مشاوره و ارزیابی رایگان!

شرایط عالی تحصیل در دانشگاه پچ مجارستان🔵🟡 (2022)

شناخت کلی کشور مجارستان مجارستان یکی از کشورهای عضو‌ اتحادیه اروپا به شمار می‌آید . این سرزمین در اروپای مرکزی‌ واقع‌ شده‌است و با سرزمین های اسلواکی ، اوکراین ، رومانی ، صربستان ، اسلوونی ، کرواسی و اتریش هم‌مرز می باشد . سرزمین مجارستان…


دانشکده‌‌های‌ دانشگاه پچ مجارستان

شناخت کلی کشور مجارستان

مجارستان یکی از کشورهای عضو‌ اتحادیه اروپا به شمار می‌آید . این سرزمین در اروپای مرکزی‌ واقع‌ شده‌است و با سرزمین های اسلواکی ، اوکراین ، رومانی ، صربستان ، اسلوونی ، کرواسی و اتریش هم‌مرز می باشد . سرزمین مجارستان یکی از کشورهای زیبای اروپا می باشد که همه‌ساله گردشگران زیادی‌ از آن دیدن‌ می‌کنند .

مجارستان با تاریخ و ماهیت فرهنگی غنی در حوزه‌های متفاوتی از جمله هنر ، موسیقی‌ ، علوم‌ ، تکنولوژی‌ و فناوری‌ یک کشور پیشرفته‌ محسوب‌ می‌گردد و دانشگاه‌های آن از جمله دانشگاه پچ مجارستان کیفیت زیادی برخوردارند . زبان مردم‌ کشور‌ مجارستان مجاری‌ می باشد .

 

دانشگاه پچ مجارستان

دانشگاه پچ مجارستان در شهر پچ ، پنجمین شهر بزرگ مجارستان واقع‌در جنوب کشور‌ مجارستان تاسیس شده‌ است . دانشگاه پچ مجارستان با بیشتر از ۲۰,۰۰۰ دانشجو ، و بیش از ۴۵۰۰ دانشجوی بین‌المللی از ۱۱۴ کشور‌ جهان ، و ۱۴۰۰ مدرس‌ و محقق ، با ۱۰ دانشکده ، یکی از بزرگترین موسسات آموزش عالی در مجارستان می باشد که ریشه‌ تاسیس‌ آن به سال ۱۳۶۷ میلادی برمی گردد . دانشگاه پچ مجارستان یکی از دانشگاه‌های تحقیقاتی‌ پیشرو‌ با پیشینه‌ تحقیقاتی‌ پیشرفته می باشد  .

بیشتر بخوانید : تحصیل شاخه طب ورزشی در مجارستان | شرایط استثنایی

 

دانشگاه پچ مجارستان یکی از پنج دانشگاه برتر مجارستان است که عنوان « دانشگاه عالی » را یدک می‌کشد . چند نمودار تحقیقاتی با کیفیت‌ بالا‌ که معرف استانداردهای بین‌المللی می باشند ، در این دانشگاه در حال اجرا هستند . دانشگاه پچ مجارستان دارای ده دانشکده و یک مرکز‌ بالینی‌ می باشد . فعالیت‌های علمی دانشگاه پچ مجارستان فوق‌العاده وسیع ، چند لایه‌ و متنوع می باشد.

اقامت دائم مجارستان بورسیه های تحصیلی مجارستان پزشکی در مجارستان

این فعالیت‌‌ها‌ را می‌توان در زمینه‌های  پزشکی ، علوم زیستی ، علوم طبیعی‌ ، علوم‌ انسانی و اجتماعی و همچنین‌ هنرهای زیبا‌ ، هنرهای کاربردی و موسیقی‌ پیدا کرد . 

مرکز‌ بالینی‌ دانشگاه پچ مجارستان یکی از بزرگترین ارائه دهندگان مراقبت‌های بهداشتی‌ در مجارستان می باشد. این مرکز با ۲۹ واحد مراقبت‌ بهداشتی‌ ، نزدیک‌ به ۳,۰۰۰ پرسنل ، مراقبت‌های بهداشتی را برای چند دهه در شهر‌ پچ و در منطقه‌ پیرامون آن ارائه شده است .

 

این مرکز همچنین‌ نقش فعالی در آموزش عملی‌ دانشجویان پزشکی و متخصصان مراقبت‌‌های‌ بهداشتی اجرا می‌کند و با همکاری‌ نزدیک با دانشکده پزشکی‌ و دانشکده‌ علوم‌ بهداشت‌ دانشگاه پچ مجارستان ، دانش سطح بالا‌ را با تکنیک‌های پزشکی‌ مدرن‌ آمیخته می‌کند .

دانشکده‌‌های‌ دانشگاه پچ مجارستان

دانشکده‌‌های‌ دانشگاه پچ مجارستان

دانشگاه پچ مجارستان بعضی دوره‌‌ها‌ و رشته‌ها را به زبان انگلیسی برگزار می‌نماید . بنابراین امکان‌ تحصیل‌ برای دانشجویان بین‌المللی فراهم‌ می باشد . رشته‌های مختلف‌ در گروه‌ پزشکی‌ ، علوم‌ پایه و مهندسی در دانشگاه پچ مجارستان به زبان انگلیسی تدریس می گردد دانشکده‌‌های‌ دانشگاه پچ مجارستان عبارتند از :

دانشکده‌‌های‌ دانشگاه پچ مجارستان عبارتند از :

🔵دانشکده‌ بازرگانی‌ و اقتصاد‌
🟡دانشکده علوم‌ فرهنگی ، آموزش و توسعه‌ منطقه‌ای
🔵دانشکده‌ فنی و مهندسی و تکنولوژی اطلاعات
🟡دانشکده علوم‌ بهداشت‌
🔵دانشکده‌ علوم انسانی و اجتماعی
🟡دانشکده‌ حقوق
🔵دانشکده‌ موسیقی‌ و هنرهای تجسمی
🟡دانشکده داروسازی
🔵دانشکده علوم
🟡دانشکده‌ پزشکی

این دانشگاه همچنین یکی از دانشگاه‌های موردتایید وزارت‌ علوم ایران در مجارستان و دانشگاه‌های موردتایید وزارت بهداشت‌ ایران در مجارستان می باشد.

آزمون‌ ورودی دانشگاه پچ مجارستان>

آزمون‌ ورودی دانشگاه پچ مجارستان

آزمون‌ ورودی‌ دانشگاه پچ مجارستان شامل یه آزمون چند‎گزینه‌ای از دروس زیست‌ شناسی ، شیمی ، انگلیسی عمومی و انگلیسی تخصصی پزشکی‌ می باشد. متقاضیان بعد از دوره‌ پیش‌دانشگاهی باید در آزمون ورودی‌ شرکت‌ کنند. آزمون‌ ورودی‌ یک امتحان رقابتی می باشد و متقاضیان برای ورود‌ به دانشگاه باید نمره قبولی را کسب نمایند . آزمون‌ ورودی‌ در ماه مارس برگزار خواهد شد . قبولی در رشته‌ موردنظر‌ ارتباط به امتیاز کسب شده‌ در امتحان ورودی‌ دانشگاه خواهد داشت.

امتحان کتبی در ۲ صورت برگزار می‌گردد . در حالت اول آزمون کتبی شامل سوالات چندگزینه‌ای در زیست‌شناسی (۲۰ سؤال) ، شیمی (۲۰ سؤال) ، انگلیسی عمومی‌ (۴۰ سؤال) و انگلیسی پزشکی‌ (۲۰ سؤال) می باشد .  مدت‌ زمان‌ امتحان ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه می باشد.  در طول امتحان‌ کتبی آنلاین احتیاجی به استفاده‌ از میکروفون یا دوربین‌ خودتان نخواهید داشت.

 

بیشتر بخوانید : صفر تا صد تحصیل شاخه سم شناسی در مجارستان

 

حالت دوم شرکت‌ در بخش کتبی امتحان ، آزمون پذیرش‌ BioMedical (BMAT) دانشگاه پچ در مجارستان می باشد. این امتحان از سال ۲۰۱۸ برگزار می گردد . دانشکده‌ پزشکی‌ دانشگاه Pecs برای پذیرش‌ برنامه‌‌های‌ پزشکی‌ عمومی‌ و دندانپزشکی خود به عنوان بخش کتبی آزمون‌ ورودی ،  آزمون پذیرش‌ BioMedical (BMAT) را قبول می نماید . 

بخش شفاهی یک گفتگو خصوصی ۲۰ تا ۳۰ دقیقه‌ای با یک استاد‌ دانشگاه در مورد‌ سوالات مرتبط‌ با پزشکی‌ و ارائه‌ انگیزه نامه تحصیلی‌ شما خواهد بود که این ارتباط‌ به وسیله اسکایپ یا زوم برقرار می شود . برای این منظور‌ ، باید از طریق ایمیل با شناسه اسکایپ دانشگاه پچ که قبل‌ از آزمون ارائه شده‌ باشد تماس بگیرید .  برای آزمون باید دوربین‌ و میکروفون داشته باشید .

امکانات دانشگاه پچ مجارستان

امکانات دانشگاه پچ مجارستان

دانشگاه پچ مجارستان ده خوابگاه‌ دارد که در مناطق‌ آرام‌ و قابل‌سکونت کشور واقع شده‌اند . دانشکده‌های دانشگاه و همچنین مرکز شهر‌ به راحتی از استراحتگاه ها شایسته دسترسی هستند . اکثر‌ خوابگاه‌‌ها‌ اخیراً نوسازی شده‌اند . اتاق‌ها، خیلی خوب مبله شده و دارای حمام‌ می باشند . روتختی نو به تمام اتاق‌ها ارائه می‌شود . اتاق‌ها در سطح‌ قیمت‌ خوب عرضه می‌شوند که تقریباً به میزان  ۱۳۰ یورو در ماه  ارزیابی می‌شود .

بیشتر بخوانید : شرایط استثنایی تحصیل شاخه قلب‌ و عروق در مجارستان(2022)

 

چنانچه برای خوابگاه‌ اقدام کردید و پذیرفته شدید ، می توانید بلافاصله پس از پذیرش به خوابگاه‌ تعیین‌ شده‌ نقل‌مکان‌ بنمایید.

خوابگاه‌های دانشگاه پچ مجارستان برای دانشجویان بین المللی به شرح‌ زیر‌ می باشد:

🟦خوابگاه‌ خیابان‌ Boszorkány
🟨خوابگاه‌ Szántó
🟦خوابگاه‌ Hunyor
🟨خوابگاه‌ Damjanich

از امکانات موجود در دانشگاه پچ مجارستان می‌توان به موردهای زیر اشاره‌ نمود :

✅دسترسی به اینترنت در هر اتاق
✅اتاق مطالعه
✅تالار استراحت
✅تالار ورزش‌
✅پارکینگ دوچرخه
✅پارکینگ ماشین
✅رستوران تریا
✅کلوپ دانشجویی

 

آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل در دانشگاه پچ مجارستان میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 🤍

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی حقوقی ره پویان در ارتباط باشید
5/5 - (1 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823