مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (5 امتیاز)

مهاجرت به پرتغال‌


آنچه در این مقاله خواهید خواند...

مهاجرت به پرتغال

جمهوری پرتغال، یکی از قدیمی‌ترین کشورهای واقع در جنوب غربی اروپا می‌باشد. زبان رسمی مردم این کشور، پرتغالی است. دین رایج در این کشور، مسیحیت و واحد پول آن یورو می‌باشد. به علت موقعیت جغرافیایی و آب و هوای معتدل این کشور، سالانه افراد زیادی برای مهاجرت به پرتغال اقدام می‌نمایند. به علت جاذبه‌های تاریخی و طبیعت زیبای این کشور، تور پرتغال نیز یکی از لذت‌ بخش‌ترین خاطرات جهانگردی مسافران به حساب می‌آید. با دریافت اقامت کشور پرتغال، شما از تمام حقوق شهروندی این کشور بهره‌مند خواهید شد. از مزایای اقامت در کشور پرتغال می‌توان به عضویت در اتحادیه اروپا و شنگن، رونق اقتصادی، ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر و مورد تأیید وزارت علوم ایران، استفاده از بیمه و خدمات درمانی بی‌نظیر، رفاه و امنیت اجتماعی، خرید ملک ارزان قیمت، هزینه پایین زندگی و طبیعت زیبا و بکر اشاره کرد.
از نکات منحصر به فرد مهاجرت به پرتغال، امکان اخذ اقامت دائم پرتغال و در نهایت دریافت تابعیت این کشور است. البته شما می‌بایست از روش‌های مهاجرتی که برای دریافت اقامت موقت پرتغال و حتی اقامت دائم این کشور وجود دارد، اقدام نمایید. در روش‌های مهاجرت به پرتغال که در ادامه‌ی مطالب به آنها خواهیم پرداخت، با تمدید اقامت موقت تا 5 سال، می‌توانید اقامت دائم و تابعیت پرتغال را بدست آورید. البته برای دریافت تابعیت پرتغال، شما باید زبان این کشور را تا حدودی فرا گرفته باشید و با آداب و رسوم و فرهنگ این کشور در هم آمیخته باشید. همچنین در مدت اقامت خود در پرتغال، سابقه کیفری نداشته باشید. زیرا که وجود این عوامل در دریافت اقامت دائم شما تاثیر گذار خواهد بود.

 

مهاجرت به پرتغال

یکی از راحت‌ترین روش‌های مهاجرت به پرتغال، اخذ گلدن ویزا و ویزای نوآفرینی پرتغال است. همچنین شما می‌توانید با خرید ملک یا ارائه‌ی یک ایده‌ی اقتصادی سود آور و ایجاد نوآفرینی در این کشور، به راحتی و با کمترین هزینه، اقامت این کشور را بدست آورید. البته توجه نمایید که پیمودن راه‌های مهاجرتی، خطرات و سختی‌های خاص خود را دارد! و وجود یک وکیل کاردان می‌تواند تاثیر به سزایی در روند مهاجرتی پرونده‌ی شما داشته باشد. وکیلی که با آگاهی به قوانین بین المللی و قوانین مهاجرت به پرتغال، مسیر را برای شما ترسیم نماید و قدم به قدم با شما همراه گردد. از این رو شما می‌توانید برای دریافت ویزای تضمینی پرتغال از تجربه‌ی چندین ساله‌ی ما در امر مهاجرت استفاده نمایید. پرتغال ره پویان عدالت با داشتن کادر مجربی از وکلای مهاجرتی، یاری دهنده‌ی شما عزیزان در امر مهاجرت خواهد بود.
نکته‌ی دیگری که در این قسمت باید به آن اشاره کنیم، در رابطه با نحوه‌ی ثبت نام و درخواست ویزای پرتغال است. شما عزیزان برای اینکه بتوانید برای هر یک از روش‌های مهاجرتی که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت، اقدام نمایید؛ می‌بایست به سایت رسمی سفارت پرتغال مراجعه کنید. آدرس سفارت پرتغال https://teerao.embaixadaportugal.mne.gov.pt می‌باشد. همچنین شما عزیزان می‌توانید به صورت حضوری به آدرس تهران، خیابان دروس، خیابان هدایت، کوچه‌ی روزبه، پلاک 16 مراجعه نمایید و امور اداری مربوط به روند پرونده و ویزای خود را دنبال کنید.

 

کار و زندگی در کشور ساحلی پرتغال

راه‌های اخذ اقامت پرتغال

کشور پرتغال در راستای مهاجرت متقاضیان، راه‌های فراوانی را در نظر گرفته است. از این رو شما عزیزان با مطالعه‌ی مطالبی که در ادامه‌ به بیان آنها خواهیم پرداخت، می‌توانید اطلاعات لازم در رابطه با این روش‌ها را بدست آورید. راه‌های مهاجرت به پرتغال که از طریق آنها می‌توانید اقدام نمایید، عبارتند از:
● کار در پرتغال:
در کشور پرتغال مانند هر کشور عضو اتحادیه اروپا، قوانین مربوط به دریافت اقامت از طریق کار یکسان است. به همین علت اگر شما خواهان کار در پرتغال هستید، می‌بایست یک پیشنهاد کاری از طرف کارفرمایان مشغول در خاک پرتغال دریافت نمایید. در این راستا با ارسال رزومه به کارفرما و متقاعد کردن وی برای پذیرش شما در شغل مورد نظر، می‌توانید این پیشنهاد کاری را دریافت نمایید. پس از گذشت 5 سال کار نیز می‌توانید برای اقامت دائم این کشور تقاضا دهید.
● تحصیل در پرتغال:
تحصیل در پرتغال، یکی دیگر از راه‌های اخذ اقامت این کشور است. مزایای تحصیل در این کشور، بهره‌مندی از کیفیت بالای دانشگاه‌ها و هزینه‌های نسبتا کم زندگی است. موسسات آموزشی، دروس خود را هم به زبان پرتغالی و هم به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند و نمره‌ی آیلتس مورد قبول آنها حداقل 6 می‌باشد. توجه داشته باشید که تحصیل در این کشور، برای شهروندان اتحادیه اروپا، رایگان و برای دانشجویان بین المللی با دریافت شهریه‌هایی مابین 3,000 تا 5,000 یورو در سال همراه است. اما نگران نباشید، شما می‌توانید با استفاده از بورس‌های تحصیلی این هزینه‌ها را کاهش دهید. بعد از فارغ التحصیلی نیز می‌توانید برای اقامت دائم پرتغال درخواست دهید که در ادامه به طور کامل آن را شرح خواهیم داد.

 

بهره‌مندی از مزایای زندگی در پرتغال

● سرمایه گذاری در پرتغال:

برای سرمایه گذاری در پرتغال، می‌بایست پیش نیازهایی را برآورده سازید. اولین و مهمترین شرط، منابع مالی قابل توجهی است که دولت پرتغال را مجاب کند، که پذیرش شما سبب رشد اقتصادی این کشور خواهد شد. شما از روش‌های مختلفی می‌توانید در پرتغال سرمایه گذاری کنید(در مبحثی جداگانه به هر یک از این روش‌ها خواهیم پرداخت). در برخی روش‌ها، پس از مهاجرت به پرتغال و گذشت چند سال می‌توانید اقامت دائم پرتغال را بدست آورید. از جمله روش‌های سرمایه گذاری در پرتغال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
1. ثبت شرکت.
2. خرید یک کسب و کار.
3. سرمایه گذاری در بخش‌های دولتی و غیر دولتی.
4. خرید ملک.
5. خرید سهام.
6. برنامه‌های خود حمایتی (‌تمکن مالی).
7. اقامت بازنشستگی.
8. ویزای استارتاپ.
9. نوآوری.
10. و …

 

● ازدواج:

اخذ اقامت از طریق ازدواج در پرتغال با اتباع این کشور، سبب اعطای اقامت موقت به شما می‌شود. سپس با کمک یک وکیل و متقاعد کردن کنسولگری، می‌توانید برای اقامت دائم نیز اقدام نماید. شما می‌بایست سفارت پرتغال را متقاعد کنید که ازدواج شما بر پایه عشق و علاقه است و نه راهی برای سهولت مهاجرت به پرتغال.

 

● تولد در پرتغال:

از آنجایی که کشور پرتغال برای اعطای ویزا به نوزادان، از اصل خاک پیروی می‌کند! تولد یک نوزاد در خاک این کشور، سبب اعطای تابعیت به نوزاد و خانواده‌ی وی می‌شود.
● پناهندگی.

 

اخذ اقامت پرتغال

تحصیل در پرتغال

کشور پرتغال از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار است. تحصیل کنندگان در این کشور اجازه دارند تا در حین تحصیل و حتی بعد از فارغ التحصیلی نیز، وارد بازار کار شوند. یکی از مزایای تحصیل در پرتغال این است که شما پس از فارغ التحصیلی، اجازه‌ی اقامت موقت پرتغال را دارید. اگر بتوانید در این مدت زمان، شغلی مرتبط با رشته‌ی تحصیلی خود را پیدا کنید، می‌توانید اقامت دائم پرتغال و همچنین تابعیت این کشور را به دست آورید. از آنجایی که مدارک تحصیلی دانشگاه‌های پرتغال دارای اعتبار بین المللی هستند، شما می‌توانید با مدرک تحصیلی پرتغال، در هر کشور دیگری نیز کار پیدا کنید.
مدرسه در پرتغال از سن شش سالگی، و از مقطع دبستان شروع می‌شود. این مدارس در سطح اول، سنین 6 تا 9 سال؛ سطح دوم، 10 تا 15 سال و سطح سوم تا 17 سال برگزار شده! و به دو دسته‌ی دولتی و خصوصی تقسیم بندی می‌شوند. سال تحصیلی از اواسط سپتامبر شروع، و تا اواسط ژوئن به پایان می‌رسد. در رابطه با دانش‌آموزان بین المللی زیر 18 سال، برای مهاجرت به پرتغال، یا والدین باید اقامت پرتغال را داشته باشند و یا اینکه یک قیم با تابعیت پرتغال، می‌بایست سرپرستی آنها را بر عهده بگیرد. پس از پایان دبیرستان و گرفتن دیپلم در پرتغال، دانش‌آموزان می‌توانند وارد دانشگاه و یا کالج در پرتغال شوند.

 

تحصیل در دانشگاه‌های پرتغال

تحصیل کارشناسی در پرتغال، 4 سال طول می‌کشد و تسلط به زبان پرتغالی بسیار مهم است. دوره‌ی کارشناسی ارشد در پرتغال، 2 سال و دوره دکتری در پرتغال بین 3 تا 5 سال به طول می‌انجامد. در دوره‌ی ارشد و دکتری، دانشگاه‌های خصوصی به زبان انگلیسی دروس خود را ارائه می‌دهند. تحصیل در دانشگاه‌های دولتی تقریبا رایگان است و شما مبلغ بسیار کمی را برای کارهای اداریِ ثبت نام پرداخت خواهید کرد. اما برای تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی، شهریه‌های زیادی از شما دریافت می‌شود. پذیرش دانشگاه، در ماه سپتامبر و ژانویه انجام می‌شود. برای مقاطع کارشناسی و ارشد، شما می‌توانید از بورسیه‌های تحصیلی استفاده کنید؛ و در مقطع دکتری نیز از طرف سوپروایزر به شما حقوق مشخصی اعطا می‌شود. همچنین در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، شما اجازه‌ی 20 ساعت کار پاره وقت و در مقطع دکتری اجازه‌ی 30 ساعت کار پاره وقت را خواهید داشت.
یکی از رشته‌های پرطرفدار، رشته‌ی پزشکی در پرتغال است. شما با داشتن نمره‌ی آیلتس 6.5، مدرک دیپلم 12 ساله و تسلط به زبان پرتغالی، می‌توانید از دانشگاه‌ پذیرش بگیرید. اما پیش از دانشگاه، شما می‌بایست یک دوه‌ی 1 ساله را بگذرانید. سپس با کسب نمره لازم، وارد دانشگاه شوید. هزینه‌ی تحصیل در دانشگاه‌های دولتی، بین 400 تا 600 یورو در سال است. اما شهریه‌ی دانشگاه‌های خصوصی چیزی در حدود 2,000 تا 6,000 یورو می‌باشد. یکی دیگر از رشته‌های پرطرفدار، مهندسی در پرتغال است که از شرایط پذیرش آسان‌تری نسبت به پزشکی برخوردار است. این رشته با بازار کار مناسبی که دارد، هدف مهاجرتی بسیاری از ایرانیان است. موسسه پرتغال ره پویان عدالت یکی از پیشتازان اعزام دانشجو به پرتغال است که می‌تواند شما را در پذیرش و مهاجرت تحصیلی یاری کند.

 

مدارس کشور پرتغال

کار در پرتغال

پرتغال یکی از کشور زیبای اروپایی است که با سواحل زیبایش شناخته می‌شود. نرخ بیکاری در پرتغال 6.8% است. به همین علت گزینه نسبتا مناسبی برای کار ‌می‌باشد. یکی از مهم‌ترین شرایط کار در پرتغال، داشتن پیشنهاد کاری(جاب آفر) از سوی شرکتی در پرتغال و یا کارفرمایی با تابعیت این کشور است. البته افرادی که تابعیت یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را دارند، نیازی به این پیشنهاد کاری نخواهند داشت. رزومه کاری و تحصیلی شما نقش تعیین کننده و چشمگیری برای ورود به بازار کار این کشور دارد. از جمله مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار پرتغال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
1. تکمیل فرم ویزای کار و ارائه آن به سفارت پرتغال.
2. گذرنامه معتبر و با حداقل 6 ماه اعتبار بعلاوه‌ی نسخه‌ای از ویزاهای قبلی(در صورت وجود).
3. ارائه کپی بلیط رفت و برگشت.
4. دعوت نامه‌ی کار.
5. اثبات تمکن مالی با گردش مالی حداقل 6 ماهه.
6. مدارک هویتی به همراه ترجمه‌ای معتبر از آنها.
7. گواهی ازدواج(در صورت تاهل).
8. بیمه نامه‌ی مورد قبول پرتغال با پوشش هزینه‌های سفر به مبلغ 30,000 یورو.
9. آدرس محل اقامت در پرتغال.

 

کار و سودآوری

در هنگام مهاجرت به پرتغال، به منظور کار در این کشور، شما می‌توانید همسر، فرزندان زیر 18 سال، والدین و برخی اقوام درجه یک خود را نیز به پرتغال ببرید. البته فرآیند تصمیم گیری و بررسی در رابطه با الحاق خانواده به واسطه ویزای کار در پرتغال، ممکن است 90 روز طول بکشد. شما می‌بایست به ازای ویزای همراهان خود، برای هر فرد از اعضای خانواده(بجز فرزندان کوچک) 90 یورو پرداخت کنید. از آنجایی که دریافت ویزای کاری و مهمتر از آن، ویزای همراه، امری مهم و ضروری برای مهاجرت به پرتغال می‌باشد، بهتر است که با یک وکیل آگاه با قوانین بین الملل مشورت نمایید.
کمترین درآمد ماهانه در پرتغال، به احتساب کسر مالیات، چیزی در حدود 1600 یورو و بیشترین درآمد، 3,600 یورو می‌باشد. میزان درآمد در کشور پرتغال براساس سابقه‌ی کاری، رشته‌ی تحصیلی و سطح تحصیلات افراد تعیین می‌شود. همچنین نرخ مالیاتی که بر روی درآمد افراد در نظر گرفته شده است، 20 درصد از حقوق می‌باشد. برای پیدا کردن کار، پیش از مهاجرت به پرتغال، می‌توانید از طریق موسسات و شرکت‌های کاریابی اقدام نمایید. از جمله شرکت‌های کاریابی در کشور پرتغال، می‌توان به موسسات زیر اشاره کرد:
1. Randstad Professionals
2. Ondaplanetária
3. Oneppc – Low Cost Recruitment Agency
4. Labour Services – Empresa de Trabalho Temporário
5. National Recruitment Portugal
6. Be. Great Consulting
7. AICEP
یکی دیگر از موضوعات مهم در رابطه با کار در پرتغال، بحث اقامت دائم می‌باشد. کشور پرتغال نیز برای اعطای اقامت دائم از طریق کار، مانند دیگر کشورهای اروپایی عمل می‌کند. بدین ترتیب که پس از ورود به بازار کار تمام وقت این کشور، دریافت حداقل حقوق ماهانه 1600 یورو، پرداخت مالیات، تمدید مرتب قرارداد کاری با کارفرما و نداشتن سابقه‌ی کیفری، بعد از گذشت 4 تا 5 سال می‌توانید برای اخذ اقامت دائم پرتغال اقدام نمایید. پس از گذشت چند سال نیز می‌توانید پاسپورت پرتغال را دریافت نمایید.

 

تضمین زندگی اعضای خانواده از طریق کار در کشور پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال

از آنجایی که زبان پرتغال چهارمین زبان رسمی دنیا می‌باشد، سرمایه گذاری در پرتغال راه حل مناسبی برای مهاجرت به پرتغال است. در روش‌های سرمایه گذاری، نوع ویژه‌ای از ویزا به نام ویزای طلایی وجود دارد. در این روش علاوه بر سود آوری، شما می‌توانید اقامت دائم پرتغال را نیز به دست آورید. به وسیله ی ویزای طلایی و سایر روش‌های سرمایه گذاری، ابتدا اقامت موقت پرتغال به صورت دو ساله، و سپس اقامت سه ساله به شما اعطا می‌شود. اگر بتوانید 5 سال در پرتغال اقامت داشته باشید، می‌توانید برای اقامت دائم نیز درخواست دهید. در ویزای طلایی به شرط آنکه در دو سال اول حداقل 14 روز و در هر سه سال بعدی، 21 روز در پرتغال حضور داشته باشید، اقامت دائم به شما تعلق خواهد گرفت. برای اخذ این ویزا باید یکی از مسیرهای زیر را انتخاب نمایید:
1. خرید ملکی به ارزش 280,000 تا 500,000 یورو.
2. خرید سهام به ارزش 1,000,000 یورو.
3. سرمایه گذاری به ارزش حداقل 350,000 یورو.
4. ثبت شرکت و ایجاد 10 شغل تمام وقت.
5. انتقال سرمایه‌‌ای به ارزش 250,000 یورو برای حفظ منابع فرهنگی و هنری کشور پرتغال.
6. انتقال سرمایه به ارزش 350,000 یورو جهت فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی.

 

اخذ ویزای سرمایه گذاری

● خرید ملک در پرتغال:

براساس قوانین پرتغال، با خرید ملکی به ارزش 350,000 تا 500,000 یورو می‌توانید اقامت این کشور را دریافت کنید. همچنین می‌توانید علاوه بر همسر و فرزندان زیر 18 سال، برای فرزندان بالای 18 سال که از نظر مالی به شما وابسته هستند و پدر و مادر خود نیز اقامت دریافت کنید

 

● نوآفرینی و استارت آپ:

در این روش شما می‌بایست یک بیزینس پلن با ایده‌ای نو و سوددهی مناسب برای دولت پرتغال ارائه دهید. پروسه‌اعطای ویزا کمتر از 2 ماه طول می‌کشد. همچنین برای ایده‌ی خود می‌بایست 100,000 تا 170,000 یورو هزینه نماید. از دیگر مزایای ویزای استارتاپ پرتغال می‌توان به اجازه کار، عدم شرط حضور و همچنین تحصیل رایگان فرزندان اشاره کرد.

 

● ثبت شرکت در پرتغال و کارآفرینی:

در این نوع ویزا، شرکتی که در پرتغال تاسیس می‌کنید، باید دارای حداقل ارزشی معادل 350,000 یورو باشد. همچنین می‌بایست 10 نفر از تبعه‌ی پرتغال نیز در این شرکت استخدام نمایید.

 

● اقامت تمکن مالی:

این روش که به آن ویزای خود حمایتی پرتغال نیز می‌گویند، برای آن دسته از متقاضیانی که از سرمایه‌ی نسبتا خوبی برخوردار هستند، مناسب می‌باشد. شما می‌بایست تنها ثابت کنید که به ازای شخص اصلی 7,800 یورو، همسر 3,900 یورو و به ازای هر یک از فرزندان زیر 18 سال نیز 2,500 یورو در حساب بانکی خود دارید.
بررسی شاخص‌های سرمایه گذاری در پرتغال:
1. میزان مالیات برای شرکت‌ها 21% و مالیات بر درآمد افراد، بسته به میزان حقوق، تا 41% هم می‌رسد.
2. شاخصه‌ی خطر مصادره اموال(نشان دهنده مصادره املاک خارجیان توسط دولت در زمان‌های رکود اقتصادی) که از 1 تا 7 امتیاز بندی می‌شود، در رابطه با پرتغال، 1 (پایین ترین ریسک) می‌باشد.
3. تولید ناخالص داخلی در این کشور تقریبا 2.5% است.
4. نرخ تورم نیز تقریبا 1.7 برآورد شده است.

 

سرمایه گذاری در پرتغال از طریق خرید ملک در این کشور

 

خرید ملک در پرتغال

خرید ملک در پرتغال یکی از راه‌های سرمایه گذاری در این کشور خوش آب و هواست و برای این کار به اطلاعات زیادی در این زمینه احتیاج است. امروزه پرتغال یکی از کشورهای توسعه‌یافته‌ی اروپا به شمار می‌آید. کشوری پیشرفته که در بسیاری از زمینه‌ها دارای استانداردهای بین المللی می‌باشد. از جمله صنایع پردرآمد کشور پرتغال، شراب سازی، مصنوعات چوب‌پنبه‌ای، ماهیگیری، صنایع غذایی و ماهی ساردین است. سواحل زیبای پرتغال در مجاورت اقیانوس اطلس، شهرت بسیار زیادی دارد. به همین علت افراد زیادی از سراسر دنیا خواهان زندگی و مهاجرت به پرتغال هستند. از جمله مزایای خرید ملک در پرتغال می‌توان به سوددهی بالا (از طریق اجاره‌ی ملک)، بازگشت اصل پول بعد از اتمام زمان 5 ساله و همچنین امکان دریافت اقامت دائم پرتغال برای همسر، فرزندان تا 24 سال و والدین خود اشاره کرد.
برای خرید ملک، شما می‌بایست مبلغ 350,000 تا 500,000 یورو در بخش املاک و مستغلات پرتغال سرمایه گذاری کنید. توجه فرمایید که ملک خریداری شده، تنها پس از 5 سال قابلیت فروش به غیر را دارد! و پیش از این تاریخ، شما اجازه‌ی فروش ملک را ندارید. البته شما می‌توانید با نوسازی یک ملک فرسوده و صرف هزینه‌ی 350,000 یورو برای تعمیر آن خانه، این اقامت را بدست آورید. همچنین با خرید ملکی به مبلغ 280,000 یورو در مناطق کم جمعیت کشور پرتغال، صاحبِ خانه شوید. اگر از طریق ویزای طلایی که هر دو سال یکبار ارائه ‌می‌شود، ملکی در پرتغال خریداری کنید، بعد از 5 سال، می‌توانید اقامت دائم پرتغال را بدست آورید! و یک سال پس از آن نیز می‌توانید برای دریافت پاسپورت پرتغال درخواست دهید. پس از دریافت پاسپورت نیز از تمام حقوق شهروندی این کشور بهره‌مند گردید.

 

خرید ملک و دریافت اقامت دائم

برای انجام مراحل قانونیِ خرید ملک در پرتغال، شما می‌توانید به واسطه‌ی ویزای توریستی به این کشور زیبا سفر کرده و ملک مورد نظر خود را انتخاب نمایید. البته شما با این ویزا حق خرید ملک و افتتاح حساب بانکی در کشور پرتغال را ندارید. به همین علت می‌توانید از طریق دادن وکالت به یک وکیل پرتغالی، ملک را خریداری نمایید. پس از مهاجرت به پرتغال، سند این ملک به نام شما انتقال داده خواهد شد. سپس می‌توانید سایر کارهای اداری مهاجرت به پرتغال را دنبال نموده و اقامت کشور پرتغال را بدست آورید.
توجه داشته باشید که قیمت ملک در شهرهای مختلف پرتغال، متفاوت است. خانه‌ای با متراژ مشخص در شهر لیسبون پایتخت پرتغال، دارای قیمت بیشتری نسبت به سایر ایالت‌های پرتغال است! و شما می‌توانید با همان مبلغ، خانه‌ی بزرگتری در شهرهای دیگر خریداری نمایید. به همین علت شهر مورد نظر شما نیز بر قیمت خانه تاثیرگذار است. به عنوان مثال میانگین قیمت هر متر مربع زمین در مرکز شهر، 2,400 یورو و در خارج از شهر، 1,300 یورو می‌باشد. حتی میانگین قیمت آپارتمان‌های 100 متری در شهر لیسبون، 450,000 یورو و در شهر آلبوفیرا، 415,000 یورو است. با خرید ملک در پرتغال، امکان اجاره املاک، از سوی دولت پرتغال به شما داده خواهد شد. هزینه اجاره‌ی ماهانه‌ ملک در پرتغال به صورت میانگین 500 الی 1,200 یورو می‌باشد.

 

اجاره‌ی ملک در پرتغال

ثبت شرکت در پرتغال

کشور پرتغال به علت اقتصاد پوپا و پردرآمدی که دارد، مقصد مهاجرتی بسیاری از سرمایه گذاران دنیا می‌باشد. همچنین به علت کسب رتبه 30 در راه اندازی زمینه‌های کاری، به یکی از مقاصد اصلی برای ثبت شرکت یا ایجاد استارت آپ تبدیل شده است. ویزای استارت آپ در مقایسه با ثبت شرکت در پرتغال، راه سریعتری برای اخذ اقامت می‌باشد. با ویزای استارت آپ، شما اجازه‌ی کار در پرتغال و همچنین اجازه‌ی تحصیل برای اعضای خانواده‌ی خود را نیز خواهید داشت. حتی می‌توانید برای والدین تحت کفالت خود نیز اجازه‌ی اقامت دائم را بگیرید.
توجه داشته باشید که شما نمی‌توانید یک شرکت صوری ایجاد کنید. بلکه باید به دولت پرتغال ثابت نمایید که شرکت شما یک شرکت واقعی بوده و شما یک طرح کاری مفید دارید. تمامی شرکت‌هایی که تاسیس می‌شوند، باید با قوانین CSC منطبق باشند.

انواع شرکت‌ های قابل ثبت در پرتغال عبارتند از:

1. شرکت سهامی خاص که سبب ایجاد کسب و کارهای خرد می‌شوند. کمترین سرمایه مورد نیاز جهت ثبت این شرکت‌ها 5,000 یورو، و ارزش هر سهم، 100 یورو می‌باشد.

2. شرکت‌هایی با سهامی عام که به حداقل پنج نفر سرمایه گذار نیاز دارد. هزینه‌ی لازم برای ثبت این شرکت‌ها 50,000 یورو می باشد.

3. شرکت با مسئولیت محدود که برای ثبت این شرکت‌ها به دو نفر سرمایه گذار نیاز است و نیازی به سرمایه گذاری اولیه ندارد. در این نوع شرکت‌ها یکی از اعضا در قبال تعهدات شرکت مسئولیت نامحدود دارد و سایر اعضا براساس میزان سرمایه ای که دارند، مسئولیت خواهند داشت.

4. شرکت با سرمایه محدود که کمترین سرمایه برای ثبت این نوع شرکت‌ها 50,000 یورو است. در این نوع شرکت‌ها، تعداد سرمایه گذاران نامحدود است.

 

سوددهی بالا از طریق پبت شرکت در کشور پرتغال

نوعی از ویزای ثبت شرکت که به‌ آن ویزای استارت آپ می‌گویند، مختص طرح‌های نوآورانه می‌باشد. این ویزا برای سه دسته از افراد صادر می‌شود:
1. افرادی که ایده‌ی جدیدی دارند، حتی اگر هنوز کار خود را شروع نکرده‌اند.
2. افرادی که استارت آپ را در کشور خود شروع کرده‌اند و خواستار ادامه‌ی آن در پرتغال هستند.
3. افرادی که خواهان سرمایه گذاری در استارت آپ هستند. به شرط آنکه توانایی توسعه‌ی ایده و استارت آپ را داشته باشند، دارای توانایی ایجاد پنج شغل جدید در طول دو سال باشند، نقش فعالی در شرکت داشته باشند و در نهایت گردش مالی شرکت در حضور آنها مثبت بوده باشد.
شما همچنین می‌توانید با سرمایه گذاری در پرتغال از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی نیز اقامت دائم این کشور زیبا را بدست آورید. به شرط آنکه حداقل، در شرکت‌های پرتغال مبلغ 350,000 یورو سرمایه گذاری کنید و در سهام شرکت سهیم شوید! و یا اینکه با ثبت یک شرکت، سبب ایجاد 10 شغل تمام وقت شده و 10 تبعه‌ی پرتغال را استخدام نمایید. در تمامی مواردی که به آنها اشاره کردیم، اقامت موقت پرتغال به مدت 2 سال به شما اعطا می‌شود. پس از پایان این مدت، شما می‌توانید ویزای خود را برای 3 سال دیگر تمدید کنید. تمدید چند باره‌ی این ویزا برای مدت 5 سال، سبب اعطای اقامت دائم به شما خواهد شد.

 

کار و زندگی در کشور پرتغال

انواع ویزاهای پرتغال

قبل از مهاجرت به پرتغال باید بدانید که با توجه به هدف مهاجرتی شما، انواع مختلفی از ویزا وجود دارد. هر یک از این ویزاها بسته به ملیت، هدف اقامت و مدت زمان اقامت شما در پرتغال، متفاوت هستند. علاوه بر آن، ممکن است برای ویزای پرتغال، توانایی مالی شما برای مدت زمان اقامت یا بلیط برگشت نیز بررسی ‌شود. بر این اساس، ویزای پرتغال به چند دسته‌ی متفاوت تقسیم بندی می‌شود:
1. ویزای نوع A: این ویزا برای مقاصد مسافرتی که از فرودگاه‌های پرتغال و اتحادیه شنگن عبور می‌کنند، صادر می‌شود. شما با این ویزا حق ورود به شهر‌های پرتغال را ندارید و محدوده‌ی تردد شما، تنها در فرودگاه است.
2. ویزای نوع B: این ویزا که دارای اعتبار 5 روزه است، برای سفرهای هوایی یا زمینی به پرتغال صادر می‌شود.
3. ویزای نوع C: اعتبار این ویزا 90 روز است، اما می‌توانید آن را تا یک سال نیز تمدید کنید. این ویزا برای یک، دو و چندبار ورود تعریف می‌گردد. از جمله این ویزاها می‌توان به ویزای بازدیدکنندگان و ویزای پزشکی اشاره کرد.
4. ویزای نوع D: این ویزا برای اقامت بلند مدت و بیش از یک سال صادر می‌شود. ویزای تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و … نمونه‌هایی از این نوع ویزا هستند.

 

ویزای پرتغال

● ویزای تحصیلی: همانگونه که پیش‌تر نیز به آن پرداختیم، با دریافت ویزای تحصیلی، شما قادر خواهید بود برای مدت معینی در پرتغال اقامت داشته باشید. اما باید به این نکته توجه نمایید که با توجه به طول دوره‌ی تحصیلی و همچنین عنوان این دوره، زمان اقامت شما در پرتغال متفاوت خواهد بود. در نتیجه نوع ویزایی که به شما تعلق می‌گیرد نیز متفاوت است. انواع ویزای تحصیلی عبارتند از:
1. ویزای دانشجویی کوتاه مدت: این ویزا برای یادگیری زبان و یا یک دوره‌ی تحصیلی 3 ماه تا یک سال صادر می‌شود.
2. ویزای اقامت به همراه اجازه‌ی اقامت: این ویزا برای دانشجویانی که قصد تحصیل آکادمیک و بیشتر از یک سال را دارند صادر می‌شود.

● ویزای کاری.

● ویزاهای بلند مدت: اغلب این ویزاها در دسته‌ی D طبقه بندی می‌شوند. این ویزاها بسته به شرایط و سوابق افراد و همچنین قوانین پرتغال، منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت می‌گردند.
● ویزای سرمایه گذاری.
● ویزای درمانی: افرادی که دارای بیماری‌های خاص هستند، می‌توانند با دریافت این ویزا به کشور پرتغال سفر نموده و تحت درمان قرار بگیرند. این ویزا با اعتبار 90 روز صادر می‌شود. برای مهاجرت به پرتغال، شما باید به کنسولگری پرتغال ثابت نمایند که در کشور خودتان خدمات پزشکی مربوطه وجود ندارد و از یک پزشک یا کلینیک در کشور پرتغال، دعوت نامه دریافت نمایید.
مدارک مورد نیاز برای اخذ هر ویزا متفاوت است. اما برخی مدارک وجود دارند که در بسیاری از این ویزاها مشترک بوده و عبارتند از:
1. اثبات عدم سوء پیشینه
2. دو قطعه عکس پاسپورتی
3. بیمه‌ی مسافرتی
4. اثبات تمکن مالی
5. اسناد مورد نیاز برای ویزای درخواستی
6. آدرس محل اسکان در پرتغال
7. تکمیل فرم‌های سفارت
8. اسناد هویتی.
9. رزومه‌ی علمی یا کاری، به همراه ترجمه‌ی معتبر.

 

اخذ پاسپورت پرتغال

اقامت تمکن مالی پرتغال

اقامت تمکن مالی پرتغال یا همان روش خود حمایتی، یکی از زیرشاخه‌های روش سرمایه گذاری است. از جمله مزایای روش خود حمایتی، می‌توان به انتقال ندادن سرمایه به کشور مقصد اشاره کرد. در این روش معمولا شما نیازی به ارائه‌‌‌ی مدرک زبان یا مدارک تحصیلی خاصی ندارید. البته شرایط سنی و مبلغ سرمایه مورد نیاز جهت اثبات تمکن مالی برای مهاجرت به پرتغال، در کشورهای مختلف، با یکدیگر متفاوت است.
افرادی که دارای تمکن مالی خوبی هستند و همچنین بیشتر افراد بازنشسته، معمولا از این روش برای مهاجرت به پرتغال استفاده می‌کنند. یکی از مهم‌ترین برتری‌های روش خود حمایتی پرتغال نسبت به ویزای خود حمایتی کشورهای دیگر این است که، در حین اقامت در پرتغال به شما اجازه‌ی کار داده می‌شود. همچنین می‌توانید با دریافت مجوز کار، ویزای تمکن مالی خود را به ویزای کار در پرتغال تغییر داده و بیزینس خود را در این کشور راه اندازی کنید.
اگر شما دارای درآمد ثابت سالیانه به مبلغ 20,000 یورو هستید، می‌توانید از این روش برای دریافت اقامت موقت پرتغال استفاده کنید. در صورت پیدا کردن کار در پرتغال(دورکاری) و کسب درآمد، در سال اول معاف از مالیات می‌باشید. اما از سال دوم به بعد باید مالیات بر درآمد خود را، بر حسب میزان درآمدی که کسب می‌کنید، بپردازید. در روش خود حمایتی پرتغال، به ازای فرد اقدام کننده 15,600 یورو، به ازای همسر 7,800 یورو و به ازای هر فرزند وابسته 5,000 یورو باید در حساب بانکی شما موجود باشد. پس از اثبات تمکن مالی و اخذ ویزای خود حمایتی پرتغال، بر خلاف سایر کشورها، می‌توانید از حساب بانکی خود برداشت نمایید.

 

زندگی در سواحل زیبای پرتغال

پس از مهاجرت به پرتغال از طریق ویزای تمکن مالی، اقامت 2 ساله‌ای به شما اعطا می‌شود. اگر بتوانید این اقامت موقت را به مدت 5 سال متوالی تمدید کنید، اقامت دائم پرتغال به شما تعلق می‌گیرد. به شرط آنکه در سال اولِ اقامت، 6 ماه متوالی و در سال دوم، 6 ماه به صورت ناپیوسته، در پرتغال حضور داشته باشید. پس از چند سال نیز با توجه به ضوابط مربوطه، می‌توانید برای دریافت پاسپورت پرتغال اقدام نموده و شهروند این کشور به حساب بیایید. شما می‌توانید از طریق موسسه پرتغال ره پویان عدالت، ویزای تضمینی پرتغال را بدست آورید. مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای خود حمایتی پرتغال عبارتند از:
1. ارائه مدارک هویتی.
2. گذرنامه‌ی معتبر.
3. دو عدد عکس پاسپورتی.
4. ارائه گواهی محل سکونت در پرتغال برای مدت 2 ماه.
5. بیمه نامه‌ی مورد قبول پرتغال.
6. گواهی عدم سوء پیشینه.
7. انگیزه نامه یا motivation letter.
8. ارائه پرینت حساب بانکی، املاک و مستغلات، حقوق ماهیانه و …
مراحل مراجعه به سفارت پرتغال برای دریافت ویزای خود حمایتی عبارتند از:
1. مراجعه به کنسولگری و یا وب سایت رسمی سفارت پرتغال.
2. ارائه‌ی درخواست مجوز اقامت خود حمایتی.
3. درخواست ویزای خود حمایتی.
4. تکمیل و ارائه‌ی مدارک اولیه.
5. دریافت تایید اولیه از سفارتخانه.
6. رزرو وقت مصاحبه با اداره‌ی مهاجرت پرتغال.
7. مصاحبه.
8. دریافت ویزای 4 ماهه.
9. اخذ اقامت خود حمایتی پرتغال برای 2 سال.

 

ازدواج در پرتغال

هزینه‌های زندگی در پرتغال
در هنگام مهاجرت به پرتغال، یکی از مسائل مهمی که باید به آن توجه نمایید، هزینه‌ی زندگی در این کشور اروپایی است. همانگونه در مباحث قبلی نیز به آن پرداختیم، مبلغ مورد نیاز برای خرید و یا اجاره‌ی ملک در شهرهای مختلف پرتغال، متفاوت است. به دلیل آب و هوای خوب و معتدل کشور پرتغال، هزینه زندگی در پرتغال بسیار پایین است. به عنوان مثال، قبض آب، برق و گاز به صورت دو ماهه محاسبه می‌شود و برای یک آپارتمان 85 متری، تقریبا 86 یورو می‌شود. شبکه‌ی حمل و نقل عمومی در شهرهای بزرگی مانند لیسبون، شامل اتوبوس، قطارهای زیرزمینی و تراموا می‌باشد! که قیمت بلیط یک طرفه در متروی زیر زمینی، برای هر نفر 1.45 یورو است .میانگین هزینه‌های حمل و نقل در کشور پرتغال، برای هر نفر 39 یورو در سال است. نرخ ثابت تاکسی برای هر کیلومتر در لیسبون تقریبا 1.60 تا 2.25 یورو می‌باشد .از دیگر هزینه های ضروری در کشور پرتغال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
1. قیمت هر لیتر بنزین بدون سرب 1.82 یورو.
2. هزینه‌ی خورد و خوراک ماهانه به ازای هر نفر، تقریبا 200 تا 300 یورو.
3. یک کیلو میگو، 8 یورو.
4. یک کیلو گوشت قرمز، 7 تا 10 یورو.
5. یک کیلو گوشت مرغ، 2.50 یورو.
6. یک وعده ناهار سنتی برای هر نفر، حدود 15 یورو.
7. ساندویچ‌های بزرگ، 5 یورو.
8. فست فود، 5 تا 8 یورو.
9. کاپوچینو، 1.24 یورو.
10. آب معدنی 0.33 لیتری، 0.87 یورو.
11. شیر یک لیتری، 0.62 یورو.
12. برنج، کیلویی 0.87 یورو .
13. تخم مرغ 12 تایی، 1.67 یورو.
14. یک دقیقه تماس با تلفن همراه،0.17 یورو.
15. 60 مگا بایت اینترنت، ماهانه 29.66 یورو.
16. باشگاه ورزشی تناسب اندام، ماهانه 34.57 یورو.
17. خدمات بهداشتی بین 5 تا 10 یورو(بیمه بهداشتی، 60 تا 80% هزینه‌های درمان را پرداخت می‌کند).
نکته‌ی مهمی که در هنگام مهاجرت به پرتغال تحت عنوان ویزای کاری باید به آن توجه نمایید، نحوه‌ی محاسبه‌ی مالیات بر درآمد شما خواهد بود. در هنگام کار در پرتغال، بر حسب میزان درآمد ماهیانه‌ی شما، مقادیر متفاوتی مالیات از حقوق شما کسر خواهد شد که این تعرفه‌های مالیاتی عبارتند از:
1. از درآمد بین 0 تا 7,000 یورو، 14.5 %کسر می‌شود.
2. درآمد 7,001 تا 20,000 یورو، 28.5 %.
3. درآمد 20,001 تا 40,000 یورو، 37 %.
4. درآمد 40,001 تا 80,000 یورو، 45 %.
5. درآمد بیشتر از 80,000 یورو، 48 %.
یکی از مهمترین دغدغه‌های دانشجویان در هنگام مهاجرت به پرتغال، آگاهی از هزینه‌های زندگی دانشجویی در این کشور است. در کشور پرتغال هزینه‌های زندگی برای هر دانشجو به صورت تقریبی چیزی در حدود 8,000 تا 10,000 یورو در سال می‌باشد. البته در شهرهایی مانند لیسبون این هزینه‌های سالانه، تقریبا به 12,000 یورو نیز می‌رسد. از دیگر هزینه‌های زندگی دانشجویی در پرتغال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
1. هزینه‌های عمومی یک آپارتمان 85 متری،90 یورو در ماه.
2. هزینه اجاره خوابگاه در پرتغال، 150 الی 300 یورو در ماه.
3. هزینه اجاره آپارتمان شخصی، 350 الی 530 یورو در ماه.

 
 
 

 

چنانچه در مورد شرایط مهاجرت به پرتغال و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  ۰۲۱۲۲۸۹۲۸۲۳

 

آیا شما نکات دیگری در مورد مهاجرت به پرتغال میدانید. می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 🧡💚

 

 

کدامیک از روش های مهاجرت به کشور پرتغال کم هزینه تر است؟

روش های کاری مثل دریافت پیشنهاد کار از کم هزینه ترین روش های مهاجرت به کشور پرتغال است. تحصیل در کشور پرتغال نیز دومین روش کم هزینه است.

قانون اعطای تابعیت کشور پرتغال بر اساس قانون خون است یا خاک؟

بر اساس قانون خون.

چه مدارکی برای ویزای سرمایه‌گذاری کشور پرتغال نیاز است؟

دارک هویتی، مدارک سرمایه‌گذاری (پیش از درخواست برای ویزا باید سرمایه‌گذاری رو انجام دهید تا مدارک مربوطه را ارائه دهید )، پاسپورت و ویزای شنگن معتبر، شماره مالیاتی پرتغال، گواهی عدم سوء پیشینه، گواهی سازمان مالیات و تامین اجتماعی پرتغال مبنی بر نداشتن بدهی نسبت به این کشور، پوشش خدمات درمانی در پرتغال، مدارک تکمیلی نشان‌دهنده سابقه شغلی و تحصیلی فرد

5/5 - (5 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/22
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823