مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل شاخه پرستاری در ایتالیا2022💊

تحصیل در ایتالیا از انتخاب‌‌های‌ جذاب دانشجویان ایرانی برای مهاجرت تحصیلی‌ به اروپا می باشد . هر ساله دانش‌آموزان‌ بسیاری برای فرصت‌‌های‌ دانش‌اندوزی در رشته پرستاری‌ به خارج از کشور خود‌ نقل‌مکان می‌کنند . با تحصیل‌ در رشته پرستاری در ایتالیا ، فرصت گذراندن‌ دوره‌های…


رشته پرستاری در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا از انتخاب‌‌های‌ جذاب دانشجویان ایرانی برای مهاجرت تحصیلی‌ به اروپا می باشد . هر ساله دانش‌آموزان‌ بسیاری برای فرصت‌‌های‌ دانش‌اندوزی در رشته پرستاری‌ به خارج از کشور خود‌ نقل‌مکان می‌کنند . با تحصیل‌ در رشته پرستاری در ایتالیا ، فرصت گذراندن‌ دوره‌های پرستاری در مجموعه‌ای از دانشگاه‌های عالی‌ را دارید که میزان تحصیلات بالایی‌ را در اروپا ارائه می‌دهند .

تحصیل پرستاری در ایتالیا به زبان‌های انگلیسی و ایتالیایی و به صورت رایگان‌ مقدور است . اگر تصمیم دارید به عنوان پرستار‌ در ایتالیا کار کنید‌ ، این کشور یکی از بهترین‌‌ها‌ از نظر دستمزد پرستاری می باشد . ایتالیا با متوسط ​​حقوق سالیانه ۶۰۰۰۰ دلار در میان ده کشور‌ برتر پردرآمد برای پرستاران قرار دارد 💊💊

شرایط‌ دانش‌اندوزی رشته پرستاری‌ در ایتالیا

پرستار‌ شدن‌ در ایتالیا مستلزم‌ رعایت‌ تعدادی از حداقل‌ شرایط‌ است‌ . ارائه مدرک‌ لیسانس برای پذیرش پرستاری‌ در ایتالیا الزامی می باشد . همچنین‌ ارائه‌ مدرک زبان آیلتس ۶ تا ۷ و یا تافل ۷۸ به بالا‌ و مدرک‌ زبان ایتالیایی حداقل در سطح‌ B۲ از جمله الزامات می باشد . داوطلبانی که مایل‌ به تحصیل در رشته پرستاری در ایتالیا می باشند ، دوره‌‌های‌ دانشگاهی‌ زیادی‌ از جمله تحصیل‌ در مقطع کارشناسی ۳ ساله ، و تحصیلات تکمیلی ۲ ساله می‌توانند انتخاب کنند . با این وجود ، شرایط و مدارک مورد نیاز‌ بسته‌ به دانشگاه مد نظر‌ شما متفاومت خواهد گشت .

برای نمونه ، شرایط‌ پذیرش پرستاری در دانشگاه میلان ، به این شکل خواهد بود که شخص باید به سطح‌ B۱ مهارت انگلیسی دست یابد و حتما باید لااقل نمره کلی ۶ .۵ مدرک آیلتس را عرضه دهید .

بیشتر بدانید : ویزای ایتالیا را چگونه بگیریم ؟

پیش نیاز‌های‌ عمومی‌ پذیرش رشته پرستاری در ایتالیا

پایان ۱۲ سال تحصیل‌
گواهی‌ استاندارد‌ دوازدهم
گواهی‌ استاندارد دهم و یازدهم
مدرک‌ زبان
آزمون پذیرش‌ (معمولاً IMAT)

تمامی دانشجویانی که مایل‌ به تحصیل در رشته پرستاری هستند الزاماً باید در آزمون ورودی شرکت‌ کنند . پذیرش بر اساس‌ نمرات کسب گشته در آزمون ورودی‌ انجام‌ می گردد . به عنوان نمونه دانشگاه بین‌ المللی علوم‌ بهداشت‌ UniCamillus از متقاضیان خود‌ می خواهد که در امتحان UCAT شرکت‌ کنند . UCAT یک آزمون کامپیوتری دو ساعته می باشد . این امتحان در قالب‌ چند گزینه‌ای است که دربردارنده پنج جزء است‌ بوده و هر بخش‌ دارای محدودیت‌ زمانی است .

مقاطع تحصیلی‌ شاخه پرستاری در ایتالیا

کارشناسی پرستاری‌ در ایتالیا

لیسانس پرستاری‌ در ایتالیا مطالعه کمک‌‌های‌ اولیه‌ و مراقبت‌‌های‌ بهداشتی‌ پیشگیرانه برای افراد بیمار‌ یا آسیب دیده‌ می باشد . دانشجویان ممکن است‌ بر مراقبت‌ از کودکان ، بیماران تروما ، سالمندان یا بیماران روانی‌ تمرکز‌ کنند یا بر روش نگهداری از طیف‌ وسیع‌ تری از بیماران تمرکز کنند . اخذ مدرک لیسانس پرستاری در ایتالیا معمولاٌ ۳ تا ۴ سال طول می‌کشد. طرح کارشناسی پرستاری‌ در بیش‌از‌ ۱۷ دانشگاه ایتالیا تدریس می گردد . میانگین هزینه تحصیل‌ پرستاری در این مقطع‌ در ایتالیا حدود ۲۰۰۰ یورو در سال می باشد .

کارشناسی ارشد پرستاری‌ در ایتالیا

مدرک کارشناسی ارشد‌ پرستاری‌ در ایتالیا شامل ورود به تخصص انتخاب‌ شده در میانه گرایش‌های انتخابی مثل؛ پرستاری‌ بزرگسالان ، باروتولوژی ، پرستاری‌ خانواده‌ ، پرستاری نوزادان ، پرستاری کودکان ، پرستاری‌ بهداشت روانی‌ روانپزشکی ، و پرستاری‌ بهداشت زنان میباشد . این دوره‌ ۲ سال طول می‌کشد. متوسط مخارج تحصیل‌ پرستاری‌ در این مقطع در ایتالیا حدود ۱۸۰۰ یورو در سال است .

دانشگاه‌های برتر‌ رشته پرستاری‌ در ایتالیا

ایتالیا دارای چندیدن دانشگاه برتر‌ در شاخه های پزشکی‌ و پرستاری‌ در رنکینگ جهانی است . این دانشگاه‌ها را در جدول‌ ذیل مشاهده‌ می‌کنید .

دانشگاه رتبه جهانی QS-۲۰۲۳ متوسط شهریه سالانه دانشجویان بین‌الملل
دانشگاه پادووا ۲۴۳ ۲۶۰۰ یورو
دانشگاه میلان ۳۲۴ ۳۷۰۰ یورو
دانشگاه پیزا ۴۰۴ ۲۴۰۰ یورو
دانشگاه ناپل – فدریکو دوم ۴۱۶ ۵۰۰۰ یورو
دانشگاه Vita -Salute San Raffaele میلان ۴۳۶ ۲۰۰۰۰ یورو
دانشگاه تورین ۴۷۵ ۳۰۰۰ یورو
دانشگاه تور ورگاتا رم ۴۹۹
دانشگاه پاویا ۵۶۱-۵۷۰
۴۵۰۰ یورو

هزینه تحصیل پرستاری در ایتالیا به موسسه ، میزان تحصیلات و شهر‌ محل تحصیل شما بستگی خواهد داشت . مخارج دانش‌اندوزی برای دانشجویان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه‌ اروپا متفاوت‌ می باشد . اگرچه‌ این مخارج ها نسبتاً پایین هستند ، بالاخص در مقایسه با سایر کشور‌های‌ اروپایی ، ممکن است‌ همچنان کمی به حمایت‌ مالی نیاز داشته باشید .

به این ترتیب‌ ، چندین مرکز معاملات اوراق‌بهادار و سهام تحصیلی توسط مدارس‌ ، سازمانهای غیردولتی و دولت‌ها‌ عرضه می گردد که تحصیل رایگان‌ در ایتالیا را برای شما به همراه دارد . به عنوان یک دانشجوی بین‌ المللی ، ممکن است به ترتیب‌ برای موسسات دولتی و شخصی به ۴۰۰۰ یا ۲۵۰۰۰ یورو در سال برای تحصیل در شاخه پرستاری‌ نیاز داشته باشید .

کسب کار پس از تحصیل در رشته پرستاری‌ در ایتالیا
اخذ مدرک پرستاری در ایتالیا با یک امتحان در سطح‌ دولتی به انجام می‌رسد . برای کار‌ کردن به عنوان یک پرستار در ایتالیا ، باید در انجمن حرفه ای (IPASVI) نام‌نویسی نمائید . علاوه‌ بر این ، دانش‌آموزان‌ بایست شرایط‌ مناسب زبان ایتالیایی را داشته باشند و برای گرفتن جواز به وسیله بیمارستان‌ حمایت‌ گردند . پرستاران در ایتالیا در محیط‌های‌ کاری‌ مختلف کار‌ می‌کنند .

بیمارستان‌‌های‌ دولتی و خصوصی ، مراکز‌ مراقبتی و مدارس‌ تنها بعضی از جایگاه های کاری امکان‌پذیر برای پرستاران می باشد . ایتالیا جزو پردرآمدترین کشور‌ها‌ برای حرفه پرستاری‌ میباشد . میانگین حقوق ملی‌ برای پرستاران ۴۲۳۰۰ یورو در سال (۴۴۷۰۰ دلار آمریکا)* است . متوسط ​​حقوق ناخالص‌ پرستار‌ ثبت‌ گشته در میلان ایتالیا ۵۳ .۷۳۸ یورو یا معادل آن ساعتی ۲۶ یورو است .

5/5 - (20 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/06/30
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : اخبار

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823