مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (46 امتیاز)

تحصیل کارشناسی در روسیه


 

تحصیل کارشناسی در روسیه

تحصیل کارشناسی در روسیه به دلیل‌های متنوعی مورد‌ توجه‌ دانشجویان سراسر جهان قرار گرفته است . از جمله این دلیل‌ ها می توان‌ به مناسب‌ بودن‌ هزینه‌ تحصیل در روسیه یا تنوع بالای برنامه‌های‌ بورسیه این کشور اشاره نمود . حضور‌ 850 دانشگاه با برنامه های تحصیلی متنوع‌ و نیز سرمایه گذاری دولت‌ و بهبود شرایط تحصیل کارشناسی در روسیه ، در این محبوبیت‌ تاثیر‌ گذارند .

 

تحصیل کارشناسی در روسیه

 

مزایای‌ تحصیل‌ کارشناسی در روسیه

امروزه تحصیل‌ کارشناسی در روسیه توجه‌ دانشجویان زیادی را به خود‌ جلب‌ کرده است . از جمله مزایای متنوع‌ موجود که با تسهیل شرایط‌ تحصیل کارشناسی در روسیه منجر‌ به این محبوبیت‌ شده‌ اند ، می توان‌ به موارد ذیل اشاره‌ کرد‌ :

• تعداد‌ زیاد دانشگاه های روسیه و تنوع بالای برنامه‌های‌ ارائه‌ شده‌

• آموزش جامع دانشگاه با اعتبار جهانی

• تنوع‌ زیاد بورسیه های تحصیلی‌ برای دانشجویان بین‌ المللی به منظور‌ تحصیل‌ رایگان در روسیه

• مقرون به صرفه‌ بودن‌ هزینه‌ تحصیل‌ کارشناسی در روسیه

• امکان‌ تحصیل‌ کارشناسی در روسیه به زبان انگلیسی

• برگزاری‌ دوره‌ زبان در روسیه برای دانشجویان بین المللی

• کیفیت‌ عالی خوابگاه های دانشجویی و تجهیزات آن ها

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: فهرست و توضیحات دانشگاه های علوم پزشکی در روسیه

 

ساختار تحصیلی روسیه

تحصیل‌ در روسیه به دو بخش عمومی و تخصصی تقسیم بندی می‌شود‌ . تحصیل‌ در مدارس روسیه به عنوان دانش‌آموز‌ در بخش‌ عمومی می‌باشد و افراد‌ در سنین 6 تا 17 سال ، به تحصیلات عمومی می پردازند.

سطح‌ تحصیل‌ تخصصی در روسیه در سه بخش صورت می‌پذیرد :

• دانشگاه ها : برنامه های تحصیلی‌ زیادی در مقاطع‌ متفاوت در دانشگاه ها ارائه‌ می شوند .

• آکادمی ها : تاکید‌ اکثر آکادمی ها بر تحقیق‌ ، پژوهش‌ و توسعه‌ مهارت های کاربردی است . آکادمی ها در اکثر موارد بر یک حوزه خاص نظیر هنر ، معماری یا علوم‌ متمرکز می شوند .

• موسسات آموزشی : تفاوت‌ موسسات آموزشی با دو بخش‌ دیگر در خصوصی‌ بودن‌ آن ها است .

 

تحصیل کارشناسی در روسیه

تحصیل کارشناسی در روسیه توسط‌ خیلی از دانشگاه های این کشور‌ ، در رشته های متنوع‌ و با اهدافی متفاوت عرضه می گردد . دانشجویان مجازند تا با توجه به علاقه‌ خودشان ، در حوزه های تکنیکی ، علوم‌ انسانی یا علوم‌ طبیعی‌ درس بخوانند و از بین انواع رشته های تحصیلی‌ در روسیه مانند‌ نانوتکنولوژی ، علوم و ریاضیات ، زبان شناسی و ادبیات ، مهندسی مکانیک و مهندسی کشاورزی‌ ، انتخاب نمایند.

تحصیل‌ کارشناسی در روسیه 4 سال به طول می انجامد و دانشجویان سراسر جهان که دوران دبیرستان‌ خود را به پایان رسانده اند ، می توانند برای تحصیل‌ کارشناسی در روسیه اقدام‌ نمایند. پایان این دوره با دفاع‌ دانشجویان از پایان‌نامه‌ شان همراه است .

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: به راحتی با تحصیل در روسیه اقامت بگیرید!

 

سال تحصیلی‌ در روسیه

سال تحصیلی در روسیه به 2 ترم مجزا تقسیم می گردد . آغاز ترم اول‌ از سپتامبر است و تا ژانویه ادامه‌ دارد‌ ، در حالی‌ که ترم دوم از فوریه شروع‌ می‌شود‌ .

 

تحصیل کارشناسی در روسیه با مدرک دیپلم‌

 

تحصیل کارشناسی در روسیه

 

داشتن مدرک دیپلم‌ یکی از شرایط‌ تحصیل‌ کارشناسی در روسیه است . به صورت کلی‌ مدرک دیپلم دانشجویان بین‌ المللی باید توسط دولت‌ روسیه تایید‌ گردد ، اما بر اساس قانون‌ تصویب‌ شده‌ در سال 2020 ، دانشجویان کشور‌هایی‌ که توافق نامه‌ ای را با روسیه امضا کرده اند ، نیاز به گرفتن این تاییدیه ندارند .

جمهوری اسلامی ایران یکی از کشور‌های‌ شرکت کننده در این توافق‌ است . بنابراین ایرانیان متقاضی‌ تحصیل کارشناسی در روسیه ، نیازی به گرفتن تاییدیه‌ برای مدرک‌ دیپلم‌ خود ندارند .

نکته مهم در مورد شرایط‌ تحصیل‌ کارشناسی در روسیه این است‌ که محدودیتی‌ برای معدل‌ دانشجویان وجود ندارد‌ . به عبارت دیگر حداقل‌ معدل‌ برای تحصیل‌ در روسیه تعریف‌ نشده است و دانشجویان با هر معدلی می توانند برای تحصیل‌ کارشناسی در روسیه اقدام‌ نمایند.

 

تحصیل‌ کارشناسی در روسیه به زبان انگلیسی

تحصیل‌ کارشناسی به زبان انگلیسی غالباً در مقطع‌ کارشناسی ارشد در روسیه امکان پذیر می باشد . با این حال تعدادی از برنامه های کارشناسی هم به این زبان ارائه می گردند . دقت داشته باشید در صورت انتخاب‌ برنامه های انگلیسی زبان کارشناسی ، حتما باید مدرک‌ زبان معتبر‌ هم داشته باشید؛ از جمله این مدارک‌ می توان‌ به آیلتس و تافل اشاره کرد‌ .

اگر به دنبال تحصیل‌ در روسیه به زبان روسی هستید ، نگران‌ نباشید . خیلی از دانشگاه های این کشور برنامه‌های‌ پیش‌ آمادگی‌ زبان روسی را برای دانشجویان بین‌ المللی برگزار می کنند .

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: تحصیل کارشناسی ارشد در روسیه

 

دانشگاه های مورد تایید‌ وزارت‌ علوم‌ ایران

در زیر فهرست دانشگاه های روسیه که مورد تایید‌ وزارت علوم‌ ایران قرار دارند ، مشاهده می نمائید :

دانشگاه بائومان

دانشگاه فدرال فار ایسترن

دانشگاه HSE

دانشگاه لوباچفسکی

دانشگاه فدرال کازان

دانشگاه MIPT

دانشگاه MSU

موسسه دولتی روابط بین الملل روسیه

دانشگاه تحقیقات هسته‌ ای MEPhi

دانشگاه دولتی تحقیقات ملی ساراتوف

و …

 

هزینه تحصیل‌ کارشناسی در روسیه

 

هزینه تحصیل کارشناسی در روسیه

 

هزینه تحصیل در روسیه با توجه‌ به دانشگاه انتخابی دانشجو و شهر محل‌ تحصیل‌ او می تواند متفاوت باشد‌ . حداقل‌ هزینه‌ در روسیه را وزارت آموزش‌ این کشور تعیین‌ می نماید که بدون شک کمتر‌ از‌ میزان سرمایه گذاری دولت روسیه برای تحصیل و یادگیری دانشجویان نیست ولی در مقایسه با بسیاری از کشور‌های‌ اروپایی ارزان تر می باشد .

به صورت کلی‌ میتوان گفت هزینه تحصیل‌ کارشناسی در روسیه بین 3.385 تا 3.690 دلار در سال قرار دارد . بازه این هزینه برای دوره تخصص‌ (Specialist’s degree) هم یکسان می باشد .

 

بورسیه تحصیلی‌ روسیه

ارائه‌ نزدیک به 15000 نوع‌ بورسیه تحصیلی که تاثیر‌ زیادی در کاهش مخارج تحصیل کارشناسی در روسیه دارند ، یکی از دلیل‌های محبوبیت‌ تحصیل در روسیه به شمار‌ می رود‌. برای دریافت بورسیه دولتی روسیه ، دانشجویان بین‌ المللی باید در آزمون‌ ورودی دانشگاه های این کشور‌ تحت عنوان EGE شرکت و نمره‌ قبولی را کسب کنند .

بورسیه دولتی روسیه شهریه‌ دانشگاه و هزینه اسکان‌ دانشجویان را تحت پوشش قرار میدهد.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: توضیحات کامل در مورد تحصیل در روسیه

 

چند نکته در مورد تحصیل کارشناسی در روسیه

در صورت‌ فارغ‌ التحصیل شدن در مقطع کارشناسی ، می توانید به ادامه‌ تحصیل‌ در مقطع کارشناسی ارشد بپردازید . دقت داشته باشید که الزامی بر ادامه‌ تحصیل در همان دانشگاهی که دوران‌ کارشناسی خود‌ را گذراندید وجود نخواهد داشت و قادر خواهید بود دانشگاه خود‌ را تغییر‌ بدهید .

تحصیل کارشناسی در روسیه هم به زبان روسی و هم به زبان انگلیسی امکان‌پذیر است . زبان برنامه‌ تحصیلی دانشجو را ، دانشگاه انتخابی او تعیین‌ می کند‌ .

 

معایب‌ تحصیل‌ کارشناسی در روسیه

 

تحصیل کارشناسی در روسیه

 

اگر جزء‌ آن دسته‌ از افرادی هستید‌ که سرما را دوست ندارند و همیشگی تمام شدن فصول سرد‌ سال را آرزو می کنند ، تحصیل کارشناسی در روسیه مناسب شما نیست! سرمای طولانی‌ مدت‌ و شدید‌ روسیه اصلی ترین مشکل‌ دانشجویان بین‌ المللی برای تحصیل‌ در این کشور می باشد .

اگر چه ساختمان‌های‌ روسیه با به روزترین تجهیزات‌ گرمایشی در دمایی مطلوب‌ قرار دارند و وسایل حمل و نقل هم گرمای مناسب را برای مسافران خود‌ مهیا می کنند ، کنار‌ آمدن با درجه‌ حرارت زیر‌ صفر‌ برای خیلی از افراد سخت‌ است‌ . از این رو پیش از اقدام‌ برای تحصیل‌ لیسانس در روسیه ، به این مورد خاص توجه نمائید .

 

 

چنانچه در مورد تحصیل در رشته باستان شناسی در مجارستان و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل در رشته باستان شناسی در مجارستان میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💙

تحصیل کارشناسی در روسیه به زبان انگلیسی امکان پذیر است؟

بله، دانشگاه های روسیه برنامه های متنوعی را در دوره کارشناسی برای دانشجویان بین المللی تعریف می کنند که هر ساله خیلی از این برنامه ها به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

مدارک تحصیلی مورد نیاز برای تحصیل کارشناسی در روسیه چیست؟

حداقل مدرک تحصیلی مورد قبول برای تحصیل کارشناسی در روسیه، دیپلم می‌باشد.

شرایط معدل برای تحصیل کارشناسی در روسیه چگونه است؟

برای تحصیل کارشناسی در روسیه احتیاجی به داشتن معدل بالا ندارید. متقاضیان می توانند با هر معدلی برای تحصیل کارشناسی در روسیه اقدام نمایند.

5/5 - (46 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/16
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823