مشاوره و ارزیابی رایگان!

اخذ 🤩اقامت دائم مجارستان پس از تحصیل (2022)

اخذ اقامت دائم مجارستان پس از تحصیل دانشجویان بین‌المللی پس از فارغ‌التحصیلی در مجارستان می‌توانند با تغییر‌ نوع‌ اقامت‌ خودشان از تحصیلی‌ به سایر روش‌ها (کاری و کارآفرینی ، سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت‌ ، ازدواج) مجوز‌ خود‌ را تمدید‌ نمایند . برای تغییر نوع ویزا…


Banner 4 2 Recovered Recovered Recovered 5 -ره پویان عدالت

اخذ اقامت دائم مجارستان پس از تحصیل

دانشجویان بین‌المللی پس از فارغ‌التحصیلی در مجارستان می‌توانند با تغییر‌ نوع‌ اقامت‌ خودشان از تحصیلی‌ به سایر روش‌ها (کاری و کارآفرینی ، سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت‌ ، ازدواج) مجوز‌ خود‌ را تمدید‌ نمایند . برای تغییر نوع ویزا می بایست پیش‌ از انقضای ویزای تحصیلی‌ اقدام‌ کرد‌ .

دانشجویان موظف خواهند بود قبل از اتمام‌ اعتبار بیمه دانشجویی ، ویزای دانشجویی ، با ارائه تمکن مالی مناسب و همچنین اثبات‌ تمدید‌ اقامتگاه‌ برای تغییر‌ نوع اقامت اقدام‌ نمایید . چراکه‌ برحسب قوانین این کشور‌ ، پس از فارغ‌التحصیلی دانشجویان خارجی‌ نمی‌توانند در خاک مجارستان اقامت‌ داشته باشند . و با پایان‌ اعتبار‌ ویزای دانشجویی مجبور به ترک‌ کشور خواهند بود .

دانش‌آموختگان بالافاصله بعد‌ از فارغ‌التحصیلی می‌توانند مجوز‌ سکونت “تحصیل برای کار” را درخواست نمایند؛ این مجوز برای یافتن شغل‌ یا چیدن مقدمات شروع‌ فعالیت‌‌های‌ سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت‌ را به تقاضاکننده خواهد داد .  دقت داشته باشید که تنها 9 ماه فرصت‌ خواهید د اشت ! 

داشتن پیشنهاد کاری‌ پیش از اتمام‌ اعتبار بیمه دانشجویی و ویزای تحصیلی‌ ، متقاضی می‌تواند مجوز کار‌ را از اداره کار‌ کشور مجارستان دریافت نماید و نوع اقامت‌ خودتان را تغییر‌ نمایید . تمدید ویزای کار‌ و اقامت‌ در خاک کشور مجارستان و  همچنین‌ پرداخت مالیات‌ به این کشور به مدت 8 سال منجر‌ به گرفتن اقامت‌ دائم مجارستان خواهد شد . 

برای کسب اطلاعات بیشتر‌ در ارتباط‌ با روش پذیرش‌ هر یک از رشته‌های تحصیلی‌ به تفکیک دانشگاه و کالج‌های مستقر‌ در کشور مجارستان قادر خواهید بود از مشاوره کارشناسان رهپویان عدالت ما در بخش‌ اعزام‌ دانشجو لتسگو یونی بهره‌مند گردید .

 

پیشنهاد بیشتر : تحصیل در مجارستان و مهاجرت تحصیلی کاملا رایگان(۲۰۲۲)

تحصیل رایگان‌ در مجارستان

دانشجویان بین‌المللی مجارستان از مبدا‌ کشور‌های‌ غیر اروپایی مجبور به پرداخت شهریه‌ می باشند . این کشور برای کسب درآمد در پی تجهیز کردن موسسات آموزشی‌ و ارتقا کیفیت‌ آموزش می باشد؛ بنابراین تحصیل‌ رایگان در کشور‌ مجارستان برای همه دانشجویان عملا منتفی خواهد بود .

با این حساب دانشجویان بین‌المللی واجد شرایط‌ می‌توانند با شرکت‌ در برنامه‌‌های‌ کمک‌هزینه مالی هزینه‌‌های‌ تحصیل‌ و زندگی خود را کاهش‌ بدهند . از جمله شرایط‌ این برنامه‌ها نمره زبان انگلیسی و معدل‌ کل بالا‌ ، شرایط‌ سنی مناسب‌ مقطع‌ تحصیلی و همچنین‌ ارائه رزومه خواهد بود .

تقاضای بورسیه تحصیلی‌ به صورت آنلاین صورت‌ خواهد گرفت . پس از مطالعه‌ و ارزیابی‌ وضعیت‌ تحصیلی‌ تقاضاکننده ، در صورت‌ واجد شرایط گشتن جلسه‌ مصاحبه‌ غیر حضوری (معمولا از طریق اسکایپ) برگزار می گردد . این برنامه‌‌ها‌ بیشتر به دانشجویان مقطع‌ تحصیلات تکمیلی ارائه خواهد شد .

تحصیل در مجارستان

در مقایسه‌ با کشور‌های‌ اروپای غربی ، هزینه‌‌های‌ تحصیل در مجارستان بسیار مقرون به صرفه‌ خواهد بود . هزینه های تحصیل‌ بسته‌ به دانشگاه انتخاب‌ خواهد شد و برنامه تحصیلی‌ متفاوت‌ خواهد بود . برای به دست آوردن اطلاعات‌ دقیق در مورد شهریه‌ ، حتما باید به وب‌سایت موسسه آموزش‌ عالی رهپویان عدالت مراجعه‌ کنید .

به طور میانگین‌ شهریه ترمی موسسات آموزش‌ عالی کشور‌ مجارستان در رشته‌های ارتباطات بین‌المللی 600 تا 1000 یورو ، مدیریت بازرگانی هزار و 200 یورو ، رشته‌‌های‌ مهندسی 1600 تا 2500 یورو ، و رشته‌‌های‌ زیرمجموعه علوم پزشکی‌ و دندانپزشکی 6 هزار‌ تا 8 هزار‌ یورو برآوردخواهد شد . 

اکثر موسسات آموزشی قبل‌ از ثبت‌نام‌ و شروع دوره نیاز‌ به پرداخت شهریه‌ خواهند داشت . دانشجویان بین‌المللی واجد‌ شرایط‌ می‌توانند با استفاده از بورسیه تحصیلی یا وام‌‌های‌ دانشجویی با نرخ سود‌ دلخواه‌‌ها‌ هزینه‌‌های‌ زندگی و تحصیل را کاهش بنمایند .

 برای تقاضا باید زیر‌ 40 سال باشید و حتما باید کارت اقامت‌ دائم یا مهاجرت داشته باشید . برای کمک به بازپرداخت وام ، یک طرح بازپرداخت مبتنی بر درآمد‌ در دسترس دانشجویان بین‌المللی قرار می گیرد . در این طرح‌ مبلغی که دانشجو پس از دوره‌ تحصیل بایستی بازپرداخت نماید ، به میزان‌ درآمد‌ او بستگی‌ خواهد داشت .

 

پیشنهاد بیشتر : مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه‌ای‌(۲۰۲۲)

 

گزینه دیگر برای تأمین هزینه‌ دوره مهاجرت تحصیلی ، کسب شغل‌ دانشجویی از طریق‌ آژانس‌های‌ کاریابی دانشجویی خواهد بود .  حداقل دستمزد برای کار غیر تخصصی برای 8 ساعت در روز‌ حدود 430 یورومی باشد؛ در حالی‌ که حقوق برای مشاغل‌ تخصصی درآمد ما‌هانه‌ حدود 560 یورو برآورد خواهد شد . 

هزینه‌ تحصیل در مجارستان

علاوه بر هزینه‌ تحصیل‌ ، زندگی در طول دوره‌ مهاجرت تحصیلی‌ به مجارستان نیز هزینه‌‌های‌ مربوط‌ به خودتان را خواهد داشت . بودجه یک دانشجو باید حداقل‌ 520 یورو در ماه برای تأمین خرج های محل‌ اقامت‌ ، آب و برق ، حمل و نقل‌ محلی و گردش‌ داشته باشد .  بودجه‌ زندگی دانشجویان در سایر شهرهای مجارستان در مقایسه‌ با شهر‌ بوداپست کمتر می باشد . برای زندگی در شهر‌های‌ کوچک‌تر حداقل‌ 300 یورو در ماه احتیاج دارید .

استفاده‌ از خوابگاه‌های دانشجویی در پردیس‌ دانشگاههای مجارستان  ماهانه حدود 60 تا 116 یورو هزینه دارد .  برای زندگی در آپارتمان‌های خصوصی 230 تا 390 یورو در ماه حتما باید در نظر گرفت و برای استفاده از  اقامتگاه‌های اشتراکی‌ دانشجویی الزاماً باید 100 تا 174 یورو پرداخت گردد . 

هزینه‌ خورد و خوراک به سبک‌ زندگی اشخاص وابسته‌ خواهد بود؛ حداقل‌ هزینه ما‌هانه‌ این بخش‌ حدود 125 یورو اعلام‌ شده است . استفاده از حمل و نقل عمومی‌ هم با استفاده‌ از کارت دانشجویی ما‌هانه‌ 10 تا 13 یورو آب می‌خورد . تفریحات و فعالیت‌های ورزشی هم ما‌هانه‌ نزدیک‌ 30 یورو هزینه خواهد داشت .

تحصیل در مجارستان بدون‌ مدرک‌ زبان

تحصیل در مجارستان بدون‌ مدرک‌ زبان

 در دانشگاههای انگلیسی زبان حتما باید مدرک‌ زبان انگلیسی ارائه‌ نمایید و در سطح مناسبی برای شروع دروه باشید . هر دانشگاه ممکن است نمره‌ خاصی‌ برای پذیرش‌ تقاضا بنمایید؛ اغلب‌ دانشگاهها برای مقطع‌های مختلف مدرک‌ها زیر‌ را درخواست‌ می نمایند .

در مقطع لیسانس : در مقطع‌ فوق‌ لیسانس :
نمره آیلتس 5 تا 6 نمره آیلتس 5 .5 تا 6 .5
نمره‌ تافل 60 تا 80 نمره‌ تافل 70 تا 90

 

 تعدادی دانشگاهها در زبانهای دیگری مانند آلمانی نیز درس ارائه‌ می دهند  . که برای این دوره‌ها‌ الزاماً باید مدرک زبان متناسب با زبان تحصیل ارائه نمائید .

 

پیشنهاد بیشتر : تحصیل در فرانسه ✅یک مقصد ایده آل(۲۰۲۲)

 

برای اکثر دانشگاههای مجارستان بدون مدرک‌ زبان نمی توان پذیرش‌ گرفت ولی موسسه‌ رهپویان عدالت شرایطی را برای آن دسته از افرادی که خواهان تحصیل‌ در یکی از برترین دانشگاههای مجارستان بدون‌ مدرک‌ زبان انگلیسی خواهد بود و فراهم آورده و متقاضیان مقطع ارشد و دکتری می توانند بدون‌ داشتن مدرک‌ زبان در برترین دانشگاههای مجارستان تحصیل‌ کنید .

متقاضیان تحصیل‌ در مقطع‌ ارشد بایستی در آزمون‌ زبان انگلیسی شرکت نمایند که شامل‌ یک آزمون‌ 100 دقیقه ای و یک مصاحبه‌ خواهد بود .  برای متقاضیان مقطع‌ دکتری داشتن مهارت و دانش آکادمیک‌ انگلیسی کافی می باشد  که مسئول تحقیقات دانشگاه با یک مصاحبه از طریق Skype ، این مهارت را بررسی می نماید .تقاضاکننده تنها یک بار اجازه‌ شرکت‌ در این آزمون‌ را دارند .  برای موفقیت در این آزمون بایستی تسلط‌ شما به زبان انگلیسی در حد آیلتس 5 الی 5 .5 باشد‌ اما الزامی به ارائه‌ برگه زبان نخواهد بود . 

بورسیه تحصیلی مجارستان

بورسیه تحصیلی مجارستان

برنامه‌ بورسیه تحصیلی مجارستان (The Stipendium Hungaricum Scholarship) به وسیله دولت‌ مجارستان در سال 2013 به اجرا درآمد‌ که برای افزایش تعداد دانشجویان خارجی‌ در مجارستان و همچنین تشویق‌ موسسات آموزش‌ عالی مجارستان به منظور‌ بالا بردن‌ سطح کیفیت‌ برنامه‌های‌ آموزشی‌ برای جذب دانشجویان خارجی‌ می باشد .

بورسیه تحصیلی‌ مجارستان دانشجویان را برای برنامه‌های‌ کاربردی تحصیل‌ در مجارستان و  تحصیل در رشته تحقیقاتی MTA مورد‌ پذیرش قرار می گیرد . آکادمی MTA مجارستان یک درخواست‌ کمک‌ هزینه‌ برای کمک‌ به محققان می باشد .

 

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی رهپویان عدالت در ارتباط باشید 

5/5 - (34 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

8 دیدگاه برای “اخذ 🤩اقامت دائم مجارستان پس از تحصیل (2022)”

 • سورنا

  بهترین رشته تحصیلی برای پیدا کردن کار بعد از فارغ‌التحصیلی کدام است؟

  • نیلوفر اکبری

   سلام سورنای عزیز لطفا بگید رشته تحصیلی شما چیه تا بتونم در زمینه رشته ی تحصیلی خودتون راهنمایی تون کنم

 • میترا

  برای اشتغال به کار دانشجویی باید زبان مجاری یاد گرفت؟

  • نیلوفر اکبری

   سلام میترای عزیز الزاما خیر ولی خب قطعا اگر شما زبان مجاری را بلد باشید هم میتونید کار بهتری پیدا کنید و هم خودتون راحت تر هستید

 • یلدا

  بهترین راه برای اقامت دائم مجارستان چیست؟

  • نیلوفر اکبری

   سلام دوست عزیز سرمایه گذاری و خرید ملک در مجارستان بهترین راه اخذ اقامت دائم هست برای اطلاعات بیشتر با همکاران من در مجموعه رهپویان عدالت در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنن02122892823

 • رضا

  برای اخذ اقامت مجارستان از کجا شروع کنم؟

  • نیلوفر اکبری

   سلام دوست عزیز اولین اقدام برای شما این هست که با مجموعه ما در ارتباط باشید تا همکارانم وقت مشاوره ی حضوری براتون در نظر بگیرن و پس از بررسی شرایط شما بهترین روش اقامت بهتون پیشنهاد بشه 02122892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823