مشاوره و ارزیابی رایگان!

خرید ملک در اسپانیا | 🟡 نکات بسیار مهم در مورد خرید ملک در اسپانیا (2022)

دریافت تابعیت اسپانیا از طريق خريد ملک در اسپانیا خرید ملک در اسپانیا، از سال ۲۰۱۳ ، قانون حمایت‌ از کارآفرینان، با هدف جذب سرمایه‌گذاران، به شهروندان خارجی‌ که قصد سرمایه‌گذاری در اسپانیا را دارند اجازه‌ می‌دهد تا ویزای خود‌ را به روشی آسان‌تر و…


خرید ملک در اسپانیا

دریافت تابعیت اسپانیا از طريق خريد ملک در اسپانیا

خرید ملک در اسپانیا، از سال ۲۰۱۳ ، قانون حمایت‌ از کارآفرینان، با هدف جذب سرمایه‌گذاران، به شهروندان خارجی‌ که قصد سرمایه‌گذاری در اسپانیا را دارند اجازه‌ می‌دهد تا ویزای خود‌ را به روشی آسان‌تر و سریع‌تر دریافت‌ نمایند. این ویزا که به ویزای طلایی یا ویزای سرمایه‌گذاری اسپانیا معروف‌ می باشد، منجر به دریافت‌ تابعیت‌ اسپانیا بعد از ۱۰ سال اقامت در اسپانیا می‌شود‌.

 

چگونه از دام‌های کلاهبردارانه دوری کنیم ؟

 

خرید ملک در اسپانیا

 

خرید ملک در اسپانیا، به‌ عنوان یک خریدار خارجی با انجام‌ چند کار ساده مطمئن می‌شوید که مورد کلاهبرداری در خرید ملک در اسپانیا قرار نخواهید گرفت :

ثبت‌ زمین‌ یا (Registro de la Propriedad) را بررسی‌ کنید.
حتما مطمئن‌ شوید که مجوزهای لازم‌ پیش از ساخت‌ و ساز‌ خانه‌ گرفته شده‌ باشند.
بدهی‌‌های‌ ملک‌ را بررسی‌ نمائید.
اعتبار‌ هر وکیل‌ یا مشاور‌ املاکی را که قصد همکاری‌ با آن‌ها را دارید بررسی نمائید.
از یک معمار‌ یا نقشه‌بردار بخواهید که ملک‌ را از نظر‌ استاندارد‌های‌ ساخت‌ و ساز بررسی کند.
این اطلاعات را معمولا می‌توانید از راه مراجعه‌ حضوری ، ایمیل ، تلفن یا فکس به اداره ثبت اسناد و املاک‌ اسپانیا بدست‌ بیاورید.

 

نکاتی که هنگام خرید ملک‌ در اسپانیا حتما باید بدانید

 

خرید ملک در اسپانیا

 

بررسی‌ بدهی‌ اموال‌

خرید ملک در اسپانیا، خیلی از خریداران خارجی‌ طعمه‌ کلاهبرداری « بدهی‌ املاک‌ » شده‌اند. شما ملکی‌ را خریداری میکنید و بعداً متوجه می‌شوید که بدهی‌ هنگفتی به این ملک‌ گره خورده است‌. در اسپانیا، زمانی که ملک‌ فروخته می‌شود‌، بدهی‌ به مالک‌ جدید‌ منتقل‌ می گردد. بسیار مهم‌ است‌ که اطمینان حاصل نمائید که ملک بدون‌ بدهی است. در صورت وجود بدهی‌ ، مطمئن‌ شوید که در قرارداد شما به این موضوع‌ پرداخته شده‌ باشد.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: چرا خرید ملک در مجارستان؟

 

دفاتر اسناد رسمی ، وکلا

از نظر‌ فنی ضروری نیست‌ که از طریق‌ دفتر اسناد رسمی یا یک وکیل اقدامات خود‌ را تکمیل نمائید. منتها این امر‌ ریسک معاملات‌ شما را خیلی پایین می‌آورد. تمام وکلای شاغل در اسپانیا بایستی در کانون‌ وکلای محلی (colegio de abogados) ثبت رسمی شده‌ باشند. می‌توانید‌ برای اطمینان‌ شماره ثبت‌ را از آن‌ها بخواهید. به خاطر داشته باشید که داشتن شماره ثبت‌ لزوماً‌ نشان‌ دهنده صداقت یا قابل اطمینان بودن‌ نیست‌.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: با خرید ملک در یونان درجا اقامت بگیرید

 

بررسی‌ ملک و اموال

بررسی خانه‌ از نظر‌ شرایط و نقص‌‌ها‌ بخش‌ ضروری خرید ملک در اسپانیا می باشد و از ضرر‌های‌ آینده جلوگیری می‌کند‌ . دو نوع‌ بررسی برای املاک‌ وجود دارد‌ :

• گزارش ارزش‌گذاری : یک بررسی اولیه‌ است که با دیدی مستقل‌ از ارزش بازار‌، ملک‌ موردنظر را مورد بررسی و ارزش‌گذاری قرار می‌دهد.
• بررسی ساختمان‌ : این بررسی کمی گران‌ تر‌ از‌ گزارش ارزیابی است، اما به شدت توصیه می‌شود‌ . به این علت که داشتن درک جامعی از ملک هنگام‌ انجام‌ سرمایه‌گذاری بسیار‌ بااهمیت است.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: مطمئن ترین ضمانت خرید ملک در مجارستان

 

بیمه کردن ملک

داشتن بیمه باعث می‌شود خیال‌ شما را از بابت اتفاقات پیش‌بینی‌ نشده راحت باشد. ارائه‌دهندگان وام مسکن‌، پیش از تایید وام از شما درخواست‌ بیمه‌نامه می‌کنند. بیمه‌نامه ساختمان‌، ملک‌ را در مواجه با آتش‌سوزی، بلایای طبیعی‌ و دیگر آسیب‌ها پوشش می‌دهد. نوع دیگری از بیمه هم وجود دارد که وسایل درون خانه‌ را مورد پوشش قرار می‌دهد. چنانچه تصمیم دارید ملک‌ خریداری‌ شده خود را اجاره‌ بدهید، توصیه می‌شود که از این نوع‌ بیمه استفاده نمائید.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: خرید ملک در مجارستان | خونه بخر ، اقامت بگیر!

 

راه‌اندازی‌ امکانات رفاهی

این بخش ممکن است‌ خسته‌کننده‌ترین بخش خرید ملک در اسپانیا باشد. برنامه‌‌های‌ متفاوتی برای خدمات‌ منزل‌ از قبیل گاز، برق، آب و اینترنت وجود دارد که می‌توانید‌ با توجه‌ به نیاز خودتان آن‌ها را انتخاب‌ کنید یا برنامه‌‌های‌ مالک‌ قبلی را ادامه بدهید. دفع زباله توسط شهرداری‌های اسپانیا مدیریت می‌شود‌. شما به‌ منظور دفع‌ زباله‌ هم باید مبلغی را سالیانه به شهرداری پرداخت نمائید.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: خرید ملک در یونان و شرایط استثنایی

 

مسئله خرید خانه‌‌های‌ نوساز در اسپانیا

خرید ملک در اسپانیا، متأسفانه کلاهبرداری املاک‌ در اسپانیا علیه خریداران بی‌تجربه‌ رایج‌ می باشد . این کلاهبرداری‌ها معمولاً شامل املاک‌ ساخته نشده یا ناتمام‌ است که مجوزهای لازم را ندارند . برای اینکه در دام کلاهبرداران اسپانیایی نیفتید به نکات ذیل توجه نمائید :

هرگز قراردادی را که واضح‌ نیست‌ امضا نکنید . توصیه‌ می گردد از یک مشاور‌ حقوقی متخصص مانند مشاورین رهپویان عدالت در این زمینه استفاده نمائید.
از شهرداری محلی‌ پرس و جو نمائید که آیا مجوز‌ برنامه‌ ریزی‌ به ملک‌ موردنظر‌ شما اعطا شده است‌ یا خیر‌.
مطمئن‌ شوید که پروژه‌ در سازمان‌ ثبت‌ اسناد و املاک اسپانیا به ثبت‌ رسیده باشد.
مدرک‌ کتبی داشته‌ باشید که چنانچه ملک‌ به هر دلیلی تکمیل نشود ، بازپرداخت دریافت خواهید کرد‌.

 

 

 

چنانچه در مورد خرید ملک در اسپانیا و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

آیا شما نکات دیگری در مورد خرید ملک در اسپانیا میدانید. می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛🧡

5/5 - (51 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
 • تاریخ انتشار : 1401/06/20
 • نویسنده : rpergas
 • دسته بندی : اخبار

2 دیدگاه برای “خرید ملک در اسپانیا | 🟡 نکات بسیار مهم در مورد خرید ملک در اسپانیا (2022)”

 • احسان

  سلام
  قیمت خونه تو کدوم شهر های اسپانیا پایین تره؟

  • نیلوفر اکبری

   سلام احسان عزیز . در حال حاضر در شهر های بیلبائو و آلیکانته و سویل قیمت مسکن پایین تر از شهرهای بزرگ و توریستی ای مثل مادرید بارسلونا و والنسیا هست هر چند خب قیمت املاک در همه جای دنیا بستگی به عوامل مختلفی داره شما شهر خاصی مدنظرتون هست؟

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823