طریق سایت دانشگاه شاخه مورد نظر را انتخاب و شرایط خود مانند رشته تحصیلی، سطح و زبان آموزشی و نوع دانشگاه را تعیین کنید. توجه کنید که دانشگاه ها شرایط متفاوتی نسبت به هم دارند، بهتر است برای اطلاعات بیشتر با دانشگاه انتخابی خود تماس بگیرید.

مدارک مورد نیاز برای اپلای هنر در سوئیس شامل این ها هستند:

 • مدرک تحصیلی دوره قبلی
 • مدرک زبان (آیلتس بالای 6)
 • رزومه
 • پاسپورت و شش عدد عکس
 • انگیزه نامه
 • اثبات توانایی مالی (حداقل 13,000 فرانک سوئیس)

 

ویزای تحصیلی سوئیس ۲۰۲۳+ مقاطع و شرایط

💵 هزینه تحصیل هنر در سوئیس

هزینه تحصیل هنر در سوئیس

شهریه دانشگاه های خصوصی برای تحصیل هنر در سوئیس بیشتر از دانشگاه های دولتی است. این هزینه به شرایط فردی و دانشگاه های انتخابی هنر در سوئیس، بستگی دارد. شهریه بعضی از این دانشگاه ها به صورت زیر است:

 • دانشگاه ژنو 900 فرانک سوئیس در سال
 • دانشگاه علوم کاربردی و هنر سالیانه 1,300 فرانک
 • دانشگاه زوریخ سالیانه 1,400 فرانک
 • دانشگاه برن سالیانه 1500 فرانک
 • دانشگاه لوزان سالیانه 1,500 فرانک

🤑 بورسیه تحصیلی هنر در سوئیس

بورسیه تحصیلی هنر در سوئیس

دانشگاه های سوئیس انواع بورسیه را ارائه می کنند. انواع بورسیه های تحصیلی سوئیس در رشته هنر به صورت زیر هستند:

 • بورسیه دانشگاه برن: دانشجویان منتخب رشته هنر در سوئیس به مدت سه سال و با پرداخت نیمی از شهریه تحصیل می کنند.
 • بورسیه دانشگاه وبستر در ژنو: دانشجویان با نمره بالا از 15 تا 50 درصد بورسیه تحصیلی بهره مند می شوند.
 • بورسیه دانشگاه سینت گالن: پس از انجام مراحل ثبت نام، نمرات و عملکرد دانشجویان بررسی و بسته به شرایط هر دانشجو بورسیه ای شامل حال آنها خواهد شد.
 • بورسیه موسسه بین المللی آموزش هتل و توریسم
 • بورسیه موسسه مدیریت پایدار

🌟 بهترین دانشگاه ها برای تحصیل هنر در سوئیس

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل هنر در سوئیس

دانشگاه های سوئیس از نظر سطح علمی و پژوهشی رتبه قابل توجهی در سطح جهان به دست آورده اند. در جدول زیر لیستی از بهترین دانشگاه های سوئیس و رتبه آنها در جهان را برای شما آورده ایم:

 • موسسه فدرال فناوری لوزان رتبه 74 جهان
 • موسسه فدرال فناوری سوئیس زوریخ رتبه 94 جهان
 • دانشگاه زوریخ رتبه 171 جهان
 • دانشگاه ژنو رتبه 198 جهان
 • دانشگاه برن رتبه 473 جهان
 • دانشگاه بازل رتبه 473 جهان
 • دانشگاه به زبان ایتالیایی سوئیس رتبه 624 جهان
 • دانشگاه لوزان رتبه 654 جهان
 • دانشگاه فریبورگ رتبه 714 جهان
 • دانشگاه سینت گالن رتبه 726 جهان

😉 بازار کار رشته هنر در سوئیس

بازار کار رشته هنر در سوئیس

سوئیس دومین کشور مرفه در اروپاست و سبک زندگی مردم آن به جهت امکانات و خدماتی که از دولت دریافت می‌کنند، بالاست. این کشور مقصد مناسبی برای شماست اگر تحصیل هنر در سوئیس را در شاخه های تئاتر، رقص، تاریخ هنر، جلوه های بصری سپری کرده اید و علی الخصوص در زمینه لوازم هنری و محصولاتی مانند مجسمه، چاپ و پوستر دانش و توانایی دارید.

با دارا بودن مدرک هنرهای زیبا شانس بالاتری برای ورود به بازار کار سوئیس خواهید داشت. لازم است بگوئیم که باید تمامی نکات را در نظر بگیرید و برای کسب موفقیت در زمینه هنر از خلاقیت و تلاش شخصی تان استفاده کنید.

🧐 درآمد رشته هنر در سوئیس

درآمد رشته هنر در سوئیس

با اینکه سوئیس از کشورهای برتر اروپابوده و بهترین دانشگاه ها را نیز دارد اما به جهت کم تر بودن فضای رقابتی درآمد هنرمندان در آن چندان بالا نیست. با این وجود این امکان برای شما به عنوان فارغ التحصیل هنر در سوئیس هست که با ورود به بازار کار بتوانید ماهیانه بین 1,000 الی 2,000 فرانک درآمد به دست آورده و مخارج زندگی خود را تامین کنید.

البته در مقایسه با درآمد هنرمندان در بعضی از رشته های هنری با کشور های دیگر، باید بگوئیم که درآمد به نسبت بالاتری می توان حاصل کرد. به عنوان مثال درآمد رشته هنر در سوئیس برای یک هنرمند سالیانه تقریبا 46,000 دلار آمریکا (45,000 فرانک سوئیس) است و این میزان درآمد از هنرمندی به هنرمند دیگر متفاوت می باشد.

تحصیل در رشته های هنر در اوکراین

🤩 نتیجه گیری

می توان گفت تحصیل هنر در سوئیس تصمیمی ایده آل است. دانشگاه های هنر در سوئیس بسیار پیشرفته اند و مدارک آنان نیز در سطح جهانی معتبر می باشد. پس اگر قصد دارید در خارج از کشور و در رشته های هنری ادامه تحصیل دهید، کشور سوئیس بهترین گزینه است.

اگر شما هم به تحصیل هنر در سوئیس علاقه مندید، با مشاوران زبده ما در ره پویان عدالت تماس بگیرید تا شرایطتان را رایگان بررسی کنند و در مسیر اخذ ویزای تحصیلی سوئیس همراهتان باشند🙂.

مشاوره رایگان: ۰۲۱۲۲۸۹۲۸۲۳

آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل هنر در سوئیس می دانید؟ می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

 

میزان درآمد اشتغال در رشته هنر در سوئیس چقدر است؟

مقدار درآمد به موقعیت های شغلی که برای شما فراهم می شود بستگی دارد. مثلا میزان درآمد به عنوان یک هنرمند، 1,000 الی 2,000 فرانک می باشد و این میزان درآمد با توجه به شرایط هر شخص متفاوت خواهد بود.

آیا با تحصیل هنر در سوئیس، می توان اقامت دائم را به دست آورد؟

خیر. تحصیل هنر در سویس به اقامت دائم منجر نخواهد شد. این اقامت، موقت بوده و شما تنها با پیدا کردن شغل و پرداخت مالیات بعد از پنج سال می توانید اقامت دائم را دریافت کنید.

تحصیل هنر در سوئیس، در چه رشته هایی قابل انجام است؟

این امکان هست که در انواع شاخه های هنر مانند عکاسی، هنرهای زیبا، طراحی، مد و فشن و …در سوئیس اقدام به تحصیل کنید.

زبان تحصیل هنر در سوئیس چیست؟

عموما تحصیل هنر در سوئیس به زبان آلمانی یا فرانسوی بوده و در بعضی از دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی نیز ارائه می گردد.

5/5 - (11 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823