مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل رشته ی معماری در سوئیس✅📚 (2024) + بورسیه و دانشگاه ها

سوئیس یک گزینه همیشگی برای مهاجرت در ذهن همه می باشد. با وجود اینکه زبان اصلی این کشور انگلیسی نیست، اما دانشجویان زیادی علاقه به تحصیل رشته ی معماری در سوئیس و یا تحصیل در دیگر رشته ها را دارند. به دلیل شرایط و امکانات بالای…


تحصیل رشته ی معماری در سوئیس✅📚 (2024) + بورسیه و دانشگاه ها

سوئیس یک گزینه همیشگی برای مهاجرت در ذهن همه می باشد. با وجود اینکه زبان اصلی این کشور انگلیسی نیست، اما دانشجویان زیادی علاقه به تحصیل رشته ی معماری در سوئیس و یا تحصیل در دیگر رشته ها را دارند.

به دلیل شرایط و امکانات بالای نظام آموزشی ارائه شده در این کشور، دانشجویان مسلط به زبان انگلیسی می توانند به تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور پرداخته و در صورت تمایل به تحصیل رایگان رشته ی معماری در سوئیس می توانند به یکی از سه زبان اصلی این کشور، آلمانی، فرانسوی و یا ایتالیایی در صورت تسلط در سطح مطلوب، درخواست بدهند.

🤔 شرایط تحصیل رشته ی معماری در سوئیس 

تحصیل رشته ی معماری در سوئیس✅📚 (2024) + بورسیه و دانشگاه ها

شرایط تحصیل رشته معماری در سوئیس در مقاطع مختلف تحصیلی تفاوتی در مدت زمان دوره، دروس تخصصی و مدرک زبان مورد نیاز برای دانشجوی بین المللی دارد.

رشته معماری یعنی تحصیل دروسی که به جهت یادگیری مهارت‌هایی است که دانشجو می تواند به‌طور مستقل در زمینه‌های طراحی، توسعه و ساخت آنها را به کار گرفته و درآمد کسب کند.

تحصیل رشته معماری در سه مقطع یعنی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های سوئیس ارائه داده میشود که دوره های رشته معماری برای مقطع کارشناسی 3 سال، در مقطع ارشد 2 سال و در دکتری بین 3 تا 5 سال معمولا زمان بر است. 

🤩 تحصیل در مقطع کارشناسی معماری سوئیس 

تحصیل رشته ی معماری در سوئیس✅📚 (2024) + بورسیه و دانشگاه ها

تحصیل کارشناسی معماری در سوئیس و جزئیات آن از لحاظ شرایط پذیرش می پردازیم. معماری یکی از رشته های بی نظیر است که به دانشجویان این رشته امکان تصور یک سازه را داده که آن را روی کاغذ بیاورند و سپس آن را تبدیل به محصولی ملموس کنند.

دانشجویان بین المللی با داشتن سطح زبان آیلتس 6 و دیپلم 12 ساله که از لازمه دریافت پذیرش از دانشگاه های سوئیس در مقطع کارشناسی می باشد. طول تحصیل رشته معماری به مدت سه سال در صورت تمام وقت بودن است و اگر دانشجویی رشته معماری را به صورت پاره وقت به تحصیل در سوئیس بپردازد این مدت زمان به چهار سال تبدیل خواهد شد.

📚 تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد سوئیس

تحصیل رشته ی معماری در سوئیس✅📚 (2024) + بورسیه و دانشگاه ها

دانشجویان بین المللی که علاقه مند به تحصیل معماری در مقطع کارشناسی ارشد هستند، نیاز به سطح زبان بالا که عموما آیلتس سطح 6.5  و مدرک تحصیلی کارشناسی با معدل بالا می باشند تا بتوانند برای دانشگاه هایی که رشته معماری برای مقطع کارشناسی ارشد را ارائه می دهند درخواست بدهند.

طول دوره کارشناسی ارشد در کشور سوئیس برای رشته معماری حدود 2 سال است. در این مقطع دانشجویان بصورت تخصصی به یادگیری ترکیب اصول سودمند، دوام و طراحی سازه های زیبا می پردازند.

😊 تحصیل در مقطع دکترای معماری سوئیس

تحصیل رشته ی معماری در سوئیس✅📚 (2024) + بورسیه و دانشگاه ها

برای تحصیل دکترای معماری در سوئیس و یا هر رشته دیگری در ابتدا داشتن رزومه علمی قوی ضروری است. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته معماری در مقطع دکتری را به دلیل علاقه به علم ورزی و یا حقوق دریافتی و کار حین تحصیل دارند، باید بتوانند در دانشگاه انتخابی سوپر وایزر داشته باشند.

این مسئله نیازمند داشتن سطح زبان حداقل 7، پورتفولیو قوی و مکاتبه با سوپر وایزر است.

🤑 هزینه تحصیل رشته معماری در دانشگاه های سوئیس 

تحصیل رشته ی معماری در سوئیس✅📚 (2024) + بورسیه و دانشگاه ها

کشور سوئیس با وجود اینکه یکی از کشورهای کوچک و کم جمعیت در حوزه شنگن است ولیکن کشوری قدرتمند و شناخته شده در زمینه تحصیل و کیفیت بالای نظام آموزشی شمرده می شود.

رشته معماری در دانشگاه های خصوصی همانند دیگر رشته ها ملزم به پرداخت شهریه بالا است. درکل هزینه تحصیل در رشته معماری در سوئیس در دانشگاه های چه به صورت دولتی و چه به صورت خصوصی بودن تفاوت های زیادی خواهند داشت.

 • هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی سوئیس شهریه برای تحصیل در دانشگاه های دولتی سوئیس معمولا از 400 فرانک آغاز می شود و در گران ترین حالت ممکن زیر 5000 فرانک می باشد.
 • هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی سوئیس : میزان هزینه مورد نیاز برای دانشگاه های خصوصی بسیار بالا بوده و بسته به دانشگاه و شهر حداقل از 14 هزار فرانک سوئیس در سال، برای رشته معماری آغاز می شود.

🌟 بورسیه های تحصیلی رشته معماری در سوئیس 

تحصیل رشته ی معماری در سوئیس✅📚 (2024) + بورسیه و دانشگاه ها

بسیاری از دانشجویان تمایل به دریافت بورسیه تحصیلی سوئیس داشته و مسلماً تحصیل کم هزینه و یا رایگان در دانشگاه های عالی رتبه و کشور پرطرفدار سوئیس می تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

اما شما چه برای رشته معماری در سوئیس و چه دیگر رشته ها بخواهید اقدام نمایید باید به چند نکته توجه داشته باشید.نکته اول این است که دریافت بورسیه در مقاطع تحصیلی بالا مثل ارشد و بیشتر در دکتری امکان پذیر می باشد.

نکته دوم داشتن شرایط علمی قوی، معدل بالا و سطح زبان بالا است. نکته مهم دیگر سخت بودن دریافت بورسیه می باشد. چرا که تعداد این بورسیه پایین بوده و برای دانشجویان خاص اعطا خواهد شد. در این بخش به معرفی بورسیه های تحصیلی سوئیس برای رشته معماری و به طور کلی اشاره می کنیم.

بورسیه تحصیلی تعالی ETH دانشگاه ETH زوریخ از دانشجویان نخبه ای که برای کارشناسی ارشد در این دانشگاه اقدام می نمایند در دو برنامه بورسیه  تحصیلی و فرصت عالی (ESOP) حمایت می کند.
بورسیه های کارشناسی ارشد دانشگاه لوزان برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد کمک هزینه تحصیل به مبلغ 1600 فرانک در ماه بسته به مدت زمان طول دوره تحصیل اعطا می کند.
بورسیه های تحصیلات تکمیلی ژنو به پژوهشگران با استعداد در دو برنامه بورسیه تحصیلی کامل به مبلغ 20.000 فرانک سوئیس و یا مبلغ 10.000 فرانک برای کمک هزینه جزئی اعطا میشود. 
کمک هزینه تحصیلی EPFL Excellence به تعداد محدود در سطح کارشناسی ارشد به دانشجویانی با سوابق تحصیلی برجسته ارائه می شود که شامل یک کمک مالی 16.000 فرانک در هر سال تحصیلی در کنار رزرو یک اتاق در خوابگاه دانشجویی است.

😇 بهترین دانشگاه های رشته ی معماری در سوئیس

تحصیل رشته ی معماری در سوئیس✅📚 (2024) + بورسیه و دانشگاه ها

بیشتر دانشجویان به ویژه در سنین پایین به دنبال تحصیل در بهترین دانشگاه های کشورها هستند که در این بخش بهترین دانشگاه های رشته معماری در سوئیس را معرفی می کنیم.

این دانشگاه ها با توجه به داشتن رتبه بالا از نظر سطح کیفیت آموزش جزء دانشگاه های برتر برای رشته معماری و دیگر رشته های تحصیلی در سوئیس می باشد. به همین خاطر شما با تحصیل در هر یک از این دانشگاه ها ، در هر رشته ای موفق به کسب مدرک تحصیلی بسیار معتبر تری می شوید.

 • دانشگاه ETH زوریخ
 • موسسه فناوری فدرال سوئیس در لوزان
 • دانشگاه زوریخ
 • دانشگاه برن
 • دانشگاه باسل
 • دانشگاه ژنو
 • دانشگاه لوزان
 • دانشگاه فریبورگ
 • دانشگاه بازل
 • دانشگاه نوشاتل

در ادامه به معرفی تعدادی از این دانشگاه ها می پردازیم.

🏫 تحصیل رشته معماری در دانشگاه دلاسویزارلا ایتالیانا

تحصیل رشته ی معماری در سوئیس✅📚 (2024) + بورسیه و دانشگاه ها

کشور سوئیس دارای دانشگاه های دولتی عالی رتبه ای است که دانشگاه دلاسویزارلا ایتالیانا یکی از چندین دانشگاه دولتی برای رشته معماری در سوئیس و تحصیل در دیگر رشته ها است. شرایط پذیرش و تحصیل رشته معماری در دانشگاه دلاسویزارلا ایتالیانا در کنار داشتن مدرک زبان بالا نیازمند برخی مدارک مثل:

 • تکمیل فرم درخواست پذیرش
 • ارائه مدارک تحصیلی سال قبل
 • داشتن معدل بالا (هر چه معدل شما بالا باشد شرایط بهتری جهت جلب نظر مسئولین برای پذیرش خود دارید)
 • کپی از مدارک شناسایی

این دانشگاه دارای 5 دانشکده می باشد که دانشجویان در آن می توانند در زمینه های تحصیلی و تحقیقاتی خود مانند علوم انسانی، پزشکی، اقتصاد، حقوق و … به فعالیت بپردازند.

📗 تحصیل رشته ی معماری در دانشگاه زوریخ (ETH)

تحصیل رشته ی معماری در سوئیس✅📚 (2024) + بورسیه و دانشگاه ها

تحصیل در دانشگاه ETH زوریخ یعنی یادگیری دانش و مهارت‌های اساسی در بالاترین سطح بین‌المللی به دانشجویان برای مقابله با چالش‌های فعلی و آینده. رشته معماری تنها یکی از رشته های ارائه شده در این دانشگاه می باشد و شما در زمینه های زیر در صورت علاقه مندی می توانید به تحصیل بپردازید.

 • معماری و مهندسی عمران
 • علوم مهندسی
 • علوم طبیعی و ریاضی
 • علوم طبیعی سیستم محور
 • سیاست عمومی (افسر شغلی)

شرایط پذیرش و تحصیل رشته معماری در دانشگاه ETH زوریخ، اینگونه می باشد که دانشجویان با داشتن مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس 6 برای دوره کارشناسی و آیلتس 6.5 برای دوره ارشد. داشتن مدرک دیپلم 12 ساله در صورت اقدام برای کارشناسی و معدل بالای 16 که می تواند در پذیرش تاثیر گذار باشد.

جالب است بدانید که در دانشگاه های دولتی سوئیس بیشتر برنامه های تحصیلی دوره کارشناسی به زبان خود کشور بوده که برای این دانشگاه دانشجو نیازمند ارائه مدرک زبان آلمانی در سطح B2 است.

در این صورت هزینه های تحصیل نیز بسیار پایین خواهد بود. از دیگر شرایط و موارد مورد نیاز برای تحصیل رشته معماری در سوئیس ارائه توصیه نامه و انگیزه نامه های قوی می باشد.

📙 تحصیل رشته ی معماری در دانشگاه ژنو

تحصیل رشته ی معماری در سوئیس✅📚 (2024) + بورسیه و دانشگاه ها

دانشگاه ژنو سوئیس یکی از شناخته شده ترین دانشگاه های به صرفه و دولتی در سوئیس بوده که مقام دوم را در این کشور از نظر کیفیت آموزشی دارا می باشد. همچنین با داشتن بیش از 5000 دانشجو که حداقل از 150 ملیت مختلف هستند، یکی از بزرگترین دانشگاه های چند ملیتی به شمار می رود.

دانشجویان برای حضور در کلاس برای ترم پاییز، کلاس های خود را از سپتامبر آغاز کرده و برای ترم بهار از فوریه سر کلاس ها حاضر می شوند. شرایط پذیرش و تحصیل رشته ی معماری در دانشگاه ژنو نیازمند ارائه مدارک زیر است :

 • ارائه فرم درخواست پذیرش از دانشگاه
 • دیپلم 12 ساله برای دوره کارشناسی
 • مدرک زبان فرانسوی حداقل B2 ، مدرک زبان انگلیسی در سطح 6 و یا معادل تافل آن (بسته به رشته ارائه شده که بیشتر رشته های دوره لیسانس به زبان فرانسوی می باشد.)
 • توصیه نامه و انگیزه نامه قوی
 • داشتن معدل بالای 16

🤗 تحصیل رشته ی معماری در دانشگاه (EPFL)

تحصیل رشته ی معماری در سوئیس✅📚 (2024) + بورسیه و دانشگاه ها

تحصیل رشته معماری در دانشگاه EPFL و یا دانشگاه فدرال پلی تکنیک لوزان سوئیس از بهترین انتخاب ها به شمار می رود. شهرت این دانشگاه در شاخه رشته های مهندسی از گزینه های عالی برای رشته معماری در سوئیس است.

جالب است بدانید که بیشتر دوره ها و برنامه های آموزشی ارائه شده در این دانشگاه به زبان فرانسوی بوده و این دانشگاه مهمان 120 ملیت مختلف از جهان می باشد. شرایط پذیرش و تحصیل رشته معماری در دانشگاه EPFL در هر مقطعی به شرح زیر می باشد:

 • ارائه مدرک تحصیلی سال قبل
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 و یا تافل 72-94 برای دوره کارشناسی ارشد
 • داشتن انگیزه نامه و توصیه نامه
 • ارائه مدارک GRE

😉 تحصیل رشته ی معماری در دانشگاه برن (BERN)

تحصیل رشته ی معماری در سوئیس✅📚 (2024) + بورسیه و دانشگاه ها

تحصیل رشته ی معماری در سوئیس  یکی از برنامه های ارائه شده در دانشگاه برن بوده و دانشجویان در رشته هایی مانند تاریخ هنر، بیولوژی، کامپیوتر، اقتصاد، زبان شناسی، روانشناسی، فیزیولوژی و دیگر رشته ها می توانند مشغول به تحصیل شوند.

شرایط پذیرش و تحصیل رشته معماری در دانشگاه برن ارائه مدرک زبان معتبر آیلتس 6 و سطح 6.5 برای کارشناسی ارشد، مدرک تحصیلی معتبر و معادل مدرک تحصیلی سوئیس، داشتن توصیه نامه از اساتید و ارائه هویتی مورد نیاز می باشد.

📝 لیست گرایش های رشته ی معماری در سوئیس

تحصیل رشته ی معماری در سوئیس✅📚 (2024) + بورسیه و دانشگاه ها

متخصصان معماری که دوره های لازم را در مقطع کارشناسی گذرانده و به صورت تخصصی در گرایش مربوطه کار کرده اند می توانند زمین های بازی، ساختمان های تجاری و خانه ها را طراحی نمایند.

همچنین تحصیل در رشته معماری و فارغ التحصیلان این رشته می توانند در مشاغل دولتی و خصوصی برای طراحی محله ها نیز پروژه هایی را دریافت نمایند. اکنون به لیست گرایش های رشته معماری در سوئیس می پردازیم:

 • برنامه ریزی شهری: تمرکز شاخه برنامه ریزی شهری بر ایجاد و اجرای طرح هایی برای ساختارهای فیزیکی و مناظر و جوامع با تحقیق، تجزیه و تحلیل داده ها می باشد.
 • طراحی داخلی: متخصصان و معمارانی که در گرایش طراحی داخلی تبحر دارند، در این زمینه به طراحی داخلی ساختمان ها پرداخته و این پروژه ها شامل بازسازی یک اتاق، سازه های سازمان های خصوصی، دفاتر کار و… می باشد، که معماران این حرفه‌ای برای کشیدن طرح ها از دست و یا نرم افزار های کامپیوتری استفاده می کنند.
 • طراحی منظره: معماران متخصص این گرایش به صنعت فضا، ظاهر و عملکرد فضای باز چون باغ ها، پیاده روها، خانه ها، زمین های بازی و یا درختان بهبود می بخشند.
 • معماری تجاری: فارغ التحصیلان رشته معماری بعد از ورود به دنیای کار در این گرایش، به سازه هایی با کاربری تجاری مثل فروشگاه های خرده فروشی، رستوران ها و دفاتر پرداخته و در این پروژه‌ها رعایت فاصله، ایمنی و دسترسی عمومی حائز اهمیت است.

😉 سوالات متداول شما عزیزان

✅ آیا تحصیل معماری در سوئیس تاثیری در دریافت سریع تر اقامت دارد؟

خیر. شما می بایست بعد از اتمام تحصیل وارد بازار کار شوید و تا پنج سال به کار و پرداخت بیمه و مالیات بپردازید.

✅ آیا رشته معماری در سوئیس به زبان انگلیسی ارائه می شود؟

سوئیس دانشگاه های انگلیسی زبان بسیاری دارد که می توانید به زبان انگلیسی به تحصیل بپردازید. هر چند در بیشتر دانشگاه های دولتی این کشور برنامه های تحصیلی در مقطع کارشناسی بیشتر به زبان ملی کشور است.

✅ آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی سوئیس برای رشته معماری وجود دارد؟

بله شما عزیزان می توانید از بعضی از دانشگاه ها در صورت داشتن شرایط خاص درخواست بورسیه کنید.

✅ تاثیر معدل در پذیرش رشته معماری از دانشگاه های سوئیس چه میزان است؟

داشتن معدل خوب یکی از فاکتورهای اصلی برای پذیرش از دانشگاه های سوئیس می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
 • تاریخ انتشار : 1402/04/05
 • نویسنده : rpergas
 • دسته بندی : اخبار

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823