مشاوره و ارزیابی رایگان!

کشور اسپانیا

 

 

پرچم کشور اسپانیا
نام انگلیسی Spain
پایتخت مادرید
نوع حکومت پادشاهی-پارلمانی
قاره اروپا
زبان رسمی اسپانیایی
زبان‌های رایج کالان، گالیسیائی، باسکی
جمعیت  47,519,628 نفر در سال 2023
واحد پولی یورو هر یورو اسپانیا 1.14 دلار آمریکا
منطقه زمانی GMT+2 Utc+0 to +1(CET)
پیش شماره کشور 0034
پسوند دامنه وبسایت‌ها es.

 

کشور اسپانیا، (به اسپانیایی: España) با نام رسمی پادشاهی اسپانیا (به اسپانیایی: Reino de Españaکشوری مستقل درشبه جزیره ایبری واقع درجنوب غربی اروپا و عضو اتحادیه اروپا است. سرزمین اصلی اسپانیا از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و تنگه جبل‌الطارق، از شمال و شمال شرق با فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای و از غرب و شمال غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس هم‌مرز است. مرز کشور اسپانیا با پرتغال «به طول ۱۲۱۴ کیلومتر» طولانی‌ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا است.

درصورتیکه قصد سفر به این کشور زیبا و فوق‌العاده را دارید می‌توانید با مشاوره تلفنی و حضوری از مشاوران ما در ره پویان عدالت مشاوره تخصصی و رایگان در یاف کنید.

021-22892823

کشور اسپانیا دارای 50 استان است. این کشور با دارا بودن تنگه‌هایی‌هایی از جمله برج گوتیکی ساگرا د آنجل هند، آلهمبرا، آیفل، برج خلیفه، استمبول از جمله محبوبترین مقصدهای گردشگری در دنیا محسوب می شود. اساس اقتصاد این کشور بر پایه بخش خدمات است و صنایعی نظیر صنعت خودروسازی، صنعت الکترونیک و فناوری اطلاعات، گردشگری و صنایع معدنی در آن رشد و توسعه می یابند.

دریافت ویزای تمکن مالی اسپانیا ✅🤑و اقامت اسپانیا

فرهنگ مردم کشور اسپانیا

کشور اسپانیا

فرهنگ اسپانیا بسیار غنی و متنوع است و تحت تأثیرهای مختلف تاریخی و فرهنگی قرار گرفته است. تاریخ اسپانیا به قرون وسطی بازمی‌گردد و آثار تاریخی و معماری بسیار زیادی در سراسر کشور وجود دارد. یکی از جنبه‌های مهم فرهنگ اسپانیا مراسم و رقص‌های سنتی است. رقص‌هایی مانند فلامنکو، ساردانا، پاسودوبله و کاستانئتا نمونه‌هایی از رقص‌های محبوب در این کشور هستند. همچنین، مراسم آرانجوازو و لابرادا نیز جزء مراسم سنتی بسیار جذاب اسپانیا محسوب می‌شوند.

موسیقی نیز جزء فرهنگ اسپانیا است و در بسیاری از مناطق این کشور موسیقیهای محلی و موسیقیهای فلامنکو اجرا می‌شود. همچنین، اسپانیا میزبان مجموعه‌ای از مهمترین رویدادهای موسیقی جهان مانند جشنواره بارسلونا و جشنواره سانتیاگو برنابئو است. غذاهای محلی اسپانیا نیز بسیار معروف و خوشمزه هستند. غذاهایی مانند پائلا، پاها دگو، تاپاس و خوراک پا را می‌توان نمونه‌هایی از غذاهای محبوب کشور اسپانیا دانست.

همچنین، در معماری، آثاری همچون کاخ الهمبرا در بارسلونا، کاخ قرطبه و مسجد کردوبا از نمونه‌های برجسته معماری کشور اسپانیا هستند. فرهنگ و سنت‌های مذهبی همچنین در اسپانیا بسیار مهم هستند. کلیساها و مساجد زیبا در سراسر کشور وجود دارند که جاذبه‌های گردشگری محسوب می‌شوند. کشور اسپانیا با ترکیب فرهنگها، هنر، غذاها و سنت‌های محلی خود، جاذبه‌های بسیاری برای گردشگران و مسافران فراهم می‌کند.

اسپانیای امروزی کشوری دموکراتیک و دارای حکومتی پارلمانی تحت قانون اساسی پادشاهی است. اسپانیا یک کشور توسعه‌یافته و سیزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا از نظر تولید ناخالص داخلی می‌باشد. این کشور همچنین دارای سطح بالای استاندارد زندگی است. اسپانیا در سازمان ملل متحد، ناتو، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و اتحادیه اروپا عضو است.

هم‌چنین امروزه افراد زیادی از سراسر دنیا به دلیل کیفیت تحصیلی و قبولی راحت متقاضی تحصیل در اسپانیا در رشته‌هایی مانند پزشکی، مهندسی، هنر در مقاطع مختلف تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) هستند. 

5/5 - (5 امتیاز)مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823