مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (5 امتیاز)

ویزای اسپانیا


انواع ویزای اسپانیا

شهروندان ایرانی با هر علت و مقصودی که می خواهند به کشور اسپانیا وارد شوند بایستی جهت ویزای شینگن تقاضا نمایند. همانطور که کشور اسپانیا جز اتحادیه اروپا و پیمان شینگن می باشد ویزای اسپانیا همان ویزای شینگن خواهد بود. همچنین ضوابط و خصوصیات ویزای شینگن را دارد. چنانچه می خواهید جهت سفر تفریحی به این کشور بروید بایستی جهت ویزای کوتاه مدت اسپانیا تقاضا دهید.

چنانچه می خواهید جهت تحصیل به اسپانیا وارد شوید بایستی ویزای نوع D شینگن را داشته باشید. به عبارتی نوع سفر شما مشخص کننده نوع ویزا می باشد. در این صورت به طور مختصر می توان بیان کرد اقسام ویزای این کشور با توجه به تقاضای داوطلب برای او صادر می شود. هر کدام از اقسام ویزای این کشور از لحاظ زمانی اعتباری متمایز دارند.

ویزای کوتاه مدت این کشور مقاصد گردشگری داشته و همواره اجازه اقامت ۱۵ روزه را به اتباع ایرانی می دهد.


آشنایی با ویزای مولتی اسپانیا

ویزای مولتی اسپانیا در حقیقت همان ویزای مولتی شینگن می باشد که بیشتر از ۵ سال اعتبار دارد. صاحب این ویزا می تواند در مدت زمان اعتبار این ویزا بدون هیچ گونه محدودیتی به حیطه ی شینگن ورود و خروج نماید. ولی بایستی به مسئله ای عمده در این حیطه اشاره نماییم. آن هم اختلاف میان مدت زمان اعتبار ویزای شینگن و شمار روز های مجاز جهت اقامت در اروپا است.

 

ویزای توریستی اسپانیا

یکی از انواع ویزای اسپانیا ویزای توریستی می باشد. چند سال پیش داوطلبین ویزای توریستی این کشور بایستی جهت معین نمودن زمان سفارت و تقاضای ویزا به صورت حضوری به سفارت اسپانیا در تهران مراجعه می کردند. ولی در سال های اخیر کلیه مراحل ذکر شده جهت اخذ ویزای این کشور به نماینده مجاز آن در تهران محول شده است.
بدین صورت داوطلبین ویزای توریستی می توانند به وسیله مرکز تقاضای ویزای اسپانیا در تهران علاوه بر تعیین نوع ویزای تقاضایی، مبادرت به تعیین وقت ملاقات و عرضه تقاضای خود نمایند. جهت اعمال این امور نخست بایستی در رابطه با اخذ وقت ملاقات به وسیله صفحه رزرو زمان کارگذاری به شرکت BLS مبادرت نماید. پس از قبول وقت ملاقات بایستی در زمان مشخص شده در محل مدنظر حضور یافته و تقاضای خود را جهت ویزای توریستی عرضه نمایید. همچنین بایستی تمامی اسناد مورد نظر جهت دریافت ویزای توریستی را به همراه داشته و به کار گذاری واگذار نمایید.

 

آشنایی با ویزای تحصیلی اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهایی است که به جهت سطح کیفی آموزشی مطلوب با وجود دانشکده هایی با مدارک تحصیلی موثق مورد عنایت متقاضیان بین المللی قرار گرفته است. شیوه زندگی در این کشور شگفت انگیز و زیبا از دیگر علل تشویق متقاضیان جهت ادامه تحصیل در این کشور به حساب می آیند. جهت تحصیل در این کشور ضروری است که نخست در رابطه با دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایید.
ویزای تحصیلی اسپانیا یکی از ویزا های بلند مدت یا همان ویزای شینگن نوع D به حساب می آید. جهت اخذ ویزا های بلند مدت بایستی به صورت مستقیم به وسیله خود سفارت این کشور در ایران اقدام نمایید. جهت اعمال این امور در آغاز بایستی قرار ملاقات سفارت این کشور را به صورت حضوری یا تماس تلفنی رزرو نموده و پس از آن در زمان مقرر به سفارت مراجعه کنید. در زمان رجوع به سفارت بایستی فرم تقاضای ویزای تحصیلی این کشور را با اسناد مورد نظر به سفارت واگذار نمایید.
با ملاحظه به این که جهت تحصیل در این کشور احتیاج به اخذ اقامت دارید بایستی پیش از هر کاری پذیرش یکی از دانشکده های این کشور را اخذ نموده باشید. وگرنه توانایی مهاجرت تحصیلی به این کشور را نخواهید داشت. پس از واگذاری اسناد مورد نظر بایستی مدت زمانی را منتظر بمانید. تا سفارت این کشور نتایج ارزیابی تقاضای شما را گزارش دهند. بعد از معلوم شدن نتیجه تقاضا می توانید به سفارت رجوع نموده و پاسپورت خود را دریافت نمایید.

 

ویزای تضمینی اسپانیا

جهت اخذ ویزای تضمینی اسپانیا باید چکار کرد؟ برای اینکه بتوانید به این کشور سفر نمایید بایستی ویزای آن را دریافت نمایید. ویزای شینگن این فرصت را به شما می دهد تا با هر قصدی که دارید به این کشور وارد شوید. به منظور اینکه بتوانید ویزای این کشور را دریافت کنید بایستی نخست وقت سفارت این کشور را داشته باشید.
وقت سفارت این کشور به شما این فرصت را می دهد تا در حداقل زمان بتوانید تقاضای خود را جهت دریافت ویزا به سفارت عرضه نمایید. در این صورت نخستین قدمی که جهت دریافت ویزا بایستی بردارید تعیین وقت سفارت می باشد. بعد از آن بایستی سایر مراحل را سپری نمود. ملاحظه نمایید که بایستی در همه این مراحل با شناخت کامل قدم بردارید.
جهت دریافت ویزای این کشور بایستی اسناد خود را با ملاحظه به آنچه کنسولگری از شما می خواهد آماده کنید. این اسناد در واقع بایستی نمایانگر این باشد که شما به ایران وابستگی دارید. فقط به دلیل تفریح یا اعمال اموری خاص به این کشور می روید.
مشاورین متخصص و کاربلد ره پویان عدالت شما را در این راه یاری می رسانند. توجه نمایید که بعد از آماده نمودن اسناد بایستی آن ها را با چیدمانی ویژه به کنسولگری عرضه نمایید. تمامی اسناد خود را بعد از این وهله به یک دارالترجمه رسمی و قانونی بدهید. کنسولگری این کشور داوطلبین را فقط با زبان رسمی این کشور قبول می کند.
بعد از این که اسناد را عرضه نمودید می توانید در انتظار کنسولگری بمانید. سفارت این اسناد را از شما اخذ نموده و ارزیابی و بررسی آن ها را شروع می کند. خوشبختانه در ایران کنسولگری این کشور دایر می باشد و احتیاجی نیست که به کشور های همسایه مسافرت نمایید. آدرس سفارت اسپانیا را به راحتی می توان در ایران از طریق سایت های معتبر پیدا کرد و بدین صورت می توان امور را خیلی زود انجام داد. بعد از انجام این امور به آسانی می توانید ویزای این کشور را دریافت کنید.

 

ویزای کار اسپانیا

ویزای کاری اسپانیا از نوع ویزاهای بلند مدت شینگن محسوب می شود. این نوع ویزا به فرد صاحب ویزا این امکان را خواهد داد تا در این کشور مشغول کار و زندگی شود. ولی دریافت این گونه ویزا، کار راحتی نبوده و بایستی حتما از یک صاحب کار اسپانیایی پیشنهاد کاری داشته باشید تا بدین صورت بتوانید جهت دریافت ویزا مبادرت نمایید. جهت یافتن شغل در این کشور می توانید به وسیله وب سایت های کاریابی با صاحب کار های این کشور تماس حاصل نمایید.
پس از اینکه یک پیشنهاد کاری موثق را به دست آوردید می توانید جهت ویزای کاری این کشور تقاضا دهید. پروسه دریافت ویزای کاری بایستی به وسیله سفارت این کشور پی جویی شود. پس از اخذ زمان مصاحبه سفارت این کشور بایستی در زمان تعیین شده به محل مورد نظر رجوع نموده و اسناد و تقاضای خود را عرضه نمایید. تصمیم گیری در خصوص جواز اقامت فرد داوطلب بر دوش سازمان مهاجرت این کشور بوده و نتیجه تقاضا به وسیله سفارت آن گزارش خواهد شد.

 

 

چنانچه در مورد ویزای اسپانیا و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

آیا شما نکات دیگری در مورد ویزای اسپانیا میدانید. می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💙🤍

 

 

 

۱. چه اتفاقی برای پاسپورت و ویزای متقاضیانی که تقاضا ویزای آن‌ها قبل از بسته شدن سفارت اخذ شده می‌افتد؟

شما می‌توانید سایت سفارت مرکز خدمات ویزای اسپانیا و را پیگیری کرده و یا در صورت انتخاب گزینه‌های اطلاع رسانی از طریق پیامک از روند بررسی پرونده ویزای خود مطلع شوید.

آیا ویزای اسپانیا در شرایط بیماری کرونا صادر می شود؟

بله، متقاضیان سفر به اسپنیا شرایط درخواست ویزای این کشور را دارند اما در بیشتر مواقع امکان ورود به این کشور وجود ندارد. حتما قبل از اقدام بررسی کنید که پس از گرفتن ویزا اجازه سفر و ورود به کشور اسپانیا وجود داشته باشد.

پیگیری جواب ویزای اسپانیا چگونه است؟

برای پیگیری جواب ویزای اسپانیا می توانید به صورت حضوری به موسسه رهپویان عدالت در تهران مراجعه کنید. در بیشتر مواقع طی مدت زمان 14 روز سفارت جواب درخواست شما می دهد به همین دلیل نیاز ضروری به پیگیری ویزای اسپانیا نخواهید داشت.

5/5 - (5 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/22
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823