مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (1 امتیاز)

ویزای روسیه 2023

انواع ویزای روسیه 2022

روسیه یکی از کشورهای موفق‌ در دنیا با امکانات مدرن ، دانشگاههای معتبر‌ در سطح جهان ، جا‌های‌ دیدنی و بهترین مرکزهای خرید شناخته‌ می‌شود . بنابراین دور از انتظار نیست که هرساله اشخاص زیادی به این کشور‌ مسافرت یا حتی مهاجرت کنند . به اضافه اینکه  نخستین رکن بااهمیت در سفر‌های‌ بیرونی ، اخذ ویزای آن کشور‌ است؛ چگونگی‌ گرفتن ویزای روسیه برای مسافران آن بی‌شمار حائز‌ اهمیت معرفی می‌شود . ما نیز در این مطلب سعی‌ داریم راهنمای درست و جامعی را پیرامون این مبحث داشته باشیم . برای آشنایی با قیمت ویزای روسیه ، ویزای توریستی روسیه برای ایرانیان ، ویزای مسافرتی روسیه و . . . با  رهپویان عدالت همراه باشید .

انواع‌ ویزای کشور روسیه

انواع‌ ویزای کشور روسیه

همانقدر که خرید بلیت هواپیما روسیه برای سفر‌ به این کشور‌ یا حتی تردد از آن ، بااهمیت شناخته‌ می‌شود؛ دریافت ویزای روسیه نیز بی‌اندازه ضروری می باشد . همچنین‌ از آنجایی که اشخاص با هدف‌های گوناگون به این کشور‌ می‌آیند؛ موجب می شود ویزای روسیه انواع‌ متفاوتی داشته باشد‌ . ما هم در این بخش به معرفی انواع‌ ویزای روسیه خواهیم پرداخت تا بتوانید ویزای موردنظر خود‌ را تعیین و برای گرفتن آن اقدام‌ کنید‌ . در ذیل نمونه‌ ویزای روسیه را مشاهده می‌کنید .

ویزای توریستی روسیه

ویزای توریستی روسیه

به‌طور فراگیر ویزای معمولی روسیه همان ویزای توریستی روسیه (Russian tourist visa) معرفی‌ می‌شود‌ که برای مسافرت و دیدار از جاهای دیدنی آن صادر می‌شود . شما با این ویزا‌ می‌توانید در روسیه به گشت‌وگذار بپردازید یا در فستیوال های روسیه شرکت نمائید و به دیدن اقوام‌ خودتان بروید . به اضافه خوب‌ است‌ بدانید این ویزا ، با نامهای ویزای مسافرتی روسیه و ویزای گردشگری روسیه نیز‌ شناخته‌ می‌شود‌ که تفاوتی با یکدیگر ندارند .

نحوه بدست‌آوردن این ویزا همچنین به‌مراتب راحت تر و مناسب تر نسبت‌ به انواع‌ ویزای روسیه است که در ادامه‌ به به تفکیک آن‌ها خواهیم پرداخت . (مدت اعتبار‌ : 1 ماه)

بیشتر بدانید: چگونه به روسیه مهاجرت کنیم

گرفتن ویزای تجاری روسیه

پس از توضیح ویزای روسیه ارزان‌ که همان ویزای مسافرتی روسیه است؛ نوبت‌ به آشنایی با ویزای تجاری روسیه (Russian business visa) می‌رسد . این ویزا‌ برای آن صنف از افرادی که هدف تجارت در روسیه و شروع یک کسب و حرفه در این کشور‌ را دارند صادر می گردد . کلیه تاجران ، مدیران شرکتها و . . . برای فعالیت‌ در روسیه باید دعوت نامه‌ خود‌ را برای بررسی و تاییدیه به شعبه ها یا وزارت‌ امور خارجه‌ روسیه (یا وزارت‌ امور داخلی‌ روسیه) ارسال‌ کنند . مدت‌ زمان‌ ارزش این ویزا‌ نیز می‌تواند 3 ماهه و یک مرتبه ورود‌ یا یک ساله و چند مرتبه ورود باشد .

ناگفته نماند در میان انواع‌ ویزای روسیه ، مواردی وجود دارند که از لحاظ تایم اقامت‌ به دستههای زیر تقسیم می‌شوند :

ویزای یک نوبت ورود روسیه : اعتبار‌ این ویزا‌ کوتاه تر‌از‌ویزای چند بار‌ ورود‌ است‌ و شخص تنها یک مرتبه می‌تواند به کشور‌ وارد و از آن خارج شود .
ویزای چند بار ورود‌ روسیه : ارزش این ویزا‌ طولانی‌ تر‌از‌ویزای یک بار ورود روسیه است‌ و شخص مجوز چند بار ورود و خروج‌ از کشور‌ را دارد . شرط‌ اخد ویزای وابسته به کار روسیه (چند بار ورود) نیز تمدید‌ اعتبار قرارداد وابسته به کار توسط‌ شرکت‌ مربوطه است‌ .

به‌جز موارد گفته شده موارد‌ دیگری نیز‌ در انواع ویزای روسیه وجود دارند که مبلغ ویزای روسیه برای هر کدام متفاوت‌ بوده است . در پایین به اصلی ترین آن‌ها اشاره‌ خواهیم کرد :

ویزای تحصیلی‌ کشور روسیه :ه ویزای تحصیلی روسیه (Student Visa Russia) برای دانشجویان و تمام افرادی که قصد تحصیل در روسیه را دارند؛ صادر می‌شود . شما با داشتن ویزای تحصیلی‌ روسیه قادر خواهید بود مجوز‌ اقامت در روسیه را برای تحصیل‌ و شرکت‌ در دانشگاههای این کشور‌ دریافت کنید‌ . همچنین به یاد‌ داشته باشید مهم ترین رکن گرفتن ویزای تحصیلی‌ روسیه یا ویزای دانشجویی روسیه ، به همراه داشتن مدارک پذیرش‌ آکادمیک است .

ویزای کاری روسیه : ویزای کاری‌ روسیه (Working Visa Russia) همان‌طور‌ که از نامش پیداست ، برای افرادی که قصد کار‌ کردن در روسیه و پیشنهاد شغلی (Job Offer) را دارند صادر می‌شود . اشخاص با داشتن این ویزا می‌توانند مجوز‌ کار‌ در روسیه را دریافت‌ و فعالیت خود‌ را شروع کنند . (توجه : این ویزا‌ از گران ترین ویزاهای روسیه بوده‌ و بدست‌آورد آن به‌سهولت ویزای گردشگری روسیه نیست‌ .)

ویزای خصوصی‌ روسیه : ویزای خصوصی‌ روسیه (Russian private visa) برای دریافت ویزای درمانی روسیه و مورد دیگر این که اقامت‌ از طریق دعوت‌ نامه ی اقوام مناسب است . افرادی که خویشاوندان و آشنایانشان در روسیه سکونت‌ دارند می‌توانند از آن‌ها تقاضا دعوت‌ نامه‌ بکنند . با داشتن تاییدیه این دعوت نامه که توسط دفاتر ویزای محلی‌ وزارت روسیه صورت می‌گیرد‌ ، ویزای روسیه به آن‌ها تعلق‌ خواهد گرفت . پس‌از دریافت ، مسافران فرصت دارند برای مدت کمی (3 ماهه) در این کشور اقامت داشته باشند .

برای درمان‌ : ویزای درمانی روسیه از راه اخذ ویزای شخصی امکان‌ پذیر می باشد که مهمترین رکن در اخذ آن ، تایید عدم توانایی‌ درمان در ایران است‌ . به‌عبارت دیگر ، اگر‌ امکان معالجه یا جراحی در ایران وجود داشته باشد؛ دیگر ویزای روسیه را دریافت نخواهید نمود . شما با این ویزا می‌توانید در کشور‌ روسیه امور درمانی خود را انجام‌ دهید و به‌مدت 3 ماه اقامت داشته باشید . (ویزای سه ماهه روسیه)

ویزای ترانزیت روسیه : برای افرادی که قصد عبور از روسیه و رسیدن به مقصدی دیگر را دارند ، گرفتن ویزای ترانزیت روسیه (Russian transit visa) پیشنهاد می‌شود‌ . برای دریافت ویزای ترانزیت روسیه می‌بایست تقاضا خود را به‌همراه مدارک به سفارت این کشور ارسال‌ کنید و منتظر‌ تایید آن بمانید . ناگفته نماند این ویزا با نام ویزای فرودگاهی روسیه نیز‌ شهرت دارد‌ و مدت زمان اعتبار‌ آن برای مهاجرت های خاکی 10 روز اقامت و برای نقل‌مکان های هوایی‌ 3 روز‌ است‌ .

شیوه دریافت ویزای روسیه

شیوه دریافت ویزای روسیه

در این قسمت به نحوه‌ دریافت ویزای روسیه می‌پردازیم‌ و شما را گام‌به‌گام با مراحل آن آشنا‌ خواهیم کرد . تفاوتی نخواهد داشت که خواهان گرفتن ویزای گروهی روسیه باشید یا ویزای زمینی روسیه؛ زیرا گام های مقدماتی آن با هم شبیه هستند .

مراحل :

*دریافت‌ فرم ویزای روسیه به‌صورت اینترنتی
*تکمیل فرم‌ مقصود
*پرینت فرم‌ (فیزیکی ، چاپی)
*امضا توسط تقاضاکننده
*تالیف اسناد مطرح شده در فرم‌ (در ادامه آن‌ها را توضیح می‌ دهیم .)
*در نهایت تحویل اسناد به‌همراه فرم‌ به رهپویان عدالت
*اختصاصی : در مواقع خاص از متقاضی برای مصاحبه در سفارت دعوت می گردد .

 

 

 

 

اخذ ویزای روسیه نیاز به تراول هیستوری خاصی دارد؟

به صورت کلی داشتن تراول هیستوری به اخذ هر نوع ویزایی کمک می کند اما اخذ ویزای روسیه محدودیت خاصی ندارد.

آیا برای دعوت دوستان و آشنایان شانس صدور ویزای روسیه وجود دارد؟

بله، معمولا مشکلی برای ویزا در جهت دعوت و حضور افراد در روسیه وجود ندارد.

آیا فرزندان پایین ۱۸ سال نیاز به دریافت ویزای روسیه دارند؟

تا وقتی که فرزند دریکی از گذرنامه‌های والدین خود گنجانده شود، احتیاجی به درخواست ویزای فرزند ندارید. در این صورت، آن‌ها فقط مجبور به دریافت سند پشتیبانی از ویزا می‌شوند. اگر فرزند دارای پاسپورت جداگانه‌ای باشد، باید ویزای جداگانه‌ای هم داشته باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/14
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823