مشاوره و ارزیابی رایگان!

بورسیه های تحصیلی آلمان 🟠 + شرایط ویژه آن

بورسیه های تحصیلی آلمان ، عالی ترین شرایط را برای ادامه تحصیل‌ و لذت بردن‌ از تجربه‌ زندگی در آلمان ارائه می‌دهند . ازجمله عوامل تاثیرگذار اشتیاق‌ دانشجویان برای تحصیل در آلمان ، توانایی تحصیل‌ رایگان در آلمان و باصرفه بودن هزینه‌‌ مهاجرت به آلمان…


بورسیه های تحصیلی آلمان + شرایط آن

بورسیه های تحصیلی آلمان ، عالی ترین شرایط را برای ادامه تحصیل‌ و لذت بردن‌ از تجربه‌ زندگی در آلمان ارائه می‌دهند . ازجمله عوامل تاثیرگذار اشتیاق‌ دانشجویان برای تحصیل در آلمان ، توانایی تحصیل‌ رایگان در آلمان و باصرفه بودن هزینه‌‌ مهاجرت به آلمان خواهد بود . باوجود‌ تحصیل‌ رایگان ، پشتیبانی‌ مالی بسیاری برای دانشجویان داخلی‌ و خارجی‌ وجود خواهد داشت که در قالب‌ بورسیه های تحصیلی‌ آلمان از دانشجویان پشتیبانی می نماید . درواقع ، نهاد مسئول ارتقای آموزش‌ عالی‌ آلمان و پشتیبانی از دانشجویان ، یکی از بزرگ‌ترین نهادهای موجود‌ در جهان خواهد بود .

گرفتن بورسیه های تحصیلی آلمان

باوجود‌ تحصیل رایگان در آلمان ، هزینه‌‌های‌ زندگی دانشجویی اجتناب‌ناپذیر می باشد و حدود ۸۵۳ یورو در ماه برآورد شده است که می‌تواند برای دانشجویان بین‌المللی چالش‌‌ برانگیز باشد . برای این منظور‌ ، حمایت‌های مالی گوناگون در قالب‌ بورسیه های تحصیلی آلمان به دانشجویان اعطا خواهد شد که می‌توانند آن‌ها را در تأمین مخارج های زندگی کمک‌ نمایند و قسمت قابل‌توجهی از مخارج ها رو پوشش‌ دهند .

 

 

بعضی از این بورسیه‌ها به‌صورت عمومی برای بیشتر مقطع‌های تحصیلی‌ ارائه‌ می گردد ، اما‌ بورسیه‌هایی هم وجود دارند که برای حمایت‌ مالی از دانشجویان در مقطع‌های متفاوت تحصیل‌ کارشناسی در آلمان ، تحصیل‌ کارشناسی ارشد‌ در آلمان ، تحصیل‌ دکترا در آلمان و پسادکترا در آلمان ارائه‌ می گردد . به‌طورکلی ، بورسیه های تحصیلی‌ آلمان از روش سازمان DAAD ، برنامه بورسیه ملی ، بورسیه تحصیلی انجمن اروپا برای تحصیل در آلمان (اراسموس) و سازمان‌‌های‌ حمایتی استعدادیابی ارائه‌ می گردد

 

صفر تا صد شرایط بورسیه های تحصیلی آلمان

بورسیه تحصیلی‌ در آلمان  در حقیقت گرفتن پذیرش‌ یک دانشگاه خارجی‌ به نحوی خواهد بود که این دانشگاه علاوه‌ بر فراهم‌ کردن امکان‌ تحصیل‌ ، کمک هزینه‌ تحصیل‌ شما شامل‌ مواردی مانند خوابگاه ، دوره‌های تحصیلی‌ ، خرید جزوه و کتاب و … را نیز‌ متقبل‌ خواهد شد . این کمک هزینه‌‌ها‌ توسط دانشگاه ، مؤسسات مالی و گاه نیز توسط دولت تأمین شده و برای رشد‌ و پرورش‌ توانایی دانشجویان از تمام دنیا طی مراحلی به آن‌ها تعلق‌ خواهد گرفت .

این هزینه‌‌ها‌ نیازی به بازپرداخت نخواهد داشت و تنها در راستای ایجاد شرایط‌ برابر‌ برای بورسیه های تحصیلی آلمان  برای همگی اقشار در نظر‌ گرفته خواهد شد . اگرچه اغلب بورسیه‌های اعطا شده در مقطع‌های کارشناسی ارشد‌ و دکترا هستند اما در مقطع‌ کارشناسی نیز سالیانه اشخاص زیادی با استفاده‌ از این فرصت مسیر‌ تحصیلی‌ خودشان را مشخص می کنند. فضای مناسب‌ برای تحصیل‌ ، سیستم آموزشی آپدیت شده و امکان‌ زندگی در آلمان و اشتغال‌ به کار پس از تمام شدن دوره تحصیلی‌ از مزایای تحصیل‌ در کشورهای اروپایی محسوب میگردد .

 

 

انتخاب کشور‌ و دانشگاه شایسته برای ادامه‌ تحصیل‌ نیاز به صرف زمان‌ و انرژی‌ می باشد و برای دستیابی‌ به عالی ترین گزینه ممکن‌ حتما باید از تجربیات اشخاص زبردست در این زمینه‌ بهره‌ گرفت . در میان کشورهای اروپایی ، آلمان به طور دائم شرایط‌ خوبی را برای گرفتن بورسیه تحصیلی‌  در آلمان و ادامه تحصیل برای مهاجرین مهیا نموده و از حضور نیروی با استعداد‌ در کشور‌ خود استقبال می نماید . (پردرآمدترین مشاغل‌ در آلمان)

 

پیشنهاده نویسنده:تحصیل در مجارستان و هزینه های آن

انواع بورسیه تحصیلی در آلمان

به طورکلی بورسیه‌های تحصیلی‌  در آلمان را می‌توان به سه قسمت تقسیم کرد . بورسیه‌های تحصیلی تشویقی ، بورسیه‌های تحصیلی‌ با نیاز به انجام‌ کار‌ ، بورسیه تحصیلی‌ بی نیاز‌ به انجام کار از انواع‌ بورسیه‌های تحصیلی خواهند بود که در حال‌ حاضر به متقاضیان ارائه می گردد .  در بورسیه‌های بدون نیاز به انجام کار ، مخارج های تحصیلی‌ و جانبی مورد‌ نیاز‌ بدون نیاز‌ به بازپرداخت و یا انجام‌ فعالیت‌ خاصی‌ به دانشجو تعلق‌ خواهد گرفت . 

 

بورسیه های تحصیلی آلمان + شرایط آن

 

اما‌ در بورسیه‌ های تحصیلی  آلمان با نیاز به انجام‌ کار ، هزینه‌‌ها‌ و بورسیه در شرایطی به دانشجو تعلق‌ خواهد گرفت که در قبال آن کار‌ و فعالیتی که دانشگاه برای وی مشخص‌ می نماید را انجام‌ خواهد داد .  در مورد بورسیه‌های تحصیلی‌ تشویقی نیز شرایط‌ کمی متفاوت است و هدف‌ این نوع از بورسیه بر خلاف‌ دو نوع‌ دیگر که تأمین مخارج های تحصیلی و زندگی دانشجویی می باشد ،  اعطا جوایز به دانشجویان خواهد بود و مبلغ این جوایز که خیلی هم زیاد نیست اغلب به صورت‌ نقدی یا غیرنقدی مانند‌ کارت‌‌های‌ اعتباری برای خریداری ملزومات مرتبط‌ با تحصیل‌ در آلمان به آن‌ها تعلق‌ خواهد گرفت .

 

روش‌ اخذ‌ بورسیه تحصیلی در آلمان

 آلمان به عنوان یکی از مهاجرپذیر‌ترین کشور‌های‌ اروپا و حتی جهان سالیانه فرصت‌های فراوانی را برای متقاضیان مهاجرت به آلمان از روش تحصیل‌ یا کار فراهم‌ می نماید .  از طرفی موقعیت‌ جغرافیایی این کشور به نحوی خواهد بود که در اغلب‌ روز‌های‌ سال آب و هوای مناسب و معتدلی بر این کشور‌ حاکم‌ بوده است . جاذبه‌‌های‌ طبیعی و بنا های تاریخی ، رویداد‌های‌ ورزشی پراهمیت همچون لیگ فوتبال و تیم‌های فوتبال مطرح حاضر در این کشور و نزدیکی به کشور‌هایی‌ چون‌ اتریش هلند ، سوئیس و … باعث‌ خواهد شد تا آلمان به یک مقصد مناسب برای متقاضیان مهاجرت به اروپا در نظر‌ گرفته شود‌ .

 

پیشنهاده نویسنده:تحصیل در مجارستان + شرایط و مدارک مورد نیاز

 

بورسیه  تحصیلی در آلمان از طریق‌ 16 استان کشور‌ آلمان تحت عنوان بورسیه‌های استانی به متقاضیان ارائه‌ می نماید .  هزینه‌ تحصیلات در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه‌های دولتی کشور‌ آلمان تقریبا رایگان بوده  و دانشجو می‌تواند با استفاده از هزینه‌هایی که از طریق‌ بورسیه  های  تحصیلی آلمان به دست آورده ، هزینه زندگی ، غذا‌ ، رفت و آمد و نیازمندی‌های تحصیلی دیگر خود را تأمین کند . شبیه بسیاری‌ از دانشگاه‌های دیگر در سطح دنیا ، برای گرفتن بورسیه آلمان شما احتیاج به ارائه‌ توصیه‌نامه از یکی از اساتید آن دانشگاه و همینطور مدارکی دال بر تسلط بر زبان‌های انگلیسی و آلمانی خواهید داشت .

 

شرایط‌ لازم‌ برای اخذ بورسیه آلمان

همانطور که گفته‌ شد کشور آلمان یکی از کشورهای کم هزینه‌ برای تحصیل‌ محسوب می گردد . همچنین‌ نباید از این موضوع‌ نیز غافل‌ شد که کیفیت‌ یادگیری های ارائه گشته در دانشگاه‌های این کشور و محیط آموزشی‌ فراهم‌ خواهد شد برای آن نیز از کیفیت‌ بالایی‌ در سطح‌ بین‌المللی برخوردارند . این عوامل باعث شده‌اند تا دانشگاه‌های این کشور با تقاضای بسیار بالایی از تمامی‌کشورهای جهان برای گرفتن بورسیه تحصیلی‌  در آلمان مواجه بگردند . گرفتن بورسیه تحصیلی آلمان شرایط خاصی‌ خواهد داشت که برای دستیابی به آن حتما باید تمامی این شرایط را فراهم‌ نمایید . (سرمایه گذاری در آلمان)

 

بورسیه های تحصیلی آلمان + شرایط آن

میانگین نمرات بالا‌ در مقطع‌ تحصیلی‌ قبلی

یکی از اولین‌ شروط پذیرش در دانشگاه ، داشتن میانگین نمرات بالا‌ در مقطع‌ تحصیلی قبلی دانشجو می باشد و ریز‌ نمرات متقاضی‌ توسط‌ دانشگاه مورد‌نظر‌ مورد‌ رسیدگی و تأیید قرار خواهد گرفت .

مقاله‌های‌ علمی و پژوهشی مرتبط‌ با رشته

در کنار‌ معدل‌ بالای تحصیلی ، دانشجو باید دارای مقاله‌های علمی و پژوهشی مرتبط با شاخه مورد‌ نظر‌ خود در زمینه‌ بین‌المللی را داشته باشد‌ .

داشتن مدرک‌ زبان

 تحصیل‌ در اغلب‌ دانشگاه‌های آلمان به‌ویژه در مقطع کارشناسی ارشد‌ به زبان آلمانی می باشد  و از این رو برای گرفتن بورسیه های  تحصیلی آلمان الزاماً باید حتماً مدارکی که نشان دهنده تسلط‌ شما بر زبان آلمانی بوده است را هم به دانشگاه ارائه دهید . در مقطع دکترا علاوه‌ بر ارائه‌ آموزش‌‌ها‌ به سبک آلمانی ، دوره‌‌هایی‌ با زبان انگلیسی هم وجود دارند اما‌ به طور‌ عمومی تسلط بر زبان آلمانی برای پذیرش‌ در دانشگاه‌های این کشور یکی از شروط اصلی شمرده می‌شود .

سطح‌ مورد نیاز زبان آلمانی که حتما باید به دانشگاه ارائه شود B2 می باشد و در صورتی که در آزمون‌ ابتدایی دانشگاه نتوانید این سطح را بدست‌ آورید قادر‌ به شروع‌ دوره آموزشی خودتان نخواهید گشت و پس انجام‌ نام‌نویسی ابتدایی در دانشگاه حتما باید ابتدا‌ دوره‌‌های‌ زبان آلمانی را تا رسیدن به سطح‌ مورد‌نظر‌ سپری نمایید و سپس قادر‌ به شروع دوره‌ تحصیلی‌ اصلی خود بنمایید .

 

پیشنهاده نویسنده : تحصیل در انگلیس و شرایط استثنایی آن

معرفی‌ نامه اساتید

شرایط‌ ذکر‌ شده‌ اکثراً مخصوص گرفتن بورسیه های  تحصیلی  آلمان برای مقطع کارشناسی ارشد می باشد و برای مقطع دکترا علاوه بر این شرایط‌ ، تقاضاکننده احتیاج به ارائه معرفی‌نامه از یکی از اساتید حاضر در دانشگاه مورد‌نظر‌ در آلمان خواهد داشت . در اغلب‌ مواقع دریافت توصیه‌ نامه‌ قبل از مراجعه به کشور‌ آلمان و از طریق‌ انجام‌ نامه‌نگاری‌ها با اساتید عضو‌ هیئت علمی دانشگاه‌های متفاوت در رشته مدنظر تقاضاکننده صورت‌ گرفته و پس از گرفتن این معرفی‌نامه مدرک‌ها جهت‌ بررسی‌ به دانشگاه ارسال خواهد شد .

در قدم بعدی در هنگام‌ پذیرش‌ در مقطع‌ دکترا دانشجو باید با استاد‌ راهنمای خویش نیز ارتباط برقرار‌ نمایید و از وی هم برای سپری‌کردن‌ دوره‌ مورد‌ نظر‌ تحت نظارت‌ او مجوز پذیرش‌ را دریافت کند . از شروط اصلی و تأثیرگذار برای اکثر اساتید راهنما‌ ،  علاوه‌ بر سطح بالای دانش‌ تقاضاکننده و شرایط‌ عمومی دیگر ، تسلط بر زبان‌های انگلیسی و آلمانی می باشد.  (پزشکی در آلمان)

 

برای ارتباط با مشاوران تخصصی موسسه ی رهپویان عدالت در تماس باشید

5/5 - (60 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823