مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل‌ دکترا در مجارستان👩‍🎓| رایگان در مجارستان به تحصیل بپردازید.

    صوت مقاله بورسیه‌های تحصیلی‌ مجارستان در مقطع‌ دکترا    دریافت پذیرش‌ در مقطع‌ دکترا الزاماً به این معنا نمی باشد که شما هزینه کامل دکترای خود را پرداخت خواهید نمود ! در اصل ، تعدادی بورسیه تحصیلی‌ برای دانشجویان بین‌المللی در مجارستان در…


تحصیل‌ دکترا در مجارستان

 

 

صوت مقاله

بورسیه‌های تحصیلی‌ مجارستان در مقطع‌ دکترا

تحصیل‌ دکترا در مجارستان

   دریافت پذیرش‌ در مقطع‌ دکترا الزاماً به این معنا نمی باشد که شما هزینه کامل دکترای خود را پرداخت خواهید نمود ! در اصل ، تعدادی بورسیه تحصیلی‌ برای دانشجویان بین‌المللی در مجارستان در دسترس می باشد که می‌توانید از آن‌ها استفاده نمائید . بورسیه‌های تحصیلی‌ مجارستان در مقطع‌ دکترا عبارت است از :

   بورسیه تحصیلی‌ Stipendium Hungaricum

   بورسیه تحصیلی CEEPUS

   بورسیه تحصیلی‌ دولتی دو جانبه

تحصیل در فرانسه

 

بورسیه تحصیلی‌ Stipendium Hungaricum مجارستان

 

   بورسیه تحصیلی Stipendium Hungaricum مجارستان ، مهم‌ترین بورسیه بین‌المللی مجارستان می باشد که با مشارکت‌ چندین کشور‌ تأسیس شده‌ است‌ . در صورت درخواست‌ موفقیت‌آمیز این بورسیه ، هزینه کامل‌ تحصیل‌ دکترای خود به اضافه کمک‌ هزینه ما‌هانه‌ و هزینه‌ای برای اقامت‌ و بیمه درمانی دریافت‌ خواهید نمود .

 

تحصیل در ایتالیا

 

بورسیه تحصیلی CEEPUS

 

   این بورسیه برنامه مبادله‌ اروپای مرکزی‌ برای مطالعات دانشگاهی می باشد که برای حمایت‌ از تحرک‌ دانشجویان در طیف‌ گسترده ای از کشورها ، از جمله مجارستان طراحی‌ گشته است‌ . این بورسیه مشابه بورسیه اراسموس اتحادیه اروپا عمل می‌ نماید و با پشتیبانی‌ از دانشجویان ، امکان‌ گذراندن قسمتی از برنامه تحصیلی آن‌ها را در کشوری دیگر فراهم‌ خواهد نمود .

 

تحصیل در اسپانیا

 

بورسیه تحصیلی‌ دولتی دو جانبه

 

   این بورسیه برنامه‌‌های‌ جداگانه‌ای برای تأمین مالی می باشند که با مشارکت‌ بین‌ مجارستان و دیگر کشورهای منتخب‌ ایجاد شده‌ است‌ . این بورسیه تحصیلی عموماً هزینه‌های دکترا را به اضافه کمک‌ هزینه‌ زندگی ماهانه می‌پردازد .

 

دانشگاههای برتر مجارستان برای تحصیل دکترا

تحصیل‌ دکترا در مجارستان

   دانشگاه‌های برتر‌ مجارستان که در رنکینگ جهانی QS ، در سال ۲۰۲۳ رتبه‌ کم تر از ۰۰۰, ۱ را از آن خود کرده‌اند ، در جدول پایین نمایش داده شده است .
نام دانشگاه رتبه دانشگاه در مجارستان رتبه بندی در رنکینگ جهانی QS رتبه بندی در رنکینگ جهانی TIMES رتبه بندی در رنکینگ جهانی شانگهای
دانشگاه سگد 1 ۵۵۱-۵۶۰ ۸۰۱-۱۰۰۰ ۶۰۱-۷۰۰
دانشگاه دبرسن 2 ۶۵۱-۷۰۰ ۸۰۱-۱۰۰۰ ۹۰۱
دانشگاه Eötvös Loránd مجارستان 3 ۷۰۱-۷۵۰ ۶۰۱-۸۰۰ ۶۰۱-۷۰۰
دانشگاه پچ مجارستان 4 ۷۰۱-۷۵۰ ۸۰۱-۱۰۰۰
دانشگاه صنعت و اقتصاد بوداپست مجارستان (BME) 5 ۸۰۱-۱۰۰۰ ۱۲۰۱+ ۸۰۱-۹۰۰
دانشگاه سنت اشتوان 6 ۸۰۱-۱۰۰۰ ۱۲۰۱+
دانشگاه میسکولک مجارستان 7 ۱۰۰۱-۱۲۰۰ ۱۲۰۱+
دانشگاه کوروینوس 8 ۱۰۰۱-۱۲۰۰ ۱۲۰۱+

 

دانشگاه های برتر مجارستان در سال ۲۰۲۳

 

زمان‌ پذیرش‌ دانشگاه‌ها برای تحصیل‌ دکترا در دانشگاه‌های مجارستان

تحصیل‌ دکترا در مجارستان

    سال تحصیلی‌ در دانشگاه‌های مجارستان از ماه سپتامبر شروع می شود و تا ماه ژوئن ادامه‌ خواهد داشت . در ماه‌های جولای و آگوست تمام مراکز‌ تحصیلی تعطیل‌ می باشند . ثبت‌نام نوبت اول پذیرش‌ برای کلاس‌‌هایی‌ که در ماه فوریه برگزار می‌شوند ، ماه نوامبر و ثبت‌نام نوبت دوم پذیرش‌ برای کلاس‌‌هایی‌ که در ماه سپتامبر برگزار می‌شوند ، ماه فوریه می باشد . به طور‌ معمول پذیرش‌ در دانشگاه‌های برتر‌ مجارستان بسته‌ به دانشگاه مقصد از ۱۵ ماه می‌ تا ۱۵ ماه جولای میلادی می باشد .

 

نتیجه‌گیری‌ 

تحصیل‌ دکترا در مجارستان
   مجارستان ، کشوری که در چهارراه اروپای مرکزی‌ واقع‌ گشته ، همیشه مرکز‌ تبادل فرهنگی و فکری بوده‌ است‌ . دانشگاه‌های این کشور‌ با تکیه به سنت آموزشی‌ که بیشتر از ۶۵۰ سال سابقه‌ دانشگاهی را در کارنامه‌ خود داراست ، از رویکرد مدرن‌ و بین المللی آموزش‌ دکترا در مجارستان استفاده‌ می‌ نمایند .
🟦🟨
🟦🟨
    تحصیل دکترا در مجارستان ترکیبی ابتکاری‌ از آموزش‌ دقیق دانشگاهی و تحقیقات سنتی‌ را شامل‌ می‌ شود که با طیف‌ وسیعی از رشته‌های تحصیلی‌ به زبان انگلیسی ارائه می گردد . تحصیل‌ در مجارستان می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای آن گروه از افرادی مناسب‌ باشد‌ که قصد مهاجرت به خارج‌ را در سر می‌پرورانند .
    هزینه‌ ویزای بلند‌ مدت‌ دانشجویی به میزان‌ ۸۰ یورو (معادل ۹۹ دلار) می باشد . ما در این مطلب از موسسه مهاجرتی رهپویان عدالت پرگاس به بررسی شرایط‌ تحصیل‌ و بررسی دانشگاه‌های مجارستان در مقطع‌ دکترا پرداختیم .
🟦🟨
مشاوره رایگان  |  02122892823
5/5 - (5 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/07/01
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : اخبار

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823