مشاوره و ارزیابی رایگان!

معرفی 4 دانشگاه‌ برتر فیزیوتراپی در مجارستان 😎👌

تحصیل‌ در رشته‌ فیزیوتراپی مثل اکثر رشته‌‌های‌ علوم پزشکی‌ طرفداران بسیاری دارد‌ . تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان نسبت‌ به دیگر کشور‌های‌ عضو‌ اتحادیه‌ اروپا ، مقرون به صرفه‌تر می باشد .


فیزیوتراپی در مجارستان

 

 

شما عزیزان میتوانید بجای خواندن مقاله به صوت آن گوش دهید.🙃

صوت مقاله😃

 

 

 

شرایط‌ تحصیل‌ رشته فیزیوتراپی در مجارستان

 
   تحصیل‌ فیزیوتراپی در مجارستان شامل یک دوره چهارساله (۱+۷ ترم) می باشد که به زبان انگلیسی ارائه خواهد شد . ترم‌های اول‌ تا چهارم شامل‌ موضوعات پایه ، تئوری‌ ، حرفه‌ای و عملی‌ می‌ گردد و ترم‌های پنجم تا هفتم شامل‌ دانش‌ کاربردی فیزیوتراپی بالینی‌ . در ترم آخر‌ دانشجویان باید زیر نظارت اساتید برای توسعه‌ مهارت‌های حرفه‌ای خویش در محل‌‌های‌ گوناگون ، به انجام‌ فیزیوتراپی بالینی بپردازند .
   در طول دوران تحصیل‌ ، دانشجویان این فرصت‌ را دارند که با شیوه های خاص‌ درمانی پیچیده‌ آشنا شوند . تحصیل‌ فیزیوتراپی در مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد ۲ سال و در مقطع‌ دکترا بین ۲ تا ۴ سال می باشد.
 
 

دوره‌ فاندیشن برای تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان

فیزیوتراپی در مجارستان

 
   تحصیل‌ در دوره‌‌های‌ پیش‌پزشکی یا فاندیشن در مجارستان ، یکی از بهترین‌ گزینه‌ها برای آن گروه از متقاضیانی می باشد که از نظر دانش زبان انگلیسی ضعیف هستند‌ و یا آمادگی‌ لازم را برای ورود‌ به دانشکده‌‌های‌ پزشکی‌ در مجارستان را ندارند . در دوره‌‌های‌ پیش‌پزشکی مجارستان ، متقاضی‌ به مدت یک تا دو ترم به زبان انگلیسی در مجارستان به تحصیل می‌ پردازد و دانشگاه او را برای گذراندن آزمون‌ ورودی آماده‌ می نماید .
 
   شانس‌ قبولی برای تحصیل‌ فیزیوتراپی در مجارستان ، برای متقاضیانی که در دوره‌های فاندیشن شرکت‌ می‌ نمایند ، به مراتب بیشتر‌ می باشد . چون با منابع‌ آزمون کاملاً آشنا‌ هستند و از قبل‌ ، خود را برای سوال های آزمون آماده‌ کرده‌اند . دوره‌‌های‌ فاندیشن هم به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند.
 

 

 

آزمون‌ ورودی‌ برای تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان

فیزیوتراپی در مجارستان

 
   متقاضیان تحصیل‌ فیزیوتراپی در مجارستان ، برای دریافت پذیرش‌ از سمت دانشگاه‌های مجارستان حتما باید در آزمون‌‌های‌ ورودی‌ دانشگاه‌های مجارستان شرکت‌ نمایند تا دانش‌ ، مهارت و انگیزه‌ متقاضیان مورد ارزیابی‌ قرار گیرد .
 
   آزمون های ورودی دانشگاه های مجارستان برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی شامل دو بخش کتبی و شفاهی می باشد.
 
   آزمون کتبی با توجه به چارچوب دانشگاه‌ها به صورت‌ آنلاین‌ برگزار خواهد شد و هر آزمون شامل‌ سه بخش می باشد : ۲۰ سوال‌ زیست‌شناسی چند گزینه ای ، ۲۰ سوال شیمی چند گزینه ای ، ۲۰ سوال‌ زبان انگلیسی (انگلیسی عمومی و پزشکی) و هیچگونه محدودیت‌ زمانی‌ برای پاسخ به آن‌ها در نظر‌ گرفته نشده است .
 
   آزمون شفاهی شامل مصاحبه‌ با استاد‌ دانشگاه مربوطه می باشد که به وسیله زوم انجام خواهد شد و تقریباً ۲۰ دقیقه طول می‌کشد . بعد از گفتگو در درباره مسائل عمومی ، از شما ۲ سوال‌ از درس های زیست‌شناسی و ۲ سوال‌ از شیمی به زبان انگلیسی پرسیده خواهد شد .
 
 
 
 

برترین دانشگاه‌های مجارستان در رشته فیزیوتراپی

فیزیوتراپی در مجارستان

 
   سیستم‌ آموزش‌ عالی‌ مجارستان شامل‌ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی می باشد که هم برنامه درسی آموزشی و هم مقاطع مربوط به آن را تا مقطع‌ دکترا فراهم می‌ نماید . دانشگاه‌های مجارستان نیز به فعالیت‌های تحقیقاتی‌ کمک‌ می‌کنند . مجارستان ۴ دانشگاه برای تحصیل در رشته‌ فیزیوتراپی دارد که از دانشجویان بین‌المللی که تمایل به تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان دارند استقبال می‌کنند .
 
 
 
 

 

بیشتر بخوانید : تاپ ترین دانشگاه های مهندسی معماری در مجارستان👩‍🎓 ۲۰۲۲

 

 
 
 
 
 
دانشگاه های برتر مجارستان در رشته فیزیوتراپی عبارتند از :
 
   دانشگاه سگد
   دانشگاه دبرسن
   دانشگاه پچ
   دانشگاه سمل وایس
 
    برترین دانشگاه‌های مجارستان در رشته‌‌های‌ پزشکی‌ که در رنکینگ جهانی QS و رنکینگ جهانی تایمز رتبه زیر ۱۰۰۰ را از آن خود‌ نموده اند ، در جدول‌ پایین نمایش داده شده‌اند ، که این دانشگاه‌ها جزو دانشگاه‌های موردتایید وزارت‌ بهداشت ایران در مجارستان می باشند .
 
 
نام دانشگاه رتبه دانشگاه در مجارستان رتبه بندی در رنکینگ جهانی QS رتبه بندی در رنکینگ جهانی TIMES
دانشگاه سگد ۱ ۵۵۱-۵۶۰ ۸۰۱-۱۰۰۰
دانشگاه دبرسن ۲ ۵۹۱-۶۰۰ ۸۰۱-۱۰۰۰
دانشگاه پچ ۳ ۶۵۱-۷۰۰ ۸۰۱-۱۰۰۰
دانشگاه سمل‌وایس ۴ ۲۵۱-۳۰۰
 
 برترین دانشگاه های مجارستان در رشته پزشکی در سال ۲۰۲۲

 

 

هزینه‌‌های‌ تحصیل‌ رشته فیزیوتراپی در مجارستان

فیزیوتراپی در مجارستان

 
   هزینه‌‌های‌ تحصیل‌ ، آزمون‌‌های‌ ورودی‌ و ثبت‌نام‌ در هر یک از دانشگاه‌های مجارستان گوناگون می باشد . در جدول‌ پایین شهریه‌ها و هزینه‌‌های‌ ثبت‌نام در چهار دانشگاه مطرح‌ در مجارستان ذکر شده‌ است‌ :
 
 
نام دانشگاه هزینه ثبت‌نام هزینه آزمون ورودی شهریه
دانشگاه دبرسن USD ۱۵۰ USD ۳۵۰ ۶۰۰۰ USD به ازای هر سال
دانشگاه سگد EUR ۳۰۰ ۳۱۰۰ EUR به ازای هر ترم
دانشگاه پچ USD ۲۰۰ USD ۱۰۰ ۲۵۰۰ EUR به ازای هر ترم
دانشگاه سمل‌وایس USD ۲۲۰ ۳۵۰ USD EUR ۳۴۰۰
 
هزینه‌های تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان
 
 
 
 

بورسیه های تحصیلی برای تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان

فیزیوتراپی در مجارستان

 
   بورسیه‌های تحصیلی مجارستان از سمت دانشگاه‌های مختلف برای متقاضیان تحصیل‌ فیزیوتراپی در مجارستان درنظر گرفته‌شده‌اند ، که از سطح کارشناسی تا دکترا را پوشش‌ خواهند داد . بورسیه تحصیلی‌ Stipendium Hungaricum مجارستان یکی از این بورسیه‌ها می باشد . در جدول‌ پایین میزان‌ حمایت‌ بورسیه تحصیلی Stipendium Hungaricum در مقطع‌ تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد‌ فیزیوتراپی را نشان می دهد:
 
 
مقطع کمک هزینه تحصیلی کمک هزینه خوابگاه کمک هزینه بیمه درمانی
کارشناسی ۱۲۰ یورو به ازای هر ماه ماهیانه حدود ۱۱۵ یورو حدود ۲۷۵ یورو به ازای هر سال
کارشناسی ارشد ۱۲۰ یورو به ازای هر ماه ماهیانه حدود ۱۱۵ یورو حدود ۲۷۵ یورو به ازای هر سال
بورسیه تحصیلی برای تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان
 
 
 

کار‌ بعد از پایان تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان

فیزیوتراپی در مجارستان
 
 
   دانشجویان پس از فارغ‌ التحصیلی ، ۹ ماه اجازه‌ دارند در کشور‌ مجارستان بمانند و به دنبال کار‌ بگردند و درصورتی که بتوانند کار‌ پیدا‌ کنند ، می‌توانند ویزای تحصیلی مجارستان را به ویزای کاری تغییر دهند و اقامت مجارستان را دریافت‌ نمایند . فارغ‌التحصیلان فیزیوتراپی می‌توانند به عنوان فیزیوتراپ ، درمانگر ورزشی ، طب سوزنی ، کایروپراکتیک ، فیزیولوژیست ورزشی و … مشغول‌ به کار‌ شوند‌ . هم‌چنین‌ می‌توانند در بیمارستان‌ ها ، کلینیک‌های خصوصی ، مدارس ویژه ، مراکز‌ اجتماعی ، خانه‌های سالمندان یا باشگاه‌‌های‌ ورزشی مشغول کار شوند .
 
 
 
 

نتیجه‌گیری‌ 

فیزیوتراپی در مجارستان
 
 
   تحصیل‌ در رشته‌ فیزیوتراپی مثل اکثر رشته‌‌های‌ علوم پزشکی‌ طرفداران بسیاری دارد‌ . تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان نسبت‌ به دیگر کشور‌های‌ عضو‌ اتحادیه‌ اروپا ، مقرون به صرفه‌تر می باشد . رشته‌ فیزیوتراپی در دانشگاه‌های مجارستان به زبان انگلیسی ارائه می شود که از این حیث دارای جایگاه‌ ویژه‌ای در میان دانشجویان بین‌المللی می باشد .
   تحصیل‌ در مجارستان می‌تواند یکی از بهترین‌ گزینه‌های مهاجرت به خارج‌ و اقامت‌ در اروپا به شمار آید .  برتر‌ین دانشگاه‌های مجارستان دارای رتبه‌بندی جهانی هستند از این‌رو مدارک‌ اعطا شده‌ از این دانشگاه‌ها دارای اعتبار‌ جهانی می باشند . ما در این مقاله از ره پویان عدالت پرگاس به بررسی‌ شرایط‌ تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان پرداختیم ، که امیدواریم به تمامی سوالات شما عزیزان در این زمینه پاسخ داده باشیم.
 
 
 
 
 
🟡🔵

   در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت تحصیلی دارید با مشاورینموسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

   آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل رشته فیزیوتراپی در مجارستان میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

 
 
 
 
 

تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان به چه زبان هایی امکان پذیر است؟

تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان به زبان های مجارستانی، انگلیسی و آلمانی امکان پذیر است.

آیا تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان رایگان می باشد؟

خیر. اما شما می‌توانید با دریافت بورسیه تحصیلی هزینه‌های تحصیل را به حداقل ممکن برسانید.

آیا مدارک اعطا شده از دانشگاه‌های مجارستان مورد تایید دولت ایران نیز هستند؟

بله. تمام مدارک اعطا شده از سمت دانشگاه‌های برتر مجارستان مورد تایید وزارت علوم وزارت بهداشت در ایران هستند.

5/5 - (10 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

2 دیدگاه برای “معرفی 4 دانشگاه‌ برتر فیزیوتراپی در مجارستان 😎👌”

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823