مشاوره و ارزیابی رایگان!

شرایط خریداری ملک در مجارستان2022 🏛

برنامه مهاجرت به مجارستان از راه خرید ملک‌ و چگونگی گرفتن وام برای خرید ملک :   جدیدترین برنامههای دولت‌ مجارستان برای دعوت مهاجران از سرزمین های گوناگون ، مهاجرت از راه خریداری ملک‌ در مجارستان میباشد . یکی از اهداف این برنامه جذب‌ متقاضیان…


شرایط خریداری ملک در مجارستان

برنامه مهاجرت به مجارستان از راه خرید ملک‌ و چگونگی گرفتن وام برای خرید ملک :

 

جدیدترین برنامههای دولت‌ مجارستان برای دعوت مهاجران از سرزمین های گوناگون ، مهاجرت از راه خریداری ملک‌ در مجارستان میباشد . یکی از اهداف این برنامه جذب‌ متقاضیان دریافت اقامت‌ حتی با سرمایه میانگین و اندک به کشور مجارستان می باشد . این مورد‌ توجه بسیاری از اشخاص خواهان گرفتن اقامت مجارستان قرار گرفته است؛ زیرا دارای مخارج پایین‌ اقامت و سرعت‌ زیاد در رسیدگی‌ به تقاضا های اقامت‌ مجارستان می باشد .

خرید ملک‌ و املاک در مجارستان و شرایط‌ همگانی این کشور‌

خرید ملک در مجاستان
مجارستان در مقایسه با سایر کشور‌های‌ اتحادیه اروپا از لحاظ هزینه زندگی و خرج های دریافت اقامت‌ مناسب تر می باشد . همچنین پایتخت مجارستان شهر‌ بوداپست میباشد و سالیانه توریستهای زیادی از این شهر‌ دیدار می کنند؛ که انگیزه شده خریداری ملک‌ در مجارستان و شهر‌ بوداپست در مقابل به سایر شهر‌های‌ مجارستان تقاضا کننده بیشتری داشته باشد‌ .

گرفتن اقامت‌ این سرزمین برای تقاضاکننده می تواند فواید زیادی را به همراه داشته باشد . در این شرایط عمومی مجارستان را از لحاظ‌ گوناگون بررسی‌ خواهیم کرد .

1 .درک ارزش اموال :
همانطور که شرح داده شد هزینههای زندگی در مجارستان پایین‌ است؛ بطوری که در مقابله با دیگر کشور‌های‌ انجمن اروپا ارزش ملک‌ در این کشور‌ کمتر می باشد‌ . این کشور میان سالهای ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۸ رونق‌ دارایی نداشته و تا حدودی املاک این کشور‌ با بها املاک کشوری همانند اسپانیا برابری می نماید .

به اضافه در سنجش ارزش‌ ملک‌ مجارستان با مظنه ملک ها در اتریش مغایرت زیادی وجود دارد و ارزش‌ ملک ها در اتریش بسیار زیاد می باشد .

بنابراین اگر شما از آن دسته افرادی هستید‌ که دارایی  بالایی ندارید نمی خواهید برای خریداری املاک ، خرجی بالایی را بپردازید بهتر‌ است‌ مجارستان را برای گرفتن ویزای کشور‌های‌ اروپایی انتخاب نمائید .

2 .بهره بیشتر برای صرفه‌ جویی در بانک :
به عنوان صاحب ملک‌ تقاضاکننده باید یک حساب‌ بانکی‌ در بانکهای مجارستان افتتاح کند . در حال حاضر قوانین مرتبط به افتتاح حساب برای ایرانیان در این کشور با دشواری‌هایی‌ همراه شده است . ولی در بانکهای مجارستان می توان دوچندان بانکهای انگلیس و ایرلند ، صرفه جویی نمود .

3 .آب و هوای مجارستان :
از نظر آب و هوا‌ و اقلیم‌ جغرافیایی ، کشور مجارستان دارای چهار فصل بوده است و دارای شرایط‌ اقلیمی مناسبی می باشد . در مقابله با اسپانیا از آب و هوایی مطبوع تری بهره‌مند است‌ و نسبت به انگلیس و ایرلند گرمتر می باشد بطوری که در تابستان حدود ۸ درجه از این دو کشور گرمتر میباشد .

4 .سلامت و درمان‌ :
پیش ازسفر به مجارستان بایست شخص تقاضاکننده کارت EHIC بگیرد . به اضافه برای همه شهروندان انجمن اروپا مراقبتهای اضطراری مجانی بوده است . چنانچه شخص تقاضاکننده بتواند اقامت دائم این کشورها را دریافت سازد ، از خدمت‌ها رایگان‌ درمانی در مجارستان بهره‌مند می گردد .

 

سرمایه گذاری در مجارستان                                  ویزای مچارستان

 

خریداری خانه‌ در مجارستان و معیار های سرمایه‌ گذاری

مجارستان از نظر سرمایه‌ گذاری جزو تعداد‌ معدودی از سرزمین هایی است که در جذب‌ سرمایه‌ گذاران خارجی در طی سالهای اخیر پیروز عمل کرده است‌ . بطوری که مجارستان در امتیاز دوم کسب و کار‌ جهانی ۲۰۱۸ امتیاز بندی گشته و این در حالی‌ است که در سال ۲۰۱۷ در رتبه ۴۸ کسب و کار جهانی قرار داشته است .

شرایط سرمایه‌ گذاری در بنگاه های ملک  مجارستان

مجارستان به سبب اینکه یکی از کشورهای عضو‌ دسته اروپایی و منطقه شنگن می باشد و از سرمایه‌ گذاریهای خارجی‌ و منابع و نیرو‌های‌ کار‌ آزموده بهره گرفته است؛ توانسته طی سالهای تازه رشد‌ مالی قابل قبولی را کسب نماید . همچنین شهر بوداپست مجارستان از نظر بازارچه ملک ها از رونق خوبی‌ بهره‌مند می شود که توانسته افراد زیادی را ترغیب‌ سرمایه گذاری در این کشور نماید . این علت ها موجب تضمین‌ سودآوری سرمایه‌ گذاری و برگشت بهره در بخش املاک مجارستان گردیده است‌ .

مجدداً آن روشی قابل‌ اعتماد و کم ریسک برای سرمایه‌ گذاران ایرانی در این شهر محسوب می گردد .

چه کسانی از واجدین شرایط‌ خریداری زمین در مجارستان می باشند ؟

نسبت به سالهای قدیم فروش املاک و مستغلات در مجارستان راحت تر گشته و اشخاص بیشتری می توانند از طریق خرید ملک‌ در مجارستان اقدام‌ به سرمایه‌ گذاری در مجارستان و دریافت‌ ویزای آن نمایند . البته محدودیت‌هایی‌ در حقوق‌ مشابه‌ خریداران بین‌ المللی با شهروندان مجارستانی وجود دارد که همین به عنوان مانعی برای خرید ملک به وسیله سرمایه گذاران خارجی گشته است‌ .

خریداری ملک در مجارستان به عنوان یک کمپانی

در حقیقت برمبنای بهره های حاصل‌شده تقاضاکننده توسط سرمایه گذاری در املاک مجارستان می تواند ویزای اقامت‌ بدست‌آورد . میسر ترین مسیر برای خرید املاک و مستغلات ، خریداری دست‌کم ۲ آپارتمان در مجارستان و کرایه آن خواهد بود . برای این کار در آغاز تقاضاکننده باید شرکتی با مسئولیت محدود (Kft) را در مجارستان ثبت‌ نماید .

این شرکت در سابقه تملک‌ و استجاره منزل کارکرد‌ مفیدی دارد . چون از این روش صلاحیت متقاضیان پذیرش می شود و ۲ تا ۳ ماه پس از تحویل تقاضا اقامت ، ویزای مربوطه صادر خواهد شد . اغلب سرمایه گذاران بیرونی خریداری ملک‌ را با هدف تاسیس شرکت انجام‌ می دهند . برای‌اینکه از این راه بطور‌ آسوده‌خاطر تری می توانند اقامت‌ شهر مقصد را دریافت‌ کنند و خواص دیگری هم برای آنان دارا است .

خرید ساختمان در مجارستان و مراحل رسمی خریداری ملک‌ در مجارستان

برای اشخاص خارجی‌ خریداری ملک قابل‌ انجام خواهد بود و افراد با اهداف متفاوت می توانند در کشورهای اروپایی ملک ها و مستغلات معامله کنند . یقیناً خرید ملک‌ در مجارستان مراحل‌ قانونی‌ ویژه ای دارا است که بایست تماما مراحل به دقت‌ و با مشورت مشاوران ارزشمند شکل گیرد .

موسسه حقوقی و مهاجرتی رهپویان عدالت می تواند به شکل رایگان‌ اطلاعات‌ مورد لزوم را برای خریداری ملک ها در اختیار خریداران قرار دهد .

مناطق قوت‌ برای خریداری ملک‌ مجارستان

شرایط خریداری ملک در مجارستان

 1. مجارستان یک پل ارتباطی بین مرکز‌ و جنوب شرقی اروپا بوده که منبع جذب‌ سرمایه گذاران خارجی‌ شده است .
 2. نیروی کار مجارستان تحصیل و کارآمد می باشند و پافشاری ویژه ای بر مهندسی ، پزشکی‌ و اقتصاد خواهد داشت .
 3. وجود نیروی مناسب در مجارستان موجب تکمیل‌ و ادغام زنجیره پدیدآوری اروپا گشته و به عنوان یک کارگاه‌ تولید کارآمد به شمار می آید .
 4. با وجود کاهش‌ کوتاه‌ مدت در سال ۲۰۱۵ ، مجارستان همچنان یکی از سریعترین اقتصاد‌های‌ انجمن اروپا است . همچنین سیستم مالی آن یکی از پررونق ترین اقتصاد‌های‌ این منطقه میباشد .
 5. تاسیسات زیربنایی و چارچوبی و قانونی‌ مجارستان محیط خوب برای رشد پایدار است .
 6. مجارستان با ادغام در اتحادیه اروپا ثبات‌ دیپلماتیک و اقتصادی خویش را تقویت کرده است‌ . همچنین حمایت از سازمانهای بزرگ بین‌ المللی تاثیرات آشفتگی را در مجارستان کاهش‌ داده است‌

نقاط‌ ضعف‌ برای خرید ملک‌ و زمین در مجارستان

شرایط خریداری ملک در مجارستان

 1. دولت مجارستان در طی دوره‌ ۲۰۱۴ -۲۰۱۷ نسبت‌ به کاهش بدهی به پدیدآوری ناخالص داخلی‌ از ۷۶٫۹ درصد به ۷۲٫۹ درصد کاهش یافته است . همچنین‌ ایجاد‌ مالیات جدید بر بخشهای کل مالی ، به ویژه قسمت های بانکی ، انرژی و مخابرات ، اثرگذاری کرده است . چشم انداز کوتاه‌ مدت‌ دولت‌ و دوراندیشی نکردن اصلاحات ساختاری در دراز‌ مدت‌ دلیل شد که عواقب آشفتگی مالی سال ۲۰۰۸ هنوز قابل‌ مشاهده باشد‌ .
 2. بخش بزرگی از مردم که برای بدهی های وجه خارجی‌ درخواست کرده بودند به علت وجود تورم پس از بحران سال ۲۰۰۸ دچار‌ مشکلات مالی گشته اند
 3. بانک به سبب بدهیها و سرمایه‌ گذاریهای احتمالی به مشکلات مختلفی روبه رو شده است .
 4. علی رغم پیشرفت‌های‌ اخیر‌ ، ارز‌ تا حد بسیاری ارزش خود‌ را در مجارستان از دست داده است .
 5. سرمایه گذاریهای پایین در نوآوری‌ و تحقیق و توسعه ، مقدار بسیار بالایی از وابستگی‌ انرژی‌ و یک قسمت بانکی که بعضا شکننده‌ است‌ (عمومی و خصوصی) مجارستان را در مورد خطر قرار داده است‌ .
 6. فساد مالی در این کشور هنوز در حالت کامل‌ بازرسی نشده است‌ .
 7. احتمال مشکلات اقتصادی به دلیل درگیری دیپلماتیک با اتحادیه اروپا در این شهر وجود داراست .

برای کسب اطلاعات درباره تحصیل در یونان به این صفحه مراجعه کنید .

جمع بندی مبحث خریداری ملک در مجارستان

در حال حاضر کشور مجارستان برای جذب و تشویق‌ هر چه افزون‌تر سرمایه‌ گذاران خارجی‌ اقدام به اجرای قانون جدیدی برای مهاجرت نموده اند . این روش با نام برنامه‌ اقامت‌ مجارستان از طریق معامله ملک‌ یا (RERP) معرفی می شود که بجای برنامه ویزای طلایی یا همان (Golden visa) به تصویب‌ رسیده می باشد .

آمارها نشان‌ دهنده رشد ۱۵ درصدی معامله‌ها در زمینه خرید ملک ها در مجارستان گشته است . بنابراین می توان‌ گفت‌ مطمئن ترین مسیر برای سودآوری و گرفتن اقامت‌ اروپایی ، سرمایه‌ گذاری در ملک ها مجارستان می باشد‌ . از جمله امتیازات کشور مجارستان شامل مخارج های زندگی پایین‌ ، آموزش عالی‌ بالاتر ، نبود جرم و جنایت ، املاک‌ ارزان قیمت‌ ، آب و هوای لطیف‌ ، ۹% مالیات‌ کمپانی ، استاندارد زندگی بالا در مجارستان است .

این ویژگی‌ها‌ دلیل گشته خیلی از افرادی که از لحاظ مالی در شرایط‌ خوبی می باشند ، گرایش به دریافت ویزای این مملکت پیدا کنند .

5/5 - (21 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
 • تاریخ انتشار : 1401/06/14
 • نویسنده : rpergas
 • دسته بندی : اخبار

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823