مشاوره و ارزیابی رایگان!

👩‍🎓شرایط تحصیل در هلند+اخذ پذیرش و هزینه (2023)

شرایط تحصیل در هلند، ویزا و پذیرش تحصیلی در دانشگاه های این کشور در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. آیا شرایط تحصیل در هلند برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر است؟ هزینه های تحصیل به چه صورت می باشد؟ مدارک لازم برای گرفتن…


شرایط تحصیل در هلند

شرایط تحصیل در هلند، ویزا و پذیرش تحصیلی در دانشگاه های این کشور در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد.

آیا شرایط تحصیل در هلند برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر است؟ هزینه های تحصیل به چه صورت می باشد؟ مدارک لازم برای گرفتن پذیرش تحصیلی چه می باشد؟ با توجه به شرایط تحصیل و دانشگاه های معتبر آن امروزه دانشجویان زیادی برای اقامت و تحصیل به این کشور رجوع می کنند.

 می توانید برای دریافت پاسخ سوال های خود در این زمینه با متخصصان و مشاوران ما در ارتباط باشید و از طریق مشاوره های تلفنی رایگان موسسه ره پویان عدالت بهره مند شوید.

👨‍🏫 شرایط تحصیل در مدارس هلند

شرایط تحصیل در مدارس هلند

شرایط تحصیل در مدارس هلند برای مقطع  ابتدایی و دبیرستان امکان پذیر می باشد.  مدارس پیش ابتدایی و ابتدایی از سن 6 سالگی شروع می شود و به مدت 6 سال طول خواهد کشید.

بعد از مقطع دبستان دانش آموزان بایستی وارد مقطع دبیرستان شوند. دانش آموزان می توانند وارد مدارس فنی و حرفه ای شوند که به مدت 4 سال طول خواهد کشید. سایر دانش آموزان باید 5 سال تحصیلات خود را در دبیرستان ادامه دهند تا بتوانند دیپلم خود را از این کشور اخذ نمایند. 

در کشور هلند بعضی از مدارس خصوصی وجود دارند که به زبان انگلیسی تدریس می کنند  و در حدود 16,000 تا 18,000 یورو برای دانش آموزان هزینه خواهند داشت.

👨‍🎓 شرایط تحصیل در کارشناسی هلند

شرایط تحصیل در کارشناسی هلند

شرایط مهاجرت به هلند از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی دارای شرایط خاصی می باشد. زمان دوره در این مقطع به مدت 4 سال می باشد. برای ورود به این مقطع باید گفت که در طول  یک سال تحصیلی، دانشجویان بین المللی می توانند در سال 5 نوبت ثبت نام داشته باشند.

 دانشجویان برای ثبت نام در این مقطع باید شرایط و مدارک لازم را داشته باشند. اولین مدارک، مدارک تحصیلی شامل دیپلم 12 ساله و ریز نمرات دانشجو است.شرط دیگر معدل دانشجویان می باشد که باید بالای 13 باشد. لازم به ذکر است که دانشجویان در حال تحصیل اجازه کار را نخواهند داشت.

همین حالا

با مشاورین ما در ارتباط باشید.

02122892823

اگر سوالی داشتی بپرس ما بهت جواب میدیم.🥰

📚 شرایط تحصیل در  کارشناسی ارشد هلند

شرایط تحصیل در کارشناسی ارشد هلند

شرایط مهاجرت تحصیلی به هلند در مقطع کارشناسی ارشد نیز از قواعد و قوانین خاص خود پیروی می کند و برای دانشجویان بین المللی این امکان پذیر است.

مدت دوره تحصیل کارشناسی ارشد در هلند بین 1.5 سال تا 2 سال به طول می انجامد. مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی شامل دیپلم 12 ساله و مدرک لیسانس، مدرک زبان آیلتس با نمره 6.5 است.

 قابل توجه است که دانشجویان معدل بالای 13 را دارا بوده و انگیزه نامه خود را به دانشگاه مورد نظر خود ارائه دهند. یکی دیگر از بهترین راه های تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ارشد، داشتن مدرک کالج  کشور اتریش می باشد، به این صورت که دانشجویان بین المللی بعد از تحصیل یک ترم  می توانند درخواست انتقالی به دانشگاه های کشور اتریش را بدهند.

📖 شرایط تحصیل در مقطع دکتری هلند

شرایط تحصیل در دکتری هلند

تحصیل در مقطع دکتری برای دانشجویان بین المللی که دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند، امکان پذیر است. مراحل اخذ پذیرش در مقطع دکتری اینگونه می باشد که متقاضیان باید با در نظر داشتن سوابق تحصیلی خود جهت اخذ استاد راهنما برای تحصیل در دکتری، مدارک خود را به دانشگاه های این کشور ارسال بنمایند.

💵 شرایط بورسیه تحصیلی هلند

شرایط بورسیه تحصیلی هلند

شرایط تحصیل در هلند در مقاطع مختلف تحصیلی این امکان را برای افراد به وجود می آورد تا بتوانند از امکانات بورسیه تحصیلی که دولت در اختیار دانشجویان قرار داده است استفاده کنند.

 شرایط تحصیل در هلند برای تمام دانشجویانی که از طریق تحصیل اقدام می نمایند و در طول مدت دوره خود زبان هلندی رایاد میگیرند، تحصیل برای آن ها به صورت رایگان می باشد.بورسیه تحصیلی نیز در مقطع دکتری در هلند برای دانشجویان که نمره زبان آیلتس بالا را دارا می باشند، امکان پذیر است.

ولی باید توجه داشت کسانی که شامل بورسیه تحصیلی می شوند، امکان کار در حین تحصیل وجود ندارد. از بین دانشگاه هایی که بورسیه تحصیلی در هلند را ارائه می دهند می توان به دانشگاه آمستردام، دانشگاه اوترخت، دانشگاه دولتی هلند و دانشگاه لیدن اشاره کرد.

شرایط تحصیل در هلند+بورسیه تحصیلی👌

مبلغ بورسیه عنوان
4,500 الی 6,000 دانشگاه آمستردام
10,000 الی 12,000 دانشگاه اوترخت
4,000 الی 6,000 دانشگاه دولتی هلند
9,000 الی 14,000 دانشگاه لیدن

📝 تحصیل به زبان انگلیسی در هلند

تحصیل به زبان انگلیسی در هلند

 تحصیل در هلند به زبان انگلیسی برای همه ی مقاطع تحصیلی با ارائه مدرک زبان مورد نیاز امکان پذیر می باشد. متقاضیان برای تحصیل در هلند به زبان انگلیسی در مقطع لیسانس باید مدرک آیلتس با نمره 6 و برای تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی مدرک زبان آیلتس با نمره 6.5 ارائه دهند. در اغلب دانشگاه های هلند مدرک زبان انگلیسی تافل، آیلتس یا PTE مورد قبول می باشد.

📕 بهترین رشته های تحصیلی در هلند

با توجه به هزینه های به صرفه مهاجرت به هلند از طریق پذیرش تحصیلی، پذیرش گپ تحصیلی بالا و امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور، بسیاری از دانشجویان خواهان اخذ پذیرش تحصیلی هلند می باشند. بهترین رشته های تحصیلی حاضر در هلند، رشته هایی هستند که هم دانشگاه های معتبر این کشور با سطح علمی بالا آن ها را ارائه می دهند و هم بازار کار عالی و درآمد خوبی برای دانشچویان به همراه دارند. 

👨‍🌾 تحصیل در رشته کشاورزی در هلند

تحصیل در رشته کشاورزی در هلند

فارغ التحصیلان رشته کشاورزی می توانند در دانشگاه ها، آزمایشگاه ها و موسسات پژوهشی، موسسات آموزشی، شرکت های کشتیرانی و آموزشی، مشغول به کار شوند. دانشگاه و مرکز تحقیقات واخینگن، دانشگاه فناوری آیندهوون، دانشگاه توئنته و دانشگاه لیدن از مهمترین و معتبرترین دانشگاه های کشاورزی در هلند می باشند.

👩‍⚖️ تحصیل در رشته حقوق هلند

شرایط تحصیل در رشته حقوق هلند

متقاضیان برای تحصیل و کار در رشته حقوق باید به زبان هلندی آشنایی کامل داشته باشند. فارغ التحصیلان رشته حقوق می توانند به عنوان وکیل عمومی، وکیل خصوصی، سر دفتر و قاضی ، مشغول به فعالیت شوند و با توجه به سابقه و رشته تخصصی خود که در آن مشغول به فعالیت هستند 4 الی 16 هزار یورو در ماه درآمد خواهند داشت.

🎵 تحصیل موسیقی در هلند

تحصیل موسیقی در هلند

 دانشگاه های معتبر زیادی در هلند وجود دارد که رشته های هنری به خصوص موسیقی را تدریس می کنند که از مهمترین دانشگاه های هنری می توان به دانشگاه آمستردام اشاره نمود.

دانشجویانی که در رشته موسیقی فارغ التحصیل می شوند می توانند به عنوان رهبر ارکستر، آهنگ ساز، مربی یا مدیر موسیقی، تنظیم کننده و صوت یا آواز، مشغول فعالیت شوند که متناسب با مهارت و رشته تخصصی خود، درآمد متفاوتی کسب خواهند کرد.

🐈تحصیل در رشته دامپزشکی هلند

تحصیل در رشته دامپزشکی هلند

با توجه به توانایی کشور هلند در صادرات دام و برخورداری از تکنولوژی های نوین و خلاقانه در این راستا، تحصیل در رشته دامپزشکی  یکی از برترین رشته هایی است که می توان برای تحصیل و کار در هلند انتخاب نمود. در این کشور دانشگاه های مطرح و معتبری مانند دانشگاه اوترخت وجود دارد که بورسیه های متنوع و گوناگون، در رشته دامپزشکی برای متقاضیان ارائه می دهند.

🏓 تحصیل در رشته مدیریت ورزشی در هلند

تحصیل در رشته مدیریت ورزشی در هلند

این رشته تقریبا ترکیبی از دو رشته مدیریت و بیزینس در ورزش است. در صورتی که علاقه مند به این رشته ورزشی هستید، بهتر است بدانید که پس از فارغ التحصیلی اجازه دارید که یک سال در هلند بمانید و وارد بازار کار شوید و درآمد زایی کنید. برای تحصیل در رشته مدیریت ورزشی در کشور هلند می بایست شرایط زیر را داشته باشید.

📌 می بایست شرایط زیر را داشته باشید. داشتن آیلتس 6.5

📌 شهریه سالیانه تقریبا 7 هزار یورو

📌 طول دوره 18 الی 24 ماه

💰 هزینه های تحصیل در هلند

از مهمترین موارد قابل توجهی که یک دانشجوی بین المللی می بایست به آن دقت داشته باشد، هزینه تحصیل و زندگی است. تحصیل در هلند برای دانشجویان بین المللی با توجه به رشته انتخابی و دانشگاه های مختلف می تواند هزینه های گوناگونی را در مقاطع تحصیلی انتخاب شده به همراه داشته باشد.

همچنین هزینه تحصیل در هلند با دوره های  تخصصی یک ساله که به آن اشاره شد، می تواند مبلغی حدود 12,000 الی 13,000 یورو هزینه داشته باشد. هزینه های زندگی در هلند نیز نسبت به کیفیت و سطح بالای زندگی در این کشور متناسب می باشد.

در کل هزینه های زندگی در هلند %88  گران تر از ایران، همچنین هزینه های اجاره در هلند %145 گران تر از هزینه های اجاره در ایران است. در جدول زیر لیستی از هزینه های زندگی شامل: اجاره، هزینه های خوراک، پوشاک، تفریحات، ورزش و هزینه های ارتباطی و مخابراتی در هلند آمده است. مبالغ ذکر شده در جدول زیر صورت یورو می باشد.

عنوان هزینه عنوان هزینه
 آپارتمان یک خوابه مرکز شهر 1,050 یک وعده غذا در رستوران 15
 آپارتمان سه خوابه مرکز شهر 1,700 سه وعده غذا دونفره در رستوران 60
آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر 830 یک دقیقه مکالمه با تلفن همراه 0.14
آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر 1,270 اینترنت پرسرعت ماهانه 37
یک کیلو گرم برنج 1.8 یک ماه  باشگاه ورزشی 28
یک کیلو گرم پرتقال 1.53 یک سانس سینما 20
یک کیلو گرم سیب 2.2 یک جفت شلوار جین 84
یک کیلو گرم پیاز 1.3 تیشرت تابستانی 34
یک کیلو گرم سیب زمینی 1.37 یک جفت کفش ورزشی 88
12 عدد تخم مرغ 2.3 یک جفت کفش مجلسی 118
بطری 1.5 لیتری آب معدنی 0.75 یک لیتر گازوئیل 1.6
بلیط یک طرفه مترو 3 بلیط ماهانه مترو 82

✍ تحصیل رایگان در هلند

دانشگاه های متعددی در این کشور هزینه های تحصیلی ارزان تری را در مقایسه با سایر موسسات آموزشی در اروپا ارائه می دهند همچنین متقاضیان بین المللی امکان اخذ بورسیه و کمک هزینه های بسیاری را دارند که در بهترین حالت، دانشجویان بین المللی می توانند به تحصیل رایگان در هلند دست یابند.

🏫 بهترین دانشگاه های هلند

این کشور دارای 17 دانشگاه و موسسات معتبر می باشد که همگی در بین 350 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است. از این تعداد نیز، 6 دانشگاه جز 150 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. به طور کلی هلند یکی از برترین کشور های جهان است که قدیمی ترین دانشگاه های اروپا در این کشور بنا شده است.

بالاترین و برترین موسسه این کشور دلفت می باشد که رتبه 52 را در بین دانشگاه های جهان به خود اختصاص داده است. در این میان دانشگاه های آمستردام و آیندهون هم از این رقابت مستثنی نیستند و توانسته اند رتبه های 57 و 99 را به ترتیب به خود اختصاص داده است. در جدول زیر نام برترین دانشگاه های هلند که بهترین شرایط تحصیل در هلند را برای فرد دانشجو رقم می زند، آمده است.

توضیحات رتبه داخلی رتبه جهانی عنوان
تاسیس: 1842تعداد دانشجو: 23.460

رشته های موجود: رشته های مهندسی، علوم کامپیوتر، ریاضیات، علوم کامپیوتر،

سایر: جز 5 دانشگاه برتر معماری

1 52 دانشگاه صنعتی دلفت
تاسیس: 1632تعداد دانشجو: 32000

رشته های موجود: طیف گسترده ای از رشته ها

2 57 دانشگاه آمستردام
+ در رشته های فنی-مهندسی بسیار در جهان مشهور است+ انتشار 3000 مقاله علمی در سال

+ ثبت سالانه 140 جوایز دکتری و 40 اختراع

3 99 دانشگاه آیندهون
تاسیس: 1575تعداد دانشجو: 26000

رشته های موجود: طیف گسترده ای از رشته ها

4 122 دانشگاه لیدن
تاسیس: 1636تعداد دانشجو: 30.000

رشته های موجود: طیف گسترده ای از رشته ها

5 124 دانشگاه اوترخت
تاسیس: 1614تعداد دانشجو: 31000

اولین دانشجو زن این کشور در این دانشگاه بوده است.

6 120 دانشگاه گرونینگن

🙌 در پایان

تحصیل در هلند هلند فرصت های بسیاری را برای ساخت آینده ای بهتر برای دانشجویان به ارمغان می آورد. دانشجویان بین‌المللی می توانند حداکثر به مدت طول دوره تحصیلی انتخابی به اضافه دو سال، در هلند اقامت داشته باشند. یک سال فرصت دارید تا به دنبال کار بگردید. فرصت های شغلی در هلند برای فارغ‌التحصیلان بسیار مطلوب است. 

5/5 - (100 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
 • تاریخ انتشار : 1402/02/04
 • نویسنده : rpergas
 • دسته بندی : تحصیل

8 دیدگاه برای “👩‍🎓شرایط تحصیل در هلند+اخذ پذیرش و هزینه (2023)”

 • سها ضابطیان

  زمان درخواست برای پذیرش در دانشگاه های هلند کی هست و در سال چندبار امکان درخواست وجود دارد؟

  • هانیه جهانی

   سلام دوست عزیز✨
   بیشتر برنامه‌های تحصیلی سال 2023-2024 از 1 نوامبر باز می‌شوند و ددلاین آن‌ها تا تاریخ اول فوریه 2023 یا می 2023 اعلام شده است.

 • پریا خانی

  چه بورسیه هایی برای تحصیل در هلند ارائه می شود؟

  • هانیه جهانی

   سلام دوست عزیز✨
   انواع بورسیه های تحصیلی هلند شامل موارد زیر است:
   بورسیه های دولتی هلند(Holland Scholarship , Orange Knowledge Programme , بورسیه اراسموس ، بورسیه تحصیلی MENA (MSP))
   بورسیه تحصیلی هلند در دانشگاه های مختلف( بورسیه شایستگی دانشگاه لیدن ، بورسیه شایستگی دانشگاه آمستردام برای دانشجویان ممتاز ، بورسیه دانشجویان بین المللی دانشگاه رادبود ، بورسیه کارشناسی ارشد دانشگاه Twenet ، بورسیه پتانسیل بالای دانشگاه ماستریخت ، بورسیه Justus & Louise van Effen دانشگاه فنی دلفت ، بورسیه ‏Utrecht Excellence ، بورسیه فول فاند هلند(بورسیه تحصیلی فول فاند دانشگاه ماستریخت ، بورسیه تحصیلی فول فاند دانشگاه رادبود ، بورسیه تحصیلی فول فاند دولت هلند)

 • آیسان

  اگر بورسیه تحصیلی هلند را بگیریم شامل هزینه های زندگی هم میشه؟

  • هانیه جهانی

   سلام دوست عزیز،دانشجویان می توانند با اخذ انواع بورسیه‌های تحصیلی، بیشتر هزینه‌های خود را کاهش دهند؛ همچنین تعدادی از بورسیه‌ها تحت عنوان فول فاند ارائه می‌شوند. این طرح تمامی مخارج شامل شهریه، هزینه زندگی، هزینه درخواست ویزا، بلیت هواپیما و… را پوشش می‌دهد. بورسیه‌های فول فاند معمولا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری و در رشته‌های خاصی برای کارهای تحقیقاتی ارائه می‌شوند.✨

 • نرگس خداوردی

  مدرک مدارس فنی حرفه ای برای تحصیل در هلند معتبر هستند؟

  • هانیه جهانی

   سلام دوست عزیز، بله معتبر هستند.
   اعتبار مدرک فنی و حرفه ای در خارج از کشور برای ایرانیان نیز بالاست. برای اینکه بتوانید با مدرک فنی و حرفه ای مهاجرت نمایید، بایستی مدرک دیپلم 12 ساله داشته باشید. چنانچه قصد ادامه تحصیل با مدرک فنی و حرفه ای دارید و از مؤسسات و هنرستان های فنی فارغ التحصیل شده اید، لازم است که دوره پیش دانشگاهی را گذرانده و دیپلم 12 ساله خود را اخذ نمایید. مدارک فنی و حرفه ای برای دریافت ویزا چندان کمکی به شما نمی کند و بعد از ورود به کشور مورد نظرتان می تواند برای شما مفید باشد. بنابراین برای اینکه بتوانیم مهاجرت تحصیلی داشته باشیم باید مدرک تحصیلی سال قبل را داشته باشیم، پس مهاجرت با مدرک فنی و حرفه ای از طریق تحصیل زمانی امکان پذیر است که شما مدرک پیش دانشگاهی را اخذ نموده، سپس برای ادامه تحصیل درکشور مورد نظرتان اقدام نمایید.✨

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823