مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (5 امتیاز)

تحصیل در پرتغال


تحصیل در پرتغال

کشور پرتغال از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار است. تحصیل کنندگان در این کشور اجازه دارند تا در حین تحصیل و حتی بعد از فارغ التحصیلی نیز، وارد بازار کار شوند. یکی از مزایای تحصیل در پرتغال این است که شما پس از فارغ التحصیلی، اجازه‌ی اقامت موقت پرتغال را دارید.

اگر بتوانید در این مدت زمان، شغلی مرتبط با رشته‌ی تحصیلی خود را پیدا کنید، می‌توانید اقامت دائم پرتغال و همچنین تابعیت این کشور را به دست آورید. از آنجایی که مدارک تحصیلی دانشگاه‌های پرتغال دارای اعتبار بین المللی هستند، شما می‌توانید با مدرک تحصیلی پرتغال، در هر کشور دیگری نیز کار پیدا کنید.

مدرسه در پرتغال از سن شش سالگی، و از مقطع دبستان شروع می‌شود. این مدارس در سطح اول، سنین ۶ تا ۹ سال؛ سطح دوم، ۱۰ تا ۱۵ سال و سطح سوم تا ۱۷ سال برگزار شده! و به دو دسته‌ی دولتی و خصوصی تقسیم بندی می‌شوند. سال تحصیلی از اواسط سپتامبر شروع، و تا اواسط ژوئن به پایان می‌رسد.

در رابطه با دانش‌آموزان بین المللی زیر ۱۸ سال، برای مهاجرت به پرتغال، یا والدین باید اقامت پرتغال را داشته باشند و یا اینکه یک قیم با تابعیت پرتغال، می‌بایست سرپرستی آنها را بر عهده بگیرد. پس از پایان دبیرستان و گرفتن دیپلم در پرتغال، دانش‌آموزان می‌توانند وارد دانشگاه و یا کالج در پرتغال شوند.

 

تحصیل در پرتغال

 

تحصیل در دانشگاه‌های پرتغال

تحصیل کارشناسی در پرتغال، ۴ سال طول می‌کشد و تسلط به زبان پرتغالی بسیار مهم است. دوره‌ی کارشناسی ارشد در پرتغال، ۲ سال و دوره دکتری در پرتغال بین ۳ تا ۵ سال به طول می‌انجامد. در دوره‌ی ارشد و دکتری، دانشگاه‌های خصوصی به زبان انگلیسی دروس خود را ارائه می‌دهند. تحصیل در دانشگاه‌های دولتی تقریبا رایگان است و شما مبلغ بسیار کمی را برای کارهای اداریِ ثبت نام پرداخت خواهید کرد.

اما برای تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی، شهریه‌های زیادی از شما دریافت می‌شود. پذیرش دانشگاه، در ماه سپتامبر و ژانویه انجام می‌شود. برای مقاطع کارشناسی و ارشد، شما می‌توانید از بورسیه‌های تحصیلی استفاده کنید؛ و در مقطع دکتری نیز از طرف سوپروایزر به شما حقوق مشخصی اعطا می‌شود. همچنین در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، شما اجازه‌ی ۲۰ ساعت کار پاره وقت و در مقطع دکتری اجازه‌ی ۳۰ ساعت کار پاره وقت را خواهید داشت.


یکی از رشته‌های پرطرفدار، رشته‌ی پزشکی در پرتغال است. شما با داشتن نمره‌ی آیلتس ۶.۵، مدرک دیپلم ۱۲ ساله و تسلط به زبان پرتغالی، می‌توانید از دانشگاه‌ پذیرش بگیرید. اما پیش از دانشگاه، شما می‌بایست یک دوه‌ی ۱ ساله را بگذرانید. سپس با کسب نمره لازم، وارد دانشگاه شوید.

هزینه‌ی تحصیل در دانشگاه‌های دولتی، بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ یورو در سال است. اما شهریه‌ی دانشگاه‌های خصوصی چیزی در حدود ۲,۰۰۰ تا ۶,۰۰۰ یورو می‌باشد. یکی دیگر از رشته‌های پرطرفدار، مهندسی در پرتغال است که از شرایط پذیرش آسان‌تری نسبت به پزشکی برخوردار است. این رشته با بازار کار مناسبی که دارد، هدف مهاجرتی بسیاری از ایرانیان است.

موسسه پرتغال ره پویان عدالت یکی از پیشتازان اعزام دانشجو به پرتغال است که می‌تواند شما را در پذیرش و مهاجرت تحصیلی یاری کند.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: راهنمای کامل تحصیل در اسپانیا

 

چنانچه در مورد شرایط تحصیل در پرتغال و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  ۰۲۱۲۲۸۹۲۸۲۳

 

آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل در پرتغال میدانید. می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💚

 

مدت زمان دوره کارشناسی در پرتغال چقدر است؟

تحصیل در دوره کارشناسی در پرتغال، ۴ سال طول می‌کشد و تسلط به زبان پرتغالی بسیار مهم است.

مدت زمان دوره کارشناسی ارشد در پرتغال چقدر است؟

تحصیل در دوره‌ کارشناسی ارشد در پرتغال ۲ سال طول می‌کشد.

مدت زمان دوره دکتری در پرتغال چقدر است؟

تحصیل در دوره دکتری در پرتغال بین ۳ تا ۵ سال طول می‌کشد.

هزینه تحصیل در پرتغال چقدر است؟

تحصیل در دانشگاه‌های دولتی تقریبا رایگان است و شما مبلغ بسیار کمی را برای کارهای اداریِ ثبت نام پرداخت می‌کنید. ولی تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی، شهریه زیادی دارد.

5/5 - (5 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/22
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823