مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (33 امتیاز)

اقامت از طریق ازدواج


 

مهاجرت به خارج از طریق ازدواج ، یکی از ساده‌ترین و جذاب‌ترین روش‌های دریافت اقامت دائم و پاسپورت‌ کشور‌ها‌ به شمار می‌آید. مهاجرت به خارج‌ در این روش، از طریق ازدواج با یک تبعه‌ خارجی‌ میسر است‌. بیشتر کشور‌های‌ پیشرفته دنیا‌ مثل آمریکا، کانادا، استرالیا، آلمان، فرانسه، انگلستان و … امکان‌ دریافت اقامت از طریق ازدواج‌ را برای اتباع خارجی‌ فراهم کرده‌اند البته که درپی آن قوانین خاص خود‌ را دارند که زوجین حتما باید رعایت کنند.

به عنوان مثال در بعضی کشور‌ها‌ مثل آلمان، تداوم‌ ازدواج حداقل‌ به مدت دو سال برای دریافت اقامت‌ دائم ضروری می باشد. در بعضی کشورها مثل روسیه و اوکراین، اقامت دائم از طریق ازدواج‌ در کمتر‌ از‌ یک سال بدست‌ می‌آید.

 

اقامت از طریق ازدواج

 

شرایط‌ کلی‌ ازدواج‌ در خارج

 

مهاجرت و دریافت اقامت از طریق ازدواج، اگرچه در نگاه اول راحت به نظر می‌رسد اما شرایط‌ پیچیده‌ای دارد‌ که زوجین باید آن‌ها را طبق ضوابتی که کشور مقصد‌ مشخص می‌کند‌، رعایت‌ کنند. از جمله این شرایط می‌توان به تمکن مالی، میزان درآمد کافی‌، تداوم‌ ازدواج‌ و حضور‌ زوجین در کشور مقصد اشاره‌ کرد.

الان مطابق قوانین بیشتر کشور‌های‌ دنیا شخصی‌ که با شهروند یک کشور خارجی‌ چه مرد و چه زن ازدواج‌ می‌کند‌، امکان دریافت تابعیت‌ کشور همسر خودش را به‌دست خواهد آورد و یا حداقل‌ این حق را خواهد داشت که در کنار همسر خودش در آن کشور زندگی کند.

با این وجود شرایط‌ مهاجرت به خارج از طریق ازدواج و دریافت تابعیت‌ کشورهای مختلف‌ از این طریق متفاوت می باشد. به عنوان مثال شرایط ازدواج‌ در ترکیه با شرایط‌ مهاجرت به فرانسه، آلمان یا انگلیس از روش ازدواج‌ متفاوت‌ است و هر کدام از کشور‌ها‌ قوانین خاص خود‌شان را دارند.

 

مدت زمان لازم برای دریافت تابعیت‌ یک کشور از روش ازدواج‌ هم در کشورهای مختلف‌ متفاوت است، به عنوان مثال‌ افراد‌ بعد از سه سال زندگی با همسر آلمانی خود‌ در صورتی که زبان آلمانی را فرا گرفته باشند می‌توانند به تابعیت‌ این کشور‌ دست پیدا کنند. این درحالی است‌ که رسیدن‌ به تابعیت کشوری مثل پرتغال از روش ازدواج در صورت‌ تسلط‌ بر زبان پرتغالی، تنها شش الی دوازده ماه طول می‌کشد.

در کشور‌ اوکراین هم ازدواج با یک تبعه‌ اوکراینی که پاسپورت‌ این کشور‌ را دارد، منتهی به دریافت اقامت دائم کشور اوکراین ظرف‌ مدت ۳ ماه خواهد شد. برای دریافت اقامت‌ دائم فرانسه لازم است که فرد ثابت‌ نماید ، ۵ سال از زندگی مشترک او با فرد فرانسوی می‌گذرد.

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت از طریق ازدواج

 

اقامت از طریق ازدواج، در حالت کلی برای مهاجرت به خارج از روش ازدواج‌، لازم است‌ حداقل‌ شرایط‌ ذیل را فراهم‌ کنید تا اداره‌ مهاجرت کشور‌ موردنظر‌تان، آن‌ها را مورد‌ بررسی‌ قرار دهد :

۱. مدارک معتبر‌ از ثبت رسمی ازدواج

۲. تداوم ازدواج‌ از چند ماه تا چند سال

۳. تسلط کافی‌ به زبان کشور‌ محل‌ اقامت‌ همسر (تبعه خارجی)

۴. ارائه پاسپورت معتبر با حداقل‌ ۶ ماه مدت اعتبار

۵. اثبات‌ درآمد‌ کافی برای زندگی در کشور موردنظر

۶. ارائه گواهی‌ عدم سوء‌ پیشینه‌

 

چنانچه در مورد اقامت از طریق ازدواج و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

آیا شما نکات دیگری در مورد اقامت از طریق ازدواج میدانید. می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید.

5/5 - (33 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/06/23
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823