مشاوره و ارزیابی رایگان!

آنچه قبل‌ از زندگی در مجارستان باید بدانید

آنچه قبل‌ از زندگی در مجارستان باید بدانید زندگی در مجارستان چگونه است ؟ مجارستان در چند مورد نسبت به سایر کشورها در شاخص زندگی، بهتر رفتار می کند که این موارد موجب شده متاضیان برای مهاجرت به این کشور افزایش پیدا کند. مجارستان بالاتر‌…آنچه قبل‌ از زندگی در مجارستان باید بدانید

زندگی در مجارستان چگونه است ؟ مجارستان در چند مورد نسبت به سایر کشورها در شاخص زندگی، بهتر رفتار می کند که این موارد موجب شده متاضیان برای مهاجرت به این کشور افزایش پیدا کند. مجارستان بالاتر‌ از‌ میانگین از نظر شغلی و زندگی می باشد . این امتیاز در میان ارتباطات اجتماعی‌، شرکت در رویدادهای اجتماعی، کیفیت محیط زندگانی، تحصیل و پرورش و مهارت ها، پول و ثروت، خانه، شغل و درآمد، امنیت فردی، رفاه به لحاظ روانی و وضعیت بهداشت، در طبقه های متوسط  سطح زندگی قرار دارد. این رتبه بندی ها به ‌موجب داده های انتخاب شده‌ و در دسترس صورت گرفته است.

  اشتغال در مجارستان

از لحاظ شغلی، حدود 67 درصد از اشخاص 15 تا 64 ساله در مجارستان دارای شغل هستند که در رابطه با میانگین استخدام OECD حدود ۷۳ درصد از مردان در قیاس با ۶۰ درصد از زنان شاغل هستند. حدود 3٪ از کارمندان نیز ساعت های زیادی کار می کنند.

اشتغال در مجارستان
اشتغال در مجارستان

 ویژگیهای جمعیت‌ شناختی مجارستان

در مجارستان ، 83 درصد از بزرگسالان بین 25 تا 64 ساله دارای تحصیلات عالی متوسطه می باشند که بالاتر‌ از‌ میانگین 74 درصد OECD می باشد .
در حدود 85 درصد مردان در قیاس با 82 درصد زنان، موفق به تحصیل در دبیرستان شدند. به لحاظ وضعیت کیفی مجموعه آموزشی، معدل دانش آموزان به لحاظ خواندن، ریاضیات و دیگر علوم در برنامه ارزیابی دانش‌ آموزان بین‌ المللی OECD’s (PISA)، که کم تر‌ از‌ میانگین OECD  می باشد را به دست آورده است.

 درآمد در مجارستان

هر چند پول نمی تواند خوشبختی بیاورد؛ اما وسیله مهمی برای دستیابی به ایده آل های زندگی محسوب می شود. در مجارستان، درآمد‌ متوسط خانوار براساس مبلغ درآمد خانوار در مقیاس سرانه سالانه 16.821 دلار است که کمتر‌ از‌ میانگین OECD 30.563  دلار در سال است. تفاوت چشمگیری بین ثروتمندترین و فقیرترین افراد وجود دارد -۲۰ % جمعیت‌ نزدیک به ۵ برابر کم تر‌از‌۲۰ % پایین‌ جمعیت شده است.

این مطلب را پیشنهاد می کنم بخوانید: کار در مجارستان

 

 مشارکت سیاسی‌ در مجارستان

در خصوص حوزه عمومی، جامعه اجتماعی و میزان متوسط  مشارکت اجتماعی در مجارستان، که در آن 84 درصد از مردم بر این باورند که می دانند کسی در این کشور هست که می توانند در زمان سختی به آن رجوع کنند؛
کمتر‌ از‌ حد متوسط OECD % 89 است. مشارکت رأی دهندگان، سنجش مشارکت شهروندان در جریان سیاسی در انتخابات اخیر 62 درصد می باشد که کمتر‌ از‌ میانگین OECD% 69 بود.

مشارکت سیاسی مجارستان
مشارکت سیاسی مردم مجارستان

رای دهندگان برای 20 درصد جمعیت‌، بالای 70 درصد ارزیابی می شود و برای کم ترین میزان 20 درصد، 51 درصد برآورد شده که بیشتر از‌ میانگین OECD %13 است و فقیرترین افراد را در نظر گرفته است. در کل، مجارها نسبت به میانگین OECD کمتر‌ از‌ زندگی خودشان رضایت دارند. هنگامی که قرار بر این باشد؛ رضایت عمومی خود را با زندگی در مقیاسی از 0 تا 10 ارزیابی کنند؛ مجارها در حالت متوسط به طور نسبی 5 .3 مرتبه پایین‌ تر‌ از‌ میانگین OECD 6.5  قرار دارند .

 این مطلب را پیشنهاد می کنم بخوانید: تحصیل درمجارستان

 

 زیست سالم‌ در مجارستان

به لحاظ سلامتی و تندرستی، امید به زندگانی در زمان تولد در مجارستان حدود 76 پیش بینی شده است؛ یعنی چهار سال کمتر‌ از‌ میانگین OECD 80 سال و یکی از کمترین میزان  در OECD امیدواری به زندگی برای زنان 79 سال است در حالی که 72 سال برای مردان می باشد. سطح PM2 .5  موجود در جو – ذرات آلاینده هوای ریز به اندازه کافی وارد گشته و باعث صدمه به ریه خواهد بود – 19 .4 میکروگرم در متر مکعب که بالاتر‌ از‌میانگین OECD 13 .9 میکروگرم در هر متر مکعب است. مجارستان می تواند با توجه و رسیدگی بیشتر به کیفیت آب، اقدام کند  به این دلیل که 76 درصد از مردمی که می گویند از وضع آب خود راضی هستند؛ کمتر‌ از‌ میانگین OECD %81 می باشد.

این مطلب را پیشنهاد می کنم بخوانید: سرمایه گذاری در مجارستان

 

موارد ذکر شده طرحی کلی از وضعیت زندگی در مجارستان را ارائه داد که می تواند برای متقاضیات کار در مجارستان، تحصیل در مجارستان و حتی سرمایه گذاران در مجارستان مفید واقع شود.

موسسه رهپویان عدالت پرگاس با مشاورین مجرب و آگاه می توانند به صورت رایگان به متقاضیان مهاجرت به مجارستان، مشاوره بدهند.

شما دیگر چه مواردی از وضعیت زندگی در مجارستان می شناسید. می توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید.

5/5 - (7 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
 • تاریخ انتشار : 1401/03/17
 • نویسنده : rpergas
 • دسته بندی : اخبار

2 دیدگاه برای “آنچه قبل‌ از زندگی در مجارستان باید بدانید”

 • مائده

  شرایط تحصیل در مجارستان چیه؟

  • نیلوفر اکبری

   تحصیل در مجارستان شرایط خاصی ندارد نیاز به مدرک زبان نیست فقط اگر بالای ۲۴ سال هستین مدرک لیسانس و اگر بالای ۳۲ هستین فوق لیسانس داشته باشین . برای چه رشته و چه مقطعی قصد ادامه تحصیل در مجارستان دارین ؟

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823