مشاوره و ارزیابی رایگان!

11اصل مهم درباره ی✅ افتتاح حساب بانکی در سوئیس😎

بانکداری در کشور سوئیس جز بهترین و رازدارترین بانکداری های دنیا به شمار میرود از این جهت تا پایان مقاله همراه ما باشید تا با 11 اصل مهم درباره ی افتتاح حساب بانکی در سوئیس که جز بهترین گزینه های مهاجرت به دلیل امکانات رفاهی…


11اصل مهم درباره ی افتتاح حساب بانکی در سوئیس

بانکداری در کشور سوئیس جز بهترین و رازدارترین بانکداری های دنیا به شمار میرود از این جهت تا پایان مقاله همراه ما باشید تا با 11 اصل مهم درباره ی افتتاح حساب بانکی در سوئیس که جز بهترین گزینه های مهاجرت به دلیل امکانات رفاهی بالا و شرایط عالی زندگی به شمار میرود آسان و مرحله به مرحله آشنا شوید ، از این امکان فوق العاده بهره مند شوید.

🤩 افتتاح حساب در بانک سوئیس

افتتاح حساب در بانک سوئیس

زمانی که شما قصد مهاجرت به کشور سوئیس را دارید از اولین کارهایی که باید انجام دهید افتتاح حساب بانکی در سوئیس است. شما با باز کردن یک حساب بانکی در این کشور  به ‌راحتی به امور مالی خودتان نظم می بخشید. در کشور سوئیس صدها بانک مختلف قرار دارد مانند بانک‌های بزرگ چندملیتی و  بانک‌های کوچکی که به ‌صورت گزینشی به مشتریان خودشان خدمت‌رسانی می‌کنند.

قبل از افتتاح حساب بانکی در سوئیس، باید  درباره ی  شرایط جانشینی و وراثت در کشور سوئیس طلاعاتی کسب کنید.کشور سوئیس  به رازداری بانکی خود بسیار مشهور است همچنین میتوان به رتبه ی بالای  ااقدامات ایمنی بانک‌های سوئیس بر دارایی‌های حساب بانکی در بین‌الملل نیز اشاره کرد. در بانک‌های کانتونی،در صورت وجود هرگونه مشکل برای حساب‌های تا سقف حداکثر ۱۰۰۰۰۰ فرانک سوئیس، موجودی حساب از جانب بانک تضمین می‌شود

بازکردن یک حساب بانکی در سوئیس ممکن است بین یک هفته تا یک ماه بسته به نوع بانکی است که برای باز کردن حساب به آن مراجعه کرده‌اید طول می کشد.البته  برخلاف برخی از کشورهای اروپایی، برای بازکردن حساب نیاز به وقت قبلی نیست.

نکته بعدی این است که در اکثر بانک‌های سوئیس، مخصوصا در بانک‌های شهرهای بزرگ این کشور، چند کارمند وجود دارند که در خصوص نحوه افتتاح حساب در بانک سوئیس مشتریان را راهنمایی کنند و به انگلیسی صحبت کنند . ساعت کاری بانک‌ها در این کشور از۹ صبح الی ۵ بعدازظهر می باشد و از روز دوشنبه الی جمعه کار خودشان را ادامه می‌دهند. همچنین برخی از شعبه‌ها در زمان ناهار بسته خواهند شد.

⬅ انواع روش های قانونی افتتاح حساب بانکی در سوئیس

افتتاح حساب بانکی بین المللی از دو روش امکان پذیر است :

 1. مراجعه حضوری شخص به بانک مورد نظر
 2. اعزام وکیل به شعبه بانک مورد نظر

🧐 آشنایی با بهترین بانک‌های سوئیس

آشنایی با بهترین بانک‌های سوئیس

کشور سوئیس دارای بهترین نظام بانکداری است، از ین اجهت می‌توان عنوان کرد که بهترین بانک‌ها نیز در این کشور وجود دارند. بعد از آشنایی با نحوه افتتاح حساب در بانک سوئیس، زمان آن رسیده است که شما را با بهترین بانک‌هایی که در این کشور وجود دارند، آشنا کنیم. برخی از بهترین بانک‌های سوئیس عبارت‌اند از:

 • Raiffeisen
 •  Credit Suisse
 •   UBS
 •  Swiss Post

برای آشنایی با نحوه افتتاح حساب در بانک سوئیس از آن جایی که این کشور جزو کشورهای اتحادیه اروپا نمی باشد و درون سیستم مالی و بانکداری این کشور از یک «ارز اختصاصی» استفاده می‌شود و به همین خاطر تمامی هزینه‌های مختلف در این کشور را باید با واحد پول خود کشور، یعنی فرانک سوئیس پرداخت نمود.

📝 انواع حساب‌های بانکی در سوئیس

انواع حساب‌های بانکی در سوئیس

بانک‌های کشور سوئیس با توجه به شرایط حقیقی یا حقوقی بودن و مقیم یا غیر مقیم بودن افتتاح‌کننده حساب، حساب‌های مختلفی را ارائه می‌ دهد.

انواع حساب‌های بانکی در سوئیس را می‌توان به سه بخش حساب‌های شخصی جاری، حساب‌های مشترک و حساب‌های پس‌انداز دسته‌بندی کرد..

✔ حساب‌های جاری بانک‌های سوئیس

ساده‌ترین نوع حساب بانکی است که می‌توانید در بانک‌های سوئیس افتتاح کنی حساب جاری است که از طریق این حساب می‌توانید حقوقتان را دریافت کنید، صورتحساب‌های خود را پرداخت کنید، پس‌انداز و سرمایه‌گذاری کنید. علاوه بر این، شما  می‌توانید پول نقد به فرانک سوئیس و یورو برداشت کنید.

حساب‌های جاری در بانک های سوئیس معمولا به کارمزد ماهانه  نیاز دارند.حدود ۵ فرانک در ماه برای حساب‌های استاندارد و تا ۱۵ فرانک برای حساب‌های حرفه‌ای‌تر متغیر است.همچنین، اگر از دستگاه‌های خودپرداز از دیگر بانک‌ها استفاده کنید، ممکن است بانک از شما بخواهد مبالغ بیشتری بپردازید.

✔ حساب‌های مشترک بانک‌های سوئیس

حساب‌های مشترک بانک های سوئیس می‌توانند توسط دو طرف استفاده شوند طرفین نیز امکان دسترسی کامل را دارند. معمولا حساب‌های مشترک به صورت ۵۰-۵۰ بین دو طرف افتتاح می‌شود و با توافق هر دو طرف، می‌توانند به نسبت مختلف سپرده داشته باشند..

✔ حساب‌های پس‌انداز بانک‌های سوئیس

برای کنار گذاشتن پول وسرمایه‌گذاری، حساب‌های پس‌انداز و سرمایه‌گذاری  بهترین گزینه هستند. حساب‌های پس‌انداز و سرمایه‌گذاری بانک های سوئیس دو مفهوم متفاوت می باشند به طوری که حساب‌های پس‌انداز به شما این امکان را می‌دهد که پول خود را برای دوره‌های طولانی بدون ریسک وبا بازده کمتری پس‌انداز کنید.اما، سرمایه‌گذاری به شما این امکان را می‌دهد که در ازای آن سود بسیار بیشتری کسب کنید، اما ریسک از دست دادن مقدار قابل توجهی از پول را نیز دارید و به نیز باید توجه داشته باشید.

✔ حساب‌هایی برای افراد غیر مقیم بانک‌های سوئیس

حساب‌های شماره‌دار و حساب‌های غیر فعال انواع دیگر از حساب‌هایی که برای افراد غیر مقیم سوئیس ارائه می‌شوند،می باشند. حساب شماره‌دار سوئیس نوعی حساب بانکی است که به جای نام مالک، شماره و کد نشان‌دهنده دارنده حساب می باشد، اما با این وجود هویت دارنده حساب برای بخشی از پرسنل بانک مشخص است. این حساب‌ها شامل هزینه‌های بالایی جهت خدمات تا ۲۰۰۰ فرانک در سال می باشند. برای چنین حساب‌هایی، بانک‌ها مجازند  پرداخت‌های بین‌المللی را ممنوع کنند و همچنین بر پرداخت‌های کلان نیزنظارت کنند.

حساب غیر‌فعال سوئیس نوعی حساب مخفی است که زمانی‌که دارنده حساب فوت می‌کند، امکان مطالبه ندارد  وهیچ شخصی نمی‌داند که دارنده حساب کیست. اگر بعد از ۱۰ سال فردی ادعای حساب را نداشته باشد، بانک، حساب را به بازرسی بانکی ارائه می‌دهد تا هویت دارنده مشخص شود..

این حساب امکان افتتاح به هر ارزی را دارد که رایج ترین آن‌‌ها فرانک سوئیس، دلار، یورو و پوند استرلینگ است. بانک‌های سوئیس در سال ۲۰۲۲ برای افتتاح حساب هیچ قانونی برای حداقل موجودی ندارند اما زمانیکه مالک حساب اقدام به واریز وجه به حساب انجام داد، باید حداقل موجودی را رعایت کنند.

📆 مدت زمان افتتاح حساب در سوئیس

مدت زمان افتتاح حساب در سوئیس

از زمان اقدام و تسلیم درخواست افتتاح حساب بانکی بین المللی سوئیس و حساب بانکی سوئیس ،مدت زمان افتتاح حساب در سوئیس و فعال شدن آن  ۳ الی ۴  هفته کاری می باشد. تحویل پکیج بانکی محتوی کارتها و مدارک صاحب سوئیس به نشانی اعلامی متقاضی ارسال خواهد شد.

😏 نحوه افتتاح حساب بانکی در سوئیس

نحوه افتتاح حساب بانکی در سوئیس

افتتاح حساب بانکی در بانک‌های سوئیس را میتوان تنها با مراجعه شخصی یا از طریق خدمات پستی یا ایمیل انجام داد،زیرا نیازمند مدارکی است که به صورت آنلاین نمیتوان ارائه داد. هر بانک سوئیس رویه‌های خاص خود را دارد اما می‌توان مدارک زیر را به عنوان اسناد و مدارک مورد نیاز جهت افتتاح حساب بانکی در سوئیس در نظر گرفت.

 • ترجمه و کپی رسمی از گذرنامه
 • اثبات پولی که باید به حساب بانکی سوئیس واریز کند، مانند اسناد شرکت، قرارداد پس از فروش ملک یا یک تجارت یا …..
 • قبض آب و برق اخیر به عنوان مدرکی برای اثبات اقامت مشتری
 • اطلاعات تماس
 • حداقل مقدار واریزی به حساب
 • عت افتتاح حساب

پیشنهاد میکنم مقاله ی رو به رو را نیز بخوانید:مهاجرت به سوئیس💙

🟡🔵

🟢 مهم‌ترین خدمات بانک‌های سوئیس

مهم‌ترین خدمات بانک‌های سوئیس

بعد از اینکه با نحوه افتتاح حساب در بانک سوئیس آشنا شدید،چند مورد از مهم‌ترین خدمات بانک‌های سوئیس که در اختیار شما قرار می‌گیرد را به شما معرفی کنیم در کنار اینکه بانک‌های سوئیسی تمامی اطلاعات مشتریان خود را به‌ صورت کامل محرمانه نگه می‌دارند، می‌توانند خدمات زیر را هم به آن‌ها هدیه دهند:

🎯 دریافت کارت بانکی سوئیس

دریافت کارت بانکی سوئیس

دریافت مسترکارت یا ویزاکارت از مهم‌ترین خدماتی است که بعد از افتتاح حساب بانکی در سوئیس دریافت می‌کنید. زمانی که در بانک سوئیس حساب باز کردید، می‌توانید به کمک پشتوانه مالی حساب خود، از هر خودپردازی در هر نقطه از دنیا پول برداشت کنید و یا خرید اینترنتی انجام دهید. همچنین به کمک خدمات بانکداری الکترونیکی از هر نقطه دنیا می‌توانید حساب بانکی خود در سوئیس را مدیریت کنید.

⬅ برخورداری از شماره آی بن IBAN

پس از افتتاح حساب در یک بانک سوئیسی ، علاوه بر اینکه می‌توانید به‌ صورت فیزیکی کارت‌ هایی مانند ویزا کارت و مسترکارت دریافت کنید، می‌توانید شماره آی بن ( IBAN ) را نیز داشته باشید. این شماره IBAN همانند یک شماره‌ حساب بین المللی برای شما کار میکند.

⬅ امکان استفاده از اینترنت بانک

شما می‌توانید به کمک خدمات اینترنتی و اینترنت بانک،حساب بانکیتان در سوئیس را کنترل کنید. شما این قابلیت را دارید تا به‌صورت لحظه‌ای از حسابتان گزارش بگیرید، حواله‌های مختلف را دریافت کنید و همچنین وجوه انتقال وجه دهید.

 ⬅ قابلیت انتخاب واحد ارزی توسط مشتری

هنگامی که شما در بانک‌های سوئیسی حساب باز می‌کند،در همان ابتدا می توانید ارز حساب بانکی سوئیس  خود را انتخاب کنید. بدین ‌صورت شما می‌توانید با ارزهای رایج دنیا کار کنید،انتقال وجه دهید و فرصت‌های تجاری بیشتری را برای خودتان رقم زنید. همچنین به کمک ویزاکارت و مسترکارت حسابتان در هر نقطه از دنیا می‌توانید بر اساس ارز دلخواه خودتان، پول برداشت کنید.

🏦 سوئیس CIM BANK

سوئیس CIM BANK

اگر قصد دارید یک حساب بانکی در سوئیس داشته باشید یکی از گزینه های مناسب برای شما سیم بانک سوئیس است سیم بانک فعالیت خود را بع عنوان بانک خصوصی در سال 1990 شروع کرد که از 12 زبان زنده ی دنیا برای مشتریانش پشتیبانی میکند که حدود 80 ملیت مختلف را شامل می شود. این موضوع برای ایرانیانی که به دنبال حساب بانکی سوئیس هستند مزیت بزرگی محسوب می شود.

همچنین عضو انجمن بانک داران سوئیس نیز است وبا بهره گیری ازسیستم های مدرن Cim bank بانکداری مشتریان را قادر می سازد تا به سهولت از خدمات اینترنت بانک و موبایل بانک استفاده کنند و تمام نیاز های خود مانند خرید، انتقال وجه و… را به راحتی برطرف کنند.

✔ نحوه دریافت کارت اعتباری

باتوجه به اینکه به کدام یک از بانک‌های سوئیس برای افتتاح حساب مراجعه کرده باشید، نحوه دریافت کارت اعتباری و میزان پولی که باید به‌عنوان سپرده امنیتی قرار دهید،متفاوت است. بدین صورت که شما باید یک میزان وجهی را تا دو برابر سقف اعتبار ماهیانه خود، در بانک تحت عنوان سپرده امنیتی قرارداده  تا کارت اعتباری خود را دریافت کنید. البته توجه داشته باشید این مبلغ بعد از قطع کارت اعتباری و پرداخت کردن همه ی هزینه‌ها و قبض‌های معوقه، به مشتری پس داده می‌شود.

🔵 نتیجه گیری

بانکداری در کشور سوئیس جز بهترین بانکداری های دنیا به شمار میرود و افراد زیادی خواهان مهاجرت به این کشور جذاب می باشند و یکی از مهم ترین و ابتدایی ترین کار ها افتتاح حساب در این کشور است که با این کار از امکانات ویژه ای برخوردار خواهید شد مانند شماره ی IBAN و مستر کارت و….همچنین مدت زمان فعال شدن حسابتان در کشور سوئیس 3 الی 4 هفته بیشتر طول نمیکشد و شما با مراجعه حضوری یااعزام وکیل میتوانید حساب خود را در این کشور باز کنید.

در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت به سوییس دارید با مشاورین ما در تماس باشید.        ۲۲۸۹۲۸۲۳-۰۲۱

آیا شما نکات دیگری در مورد افتتاح حساب بانکی در سوئیس میدانید؟ می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید😉

5/5 - (62 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

20 دیدگاه برای “11اصل مهم درباره ی✅ افتتاح حساب بانکی در سوئیس😎”

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823