مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (20 امتیاز)

رشته پرستاری در ایتالیا۲۰۲۲💊💉

تحصیل در ایتالیا از انتخاب‌‌های‌ جذاب دانشجویان ایرانی برای مهاجرت تحصیلی‌ به اروپا می باشد . هر ساله دانش‌آموزان‌ بسیاری برای فرصت‌‌های‌ دانش‌اندوزی در رشته پرستاری‌ به خارج از کشور خود‌ نقل‌مکان می‌کنند . با تحصیل‌ در رشته پرستاری در ایتالیا ، فرصت گذراندن‌ دوره‌های…


رشته پرستاری در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا از انتخاب‌‌های‌ جذاب دانشجویان ایرانی برای مهاجرت تحصیلی‌ به اروپا می باشد . هر ساله دانش‌آموزان‌ بسیاری برای فرصت‌‌های‌ دانش‌اندوزی در رشته پرستاری‌ به خارج از کشور خود‌ نقل‌مکان می‌کنند . با تحصیل‌ در رشته پرستاری در ایتالیا ، فرصت گذراندن‌ دوره‌های پرستاری در مجموعه‌ای از دانشگاه‌های عالی‌ را دارید که میزان تحصیلات بالایی‌ را در اروپا ارائه می‌دهند .

تحصیل پرستاری در ایتالیا به زبان‌های انگلیسی و ایتالیایی و به صورت رایگان‌ مقدور است . اگر تصمیم دارید به عنوان پرستار‌ در ایتالیا کار کنید‌ ، این کشور یکی از بهترین‌‌ها‌ از نظر دستمزد پرستاری می باشد . ایتالیا با متوسط ​​حقوق سالیانه ۶۰۰۰۰ دلار در میان ده کشور‌ برتر پردرآمد برای پرستاران قرار دارد 💊💊

شرایط‌ دانش‌اندوزی رشته پرستاری‌ در ایتالیا

پرستار‌ شدن‌ در ایتالیا مستلزم‌ رعایت‌ تعدادی از حداقل‌ شرایط‌ است‌ . ارائه مدرک‌ لیسانس برای پذیرش پرستاری‌ در ایتالیا الزامی می باشد . همچنین‌ ارائه‌ مدرک زبان آیلتس ۶ تا ۷ و یا تافل ۷۸ به بالا‌ و مدرک‌ زبان ایتالیایی حداق در سطح‌ B۲ از جمله الزامات می باشد . داوطلبانی که مایل‌ به تحصیل در رشته پرستاری در ایتالیا می باشند ، دوره‌‌های‌ دانشگاهی‌ زیادی‌ از جمله تحصیل‌ در مقطع کارشناسی ۳ ساله ، و تحصیلات تکمیلی ۲ ساله می‌توانند انتخاب کنند . با این وجود ، شرایط و مدارک مورد نیاز‌ بسته‌ به دانشگاه مد نظر‌ شما متفاومت خواهد گشت .

برای نمونه ، شرایط‌ پذیرش پرستاری در دانشگاه میلان ، به این شکل خواهد بود که شخص باید به سطح‌ B۱ مهارت انگلیسی دست یابد و حتما باید لااقل نمره کلی ۶ .۵ مدرک آیلتس را عرضه دهید .

بیشتر بدانید : ویزای ایتالیا را چگونه بگیریم ؟

پیش نیاز‌های‌ عمومی‌ پذیرش رشته پرستاری در ایتالیا

پایان ۱۲ سال تحصیل‌
گواهی‌ استاندارد‌ دوازدهم
گواهی‌ استاندارد دهم و یازدهم
مدرک‌ زبان
آزمون پذیرش‌ (معمولاً IMAT)

تمامی دانشجویانی که مایل‌ به تحصیل در رشته پرستاری هستند الزاماً باید در آزمون ورودی شرکت‌ کنند . پذیرش بر اساس‌ نمرات کسب گشته در آزمون ورودی‌ انجام‌ می گردد . به عنوان نمونه دانشگاه بین‌ المللی علوم‌ بهداشت‌ UniCamillus از متقاضیان خود‌ می خواهد که در امتحان UCAT شرکت‌ کنند . UCAT یک آزمون کامپیوتری دو ساعته می باشد . این امتحان در قالب‌ چند گزینه‌ای است که دربردارنده پنج جزء است‌ بوده و هر بخش‌ دارای محدودیت‌ زمانی است .

مقاطع تحصیلی‌ شاخه پرستاری در ایتالیا

کارشناسی پرستاری‌ در ایتالیا

لیسانس پرستاری‌ در ایتالیا مطالعه کمک‌‌های‌ اولیه‌ و مراقبت‌‌های‌ بهداشتی‌ پیشگیرانه برای افراد بیمار‌ یا آسیب دیده‌ می باشد . دانشجویان ممکن است‌ بر مراقبت‌ از کودکان ، بیماران تروما ، سالمندان یا بیماران روانی‌ تمرکز‌ کنند یا بر روش نگهداری از طیف‌ وسیع‌ تری از بیماران تمرکز کنند . اخذ مدرک لیسانس پرستاری در ایتالیا معمولاٌ ۳ تا ۴ سال طول می‌کشد. طرح کارشناسی پرستاری‌ در بیش‌از‌ ۱۷ دانشگاه ایتالیا تدریس می گردد . میانگین هزینه تحصیل‌ پرستاری در این مقطع‌ در ایتالیا حدود ۲۰۰۰ یورو در سال می باشد .

کارشناسی ارشد پرستاری‌ در ایتالیا

مدرک کارشناسی ارشد‌ پرستاری‌ در ایتالیا شامل ورود به تخصص انتخاب‌ شده در میانه گرایش‌های انتخابی مثل؛ پرستاری‌ بزرگسالان ، باروتولوژی ، پرستاری‌ خانواده‌ ، پرستاری نوزادان ، پرستاری کودکان ، پرستاری‌ بهداشت روانی‌ روانپزشکی ، و پرستاری‌ بهداشت زنان میباشد . این دوره‌ ۲ سال طول می‌کشد. متوسط مخارج تحصیل‌ پرستاری‌ در این مقطع در ایتالیا حدود ۱۸۰۰ یورو در سال است .

دانشگاه‌های برتر‌ رشته پرستاری‌ در ایتالیا

ایتالیا دارای چندیدن دانشگاه برتر‌ در شاخه های پزشکی‌ و پرستاری‌ در رنکینگ جهانی است . این دانشگاه‌ها را در جدول‌ ذیل مشاهده‌ می‌کنید .

دانشگاه رتبه جهانی QS-۲۰۲۳ متوسط شهریه سالانه دانشجویان بین‌الملل
دانشگاه پادووا ۲۴۳ ۲۶۰۰ یورو
دانشگاه میلان ۳۲۴ ۳۷۰۰ یورو
دانشگاه پیزا ۴۰۴ ۲۴۰۰ یورو
دانشگاه ناپل – فدریکو دوم ۴۱۶ ۵۰۰۰ یورو
دانشگاه Vita -Salute San Raffaele میلان ۴۳۶ ۲۰۰۰۰ یورو
دانشگاه تورین ۴۷۵ ۳۰۰۰ یورو
دانشگاه تور ورگاتا رم ۴۹۹
دانشگاه پاویا ۵۶۱-۵۷۰
۴۵۰۰ یورو

هزینه تحصیل پرستاری در ایتالیا به موسسه ، میزان تحصیلات و شهر‌ محل تحصیل شما بستگی خواهد داشت . مخارج دانش‌اندوزی برای دانشجویان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه‌ اروپا متفاوت‌ می باشد . اگرچه‌ این مخارج ها نسبتاً پایین هستند ، بالاخص در مقایسه با سایر کشور‌های‌ اروپایی ، ممکن است‌ همچنان کمی به حمایت‌ مالی نیاز داشته باشید .

به این ترتیب‌ ، چندین مرکز معاملات اوراق‌بهادار و سهام تحصیلی توسط مدارس‌ ، سازمانهای غیردولتی و دولت‌ها‌ عرضه می گردد که تحصیل رایگان‌ در ایتالیا را برای شما به همراه دارد . به عنوان یک دانشجوی بین‌ المللی ، ممکن است به ترتیب‌ برای موسسات دولتی و شخصی به ۴۰۰۰ یا ۲۵۰۰۰ یورو در سال برای تحصیل در شاخه پرستاری‌ نیاز داشته باشید .

کسب کار پس از تحصیل در رشته پرستاری‌ در ایتالیا
اخذ مدرک پرستاری در ایتالیا با یک امتحان در سطح‌ دولتی به انجام می‌رسد . برای کار‌ کردن به عنوان یک پرستار در ایتالیا ، باید در انجمن حرفه ای (IPASVI) نام‌نویسی نمائید . علاوه‌ بر این ، دانش‌آموزان‌ بایست شرایط‌ مناسب زبان ایتالیایی را داشته باشند و برای گرفتن جواز به وسیله بیمارستان‌ حمایت‌ گردند . پرستاران در ایتالیا در محیط‌های‌ کاری‌ مختلف کار‌ می‌کنند .

بیمارستان‌‌های‌ دولتی و خصوصی ، مراکز‌ مراقبتی و مدارس‌ تنها بعضی از جایگاه های کاری امکان‌پذیر برای پرستاران می باشد . ایتالیا جزو پردرآمدترین کشور‌ها‌ برای حرفه پرستاری‌ میباشد . میانگین حقوق ملی‌ برای پرستاران ۴۲۳۰۰ یورو در سال (۴۴۷۰۰ دلار آمریکا)* است . متوسط ​​حقوق ناخالص‌ پرستار‌ ثبت‌ گشته در میلان ایتالیا ۵۳ .۷۳۸ یورو یا معادل آن ساعتی ۲۶ یورو است .

5/5 - (20 امتیاز)
 • تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
 • نویسنده : حانیه قاسمی
 • دسته بندی : اخبار

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در خبرنامه
  ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

  گوگل پلاس فیس بوک اینستاگرام کانال تلگرام شبکه آپارات فید خوان

  مشاوره رایگان مهاجرت!

  021-22892823