مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (5 امتیاز)

ویزای پرتغال


انواع ویزاهای پرتغال

قبل از مهاجرت به پرتغال باید بدانید که با توجه به هدف مهاجرتی شما، انواع مختلفی از ویزا وجود دارد. هر یک از این ویزاها بسته به ملیت، هدف اقامت و مدت زمان اقامت شما در پرتغال، متفاوت هستند. علاوه بر آن، ممکن است برای ویزای پرتغال، توانایی مالی شما برای مدت زمان اقامت یا بلیط برگشت نیز بررسی ‌شود. بر این اساس، ویزای پرتغال به چند دسته‌ی متفاوت تقسیم بندی می‌شود:
۱. ویزای نوع A: این ویزا برای مقاصد مسافرتی که از فرودگاه‌های پرتغال و اتحادیه شنگن عبور می‌کنند، صادر می‌شود. شما با این ویزا حق ورود به شهر‌های پرتغال را ندارید و محدوده‌ی تردد شما، تنها در فرودگاه است.
۲. ویزای نوع B: این ویزا که دارای اعتبار ۵ روزه است، برای سفرهای هوایی یا زمینی به پرتغال صادر می‌شود.
۳. ویزای نوع C: اعتبار این ویزا ۹۰ روز است، اما می‌توانید آن را تا یک سال نیز تمدید کنید. این ویزا برای یک، دو و چندبار ورود تعریف می‌گردد. از جمله این ویزاها می‌توان به ویزای بازدیدکنندگان و ویزای پزشکی اشاره کرد.
۴. ویزای نوع D: این ویزا برای اقامت بلند مدت و بیش از یک سال صادر می‌شود. ویزای تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و … نمونه‌هایی از این نوع ویزا هستند.

ویزای پرتغال

● ویزای تحصیلی: همانگونه که پیش‌تر نیز به آن پرداختیم، با دریافت ویزای تحصیلی، شما قادر خواهید بود برای مدت معینی در پرتغال اقامت داشته باشید. اما باید به این نکته توجه نمایید که با توجه به طول دوره‌ی تحصیلی و همچنین عنوان این دوره، زمان اقامت شما در پرتغال متفاوت خواهد بود. در نتیجه نوع ویزایی که به شما تعلق می‌گیرد نیز متفاوت است. انواع ویزای تحصیلی عبارتند از:
۱. ویزای دانشجویی کوتاه مدت: این ویزا برای یادگیری زبان و یا یک دوره‌ی تحصیلی ۳ ماه تا یک سال صادر می‌شود.
۲. ویزای اقامت به همراه اجازه‌ی اقامت: این ویزا برای دانشجویانی که قصد تحصیل آکادمیک و بیشتر از یک سال را دارند صادر می‌شود.

● ویزای کاری.

● ویزاهای بلند مدت: اغلب این ویزاها در دسته‌ی D طبقه بندی می‌شوند. این ویزاها بسته به شرایط و سوابق افراد و همچنین قوانین پرتغال، منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت می‌گردند.
● ویزای سرمایه گذاری.
● ویزای درمانی: افرادی که دارای بیماری‌های خاص هستند، می‌توانند با دریافت این ویزا به کشور پرتغال سفر نموده و تحت درمان قرار بگیرند. این ویزا با اعتبار ۹۰ روز صادر می‌شود. برای مهاجرت به پرتغال، شما باید به کنسولگری پرتغال ثابت نمایند که در کشور خودتان خدمات پزشکی مربوطه وجود ندارد و از یک پزشک یا کلینیک در کشور پرتغال، دعوت نامه دریافت نمایید.
مدارک مورد نیاز برای اخذ هر ویزا متفاوت است. اما برخی مدارک وجود دارند که در بسیاری از این ویزاها مشترک بوده و عبارتند از:
۱. اثبات عدم سوء پیشینه
۲. دو قطعه عکس پاسپورتی
۳. بیمه‌ی مسافرتی
۴. اثبات تمکن مالی
۵. اسناد مورد نیاز برای ویزای درخواستی
۶. آدرس محل اسکان در پرتغال
۷. تکمیل فرم‌های سفارت
۸. اسناد هویتی.
۹. رزومه‌ی علمی یا کاری، به همراه ترجمه‌ی معتبر.

چگونه ویزای پرتغال دریافت کنیم؟

برای گرفتن ویزای پرتغال در ابتدا باید بسته به هدفی که برای سفر دارید، نوع ویزای خود را مشخص کنید. سپس باید فرم درخواست ویزا را با دقت کامل کنید. در قدم بعد باید یک قطعه عکس با ویژگی های مشخص شده را روی فرم درخواست بچسبانید. در ادامه باید مدارک مورد نیاز را تهیه کرده و برای گرفتن وقت از سفارت پرتغال در ایران اقدام کنید. لازم به ذکر است علاوه بر مدارک کلی که لیست آن در این مقاله نیز آمده است، برای دریافت انواع مختلفی از ویزاها ممکن است مدارک متفاوتی نیاز باشد.

آیا برای دریافت مشاوره باید حضوری به موسسه مراجعه کنیم؟

مراجعه حضوری صرفا بمنظور عقد قراداد امکان پذیر بوده و از پذیرش و پاسخگویی حضوری بدون هماهنگی قبلی ، با توجه به حجم بالای مراجعان معذور هستیم .

قانون اعطای تابعیت پرتغال بر اساس قانون خون است یا خاک؟

بر اساس قانون خون.

5/5 - (5 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/22
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823