مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل + بازارکار رشته ی فیزیک در آلمان 2023✌

رشته فیزیک در آلمان یکی از برنامه های محبوب دانشجویان بین المللی می باشد و دانشگاه های این کشور سالانه دانشجویان بسیاری را پذیرش می کنند. این کشور مقصدی بسیار جذاب برای مردم سراسر جهان می باشد. استانداردهای عالی علمی، اقتصاد پررونق و پیشرفت های…


تحصیل + بازارکار رشته ی فیزیک در آلمان 2023

رشته فیزیک در آلمان یکی از برنامه های محبوب دانشجویان بین المللی می باشد و دانشگاه های این کشور سالانه دانشجویان بسیاری را پذیرش می کنند. این کشور مقصدی بسیار جذاب برای مردم سراسر جهان می باشد. استانداردهای عالی علمی، اقتصاد پررونق و پیشرفت های عمده مهندسی فقط بخشی از دلایلی است که دانشگاه های این کشور باید در لیست تحصیلات شما در خارج از کشور قرار گیرند. دانشگاه های این کشور از سیاست های اجتماعی منصفانه بهره مند می شوند.

😊 معرفی رشته فیزیک در آلمان

معرفی رشته فیزیک در آلمان

رشته فیزیک در آلمان مفاهیم بنیادی فضا، زمان و ماده را گسترش داده است. به صورتی که، دیدگاه ما را نسبت به جهان شکل داده است.فیزیک نه تنها پایه و اساس سایر علوم طبیعی است، بلکه بخشی اساسی از فن آوری مدرن است.

دانشجویان این فرصت را دارند تا در پروژه های تحقیقاتی فعلی دانشکده ها شرکت نمایند. فیزیک شامل تحقیقات تجربی، جمع آوری داده های کمی و نمایش ریاضی فرآیندهای طبیعی می باشد. بنابراین، برای سایر علوم طبیعی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این رشته آموزش عمومی گسترده ای را در این رشته ارائه می کند. بنابراین، این برنامه زمینه را برای یک برنامه فوق لیسانس متوالی فراهم می کند.

یک مزیت فوق العاده تحصیل در آلمان میتوان به این اشاره کرد که تقریبا همه دانشگاه های دولتی شهریه ای برای دانشجویان بین المللی دریافت نمی کنند. همچنین این فرصت را خواهید داشت که به یادگیری زبان آلمانی را بپردازید.

دانشجویان همچنین اولین تخصص فردیشان را در یکی از 4 رشته پیشرفته تحصیل دنبال می کنند که شامل موارد زیر می شود:

 • فیزیک هسته ای
 • ذرات و اخترفیزیک (KTA)
 • فیزیک ماده چگال (KM)
 • فیزیک کاربردی و مهندسی یا بیوفیزیک

این تخصص ها همچنین با برنامه های فوق لیسانس که گروه فیزیک ارائه می دهد و همچنین رشته های تحقیقاتی رشته فیزیک مرتبط است. اساتید آماده هستند تا از ترم یک به بعد به هر گروه کوچک از دانشجویان مشاوره دهند😍. به صورتی که، دانشجویان را چه در مورد سوالات خاص رشته چه در مورد برنامه درسی یا سوالات عمومی دیگر کمک می کنند. طول دوره تحصیل به مقطعی که در آن تحصیل میکنید بستگی دارد.

دانشگاه ملی پلی تکنیک کی یف – دانشگاه کاپئی

🏫 دانشگاه های رشته فیزیک در آلمان

دانشگاه های رشته فیزیک در آلمان

با تحصیل در آلمان می توانید از یک سیستم آموزشی با کیفیت بالا و  فوق العاده بهره مند شوید. این امر، به شما کمک می کند تا در حرفه خود پیشرفت کنید، با پیدا کردن دوستان جدید و معاشرت با بقیه ی دانشجویان نیز، زبان جدیدی یاد بگیرید. بجز رشته فیزیک در آلمان شما می توانید رشته های گوناگون دیگر را نیز مطالعه فرمایید.

این رشته ها عبارتند از:

 • مهندسی
 • پزشکی
 • معماری
 • تجارت

تلفیق آموزش با کیفیت بالا و تجربه فرهنگی منحصر به فرد زندگی درکشور آلمان دلیل اصلی ورود جوانان از سراسر جهان است. دانشگاه هایی که رشته فیزیک در آلمان را ارائه می دهند شامل موارد زیر می شوند:

 • دانشگاه مونیخ
 • دانشگاه هایدلبرگ
 • موسسه فناوری کارلسروهه
 • دانشگاه هامبورگ
 • دانشگاه یوهانس گوتنبرگ ماینتس
 • دانشگاه فنی مونیخ
 • دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان

هزینه تحصیل در آلمان نسبت به سایر کشورهای دیگر بسیار مقرون به صرفه بوده حتی دانشگاه های رایگان نیز در این کشور وجود دارند. شما به عنوان یک دانشجو خارجی می توانید در این کشور که صدها دانشگاه مختلف با برنامه های رایگان یا هزینه کم دارد، به تحصیل مشغول شوید.

تحصیل در رشته مهندسی هوا فضا 👩‍🚀🚀+ شرایط جدید ۲۰۲۳

🧐 شرایط مورد نیاز برای تحصیل فیزیک درآلمان

شرایط مورد نیاز برای تحصیل فیزیک درآلمان

شرایط و مدارک مورد نیاز برای تحصیل فیزیک در آلمان هر یک از دانشگاه‌های آن متفاوت با دیگری است، اما در کل، داشتن مدرک دیپلم متوسطه و مهارت کافی در یکی از زبان‌های آلمانی یا انگلیسی اجباری می باشد. دانشجویان اهل کشورهای غیراتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا باید پس از اخذ پذیرش، یک ویزای دانشجویی دریافت کرده و تا قبل از ورود به آلمان تمکن مالی خود را اثبات کنند.

مدارک و شرایط مورد نیاز برای دوره‌های کارشناسی فیزیک در آلمان شامل موارد زیر می باشند:

 • مدرک دیپلم متوسطه (Abitur یا معادل آن)
 • رزومه و انگیزه‌نامه
 • مدارکی که تجربه حرفه‌ای شما را نشان دهد. (در صورت لزوم)
 • مدرک مهارت زبان آلمانی یا انگلیسی (باتوجه به زبان تدریس دوره)
 • ثبت‌نام اولیه (VPD) در یونی- اسیست (Uni-Asist) (مخصوص داوطلبین بین‌المللی)
 • آزمون ارزیابی استعداد تحصیلی (در صورت نیاز)

تحصیل در کالج های آلمان👩‍🎓 (۲۰۲۳)

مدارک و شرایط مورد نیاز برای دوره‌های کارشناسی‌ارشد فیزیک در آلمان عبارتند از:

 • مدرک کارشناسی فیزیک یا یک رشته مرتبط
 • مهارت در زبان آلمانی یا انگلیسی (باتوجه به زبان تدریس دوره)
 • آزمون ارزیابی/ مصاحبه ارزیابی (باتوجه به دانشگاه)
 • نمرات GRE در زمینه‌های فیزیک و ریاضی (باتوجه به دانشگاه)

پروسه درخواست پذیرش برای تحصیل فیزیک در دانشگاه‌های آلمان بسیار ساده بوده و فقط کافی است که شما مدارک و شرایط مورد نیاز را داشته باشید.

بصورت کلی ،پروسه درخواست پذیرش در رشته فیزیک دانشگاه‌های آلمان شامل مراحل زیر می باشد:

 • ثبت نام در پورتال اپلای آنلاین دانشگاه مدنظر
 • تکمیل فرم درخواست + بارگذاری مدارک
 • برای دانشجویان بین‌المللی درخواست پذیرش باید یا از طریق دفتر بین‌المللی دانشگاه صورت بگیرد یا اینکه ابتدا مدارک توسط یونی- اسیست تأیید شوند و بعد از آن درخواست به دانشگاه ارائه شود.

راه های پیشنهادی برای آسبیلدونگ آلمان

📝 گزینه‌های شغلی و تخصص‌های فیزیکدانان

گزینه‌های شغلی و تخصص‌های فیزیکدانانفیزیکدانان معمولاً تخصص‌های منحصر به فردی بر حوزه‌ای که بر آن متمرکز هستند ،دارند و نوع کار آن ها را تعیین می‌کنند، از جمله اینکه حوزه کاری تئوری است یا کاربردی. به‌عنوان مثال، بعضی فیزیکدانان نجومی خصوصیات و رفتارهای اجرام آسمانی و محیط بین ستاره‌ای را بررسی و تحقیق می‌کنند، در حالی که فیزیکدانان پلاسما به بررسی ویژگی‌های پلاسما می‌پردازند.

فیزیکدانان در آلمان همچنین می‌توانند در زمینه چگالی مواد و خصوصیاتی مانند ابررسانایی و مغناطیس در مایعات و جامدات که می‌توانند در فیلم‌های نازک و نیمه‌هادی‌ها به کار روند ،مشغول به کار شوند.

فیزیکدانان پزشکی نیز از فیزیک استفاده می کنند برای مواردی مانند پیشرفت فناوری‌های مراقبت‌های بهداشتی، ایجاد پرتودرمانی ایمن‌تر یا موثرتر یا فناوری‌های تصویربرداری دقیق‌تر.

اگر خواهان کار در آلمان هستید، بهترین گزینه این است که همزمان با تحصیل در کشور خود به دنبال موقعیت‌های شغلی در آلمان هم باشید. آلمان چه در دانشگاه‌ها، چه در موسسات تحقیقاتی و چه در صنایع مختلف، فرصت‌های تحقیقاتی بسیاری را برای افراد واجد شرایط از خارج فراهم کرده است.

در وبسایت‌های اینترنتی می‌توانید پورتال‌های شغلی متفاوتی را پیدا کنید که امکان جستجوی مشاغل را به‌طور خاص برای تحقیقات و علوم مختلف از جمله فیزیک نیز ارائه می‌دهند. وبسایت Research in Germany فهرستی از موقعیت‌های شغلی فیزیکدانان را در اختیار شما قرار می‌دهد.

تحصیل+کار رشته مهندسی مواد در آلمان ۲۰۲۳✔

📈 رشد و پیشرفت شغلی و میزان حقوق شغل فیزیکدانان

رشد و پیشرفت شغلی و میزان حقوق شغل فیزیکدانان

چشم‌انداز استخدام فیزیکدانان در سال‌های آینده تقریباً متوسط می باشد. با این حال روند اعزام دانشجویان و فیزیدکدانان به آلمان به قوت خود باقی است. نرخ رشد این شغل بین سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۲۰ ده درصد بوده است و پیش‌بینی می‌شود همین درصد رشد برای کار فیزیکدان در آلمان برای سال‌های آینده ادامه داشته باشد. اما لازم به ذکر است افزایش اخیر تعداد متقاضیان دوره دکتری در فیزیک احتمالاً جرقه‌ای برای بازار کار رقابتی‌تر، به‌خصوص برای موقعیت‌های تحقیقاتی در دانشگاه‌ها خواهد بود.

تحصیل در آلمان👩‍🎓✅ بدون شرط معدل ۲۰۲۳

⬅ حقوق فیزیکدان در آلمان

بر اساس اطلاعات، متوسط درآمد فیزیکدان در آلمان ۵۱۷۹۰ یورو می باشد. حقوق و دستمزد باتوجه به بالاترین درجه تحصیل، مدارک، سوابق کاری و نوع کارفرما و سازمان متفاوت می باشد. کسانی که در مطب‌های پزشکان و بیمارستان‌های تخصصی استخدام می‌شوند به‌صورت قابل توجهی درآمدی بیشتر از حد متوسط دارند و متوسط درآمد سالانه آن‌ها به ترتیب حدود ۱۷۰۲۷۰ تا ۱۷۰۲۹۰ دلار گزارش شده است.

چند نکته درباره دوره های تحصیلی در آلمان📚 + ویزای تحصیلی آلمان👩‍🎓در سال ۲۰۲۳

💵 بورسیه‌های حوزه فیزیک در آلمان

بورسیه های حوزه فیزیک در آلمان

همچنین شما می‌توانید هزینه تحقیقات خود را از طریق کمک هزینه تحصیلی (بورسیه) تأمین نمایید. این کار به‌خصوص اگر می‌خواهید پروژه‌ای را برای مدت زمان مشخصی در آلمان دنبال کنید بسیار ارزشمند می باشد. سازمان‌ها و نهادهای زیادی از محققان بین‌المللی به ویژه فیزیکدانان حمایت مالی می‌کنند. می‌توانید فهرستی از این موارد را در سایت Research in Germany پیداکنید.

😉 نتیجه گیری

تحصیل و کار رشته ی فیزیک در آلمان و دانشگاه ها و بورسیه های تحصیلی و شرایط مورد نیاز برای تحصیل و بهترین دانشگاه ها را در این مقاله مورد بررسی قراردادیم.و با تحصیل در آلمان میتوانید آینده ی خود را تضمین کنید چرا که رشته ی رو به پیشرفتی است و شرایط خوبی برای تحصیل و کار در آلمان برای متقاضیان فراهم می باشد.

آیا شما نکات دیگری در مورد رشته ی فیزیک میدانید؟ می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید🥰.

 

آیا میتوان در آلمان به صورت رایگان تحصیل کرد؟

بله،امکان تحصیل رایگان در آلمان وجود دارد.

فیزیکدانان چه مهارت هایی لارم دارند؟

دانش ریاضیات، دانش فیزیک، دانش علوم و فنون مهندسی، مهارت تفکر تحلیلی، مهارت‌های علمی، توانایی تفکر منطقی برخی از مهارت‌هایی هستند که فیزیکدانان به آن نیاز دارند.

5/5 - (13 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823