مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (5 امتیاز)

مهاجرت به اسپانیا


کشور اسپانیا جزء کشورهای تاریخی، زیبا و جالب در قسمت جنوب غربی اروپا است. این کشور یک اولویت ایده آل و خارق العاده برای داوطلبین که قصد دریافت اقامت دائم آن را دارند است. با پیاده روی در شهر ها و روستاهای جذاب این کشور می توانید نشانه هایی از رومی های باستان و حتی مسلمان ها را ببینید.

شهر های بارسلونا، والنسیا، سویا و … در اقتصاد این کشور تاثیر زیادی جهت درآمد زایی دارند. فرهنگ مردم محلی این کشور زیبا بسیار جالب می باشد. به گونه ای که علاقه زیاد آنها به خواب ظهر سبب شده تا نواحی بسیاری از شهر های متنوع در یک زمان به خصوص به خواب بروند. بدین صورت انرژی کافی جهت ادامه روز را خواهند داشت.

جهت مهاجرت به اسپانیا رهپویان عدالت در جهت عرضه خدمات ویژه به کاربران، آماده خدمت رسانی می باشد. بی شک این موسسه حقوقی شامل غنی ترین معلومات مهاجرتی در خصوص همه راه های مهاجرت من جمله مهاجرت کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و … می باشد.

شخص می تواند معلومات جامعی در خصوص با هر روش را در قسمت مورد نظر آن مطالعه نماید. همچنین همراه این معلومات خاص که به شکل کاملا رایگان در دسترس شما قرار داده می شوند می توانید از مشاوره رایگان با متخصصان کاربلد در این حیطه بهره ببرید.


شرایط مهاجرت به اسپانیا

آنچه در این مقاله خواهید خواند...

شرایط مهاجرت به اسپانیا

کلیه اشخاصی که از راه دریا، هوا و یا زمین به کشور اسپانیا وارد می شوند و به این کشور مهاجرت می کنند بایستی دست کم یک مدرک شناسایی به پلیس مرزی عرضه نمایند.

 

در زمان مهاجرت به این کشور اروپایی چه اسنادی بایستی به همراه داشته باشید؟

تمام این ها بستگی به ملیت شخص دارند. چنانچه مهاجر یکی از کشور های اتحادیه اروپا می باشید تنها مدرکی که بایستی به همراه داشته باشید کارت شناسایی یا پاسپورت موثق است.
با این وجود چنانچه شما مهاجر غیر اتحادیه اروپا باشید بایستی چند مدرک را در زمان ورود به بندر ورودی اسپانیا به پلیس مرزی نشان دهید.

ملاحظه نمایید که پلیس مرزی این توانایی را دارد که چنانچه فکر کند در اسناد شما یا قصد شما از ورود به این کشور مشکلی وجود دارد از ورود شما به آن ممانعت می کند. چنانچه افسر مرزی به این موضوع پی ببرد که شما برای این کشور خطری ندارید، بعد از ارزیابی اسناد شما، مجوز ورود به این کشور و در نهایت به ناحیه شینگن را خواهد داد.

مطمئن شوید که افسر مرزی در زمان ورود به این کشور جهت مهاجرت مهر پاسپورت شما را بزند. بدون مهر امکان دارد در این کشور جریمه یا بازداشت شوید.

 

راه های اخذ اقامت اسپانیا

راه های اخذ اقامت اسپانیا کدامند؟

در خصوص اخذ اقامت اسپانیا باید گفته شود که روش های متنوعی جهت دستیابی به اقامت و مهاجرت به اسپانیا وجود دارند. این کشور برعکس دیگر کشور های غرب اروپایی حاوی قوانین و مقررات دشوار و پیچیده نمی باشد. وضعیت مساعد و مناسبی را جهت امتداد زندگی و کار شهروندان خود و دیگر کشور ها به صورت مساوی مهیا نموده است. این راه ها عبارت اند از اخذ اقامت از طریق خرید ملک، تحصیل، کار، سرمایه گذاری، خرید ملک، ثبت شرکت و… می باشد.

 

تحصیل در اسپانیا

از دیگر روش های مهاجرت به اسپانیا، اقامت از طریق تحصیل در اسپانیا می‌باشد. در حال حاضر اشخاص زیادی جهت ادامه تحصیل اسپانیا را انتخاب می کنند. این کشور در سال های اخیر یکی از پرجاذبه ترین کشور های گردشگری به حساب می آید. هزینه تحصیل در این کشور یکی از به صرفه ترین ها در اروپا به شمار می آید. تحصیل در این کشور دارای موسسات عالی آموزشی در رشته های اقتصاد، پزشکی، مهندسی و… می باشد که مورد ملاحظه خیلی از داوطلبین برای ادامه تحصیل می باشد.

برای تحصیل در اسپانیا شما احتیاج به فراگیری زبان انگلیسی دارید. تقریبا ۳۰ دانشگاه خصوصی و دولتی این کشور مورد قبول وزارت علوم می باشد. هزینه تحصیل در این کشور در قیاس با کشور های دیگر به صرفه تر می باشد. دلیل انتخاب متقاضیان برای تحصیل در این کشور اروپایی بدین علت است که این کشور شماری از موثق ترین دانشگاه ها را دارد. این کشور در مقاطع مختلف دانشجو می پذیرد که به شرح زیر می باشد.

 

• تحصیل کارشناسی در این کشور

ادامه تحصیل در اسپانیا مدت زمان ۱ سال در خارج از کشور جهت اخذ مدرک لیسانس امکان دارد روشی ایده آل جهت کامل نمودن تحصیل اشخاص در خارج از کشور باشد. ولی معمولا اولین و تنها روشی نیست که اشخاص بتوانند کارشناسی خود را در خارج از کشور اخذ نمایند. مقطع تحصیلی کارشناسی در اسپانیا ۳ تا ۴ سال زمان می برد. معمولا به زبان اسپانیایی هم آموزش داده می شود.

تحصیل در این مقطع چشم اندازی فوق العاده جهت متقاضیان با مدرک کارشناسی هم می باشد. چرا که طی کردن تحصیلات کالج و دیپلم در اسپانیا هم منتهی به موفقیت در مسیر ویزا جهت متقاضیان نخواهد بود. همچنین چنانچه اشخاص زمان کافی جهت تحصیل در طی سال را ندارند می توانند یک پروگرام تابستانی هم سطح خود تعیین نمایند که فرد داوطلب را در ورود به این دوره یاری دهند.

 

• تحصیل کارشناسی ارشد در کشور مدنظر

آموزش عالی در اسپانیا امروزه با سطح کیفی عالی و با شبکه های وسیعی از مراکز آموزشی معروف می باشد. در حال حاضر دامنه وسیعی از رشته های تحصیلی در دوره کارشناسی ارشد در اسپانیا موجود می باشد. بدین علت هیچ جای تعجبی ندارد که حداکثر ۵۰۰۰۰ دانشجوی فرا بومی هر ساله در پی استاد های این کشور می باشند.

تحصیل در این مقطع حدود ۱ تا ۲ سال طول می کشد. تحصیل در این مقطع به دو زبان اسپانیایی و انگلیسی آموزش داده می شود. این مسئله سبب دو چندان شدن تقاضای پذیرش در این دوره برای داوطلبین شده است. تحصیل در این دوره از مزایایی مانند ورود به دوره دکتری بدون آزمون برخوردار است که نبایستی آن را نادیده بگیرید.

 

• تحصیل دکتری در این کشور اروپایی

مدت زمان دکتری در اسپانیا تقریبا ۵ سال می باشد. تحصیل در این مقطع مانند دیگر کشور های دنیا دارای دوره های پژوهشی و تحقیقاتی می باشد. بعد از پایان سومین سال، متقاضی می تواند از پایان نامه خود دفاع نماید. تحصیل در این دوره تقریبا رایگان می باشد و متقاضیان ممتاز هم می توانند با عرضه کارنامه قوی از بورسیه آن کشور بهره ببرند.

تحصیل در این مقطع به زبان انگلیسی می باشد که می توان عرض کرد اشخاص داوطلب بایستی این مورد را هم مد نظر بگیرند. عمده ترین مزایای تحصیل دکتری در اسپانیا شامل هزینه ای برابر ۳۰۰ یورو بصورت سالانه، توانایی اخذ بورسیه تحصیلی جهت متقاضیان رتبه دار و احتیاج نداشتن به آزمون ورودی می باشد.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: راهنمای کامل مهاجرت به پرتغال‌

 

شرایط کار در اسپانیا

کار در اسپانیا به چه صورت است؟

در حال حاضر خیلی از اشخاص به علت مهاجرت به یک کشور مهاجرت کاری را ترجیح می دهند. زیرا که با حداقل هزینه و صرفا به علت مدرک تحصیلی و تبحری که دارند می توانند به کشور مورد نظر خود مهاجرت کنند. حتی بعد از ورودشان می توانند شروع به کار کنند.

همچنین خیال آن ها از در آمد و مهید مخارج زندگیشان آسوده است. زیرا که در حال حاضر چالش خیلی از داوطلبین مهاجرت به کشورهای دیگر این است که به چه صورت مخارج خود را در آن کشور تامین نمایند. یکی از کشورهای مورد ملاحظه جهت کار، کشور اسپانیا می باشد.

یکی از گام های اصلی و عمده برای مهاجرت کاری به اسپانیا بعد از اخذ پیشنهاد کاری، دریافت ویزای کاری این کشور می باشد. به منظور کار در این کشور نخست شخص بایستی موفق به اخذ پیشنهاد کاری از سوی صاحب کار اسپانیایی شود.

بعد از ارزیابی کارنامه کاری شخص و مصاحبه با داوطلب، صاحب کار بر اساس ضوابط کاری این کشور بایستی ثابت کند که تبلیغات شغل مربوطه را در بازه زمانی ۳ ماه در این کشور آگهی نموده است. در این صورت موفق به یافتن پرسنل مورد نظر خود و با شرایط مشخص شده جهت آن جایگاه شغلی نشده است. بنابراین جهت استخدام پرسنل فرا بومی مبادرت نموده است.

از موارد دیگر که فرد صاحب کار بایستی ثابت کند این است که موسسه او بایستی در این کشور به ثبت رسیده باشد و در حال کار باشد و هر ماه مالیات مشخص شده به وسیله حکومت را پرداخت نموده باشد. در این صورت صاحب کار این توانایی را دارد تا پیشنهاد کاری را برای شخص فرا بومی بفرستد. اکنون شخص با داشتن این پیشنهاد کاری این فرصت برایش مهیا می شود تا مبادرت به اخذ ویزای کاری نماید.

 

سرمایه گذاری در اسپانیا

دریافت اقامت اسپانیا از راه سرمایه گذاری با توجه به روش سرمایه گذاری تعیین شده می تواند تبعات اقامتی و هزینه های متنوعی را برای فرد سرمایه گذار به دنبال داشته باشد. در مجموع با تمدید اقامت خود از راه سرمایه گذاری در این کشور در بازه زمانی ۵ سال، فرد سرمایه گذار و اعضای خانواده او دارای شرایط لازم برای گرفتن اقامت دائم و همیشگی این کشور می شوند.

معروف ترین روش های سرمایه گذاری برای ایرانیان خرید ملک می باشد. جهت سرمایه گذاری به وسیله ویزای طلایی دست کم ۵۰۰ هزار یورو لازم می باشد. این اقامت را می توان ۵ سال تمدید نمود و پس از آن شخص صاحب سرمایه می تواند تقاضای اقامت دائم خود را به این کشور بدهد.

از دیگر روش های دریافت ویزای سرمایه گذاری در اسپانیا که در نتیجه منتهی به اقامت دائم این کشور می شود کارآفرینی است. در این روش، داوطلب جهت دریافت اقامت سرمایه گذاری بایستی طرح تجاری عرضه نماید. این طرح تجاری بایستی بسیار قوی باشد تا دولت را متقاعد نماید به داوطلب ویزای سرمایه گذاری را تقدیم نماید.

در این نوع ویزا داوطلب نخست اقامتی ۱ ساله اخذ می کند و پس از آن این اقامت هر ۲ سال ۱ بار تمدید می شود. در نتیجه اقامت دائم به داوطلب داده خواهد شد.


خرید ملک در اسپانیا

سرمایه گذاری در اسپانیا

چنانچه شما و اعضا خانواده تان قصد اخذ اقامت اسپانیا را دارید با خرید ملک در اسپانیا به مبلغ دست کم ۵۰۰ هزار یورو، بعد از پنج سال شرایط لازم جهت اقامت دائم این کشور را خواهید داشت. ضوابط ویزای طلایی این کشور عبارت اند از:

•دست کم مقدار سرمایه گذاری بایستی ۵۰۰ هزار یورو باشد.

•قابلیت سرمایه گذاری جهت خرید ۱ ملک یا بیشتر با حداقل ۵۰۰ هزار یورو فراهم می باشد.

•کم ترین سن برای فرد صاحب سرمایه ۱۸ سال می باشد.

•عدم سابقه سو پیشینه.

•عدم پیشینه حضور غیر قانونی در خاک اسپانیا.

•عدم سابقه ریجکتی از سفارت های شنگن در طول ۶ ماه اخیر.

•داشتن بیمه درمانی موثق و گواهی بهداشت رسمی از این کشور.

•عرضه اسناد موجودی بانک برای ثابت نمودن تمکن مالی.

•عرضه اسناد حاکی بر مجاز بودن منبع پول.

•عرضه اسناد تاییدیه اداره ثبت اسناد.

 

شرایط ثبت شرکت در اسپانیا

ثبت شرکت در اسپانیا به علت وجود زیر سازهای مالی و اقتصادی متعدد و همچنین شگفت انگیز بودن مهاجرت و اقامت در این کشور همواره از آپشن های عالی سرمایه گذاران به حساب می آیند. اسناد مورد نظر برای ثبت شرکت در این کشور عبارت اند از:

• وکیل جهت پی جویی ثبت شرکت در این کشور از سوی موکل.

• شماره شناسایی مالیات استانی جهت شرکا و مسئولان خارجی.

• تاییدیه انتخاب اسم موسسه.

• تاییدیه بانکی نشان دهنده تخصیص سرمایه لازم.

• اسناد تحویلی به نهاد ثبت این کشور.

• فاکتور مالکیت سود.

• شماره شناسایی مالیات استانی پیش از نهاد مالیات اسپانیایی.

• دریافت تمبر مالیاتی و مالیات بر انتقال دارایی.

• اسناد تحویلی به نهاد ثبت شرکت ها.

• شماره شناسایی مالیات استانی قطعی از نهاد مالیاتی این کشور.

• اطلاعیه قانونی آغاز کار قبل از نهاد مالیات این کشور.

• ثبت تامین اجتماعی موسسه.

ثبت شرکت در این کشور همواره از چند روز تا ۳۰ روز زمان لازم دارد. این بازه زمانی امکان دارد حتی به وسیله اعمال اموری نظیر دریافت NIF و NIE، بکارگیری وکیل پایه ۱ دادگستری به طول بینجامد.

 

انواع ویزای اسپانیا

شهروندان ایرانی با هر علت و مقصودی که می خواهند به کشور اسپانیا وارد شوند بایستی جهت ویزای شینگن تقاضا نمایند. همانطور که این کشور جز اتحادیه اروپا و پیمان شینگن می باشد ویزای این کشور همان ویزای شینگن خواهد بود. همچنین ضوابط و خصوصیات ویزای شینگن را دارد. چنانچه می خواهید جهت سفر تفریحی به این کشور بروید بایستی جهت ویزای کوتاه مدت اسپانیا تقاضا دهید.

چنانچه می خواهید جهت تحصیل به اسپانیا وارد شوید بایستی ویزای نوع D شینگن را داشته باشید. به عبارتی نوع سفر شما مشخص کننده نوع ویزا می باشد. در این صورت به طور مختصر می توان بیان کرد اقسام ویزای این کشور با توجه به تقاضای داوطلب برای او صادر می شود. هر کدام از اقسام ویزای این کشور از لحاظ زمانی اعتباری متمایز دارند. ویزای کوتاه مدت این کشور مقاصد گردشگری داشته و همواره اجازه اقامت ۱۵ روزه را به اتباع ایرانی می دهد.


شنایی با ویزای مولتی اسپانیا

ویزای مولتی اسپانیا در حقیقت همان ویزای مولتی شینگن می باشد که بیشتر از ۵ سال اعتبار دارد. صاحب این ویزا می تواند در مدت زمان اعتبار این ویزا بدون هیچ گونه محدودیتی به حیطه ی شینگن ورود و خروج نماید. ولی بایستی به مسئله ای عمده در این حیطه اشاره نماییم. آن هم اختلاف میان مدت زمان اعتبار ویزای شینگن و شمار روز های مجاز جهت اقامت در اروپا است.

 

ویزای توریستی اسپانیا

یکی از انواع ویزای اسپانیا ویزای توریستی می باشد. چند سال پیش داوطلبین ویزای توریستی این کشور بایستی جهت معین نمودن زمان سفارت و تقاضای ویزا به صورت حضوری به سفارت اسپانیا در تهران مراجعه می کردند. ولی در سال های اخیر کلیه مراحل ذکر شده جهت اخذ ویزای این کشور به نماینده مجاز آن در تهران محول شده است.

بدین صورت داوطلبین ویزای توریستی می توانند به وسیله مرکز تقاضای ویزای اسپانیا در تهران علاوه بر تعیین نوع ویزای تقاضایی، مبادرت به تعیین وقت ملاقات و عرضه تقاضای خود نمایند.

جهت اعمال این امور نخست بایستی در رابطه با اخذ وقت ملاقات به وسیله صفحه رزرو زمان کارگذاری به شرکت BLS مبادرت نماید. پس از قبول وقت ملاقات بایستی در زمان مشخص شده در محل مدنظر حضور یافته و تقاضای خود را جهت ویزای توریستی عرضه نمایید. همچنین بایستی تمامی اسناد مورد نظر جهت دریافت ویزای توریستی را به همراه داشته و به کار گذاری واگذار نمایید.

 

آشنایی با ویزای تحصیلی اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهایی است که به جهت سطح کیفی آموزشی مطلوب با وجود دانشکده هایی با مدارک تحصیلی موثق مورد عنایت متقاضیان بین المللی قرار گرفته است. شیوه زندگی در این کشور شگفت انگیز و زیبا از دیگر علل تشویق متقاضیان جهت ادامه تحصیل در این کشور به حساب می آیند. جهت تحصیل در این کشور ضروری است که نخست در رابطه با دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایید.

ویزای تحصیلی اسپانیا یکی از ویزا های بلند مدت یا همان ویزای شینگن نوع D به حساب می آید. جهت اخذ ویزا های بلند مدت بایستی به صورت مستقیم به وسیله خود سفارت این کشور در ایران اقدام نمایید.

جهت اعمال این امور در آغاز بایستی قرار ملاقات سفارت این کشور را به صورت حضوری یا تماس تلفنی رزرو نموده و پس از آن در زمان مقرر به سفارت مراجعه کنید. در زمان رجوع به سفارت بایستی فرم تقاضای ویزای تحصیلی این کشور را با اسناد مورد نظر به سفارت واگذار نمایید.

با ملاحظه به این که جهت تحصیل در این کشور احتیاج به اخذ اقامت دارید بایستی پیش از هر کاری پذیرش یکی از دانشکده های این کشور را اخذ نموده باشید. وگرنه توانایی مهاجرت تحصیلی به این کشور را نخواهید داشت. پس از واگذاری اسناد مورد نظر بایستی مدت زمانی را منتظر بمانید.

تا سفارت این کشور نتایج ارزیابی تقاضای شما را گزارش دهند. بعد از معلوم شدن نتیجه تقاضا می توانید به سفارت رجوع نموده و پاسپورت خود را دریافت نمایید.

 

ویزای تضمینی اسپانیا

جهت اخذ ویزای تضمینی اسپانیا باید چکار کرد؟ برای اینکه بتوانید به این کشور سفر نمایید بایستی ویزای آن را دریافت نمایید. ویزای شینگن این فرصت را به شما می دهد تا با هر قصدی که دارید به این کشور وارد شوید. به منظور اینکه بتوانید ویزای این کشور را دریافت کنید بایستی نخست وقت سفارت این کشور را داشته باشید.

وقت سفارت این کشور به شما این فرصت را می دهد تا در حداقل زمان بتوانید تقاضای خود را جهت دریافت ویزا به سفارت عرضه نمایید. در این صورت نخستین قدمی که جهت دریافت ویزا بایستی بردارید تعیین وقت سفارت می باشد. بعد از آن بایستی سایر مراحل را سپری نمود. ملاحظه نمایید که بایستی در همه این مراحل با شناخت کامل قدم بردارید.

جهت دریافت ویزای این کشور بایستی اسناد خود را با ملاحظه به آنچه کنسولگری از شما می خواهد آماده کنید. این اسناد در واقع بایستی نمایانگر این باشد که شما به ایران وابستگی دارید. فقط به دلیل تفریح یا اعمال اموری خاص به این کشور می روید.

مشاورین متخصص و کاربلد ره پویان عدالت شما را در این راه یاری می رسانند. توجه نمایید که بعد از آماده نمودن اسناد بایستی آن ها را با چیدمانی ویژه به کنسولگری عرضه نمایید. تمامی اسناد خود را بعد از این وهله به یک دارالترجمه رسمی و قانونی بدهید. کنسولگری این کشور داوطلبین را فقط با زبان رسمی این کشور قبول می کند.

بعد از این که اسناد را عرضه نمودید می توانید در انتظار کنسولگری بمانید. سفارت این اسناد را از شما اخذ نموده و ارزیابی و بررسی آن ها را شروع می کند. خوشبختانه در ایران کنسولگری این کشور دایر می باشد و احتیاجی نیست که به کشور های همسایه مسافرت نمایید.

آدرس سفارت اسپانیا را به راحتی می توان در ایران از طریق سایت های معتبر پیدا کرد و بدین صورت می توان امور را خیلی زود انجام داد. بعد از انجام این امور به آسانی می توانید ویزای این کشور را دریافت کنید.

 

ویزای کار اسپانیا

ویزای کاری اسپانیا از نوع ویزاهای بلند مدت شینگن محسوب می شود. این نوع ویزا به فرد صاحب ویزا این امکان را خواهد داد تا در این کشور مشغول کار و زندگی شود. ولی دریافت این گونه ویزا، کار راحتی نبوده و بایستی حتما از یک صاحب کار اسپانیایی پیشنهاد کاری داشته باشید تا بدین صورت بتوانید جهت دریافت ویزا مبادرت نمایید.

جهت یافتن شغل در این کشور می توانید به وسیله وب سایت های کاریابی با صاحب کار های این کشور تماس حاصل نمایید.

پس از اینکه یک پیشنهاد کاری موثق را به دست آوردید می توانید جهت ویزای کاری این کشور تقاضا دهید. پروسه دریافت ویزای کاری بایستی به وسیله سفارت این کشور پی جویی شود. پس از اخذ زمان مصاحبه سفارت این کشور بایستی در زمان تعیین شده به محل مورد نظر رجوع نموده و اسناد و تقاضای خود را عرضه نمایید.

تصمیم گیری در خصوص جواز اقامت فرد داوطلب بر دوش سازمان مهاجرت این کشور بوده و نتیجه تقاضا به وسیله سفارت آن گزارش خواهد شد.

 

اقامت از طریق تمکن مالی در این کشور

از دیگر روش های مهاجرت به اسپانیا، اقامت از طریق تمکن مالی در این کشور می‌باشد. دریافت اقامت اسپانیا به وسیله تمکن مالی یکی از به صرفه ترین، فوری ترین و راحت ترین شیوه های دریافت اقامت اروپا به شمار می آید. اشخاصی که در کشور ایران از قدرت مالی زیادی برخوردار هستند با اثبات درآمد ماهانه دست کم ۲۵۰۰ یورو می توانند اقامت این کشور را دریافت کنند. این افراد در ازای هر کدام از فرزندان تقریبا ۵۰۰ یورو و در ازای همسر ۱۰۰۰ یورو بایستی به درآمد ماهانه خود بیفزایند.

دریافت این نوع ویزا احتیاج به گواهی زبان ندارد. در این شیوه شما امکان کار و استخدامی در این کشور را ندارید. اما خودتان می توانید یک کار را به راه بیندازید. امروزه این شیوه یکی مناسب ترین شیوه ها جهت دریافت اقامت اروپا به حساب می آید که در اسپانیا هم صورت می گیرد.

 

اقامت به واسطه ازدواج در این کشور

از دیگر روش های مهاجرت به اسپانیا، اقامت از طریق ازدواج می‌باشد. در روش اقامت به وسیله ازدواج در اسپانیا، بایستی فرد داوطلب یک پارتنر داشته باشد که تمایل به ازدواج با او را داشته باشد. هنگامی که شخصی تمایل به ازدواج با یک شهروند را داشته باشد بایستی پیشینه و مدارکی را به سفارت اسپانیا ارائه دهد که نشان دهنده هدف آنها زندگی با همدیگر است.

بدین جهت بایستی اسنادی را حاکی بر ارتباط آنها با همدیگر و اسناد مالی که فرد می تواند از پس مخارج خود و اعضای خانواده برآید سند ازدواج، اسناد هویتی و … را آماده و به سفارت عرضه نماید.

 

هزینه های زندگی در اسپانیا

هزینه های زندگی در این اسپانیا شهر ها و نواحی متنوع این کشور متمایز می باشد. این هزینه ها عبارتند از:

•هزینه مسکن

هزینه اجاره مسکن در این کشور اروپایی مانند مخارج زندگی در شهر های متنوع با همدیگر متمایز می باشد. به عنوان مثال در شهری نظیر مادرید جهت اجاره یک ساختمان یک خوابه شما بایستی وجهی میان ۵۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو در ماه پرداخت نمایید. این اختلاف هزینه به دلیل شرایط مکانی ساختمان می باشد.

در شهر دیگر نظیر بارسلونا اجاره یک ساختمان یک خوابه حدود ۶۰۰ الی ۱۱۰۰ یورو در ماه می باشد. هزینه اجاره یک ساختمان ۳ خوابه در شهر مادرید و بارسلونا تقریبا بین ۹۰۰ الی ۲۲۰۰ یورو با ملاحظه به جایگاه مکانی ساختمان می تواند داشته باشند.

 

•هزینه های پزشکی

هزینه های پزشکی در اسپانیا هم یکی از هزینه های زندگی در این کشور به حساب می آیند. در این کشور همواره به وسیله بیمه های درمانی، تحت پوشش قرار می گیرید. ولی در مجموع چنانچه فرد دارای بیمه درمانی نباشد بایستی مبالغ زیادی را جهت درمان پرداخت نماید.

 

•هزینه زندگی دانشجویی

هزینه ماهانه زندگی دانشجویی در این کشور می تواند با ملاحظه به شهر مورد نظر بین ۷۰۰ الی ۱۱۰۰ یورو باشد. چنانچه در شهر های بزرگی نظیر مادرید یا بارسلونا به تحصیل مشغول هستید هزینه شما امکان دارد از این مبالغ ذکر شده هم بیشتر شود. ولی در شهر هایی نظیر کادیز و سویل این هزینه ها کمتر است و هزینه زندگی دانشجویی در این شهرها هر ماه حدود ۷۰۰ الی ۹۰۰ یورو است.

این مبلغ ها کل هزینه های یک دانشجو جهت زندگی در این کشور می باشد. ولی معمولا هزینه هایی نظیر هزینه خوابگاه، هزینه مواد غذایی، هزینه های جانبی (هزینه آب، برق، گرمایشی و…) را هم شامل می شود.


نکات مهم جهت مهاجرت به این کشور

هزینه مسکن در اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا دارای نکات مهمی به شرح زیر می باشد:

• چنانچه می خواهید دست به خرید ملک بزنید، بهتر است از شرکت های فروش ملک خود این کشور خرید نمایید. چرا که آنها خیلی مطمئن تر می باشند و کنترل خوبی بر روی امور آنها وجود دارد و امکان کلاهبرداری خیلی کم است.

• چنانچه قصد کار در این کشور اروپایی را دارید ولی همچنان هیچ صاحب کاری شما را استخدام ننموده همچنان می توانید جهت مهاجرت کاری مبادرت نمایید. امیدوار باشید که با اتکا بر تخصص های شخصی خود می توانید به استخدام یکی از صاحبکاران این کشور در بیایید.

• خرید ملک در این کشور اروپایی با موقعیتی ویژه می تواند بعد از ۲ سال سبب اقامت شخص مالک شود. حضور او در این کشور هم الزامی نیست فقط لازم است که ملک به اسم او باشد.

• با داشتن ویزای اسپانیا می توانید در تمامی کشور های پیمان شینگن، به کار، تحصیل و زندگی بپردازید و به هیچ وجه مشکلی در خصوص رفت و آمد نخواهید داشت.

• مهاجرت به واسطه ثبت موسسه در این کشور هم مقدور است. از روش های رایج مهاجرتی این کشور هم به شمار می آید.

• چنانچه شخص مهاجر بتواند استطاعت مالی خود را به این کشور ثابت نماید به راحتی می تواند به آنجا مهاجرت نماید.

• جهت تقاضای مهاجرت، وجود شخص مهاجر در سفارتخانه ضروری است و بایستی خودش اسناد مورد نظر را واگذار نماید.

• بعد از تایید مهاجرت، شخص بایستی در زمان مقرر به این کشور وارد شود.

• حدود ۱ ماه بعد از ورود به این کشور حتما بایستی تقاضای مجوز اقامت خود را به سفارت مورد نظر واگذار نمایید.

• بعضی از مهاجران حدود ۱ سال نباید از این کشور خارج شوند.

برای کسانی که تمایل به سکونت در این کشور را دارند بهتر است شماره NIE داشته باشند. این کد به عنوان استطاعت مالی شخص و یا اقامت او در این کشور نیست. ولی فردی که این شناسه را دارد می تواند در این کشور دست به خرید ملک، راه اندازی کسب و کار، پرداخت مالیات، انجام امور بانکی و… بزند. دریافت این کد یکی از مقدماتی ترین کار ها جهت مهاجرت به این کشور می باشد.

 

شیوه دریافت ویزای بلند مدت جهت مهاجرت به اسپانیا

تقاضا جهت ویزای بلندمدت برای مهاجرت به کشور اسپانیا بایستی توسط خود شخص یا به وسیله یک نماینده مطمئن در دفتر کنسولی اسپانیا در ناحیه ای که داوطلب به صورت قانونی در آن سکونت دارد، انجام گیرد. همچنین هزینه ویزا (بدون بازگشت حتی در صورت تایید نشدن تقاضا) را نیز ادا نماید.

بازه زمانی نظارت و رسیدگی به تقاضای شما در سفارت این کشور حدودا ۳۰ روز بعد از فرستادن تقاضا می باشد. به جز شیوه مهاجرت به وسیله تمکن مالی که مدت زمانی ارزیابی ویزای آن ۹۰ روزه است.

 

وکیل مهاجرت به کشور اسپانیا

جهت مهاجرت به اسپانیا به صورت قانونی به یک شخص عاقل در حیطه ضوابط و قوانین احتیاج دارید. تا در طول مسیر اخذ ویزا دستخوش مشکلات پیچیده و چالش برانگیز نشوید. بدین علت وجود یک وکیل مهاجرت متبحر و متخصص در این حیطه که شناخت کافی در خصوص روش های مهاجرتی دارد ضروری است.

کار این وکیل اخذ اسناد و مدارک شما و دقت به صحت مدارک با درنظر گرفتن کلیه ضوابط در هر مرحله می باشد. بدین صورت به شما یاری رسانده تا آسان ترین روش و از بهترین راه بتوانید ویزای خود را بگیرید.

 

بورسیه تحصیلی جهت تحصیل مهندسی در اسپانیا

تحصیل پژوهش محور اخیرا در اسپانیا خیلی زیاد شده است. بدین جهت برای راحتی این مسئله عرضه بورس ها و کمک هزینه های مربوط به تحصیل هم زیاد شده است. این مسئله متقاضیان بسیاری را جهت تحصیل مهندسی در اسپانیا به خود جذب نموده است.

دادن بورس و کمک هزینه تحصیلی در این کشور به وسیله دولت و نهاد مطالعاتی آن صورت می گیرد. همواره شانس متقاضیان مقطع دکتری جهت اخذ این بورسیه بیشتر است.

 

بررسی ویزای همراه جهت تحصیل در مدارس این کشور

متقاضیانی که تمایل دارند جهت ادامه تحصیل به مدرسه در اسپانیا مبادرت نمایند نخستین و عمده ترین پرسشی که برای پدر و مادر آنها پیش می آید این است که آیا می توانند با فرزند خود به این کشور بروند؟ در واقع در ضوابط بین المللی، همراه شامل همسر و فرزند کمتر از ۱۸ سال می شود. ولی برای پدر و مادر به استثنای بعضی از کشور های خیلی محدود به منزله همراه، اجازه ورود داده نخواهد شد‌.

در این کشور هم اجازه ورود به پدر و مادر به عنوان همراه داده نخواهد شد. ولی برای متقاضیان در این کشور از سوی مدرسه قیم تعیین می شود. اغلب امکان دارد مدرسه سرپرستی متقاضی را بر عهده بگیرد. ولی پدر و مادر می توانند بعد از وارد شدن فرزند خود به این کشور با اخذ دعوتنامه از سوی او تقاضای ویزای گردشگری و دیداری نمایند.

 

تحصیل در اسپانیا بدون داشتن مدرک زبان

اسپانیا دارای آموزشگاه های خیلی مهمی به خصوص در رشته های پزشکی، مهندسی و اقتصادی می باشد. حداکثر ۳۰ دانشکده دولتی و خصوصی دارد که مورد قبول وزارت علوم کشور ایران می باشد.
داوطلبین تحصیل در این کشور دارای نمره زبان اسپانیایی و انگلیسی نیستند.

مجموعه های معتبر در این زمینه با مشاوره تخصصی در بیشتر رشته های دانشگاهی در مقطع فوق لیسانس و دکترا پذیرش حتمی را مهیا نموده است. در نتیجه تحصیل در این کشور بدون داشتن مدرک زبان مقدور می باشد. زبان تدریس در اکثر دانشگاه های این کشور به زبان اسپانیایی و انگلیسی می باشد.

 

هزینه کالج در این کشور اروپایی

شما قبل از ورود به مقطع کارشناسی اسپانیا در دانشکده های دولتی که معمولا رایگان است بایستی دوره کالج در اسپانیا را به منزله یک دوره آمادگی سپری کنید. هزینه تحصیل در کالج معمولا از ۲۰۰۰ یورو شروع می شود. این هزینه ها با ملاحظه به نوع رشته دانشگاهی متغیر می باشند.

اعزام دانشجو به اسپانیا در همه دوره های تحصیلی مقدور می باشد. در مقطع لیسانس تقریبا ۳ الی ۴ سال، در دوره فوق لیسانس تقریبا ۲ سال و در دوره دکترا ۱ سال زمان لازم خواهد بود. بدین جهت هزینه تحصیل در این کشور به ۳ گروه طبقه بندی می شود که عبارتند از:

• گروه اول

مجانی، کمتر کشوری دارای این شرایط ویژه است نظیر آلمان، فنلاند، نروژ، اتریش و …

• گروه دوم

کشورهایی که مخارج آنها متوسط به حساب می آید نظیر ایتالیا، پرتغال، اسپانیا، لهستان، مجارستان و…

• گروه دوم مخارج تحصیل در این کشور کم نمی باشد و در اروپا حداکثر هزینه را شامل می شود نظیر سوئد، دانمارک و انگلیس.مخارج تحصیل در این کشور در دوره های تحصیلی متنوع، متمایز می باشد. شهریه دانشگاه های این کشور معمولا به ملیت متقاضی، مقطع تحصیلی و دانشگاهی که تعیین می کنند وابسته است.

 

نکات مهم در خصوص تور اسپانیا

در تور اسپانیا بایستی به نکات زیر توجه نمایید:

• به هیچ وجه پولتان را با خود حمل نکنید. در بیشتر اتاق ها در هتل ها جعبه ای قفل دار جهت محافظت از پول وجود دارد.

• پاسپورت شما اصلی ترین سند هویتی شما در سفر به حساب می آید. تا جایی که امکان دارد آن را با خود به همراه نداشته باشید.

• چنانچه شب ها دیر هنگام از مترو استفاده می کنید بهتر است واگن شلوغ تر را انتخاب نمایید.

• نواحی توریستی این کشور های اروپایی و ایستگاه های مترو محل مناسب جهت جیب بر ها می باشد. بهتر است فقط در حد نیاز خود پول به همراه داشته باشید.

• در اکثر غذا خوری ها، نرخ ها با در نظر گرفتن مالیات بر ارزش افزوده در منو درج شده اند. ولی اغلب هم این مسئله به وجود می آید که نرخ ها را بدون در نظر گرفتن این مالیات تبلیغ می کنند. در فرم تبلیغ یا صفحه قیمت ها، همواره بایستی بنویسید که این ارقام با احتساب مالیات تعیین شده اند یا نه؟ در این صورت فراموش نکنید برگه را با دقت کامل مطالعه نمایید تا سردرگم نشوید.

• در لابی هتل در زمان صرف صبحانه، عصرانه و … همچنین در رستوران ها هرگز کیف و لوازم خود را بر روی میز نگذارید.

• بایستی حتما کارت هتل را در لباس فرزند خود بگذارید تا در صورت لزوم بتواند هتل را بیابد.

• لازم است اندکی وقت بگذارید، واژه و عبارات اصلی زبان این کشور را فرا بگیرید تا دستکم به شهروندان آن ذوق خود را به نمایش بگذارید.


تفریحات رایگان این کشور

چنانچه مسافر تور این کشور می باشد و دوست دارید سفری ارزان و به صرفه را تجربه کنید می توانید از تفریحات مجانی و جاذبه های توریستی مجانی این کشور بهره ببرید. به عنوان مثال، موزه پرادو، موزه رینا سوفیا، تیس بورنه میسا، پارک رتیرو، معبد دبود، قصر سلطنتی مادرید و پلازا مایور از اصلی ترین مکان های گردشگری مادرید می باشند.

در شهر بارسلون هم روز های یکشنبه پس از ساعت ۳ بعدازظهر موزه ها مجانی می باشند. پارک گوئل، نمای بیرونی ساگرادا فامیلیا، ناحیه گوتیک، بازار موکریان و… از جاذبه های گردشگری زیبا و البته مجانی بارسلون به حساب می آیند. در این صورت پیشنهاد ما به شما این است که لوازم حمل و نقل عمومی بکار ببرید.


سخن آخر

در این مقاله در خصوص تمامی روش های اخذ ویزای اقامت و مهاجرت به اسپانیا صحبت شده است. شما برای اینکه بتوانید بهترین راه را جهت مهاجرت انتخاب کنید بهتر است با مشاوران حقوقی متبحر در این حیطه مشورت نمایید.

 

 

چنانچه در مورد شرایط مهاجرت به اسپانیا و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  ۰۲۱۲۲۸۹۲۸۲۳

 

آیا شما نکات دیگری در مورد مهاجرت به اسپانیا میدانید. می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💙

 

 

 

پس از مهاجرت به کشور اسپانیا، پس از چند سال می توان درخواست اقامت دائم نمود؟

افراد پس ازگذرندان پنج سال و در صورت داشتن سایر شرایط لازم، این امکان را خواهند داشت تا نسبت به اخذ اقامت دائم کشور اسپانیا اقدام نمایند.

انواع ویزاهای بلند مدت جهت مهاجرت به کشور اسپانیا کدامند؟

ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای طلایی، ویزای سرمایه گذاری، ویزای خود اشتغالی و غیره.

بهترین شهرهای اسپانیا برای مهاجرت، چه شهرهایی می باشند؟

به جز بخش‌های خودمختار، اسپانیا به پنجاه استان تقسیم شده‌است. طبیعتاً پایتخت این کشور یعنی مادرید، می‌تواند مناسب‌ترین مقصد برای مهاجرت ایرانیان باشد. با این حال شهرهای دیگر اسپانیا مثل بارسلون (برای آن‌ها که از تمکن مالی بالایی برخوردارند)، مالاگا (برای بازنشستگان)، سن سباستین (برای آن‌ها که به دنبال معماری قوی و خاص هستند) و آلیکانته (برای آن‌ها که دنبال شهری ارزان و به صرفه هستند) مناسب است.

5/5 - (5 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/22
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823