مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (6 امتیاز)

مهاجرت به روسیه

مهاجرت به روسیه

روسیه به علت های مختلفی مقصد مناسبی برای مهاجرت به‌شمار می‌رود. داشتن دانشگاه‌ های مطرح با شهریه پایین، امکان‌ زندگی با مخارج کم در این کشور، ثبت‌ شرکت‌ و سرمایه‌گذاری کم‌هزینه، اخذ راحت ویزا و… از نکته های مثبت کشور روسیه برای مهاجرت هستند.

گرفتن ویزای روسیه ریسک خیلی کمی دارد‌ و برای مهاجرت تحصیلی‌ یکی از بهترین گزینه‌ها است. تحصیل‌ در روسیه نیز مانند تحصیل‌ در ترکیه یا تحصیل در اوکراین، هزینه کم و مناسبی برای فرد دارد‌. برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری هزینه‌ لازم به نسبت سایر کشور‌ های‌ اروپایی هزینه‌ کمتری بوده‌ و روند‌ پذیرش‌ سریع‌تری دارد‌. از دیگر روش‌های مهاجرتی روسیه مزایای‌ زیادی را برای متقاضیان میسر کرده است‌ که در ادامه همه روش‌ها بررسی خواهد شد.

 

ویژگی های مثبت مهاجرت به روسیه

روسیه یکی از کشور‌ هایی‌ است‌ که همیشه مراودات خوبی با کشور‌ ایران داشته است. گرفتن اقامت‌ و ویزای روسیه به نسبت‌ خیلی از کشور‌ های‌ دیگر ساده‌تر است‌. مخارج نسبتا کم در کنار کیفیت‌ مناسب‌ زندگی در روسیه همیشه مورد توجه متقاضیان مهاجرت به این کشور با انواع شیوه های مهاجرتی است.

 

روش‌های مختلف مهاجرت به روسیه

با توجه‌ به راحت بودن‌ دریافت ویزا‌ و قابل تقبل‌ بودن‌ هزینه‌های مهاجرت به روسیه، روش‌ های متفاوتی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد‌ که در ادامه‌ با جزئیات به این روش‌ها پرداخته می‌شود.

 

مهاجرت به روسیه

 

مهاجرت به روسیه از روش تحصیلی

یکی از راحت ترین راه‌ های مهاجرت به روسیه، مهاجرت تحصیلی‌ به این کشور‌ می‌باشد. تحصیل‌ در روسیه به علت مزایای این کشور برای تحصیل بسیار مورد‌ توجه‌ متقاضیان می‌باشد. عدم احتیاج به داشتن مدرک‌ زبان (به شرط شرکت‌ کردن در دوره‌ پادفک)، نداشتن محدودیت‌ سنی و آزمون‌های دشوار برای ورود به دانشگاه‌های این کشور‌ از ویژگی های مثبت تحصیل در روسیه به‌ شمار می‌آید.

در سال های اخیر‌ توانایی شرکت کردن در دوره‌ پادفک انگلیسی هم برای افرادی که قصد‌ دارند به زبان انگلیسی در روسیه تحصیل کنند فراهم شده است‌. امکان اخذ راحت ویزا برای شخص در آغاز و خانواده وی در مراحل آتی برای دیدار فرزند خود، از مهم‌ترین مزیت‌ ها برای خانواده های ایرانی است. از طرفی احتمال دریافت بورسیه تحصیلی در روسیه در کنار تحصیل در دانشگاه‌های برتر این کشور در جهان نکته بسیار مهمی برای افرادی است که خواستار تحصیل با هزینه پایین هستند.

تحصیل در دانشگاه‌ های برتر‌ روسیه، می‌تواند یکی از عالی ترین انتخاب‌‌ ها‌ برای افرادی باشد که قصد تحصیل‌ باکیفیت و کم خرج را دارند. تحصیل در رشته‌‌ های‌ خاص و در مقاطع مختلف روسیه با شرایط متفاوت قابل‌ اقدام‌ است و معمولا محدودیت‌ سنی برای پذیرش‌ اشخاص وجود ندارد. که این موضوع برای افرادی که سن بالا و گپ تحصیلی‌ زیادی‌ دارند، مورد‌ توجه‌ است‌. آزمون‌‌ های‌ ورودی‌ دانشگاه‌ های روسیه هم معمولا‌ آسان است‌ و مشکلی برای قبولی فرد ایجاد نخواهد کرد‌. مورد دیگر این که وجود دانشگاه‌های مورد‌ تایید وزارت علوم‌ در روسیه و دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت بهداشت‌ در روسیه، یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل‌ در این کشور‌ می‌باشد.

 

تحصیل در روسیه

 

پرونده‌‌ های‌ موفق‌ رهپویان عدالت‌ در مورد تحصیل‌ در روسیه

 

 

موسسه‌ مهاجرتی رهپویان عدالت‌ دارای سوابق‌ موفقی در گرفتن‌ پذیرش تحصیلی‌ برای روسیه است‌ که در ادامه برخی از این پرونده‌‌ ها‌ ارائه شده‌ است.

 

موسسه رهپویان عدالت پرگاس با مشاورین مجرب و آگاه می‌توانند به صورت رایگان به متقاضیان مهاجرت به روسیه، مشاوره بدهند.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

مهاجرت به روسیه از روش کاری

دریافت ویزای کاری برای کار‌ در روسیه، یکی از راه های مهاجرت و اقامت‌ در این کشور‌ می‌باشد. ویزای کار‌ی روسیه یکی از ویزا های پردغدغه(؟) در مسیر مهاجرت به روسیه است‌. برای کار‌ در روسیه شرایط‌ سنی مشخصی وجود ندارد‌ ولی معمولا سنین ۳۵ الی ۴۰ سال محدوده نهایی برای پذیرش شغلی در نظر گرفته می‌شود. سنین بالا‌ نیز برای دریافت‌ ویزا‌ مشکلی ندارند ولی کارفرمایان در بیشتر موارد پذیرشی برای این سنین‌ نخواهند داشت.

ویزای کار‌ی روسیه با توجه به وضعیت شغلی شخص می‌تواند دو نوع باشد‌ :

ویزای تک ورود (single entry) : این ویزا‌ برای ۹۰ روز‌ صادر خواهد شد و ویزای پایه‌ برای کار‌ در روسیه به شمار می‌آید.
ویزای چندبار ورود(multiple entry) : این ویزا بلند‌ مدت‌ تر‌از‌ ویزای تک ورود است‌ و برای مدت طولانی‌ تر (کمتر‌از‌یک سال) فرد این امکان‌ را دارد که در روسیه مشغول به کار شود.

معمولا دریافت ویزای کاری‌، مدت‌ اعتبار ویزا‌ و شرایط‌ آن برای روسیه به شرایط‌ شخص بستگی دارد. در ادامه به چند مورد از این شرایط اشاره می‌کنیم:

• مهارت شخص و نوع‌ کاری‌ که در آن مشغول به کار خواهد شد
• شرایط‌ ویزای فرد
• شرایط شهروندی فرد
• هزینه و کیفیت ویزای فرد

 

کار در روسیه

 

مهاجرت به روسیه از روش سرمایه‌گذاری

 

مهاجرت به روسیه

 

دریافت اقامت‌ از روش سرمایه‌گذاری یکی از عالی ترین راه های مهاجرت در حال‌ حاضر به حساب می‌آید. سرمایه‌ گذاری و ثبت‌ شرکت‌ در روسیه یکی از شیوه های دریافت‌ اقامت‌ این کشور‌ است. برای سرمایه‌گذاری در روسیه، دو روش کلی‌ سرمایه‌گذاری وجود دارد.

 
سرمایه‌گذاری از روش خرید ملک در روسیه

برای سرمایه‌گذاری از روش خریداری ملک‌ در روسیه، خرید‌ ملک به ارزش دست‌کم ۴۰۰ هزار دلار نیاز است‌ تا شخص بتواند برای اقامت‌ دائم روسیه اقدام‌ کند. بعد از خرید ملک‌ و اخذ اقامت دائم، امکان‌ اقدام‌ برای گرفتن پاسپورت روسیه هم وجود خواهد داشت.

 

بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری در یونان

 

سرمایه‌گذاری از روش ثبت‌ شرکت‌ در روسیه

برای سرمایه‌گذاری از روش ثبت‌ شرکت‌ در روسیه، دو روند کلی را می‌توان در نظر گرفت که به گرفتن اقامت دائم و یا اقامت‌ موقت این کشور منجر می‌شود‌.

برای گرفتن اقامت موقت ۳ ساله، محدودیتی‌ برای حداقل هزینه‌ ثبت شرکت وجود ندارد و می‌توان با هر میزان هزینه‌ای اقدام به ثبت‌ شرکت و شروع‌ به فعالیت کرد.

طریقه دریافت‌ اقامت دائم از طریق ثبت شرکت روسیه متفاوت‌ است‌ و از سال ۲۰۲۰ طرحی به واسطه حکومت‌ این کشور‌ برای سرمایه‌گذاری از طریق ثبت‌ شرکت‌ ارائه‌ شد. کمترین‌ میزان سرمایه‌گذاری ارائه‌ شده‌ برای اخذ اقامت‌ دائم، ۱۰ الی ۵۰ میلیون روبل در نظر گرفته شده‌ است‌ که حدود ۱۳۰ هزار دلار سرمایه‌گذاری خواهد بود. برای دریافت این ویزا‌ استخدام و مشغول به کار شدن ۱۰ نفر شخص روسی هم مورد نیاز‌ است‌.

ویزاهای سرمایه‌گذاری با توجه به شرایط‌ سرمایه‌گذاری، ۱ ساله ، ۲ ساله و یا ۵ ساله صادر می‌شوند. برخی از حوزه‌هایی که برای سرمایه‌گذاری در روسیه درنظر گرفته شده‌اند عبارتند از :

فناوری و نوآوری‌
ماشین و قطعات ماشین‌
تحقیقات پزشکی و بیوتکونولوژی دارویی
مواد شیمیایی
سرویس‌‌ های‌ تفریحی و هتل‌‌ ها‌
صنایع حمل‌ و‌ نقل
کشاورزی‌ و صنایع غذایی
معادن‌ و مواد آهنی
صنایع نفت و گاز
و…

 

بیشتر بخوانید: مهاجرت به آلمان

 

مهاجرت به روسیه از روش ازدواج

مطابق قوانین روسیه ، هر فردی که با یک شخص روسی ازدواج کند‌، امکان‌ دریافت پاسپورت کشور‌ روسیه را دارد‌. اخیرا، خبر های بسیاری مبنی‌ بر دریافت‌ اقامت روسیه از روش ازدواج‌ با دختران و مردان روسی پخش شده است‌. این امکان بسته به شرایط‌ خاص خودتان است‌ که در ادامه‌ بررسی میکنیم.

شرایط اخذ پاسپورت روسیه از روش ازدواج‌

برای گرفتن اقامت از طریق ازدواج‌ با یک فرد روسی ، شرایطی مورد‌ نیاز است‌ تا واقعی‌ بودن آن مورد تایید قرار گیرد. این شرایط‌ به صورت‌ زیر‌ است:

• در زمان اقدام برای گرفتن پاسپورت‌، زوجین بایستی ساکن روسیه باشند .
• در زمان اقدام برای گرفتن پاسپورت ، باید ۳ سال از زمان‌ ازدواج زوجین گذشته‌ باشد‌ .
• واقعی‌ بودن‌ ازدواج‌ باید ثبت شود‌.
• شخصی که درخواست پاسپورت‌ می‌دهد حتما باید ساکن‌ روسیه باشد‌ و این به این معنا است‌ که در یک سال بیشتر از ۳ ماه خارج‌ از کشور روسیه نبوده باشد (دست‌کم ۹ ماه و یک روز‌ ساکن روسیه باشد) .

 

مهاجرت به روسیه از روش تولد

 

مهاجرت به روسیه

 

شرایط‌ دریافت تابعیت از طریق تولد در روسیه تابع قانون‌ خاک نیست‌ و شرایط‌ مشخصی را داراست که وابسته به شرایط پدر‌ و مادر می باشد. یک کودک می‌تواند شهروندی روسیه را با داشتن شرایط‌ زیر اخذ کند‌ :

پدر‌ و مادر نوزاد هر دو شهروند روسیه باشند( بدون توجه‌ به مکان به دنیا آمدن فرزند)
یکی از پدر‌ یا مادر تبعه روسیه باشد و فرزند در روسیه متولد شده باشد.

 

مهاجرت به روسیه از روش همراه

دریافت ویزای همراه برای روسیه با مشکل‌ خاصی‌ همراه نمی‌باشد و افرادی که ویزای ورود و اقامت‌ (دائم یا موقت) به روسیه داشته باشند ، می‌توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سالشان را همراه خودشان ببرند . در برخی مواد ویژه امکان‌ همراهی پدر‌ ، مادر ، پدربزرگ‌ یا مادربزرگ هم می‌تواند وجود داشته باشد.

 

مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی

قبل از هرچیز ، حتما باید بدانید که مهاجرت از روش پناهندگی یکی از روش‎‌های پرخطر و برای خروج‌ از کشور‌ است. موسسه‌ رهپویان عدالت این راه مهاجرتی را به هیچ‌ وجه‌ به شما توصیه نمیکند . پناهندگی به روسیه نیز همانند کشور‌های‌ دیگر ، روشی خطرناک‌ و پرریسک است‌ و شخص باید شرایط‌ پناهندگی را داشته باشد‌. خطرات مسیر پناهندگی ، میزان‌ مشکلات پس از وارد شدن به کشور مقصد‌ و رسیدگی به پرونده‌ پناهندگی ، تنها بخشی از مشکلاتی است‌ که در این راه با آن مواجه خواهید شد .

 

دریافت اقامت دائم و پاسپورت بعد از مهاجرت به روسیه

 

مهاجرت به روسیه

 

مراحل گرفتن اقامت دائم و پاسپورت روسیه نسبت به سایر کشورها کوتاه‌تر است. در صورت داشتن اقامت موقت این کشور (به جز اقامت تحصیلی) گرفتن پاسپورت و اقامت دائم روسیه به طور معمول بیشتر از دو سال طول نمیکشد.

شخص پس از وارد شدن به کشور‌ بعد از ۶ ماه اقامت موقت، امکان درخواست اقامت‌ دائم را خواهد داشت. باتوجه به شرایط‌ و موقعیت شخص ، اقامت‌ دائم کشور روسیه به او اعطا خواهد شد . این اقامت هر ۵ سال یکبار بدون‌ سختی امکان تمدید دارد‌ .

در سال ۲۰۲۱ پاسپورت‌ کشور روسیه رتبه‌ ۳۱ را در میان پاسپورت‌های قدرتمند‌ جهان کسب کرده است .

یک سال بعد از از دریافت اقامت دائم ، شخص‌ می‌تواند تقاضا پاسپورت‌ روسیه را داشته باشد‌ که در صورت‌ عدم وجود مشکلات قانونی‌ ، مشکلی در گرفتن پاسپورت وجود نخواهد داشت.

 

ویزای روسیه

 

سهمیه‌ ایالتی دریافت اقامت دائم روسیه

یکی از قوانین خیلی خوب کشور‌ روسیه ، احتمال دریافت اقامت‌ دائم روسیه از روش اقدام‌ برای سهمیه‌ ایالتی است‌ . این سهمیه از سمت کشور‌ روسیه برای افرادی ارائه‌ می‌شود که ساکن‌ کشور‌ روسیه و دارای اقامت‌ موقت هستند و می‌توانند شانس‌ خود را برای گرفتن اقامت دائم بسنجند. برای مثال‌ در ایالت مسکو طبق‌ سهمیه ، بیشتر از هزار نفر شانس‌ تبدیل اقامت‌ موقت به اقامت‌ دائم را خواهند داشت.

 

پیشنهاد میکنم این مطلب را بخوانید: حقایق جذاب مهاجرت به مجارستان

 

 

موسسه رهپویان عدالت پرگاس با مشاورین مجرب و آگاه می‌توانند به صورت رایگان به متقاضیان مهاجرت به روسیه، مشاوره بدهند.

مشاوره رایگان  |  02122892823

شما دیگر چه مواردی از مهاجرت به روسیه می‌شناسید. می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید.

آیا کشور روسیه امکان دریافت اقامت دائم را دارد؟

بله، با توجه به نوع مهاجرت شخص و شرایط وی، پس از ۱ تا ۵ سال امکان دریافت اقامت دائم برای شما وجود دارد.

ساده‌ترینروش برای مهاجرت به کشور روسیه در حال حاضر کدام است؟

مهاجرت تحصیلی و سرمایه‌گذاری در حال حاضر سریع‌ترین و ساده‌ترین روش‌های مهاجرت به کشورروسیه هستند.

آیا می توان با تولد فرزند درکشور روسیه اقامت این کشور را بدست آورد؟

خیر، قوانین تابعیت درکشور روسیه مطابق با اصل خون است و بدان معناست که اماکن اخذ اقامت از این طریق وجود ندارد.

5/5 - (6 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/14
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823