مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (5 امتیاز)

تحصیل در اسپانیا


تحصیل در اسپانیا

در حال حاضر اشخاص زیادی جهت ادامه تحصیل اسپانیا را انتخاب می کنند. این کشور در سال های اخیر یکی از پرجاذبه ترین کشور های گردشگری به حساب می آید. هزینه تحصیل در اسپانیا یکی از به صرفه ترین ها در اروپا به شمار می آید. تحصیل در این کشور دارای موسسات عالی آموزشی در رشته های اقتصاد، پزشکی، مهندسی و… می باشد که مورد ملاحظه خیلی از داوطلبین برای ادامه تحصیل می باشد.

برای تحصیل در اسپانیا شما احتیاج به فراگیری زبان انگلیسی دارید. تقریبا ۳۰ دانشگاه خصوصی و دولتی این کشور مورد قبول وزارت علوم می باشد. هزینه تحصیل در این کشور در قیاس با کشور های دیگر به صرفه تر می باشد. دلیل انتخاب متقاضیان برای تحصیل در این کشور اروپایی بدین علت است که این کشور شماری از موثق ترین دانشگاه ها را دارد. این کشور در مقاطع مختلف دانشجو می پذیرد که به شرح زیر می باشد.

 

تحصیل در اسپانیا

 

•تحصیل کارشناسی در این کشور

ادامه تحصیل در اسپانیا مدت زمان ۱ سال در خارج از کشور جهت اخذ مدرک لیسانس امکان دارد روشی ایده آل جهت کامل نمودن تحصیل اشخاص در خارج از کشور باشد. ولی معمولا اولین و تنها روشی نیست که اشخاص بتوانند کارشناسی خود را در خارج از کشور اخذ نمایند. مقطع تحصیلی کارشناسی در اسپانیا ۳ تا ۴ سال زمان می برد. معمولا به زبان اسپانیایی هم آموزش داده می شود.

تحصیل در این مقطع چشم اندازی فوق العاده جهت متقاضیان با مدرک کارشناسی هم می باشد. چرا که طی کردن تحصیلات کالج و دیپلم در اسپانیا هم منتهی به موفقیت در مسیر ویزا جهت متقاضیان نخواهد بود. همچنین چنانچه اشخاص زمان کافی جهت تحصیل در طی سال را ندارند می توانند یک پروگرام تابستانی هم سطح خود تعیین نمایند که فرد داوطلب را در ورود به این دوره یاری دهند.

•تحصیل کارشناسی ارشد در کشور مدنظر

آموزش عالی در اسپانیا امروزه با سطح کیفی عالی و با شبکه های وسیعی از مراکز آموزشی معروف می باشد. در حال حاضر دامنه وسیعی از رشته های تحصیلی در دوره کارشناسی ارشد در اسپانیا موجود می باشد. بدین علت هیچ جای تعجبی ندارد که حداکثر ۵۰۰۰۰ دانشجوی فرا بومی هر ساله در پی استاد های این کشور می باشند.

تحصیل در این مقطع حدود ۱ تا ۲ سال طول می کشد. تحصیل در این مقطع به دو زبان اسپانیایی و انگلیسی آموزش داده می شود. این مسئله سبب دو چندان شدن تقاضای پذیرش در این دوره برای داوطلبین شده است. تحصیل در این دوره از مزایایی مانند ورود به دوره دکتری بدون آزمون برخوردار است که نبایستی آن را نادیده بگیرید.

•تحصیل دکتری در این کشور اروپایی

مدت زمان دکتری در اسپانیا تقریبا ۵ سال می باشد. تحصیل در این مقطع مانند دیگر کشور های دنیا دارای دوره های پژوهشی و تحقیقاتی می باشد. بعد از پایان سومین سال، متقاضی می تواند از پایان نامه خود دفاع نماید. تحصیل در این دوره تقریبا رایگان می باشد و متقاضیان ممتاز هم می توانند با عرضه کارنامه قوی از بورسیه آن کشور بهره ببرند. تحصیل در این مقطع به زبان انگلیسی می باشد که می توان عرض کرد اشخاص داوطلب بایستی این مورد را هم مد نظر بگیرند.

عمده ترین مزایای تحصیل دکتری در اسپانیا شامل هزینه ای برابر ۳۰۰ یورو بصورت سالانه، توانایی اخذ بورسیه تحصیلی جهت متقاضیان رتبه دار و احتیاج نداشتن به آزمون ورودی می باشد.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: راهنمای کامل تحصیل در ایتالیا 

 

زبان تحصیل در کشور اسپانیا چیست؟

تحصیل در اسپانیا به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی ممکن است.

آیا می توان مدرک کارشناسی ارشد را به‌صورت آنلاین در کشور اسپانیا دنبال کرد؟

دانشگاه‌ های اسپانیا برنامه‌ های کارشناسی‌ ارشد آنلاین نیز ارائه می‌دهند که می‌توان از طریق سایت دانشگاه‌های مختلف اسپانیا این برنامه‌ ها را جستجو کرد.

هزینه های تحصیل در کشور اسپانیا چقدر است؟

هزینه تحصیل در اسپانیا به رشته، مقطع و دانشگاه مورد نظر شما بستگی دارد و حداقل ۱۰۰۰ یورو در سال می‌باشد.

5/5 - (5 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/22
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823