مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (5 امتیاز)

سرمایه گذاری در پرتغال


سرمایه گذاری در پرتغال

از آنجایی که زبان پرتغال چهارمین زبان رسمی دنیا می‌باشد، سرمایه گذاری در پرتغال راه حل مناسبی برای مهاجرت به پرتغال است. در روش‌های سرمایه گذاری، نوع ویژه‌ای از ویزا به نام ویزای طلایی وجود دارد. در این روش علاوه بر سود آوری، شما می‌توانید اقامت دائم پرتغال را نیز به دست آورید. به وسیله ی ویزای طلایی و سایر روش‌های سرمایه گذاری، ابتدا اقامت موقت پرتغال به صورت دو ساله، و سپس اقامت سه ساله به شما اعطا می‌شود. اگر بتوانید ۵ سال در پرتغال اقامت داشته باشید، می‌توانید برای اقامت دائم نیز درخواست دهید. در ویزای طلایی به شرط آنکه در دو سال اول حداقل ۱۴ روز و در هر سه سال بعدی، ۲۱ روز در پرتغال حضور داشته باشید، اقامت دائم به شما تعلق خواهد گرفت. برای اخذ این ویزا باید یکی از مسیرهای زیر را انتخاب نمایید:
۱. خرید ملکی به ارزش ۲۸۰,۰۰۰ تا ۵۰۰,۰۰۰ یورو.
۲. خرید سهام به ارزش ۱,۰۰۰,۰۰۰ یورو.
۳. سرمایه گذاری به ارزش حداقل ۳۵۰,۰۰۰ یورو.
۴. ثبت شرکت و ایجاد ۱۰ شغل تمام وقت.
۵. انتقال سرمایه‌‌ای به ارزش ۲۵۰,۰۰۰ یورو برای حفظ منابع فرهنگی و هنری کشور پرتغال.
۶. انتقال سرمایه به ارزش ۳۵۰,۰۰۰ یورو جهت فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی.

اخذ ویزای سرمایه گذاری

● خرید ملک در پرتغال:

براساس قوانین پرتغال، با خرید ملکی به ارزش ۳۵۰,۰۰۰ تا ۵۰۰,۰۰۰ یورو می‌توانید اقامت این کشور را دریافت کنید. همچنین می‌توانید علاوه بر همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال، برای فرزندان بالای ۱۸ سال که از نظر مالی به شما وابسته هستند و پدر و مادر خود نیز اقامت دریافت کنید

● نوآفرینی و استارت آپ:

در این روش شما می‌بایست یک بیزینس پلن با ایده‌ای نو و سوددهی مناسب برای دولت پرتغال ارائه دهید. پروسه‌اعطای ویزا کمتر از ۲ ماه طول می‌کشد. همچنین برای ایده‌ی خود می‌بایست ۱۰۰,۰۰۰ تا ۱۷۰,۰۰۰ یورو هزینه نماید. از دیگر مزایای ویزای استارتاپ پرتغال می‌توان به اجازه کار، عدم شرط حضور و همچنین تحصیل رایگان فرزندان اشاره کرد.

● ثبت شرکت در پرتغال و کارآفرینی:

در این نوع ویزا، شرکتی که در پرتغال تاسیس می‌کنید، باید دارای حداقل ارزشی معادل ۳۵۰,۰۰۰ یورو باشد. همچنین می‌بایست ۱۰ نفر از تبعه‌ی پرتغال نیز در این شرکت استخدام نمایید.

سرمایه گذاری در پرتغال از طریق خرید ملک در این کشور

خرید ملک در پرتغال

خرید ملک در پرتغال یکی از راه‌های سرمایه گذاری در این کشور خوش آب و هواست و برای این کار به اطلاعات زیادی در این زمینه احتیاج است. امروزه پرتغال یکی از کشورهای توسعه‌یافته‌ی اروپا به شمار می‌آید. کشوری پیشرفته که در بسیاری از زمینه‌ها دارای استانداردهای بین المللی می‌باشد. از جمله صنایع پردرآمد کشور پرتغال، شراب سازی، مصنوعات چوب‌پنبه‌ای، ماهیگیری، صنایع غذایی و ماهی ساردین است. سواحل زیبای پرتغال در مجاورت اقیانوس اطلس، شهرت بسیار زیادی دارد. به همین علت افراد زیادی از سراسر دنیا خواهان زندگی و مهاجرت به پرتغال هستند. از جمله مزایای خرید ملک در پرتغال می‌توان به سوددهی بالا (از طریق اجاره‌ی ملک)، بازگشت اصل پول بعد از اتمام زمان ۵ ساله و همچنین امکان دریافت اقامت دائم پرتغال برای همسر، فرزندان تا ۲۴ سال و والدین خود اشاره کرد.
برای خرید ملک، شما می‌بایست مبلغ ۳۵۰,۰۰۰ تا ۵۰۰,۰۰۰ یورو در بخش املاک و مستغلات پرتغال سرمایه گذاری کنید. توجه فرمایید که ملک خریداری شده، تنها پس از ۵ سال قابلیت فروش به غیر را دارد! و پیش از این تاریخ، شما اجازه‌ی فروش ملک را ندارید. البته شما می‌توانید با نوسازی یک ملک فرسوده و صرف هزینه‌ی ۳۵۰,۰۰۰ یورو برای تعمیر آن خانه، این اقامت را بدست آورید. همچنین با خرید ملکی به مبلغ ۲۸۰,۰۰۰ یورو در مناطق کم جمعیت کشور پرتغال، صاحبِ خانه شوید. اگر از طریق ویزای طلایی که هر دو سال یکبار ارائه ‌می‌شود، ملکی در پرتغال خریداری کنید، بعد از ۵ سال، می‌توانید اقامت دائم پرتغال را بدست آورید! و یک سال پس از آن نیز می‌توانید برای دریافت پاسپورت پرتغال درخواست دهید. پس از دریافت پاسپورت نیز از تمام حقوق شهروندی این کشور بهره‌مند گردید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای سرمایه‌گذاری پرتغال چیست؟

دارک هویتی، مدارک سرمایه‌گذاری (پیش از درخواست برای ویزا باید سرمایه‌گذاری رو انجام دهید تا مدارک مربوطه را ارائه نمائید)، پاسپورت و ویزای شنگن معتبر، شماره مالیاتی پرتغال، گواهی عدم سوء پیشینه، گواهی سازمان مالیات و تامین اجتماعی پرتغال مبنی بر نداشتن بدهی به نسبت این کشور، پوشش خدمات درمانی در پرتغال، مدارک تکمیلی نشان‌دهنده سابقه شغلی و تحصیلی فرد

چگونه می‌توان از طریق گلدن ویزا، تابعیت پرتغال را کسب کرد؟

بعد از دریافت ویزای سرمایه‌گذاری پرتغال، سرمایه شما باید به مدت 5 سال در این کشور باقی بماند. بعد از 5 سال می‌توانید برای اقامت دائم پرتغال درخواست دهید و یکسال پس از آن واجد شرایط دریافت تابعیت می شوید.

چه روش هایی برای سرمایه گذاری در پرتغال وجود دارد؟

متقاضیان می‌توانند از طریق خرید ملک به ارزش 350 -500 هزار یورو، سرمایه‌گذاری تجاری در بورس و یا شرکت‌ها به ارزش 250 هزار تا 1 میلیون یورو و کارآفرینی (ایجاد 10 شغل در پرتغال) در برنامه مهاجرت سرمایه‌گذاری پرتغال شرکت نمایند.

5/5 - (5 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/24
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823