مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل دکتری در سوئیس 👩‍🎓📚(2023)

مهاجرت به سوئیس برای تحصیل انتخابی بسیار هوشمندانه است. شما برای اخذ پذیرش تحصیل دکتری در سوئیس نیاز دارید رزومه ای قوی داشته باشید. کشور سوئیس چهار زبان ملی فرانسه، آلمانی، ایتالیایی و رومانی دارد اما تحصیل دکتری در سوئیس در بیشتر رشته ها به…


-ره پویان عدالت

مهاجرت به سوئیس برای تحصیل انتخابی بسیار هوشمندانه است. شما برای اخذ پذیرش تحصیل دکتری در سوئیس نیاز دارید رزومه ای قوی داشته باشید. کشور سوئیس چهار زبان ملی فرانسه، آلمانی، ایتالیایی و رومانی دارد اما تحصیل دکتری در سوئیس در بیشتر رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شود. طول مدت تحصیل دکتری در سوئیس 3 الی 5 سال و ساختار آن بر اساس تحقیق و پژوهش است.

اگر دوست دارید در مورد دوره تحصیل دکتری در سوئیس بیشتر بدانید تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید😉.

شرایط و مراحل پذیرش برای تحصیل دکتری در سوئیس

شرایط و مراحل پذیرش برای تحصیل دکتری در سوئیس

برای پذیرش تحصیلی سوئیس در دوره دکتری باید مدرک کارشناسی ارشد در رشته مرتبط داشته و حداقل یک سوپروایزر(استاد راهنما) برای خود انتخاب کنید. سوپروایزر شما را در طول دوره تحقیق و پژوهش راهنمایی می کند و برای پذیرش تحصیل دکتری در سوئیس لازم است تأیید وی را داشته باشید. از آنجا که برای داشتن تأیید سوپروایزر شرایط شما و سطح علمی تان بااهمیت است مصاحبه شفاهی با شما برای اخذ پذیرش صورت می گیرد و داشتن مقالات ISI، ارائه مدرک زبان انگلیسی، ایتالیایی، آلمانی یا فرانسویی، معدل بالا در کارشناسی ارشد، ارائه مدارک تحصیلی دیپلم و کارشناسی، و داشتن جوایز مختلف بین المللی و کشوری شانس تان را در گرفتن موافقت استاد راهنما و پذیرش از دانشگاه مورد نظر افزایش می دهد.
قدم اول مراحل پذیرش برای تحصیل دکتری در سوئیس ساخت پروفایل و فرستادن مدارک خواسته شده به دانشگاه و استاد مربوطه می باشد. بعد از ارسال تمامی مدارک و ارتباط با دانشگاه، قدم بعدی دریافت تاییدیه از استاد راهنما است که شما مستقیما با وی مصاحبه خواهید کرد و در آخر پذیرش تحصیل دکتری در سوئیس را دریافت خواهید کرد.

تحصیل دکتری در سوئیس با فاند (بورس)

تحصیل دکتری در سوئیس با فاند (بورس)

تحصیل دکتری در سوئیس با بورسیه تحصیلی و یا فاند کامل ممکن بوده و شما در دوره دکترا می توانید بورسیه دکتری در سوئیس را دریافت کنید. در دوره دکترا می توانید دستیار استاد شده و به تدریس در دوره کارشناسی بپردازید. بودجه مالی دوره دکتری در سوئیس را کمیسیون فدرال سوئیس برای بورسیه دانشجویان خارجی هر ساله تعیین می کند. دانشجویان بین المللی 180 کشور دنیا می توانند درخواست بورسیه دهند. کمیسیون بر اساس مدارک علمی و شایستگی شما بورسیه اعطا می کند که این بورس تحصیلی معمولأ هزینه های تحصیل و زندگی در سوئیس را تامین می کند.

به غیر از بورسیه دولتی چند بورسیه دیگر برای دوره دکتری در سوئیس هست که تعدادی را در اینجا برای شما آورده ایم:
-بورسیه MILTON دانشگاه Geneva
این بورسیه مخصوص تحصیل دکتری در حیطه بیوشیمی بوده و به صورت فول فاند است. اگر متقاضی این بورسیه هستید باید به زبان انگلیسی مسلط بوده و به زبان فرانسه نیز آشنایی داشته باشید و مدرک کارشناسی ارشدتان در رشته شیمی یا مرتبط به آن باشد.

-بورسیه برنامه تحقیقاتی Flavor
به عنوان دانشجوی بین المللی برای تحصیل دکتری در سوئیس می توانید بورسیه تحصیلی به میزان 3000 یورو دریافت کنید که اخذ این بورسیه به شایستگی شما بستگی دارد.

-بورس تحصیلی بنیاد Friedrich Naumann
این بورسیه شامل بیشتر موضوعات بوده و در صورتی که سوابق علمی درخشانی داشته باشید با دریافت این بورسیه ماهیانه 1200 یورو به شما تعلق می گیرد.

 

نکاتی درباره تحصیل در کشور سوئیس در سال 2023

 

دانشگاه های برتر برای تحصیل دکتری در سوئیس

دانشگاه های برتر برای تحصیل دکتری در سوئیس

دانشگاه های سوئیس در جهان رتبه بسیار خوبی دارند. دانشگاه های زیر جزو بهترین دانشگاه های سوئیس در دوره دکتری و دارای رتبه های خوب در جهان می باشند:
• دانشگاه Bern
• دانشگاه Lausanne
• دانشگاه Neutchatel
• دانشگاه Zurich
• دانشگاه Lucerne
• دانشگاه St. Gallen
• دانشگاه Basel
• دانشگاه Fribourg
• Swiss Federal Institute of Technology Lausanne EPFL
• دانشگاه Geneva
• Research Institutes of the ETH Domain
• Swiss Federal Institute of Technology Zurich ETHZ
• Università della Svizzera italiana
• Graduate Institute of international and Development Studies IHEID

 

نکاتی مفید و کاربردی درباره تحصیل کارشناسی در سوئیس در سال ۲۰۲۳

 

مدارک لازم برای تحصیل دکتری در سوئیس

مدارک لازم برای تحصیل دکتری در سوئیس

برای تحصیل دکتری در سوئیس شما در باید در سایت دانشگاه ها دوره مرتبط به موضوع تحصیلی تان را جستجو و مدارک اولیه را برای فرستادن ایمیل به استاد مربوطه آماده کنید.
ما در این بخش مدارک لازم برای درخواست پذیرش دکتری در سوئیس را توضیح داده ایم.
• مدرک های تحصیلی قبل
اولین مدرک جهت درخواست پذیرش مدرک ارشد در رشته مرتبط با موضوع دکتری شماست. در بعضی دانشگاه ها علاوه بر مدرک فوق لیسانس، مدرک کارشناسی و یا دیپلم به همراه ریز نمرات هم برای دادن پذیرش نیاز است.
• رزومه
رزومه شما از مهم ترین مدارک درخواست پذیرش و بررسی استاد راهنما برای تأیید شما است. رزومه شما باید اطلاعات هویتی، سوابق کاری، تحصیلی و پژوهشی شما را شامل شود.
• پروپوزال
برای تحصیل دکتری در سوئیس لازم است موضوع انتخابی شما با تحقیقات و تحصیلات تان مرتبط باشد. در پروپوزال باید دامنه و اهداف پروژه تحقیقاتی، روش تحقیق و نتایج مشخص باشد و باید اساتید انتخابی تان نیز در زمینه مرتبط با موضوع مدنظر شما فعالیت کنند.
• مدرک زبان
تحصیل دکتری در سوئیس به زبان کانتون یا زبان انگلیسی ارائه شده و امکان ارائه دکتری به انگلیسی وابسته به موضوع تحصیل شما است. بسته به زبان برنامه تحصیلی دکتری، برای اثبات مهارت تان باید مدرک زبان فرانسه، آلمانی، انگلیسی یا ایتالیایی ارائه دهید.

سوپروایزر (استاد راهنما) برای تحصیل دکتری در سوئیس

سوپروایزر (استاد راهنما) برای تحصیل دکتری در سوئیس

همانطور که گفتیم برای تحصیل دکتری در سوئیس نیاز به سوپروایزر یا استاد راهنما دارید. راه اصلی ارتباط با استاد راهنما سایت دانشگاه است. باید دقت کنید که موضوع فعالیت استاد راهنمایتان با موضوع شما یکسان بوده و با اساتیدی تماس بگیرید که به فعالیت علمی شما علاقه مند باشند.

مدت زمان تحصیل دکتری در سوئیس

مدت زمان تحصیل دکتری در سوئیس

برای تحصیل دکتری در سوئیس شما زمان بیشتری را نسبت به سایر دوره های تحصیلی مشغول به تحصیل خواهید بود. طول دوره دکتری در سوئیس سه الی پنج سال بوده و سال تحصیلی از سپتامبر تا می می باشد. البته امکان دارد تحقیقات دکترا خارج از ترم تحصیلی دانشگاه باشد اما آموزش های رسمی در طی ترم تحصیلی صورت می گیرد.

ویزای همراه برای تحصیل دکتری در سوئیس

ویزای همراه برای تحصیل دکتری در سوئیس

زمانی که برای تحصیل دکتری در سوئیس به این کشور می روید و ویزای دانشجویی سوئیس را دریافت می کنید می توانید برای همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود درخواست ویزای همراه دهید. ویزای همراه برای مدت تحصیل شما امکان تمدید داشته و در صورت تمدید ویزایتان برای کار و اقامت در سوئیس، ویزای همراه شما هم امکان تمدید دارد.
شما باید باید امکان اثبات توانایی مالی برای پرداخت هزینه های زندگی خانواده را داشته باشید و برای این موضوع باید مقدار مشخصی پول نقد در حساب بانکی شما موجود باشد. معمولأ بعد از صدور ویزای متقاضی تحصیل، به دریافت ویزای همراه اقدام می شود و در این صورت شانس دریافت ویزا بیشتر است.
مدارک موردنیاز برای درخواست ویزای همراه سوئیس شامل این موارد است:
• گذرنامه دارای اعتبار
• شناسنامه همسر و فرزندان مشمول
• سند ازدواج
• عکس
• نامه توانایی مالی
• بیمه درمانی
• تأییدیه پذیرش تحصیل دکتری در سوئیس

 

۶روش آسان مهاجرت به سوئیس 

 

نکات مهم در اخذ پذیرش تحصیل دکتری در سوئیس

نکات مهم در اخذ پذیرش تحصیل دکتری در سوئیس

زمان معینی برای درخواست پذیرش دکتری در سوئیس وجود ندارد اما شما باید مهلت و زمانی برای درخواست ویزای دانشجویی سوئیس درنظر بگیرید. برخی دانشگاه ها برای دوره های بین المللی زمان معینی را برای ثبت نام در سایتشان اعلام می کنند که باید قبل از درخواست آن را بررسی کنید. پردازش مدارک و صدور ویزای دانشجویی سوئیس حدود 7 الی 8 هفته طول می کشد پس باید حداقل 60 روز پیش از شروع ترم تحصیلی پذیرش دانشگاه را گرفته باشید.
سعی کنید برای پذیرش دکتری و قبل از ارتباط با اساتید رزومه علمی_تحقیقاتی خود را بهبود دهید و مقالات بین المللی یا نگارش کتابهای علمی را در رزومه خود در اولویت قرار دهید. اگر معدل و نمرات شما پایین است یا در حیطه موضوع تحصیلی تان پژوهش و تحقیق ندارید پیشنهاد می کنیم مجدد برای مقطع فوق لیسانس اقدام کنید!

کار بعد از تحصیل دکتری در سوئیس

کار بعد از تحصیل دکتری در سوئیس

تحصیل در سوئیس در معمولا با هدف مهاجرت تحصیلی به سوئیس صورت می گیرد، به همین جهت اقامت پس از تحصیل و کار بعد از تحصیل در سوئیس برای دانشجویان بین المللی مهم می باشد. به عنوان دانشجوی بین المللی تا 6 ماه بعد از تحصیل در سوئیس می توانید اقامت خود را تمدید کنید و تا موقعی که در استخدام یک شرکت سوئیسی باشید اقامت شما تمدید خواهد شد.
اگر می خواهید تابعیت سوئیس را به دست آورید باید تا 10 سال در آنجا مقیم باشید. سوئیس از کشورهای اروپایی با حقوق و دستمزد بالا و درصد بیکاری خیلی کم بوده و شرکت های چند ملیتی مختلفی در ژنو وجود دارند. این شرکت ها می توانند فرصت های شغلی عالی برای شما فراهم کنند. بعضی دانشگاه های سوئیس نیز برای معرفی نیروی کار با شرکت های بزرگ ارتباط داشته جلساتی در دانشگاه ها برگزار می شود که شرکت های بزرگ در آن حضور دارند و پروژه های خود را به دانشجویان ارائه می دهند.

هزینه تحصیل دکتری در سوئیس

هزینه تحصیل دکتری در سوئیس

همه دانشجویان کشور سوئیس موظف به پرداخت شهریه می باشند. با این وجود، حمایت خوب دولت موجب شده که میزان این هزینه ها بسیار کم باشد. همچنین کمک هزینه های تحصیلی از طرف دانشگاه ها و دولت فدرال سوئیس ارائه می شود. هزینه های دانشگاه معمولاً بین 880 تا 1760 یورو برای کل دوره دکتری می باشد.
برخی اوقات دانشگاه ها به جای دریافت یکجای هزینه دوره کامل دکتری، شهریه را به صورت ترمی می گیرند، دقت کنید که هزینه اعلام شده آنها به چه مواردی مربوط است. اگر هزینه اعلامی، ترمی است، برای به دست آوردن میزان کل شهریه دوره دکتری، باید آن را ضرب در 6 کنید که شامل دو ترم سالانه در طول سه سال تحصیل است.

 

۱۱اصل مهم درباره ی افتتاح حساب بانکی در سوئیس

 

نتیجه گیری

کشور سوئیس از بسیاری لحاظ مانند اقتصاد پیشرفته، امنیت بالا، درصد بیکاری کم، و…جزو بهترین کشورهای جهان است. تحصیل در این کشور و مخصوصا تحصیل دکتری در سوئیس که دارای تنوع فرهنگی فراوان و بازار کاری با موقعیت های عالی می باشد می تواند آینده ای درخشان را برای شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی به وجود آورد.

اگر شما هم به تحصیل دکتری در سوئیس علاقه مندید، با مشاوران زبده ما در ره پویان عدالت تماس بگیرید تا شرایطتان را رایگان بررسی کنند و در این مسیر همراهتان باشند🙂.

مشاوره رایگان: ۰۲۱۲۲۸۹۲۸۲۳

آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل دکتری در سوئیس میدانید؟ می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

5/5 - (20 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/11/18
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : اخبار

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823