مشاوره و ارزیابی رایگان!

گام به گام خرید ملک در اسپانیا 🚶‍♂️🏠 (2022)

گام به گام‌ خرید‌ ملک‌ در اسپانیا فرآیند خرید ملک در اسپانیا نسبتاً ساده می باشد . در این بخش ، دستورالعمل‌‌های‌ خرید‌ ملک‌ در کشور اسپانیا را به شما ارائه می‌دهیم :   ۱. یافتن یک ملک‌ و ارائه‌ درخواست برای خرید ملک در…


خرید ملک در اسپانیا

گام به گام‌ خرید‌ ملک‌ در اسپانیا

فرآیند خرید ملک در اسپانیا نسبتاً ساده می باشد . در این بخش ، دستورالعمل‌‌های‌ خرید‌ ملک‌ در کشور اسپانیا را به شما ارائه می‌دهیم :

 

۱. یافتن یک ملک‌ و ارائه‌ درخواست برای خرید ملک در اسپانیا

پس از این‌که خانه‌‌ها‌ را بررسی کردید و خانه مورد نظر خود را یافتید ، بایستی درخواست خرید خود‌ را ارائه‌ دهید . پیشنهاد خرید ملک در اسپانیا معمولاً از طریق‌ مشاور‌ املاک‌ به فروشنده ارائه‌ می‌گردد. بعد از این‌که در مورد‌ قیمت‌ مذاکره کردید و به توافق‌ رسیدید ، بهتر‌ است‌ که توافق‌نامه را به صورت‌ کتبی بنویسید . برای این کار خوب است‌ از یک دفتر اسناد رسمی‌ کمک‌ بگیرید.

 

۲. امضای قرارداد و پرداخت ودیعه

پس از امضای قرارداد‌ اولیه‌ که به نام (contrato privado de compravento) شناخته‌ می‌شود‌ ، باید ودیعه ای به میزان ۱۰ درصد ارزش ملک‌ ، پرداخت نمائید . درصورتی که پس از پرداخت ودیعه‌ ، فروشنده معالمه را ابطال کند‌ ، حتما باید دو‌برابر‌ مبلغی را که پرداخت کرده‌اید (۲۰٪ از کل قیمت) به شما برگرداند. اما مراقب‌ باشید ، در صورتی‌ که شما به عنوان یک خریدار‌ معالمه خود‌ را ابطال کنید ، پول ودیعه را به‌طور کامل از دست خواهید داد‌ .

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: خرید ملک در مجارستان و دریافت اقامت آن

 

۳. گرفتن وام مسکن‌ در اسپانیا

پس از بستن قرارداد پیش فروش و پرداخت ، معمولاً یک دوره‌ ۳ ماهه وقت خواهید داشت . در مدت این ۳ ماه باید منابع‌ مالی را جهت تسویه ۹۰ درصد باقی‌مانده از ارزش ملک‌ پیدا‌ کنید . تنها در صورتی قادر خواهید بود قرارداد‌ وام مسکن‌ در اسپانیا داشته باشید که دارای ملک‌ باشید . البته پیش از خرید ملک در اسپانیا باید نیاز‌های‌ وام‌ مسکن‌ خود‌ را با فروشنده در میان‌ بگذارید .

 

۴. امضای قرارداد‌

هنگامی که وام‌ مسکن خود را مشخص کردید ، قرارداد‌ فروش که به نام (escritura de compravento) شناخته می‌شود را امضا می کنید‌ . در نظر‌ داشته باشید که این کار را حتما باید در حضور سردفتر اسناد رسمی‌ انجام‌ دهید .

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: با خرید ملک در یونان درجا اقامت بگیرید

 

۵. طی کردن‌ مراحل قانونی‌ پس از تکمیل‌ خرید‌ ملک در اسپانیا

پس از امضای قرارداد‌ خرید‌ در دفتر اسناد رسمی ، فرآیند هنوز به پایان نرسیده‌ است . ۳ مرحله‌ نهایی وجود دارد‌ که حتما باید آن‌ها را دنبال نمائید :

ملک‌ را با شناسایی‌ مالک‌ جدید‌ (که شما هستید) در دفتر املاک‌ ثبت کنید .
فرم های مرتبط با پرداخت مالیات نقل‌ و انتقال‌ ملک‌ را پر نمائید (تنها ۳۰ روز‌ فرصت دارید)
مالکیت امکانات عمومی را به نام‌ خودتان منتقل کنید‌ . (مثل گاز ، آب و برق)

 

نحوه‌ تامین‌ مالی خرید‌ ملک در اسپانیا

 

خرید ملک در اسپانیا

 

در صورتی که قصد پرداخت نقدی برای خرید ملک در اسپانیا را دارید ، حتما باید در نظر‌ داشته‌باشید که قانون‌ ۷/۲۰۱۲ ، مبالغی را که می‌توان به صورت‌ نقدی در حین انجام‌ معاملات در اسپانیا پرداخت کرد ، محدود‌ می‌کند . این محدودیت‌ برای شهروندان بین‌المللی که کد مالیاتی اسپانیا را ندارند ، میزان ۱۵۰۰۰ یورو می باشد . از این‌ رو در صورتی که سرمایه شما از خارج‌ از کشور‌ آمده باشد‌ ، باید هزینه ملک را با حواله بانکی بین‌ المللی بپردازید . حتما باید توجه‌ داشته باشید که این نوع‌ انتقال‌ به دلیل پورسانت‌های تعیین شده‌ توسط‌ صرافی‌ها هزینه بالایی‌ دارد .

شما به‌عنوان خریدار بین‌المللی قادر خواهید بود از شرایط وام‌ مسکن‌ مشابه اسپانیایی‌ها برخوردار شوید . این وام‌ تا سقف ۸۰ درصد برای خانه اول‌ و بین‌ ۶۰ تا ۷۰ درصد برای خانه‌ دوم قابل دریافت‌ می باشد . یعنی شما فقط‌ باید‌ حداقل ۲۰ درصد از قیمت‌ خانه‌ را داشته باشید . تقریباً ۱۵ درصد اضافی‌ برای پرداخت مالیات‌ ، وکیل ، دفتر اسناد رسمی ، ثبت‌ ملک و غیره هم وجود دارد . مورد دیگر این که ، بدهی‌ شما نمی تواند بیش از ۳۰ الی ۳۵ درصد درآمد شما باشد . باید در نظر داشته باشید که در اسپانیا وام‌های‌ مسکن دست‌کم برای مدت ۵ سال و حداکثر ۳۰ سال ارائه می‌شوند .

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: خرید قابل اطمینان ملک در ایتالیا

 

چگونگي دریافت تابعیت اسپانیا از طريق خريد ملک در اسپانیا

 

خرید ملک در اسپانیا

 

خرید ملک در اسپانیا، از سال ۲۰۱۳ ، قانون حمایت‌ از کارآفرینان ، جهت جذب‌ سرمایه‌گذاران ، به شهروندان خارجی که قصد سرمایه‌گذاری در اسپانیا را دارند اجازه می‌دهد تا ویزای خود را به روشی آسان‌تر و سریع‌تر اخذ کنند . این ویزا که به آن ویزای طلایی یا ویزای سرمایه‌گذاری اسپانیا گفته میشود، منجر‌ به دریافت تابعیت اسپانیا بعد از ۱۰ سال اقامت در اسپانیا می‌شود .

 

 

 

چنانچه در مورد خرید ملک در اسپانیا و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

 

آیا شما نکات دیگری در مورد خرید ملک در اسپانیا میدانید. می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

5/5 - (17 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/06/20
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : اخبار

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823