مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (35 امتیاز)

ویزای ترانزیت بلغارستان و مولداوی به اوکراین


ویزای ترانزیت بلغارستان و مولداوی به اوکراین

ترانزیت بدون ویزا

برخی کشورها، برای شهروندان کشورهایی که با آن‌ها توافق سیاسی دارند، معافیت‌های دریافت ویزا را در نظر می‌گیرند، برای مثال، ایرانیان نه تنها برای ترانزیت از طریق ترکیه، که برای مسافرت به این سرزمین هم نیازی به گرفتن ویزای ترانزیت و یا توریستی این سرزمین ندارند.

اغلب کشورها نیز، به هدف افزایش سفرهای انجام شده از طریق خطوط هوایی کشورشان، معافیت‌هایی را برای توقف‌‌های کوتاه مدت در فرودگاه‌های بین المللی کشورشان در نظر می‌گیرند.

اما ویزای ترانزیت در هر کشور، شرایط و ویژگی‌های ممتاز خود را داشته و اینکه شما لازم به اخذ ویزای یک سرزمین دارید یا خیر، بسته به معافیت‌های ترانزیتی برای تابعیت تان و مبدا و مقصد سفر شما بستگی دارد.

 

ترانزیت از اروپا

 

ویزای ترانزیت شینگن

مسافرینی که برای تعویض وسیله نقلیه و ادامه مسافرت به مقصد بعدی، مجبور به ورود به یکی از کشورهای حوزه شینگن و توقف در منطقه ترانزیتی باشند، باید برای دریافت ویزای ترانزیت شینگن اقدام نمایند. در حالت کلی دو نوع ویزای ترانزیت شینگن وجود دارد که با توجه به نوع مسافرت تان به “ویزای ترانزیت فرودگاهی شینگن” و “ویزای ترانزیت شینگن برای دریانوردان” تقسیم می‌شوند.

 

ویزای ترانزیت فرودگاهی شینگن

ویزای ترانزیت فرودگاهی شینگن به ویزای شینگن نوع”A” نیز معروف هست و به شما اجازه می‌دهد تا در یکی از فرودگاه‌های حوزه شینگن توقف کرده و منتظر پرواز تان به مقصد مورد نظر خود باشید. هرچند با داشتن این ویزا، شما مجوز خروج از منطقه ترانزیت فرودگاهی را نخواهید داشت. شهروندان برخی از کشورها از گرفتن ویزای ترانزیت فرودگاهی شینگن معاف می‌باشند، اما این معافیت شامل حال شهروندان کشورهایی از عبارت ایران نبوده و شما برای ورود ترانزیتی به حوزه شینگن، ملزم به دریافت ویزای ترانزیت شینگن هستید. مگر اینکه شما شامل یکی از بندهای معافیت از ویزای ترانزیت شینگن باشید.

اگر مسافرت شما به مقصد پایانی با بیش از یک پرواز اتصالی در حوزه شینگن همراه باشد، دیگر توانایی به اخذ ویزای ترانزیت نخواهید بود. به طور مثال اگر مسافرت شما با دو پرواز اتصالی و دو توقف در فرودگاه‌های کشورهای حوزه شینگن انجام می‌شود. در این چهره پرواز شما در خاک شینگن، یک پرواز داخلی شمار شده و شما موظف به دریافت ویزای توریستی شینگن خواهید بود. حتی اگر از منطقه ترانزیت هیچ کدام از فرودگاه‌ها خارج نشوید.

 

ویزای ترانزیت شینگن برای دریانوردان

این ویزا مخصوص سفرهای دریایی است و به شما اجازه پیاده شدن از کشتی در یکی از اسکله‌های حوزه شینگن و ماندن در اسکله به مدت حداکثر ۵ روز تا حرکت به جایگاه مقصد بعدی در خارج از حوزه شینگن را می‌دهد. مورد های معافیت ویزای ترانزیت فرودگاهی شینگن افراد زیر، نیازی به دریافت ویزای ترانزیت فرودگاهی شینگن ندارند:

 • دارندگان پاسپورت دیپلماتیک
 • اعضای خانواده شهروندان اتحادیه اروپا
 • خدمه پرواز (کشورهای طرف قرارداد کنوانسیون حرفه هواپیمایی شیکاگو)
 • کسانی که اقامت این کشور ها را دارند: عضو اتحادیه اروپا (EU)، عضو منطقه اقتصادی اروپا (EEA)، آندورا، کانادا، ژاپن، سن مارینو یا کانادا
 • دارندگان ویزای یکی از کشورهای: عضو شینگن، اتحادیه اروپا (EU)، منطقه اقتصادی اروپا (EEA)، آندورا، کانادا، ژاپن، سن مارینو، کانادا
 • بریتانیا یکی از اعضای منطقه اقتصادی اروپا (EEA) است.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: راهنمای کامل ویزای یونان

 

مدت وقت صدور ویزای ترانزیت شینگن

پاسخ درخواست ویزای ترانزیت شینگن، حداکثر در مدت ۲ هفته آماده خواهد شد. پس شما باید حداقل ۱۵ روز قبل از تاریخ مسافرت به حوزه شینگن، درخواست ویزای ترانزیت شینگن خود را به سفارت سرزمین مورد نظر ارائه دهید. اگرچه بهتر هست هرچه وزدتر برای ارسال درخواست ویزای ترانزیت خود اقدام کنید، چون ممکن هست در مواردی، این فرآیند بین ۳۰ تا ۶۰ روز کاری زمان‌بر باشد. مدت وقت اعتبار ویزای ترانزیت شینگن ویزای ترانزیت شینگن ۲۴ ساعت اعتبار داشته و در چهره اینکه بخواهید تا زیادتر از یک روز بمانید، باید برای ویزای توریستی شینگن اقدام نمایید.

 

5/5 - (35 امتیاز)
 • تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
 • مشاور : rpergas

مشخصات پیشنهاد

کشور اوکراین
نوع خدمات ویزای ترانزیت بلغارستان و مولداوی به اوکراین
هزینه تقریبی 1200 دلار
شرایط مناسب برای تمام افرادی که اقامت موقت و یا تحصیلی دارند
مدت زمان پیشنهاد 3 ماهه
توضیحات خدمات ما

برای گرفتن ویزای اوکراین بدون اقامت با مشاورین ما تماس بگیرید.

۴ دیدگاه برای “ویزای ترانزیت بلغارستان و مولداوی به اوکراین”

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
  ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

  گوگل پلاس فیس بوک اینستاگرام کانال تلگرام شبکه آپارات فید خوان

  مشاوره رایگان مهاجرت!

  021-22892823