مشاوره و ارزیابی رایگان!

پذیرش %100 رشته پرستاری در فرانسه👨‍⚕️ با یک ترفند ساده👌

   پرستاری‌ یکی از محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی‌ در فرانسه می باشد . در صورتی سالانه‌ بیش‌ از ۲۵۰۰۰ پرستار‌ جدید به نیروی کار‌ در فرانسه می‌پیوندند ، تقاضا‌ برای‌ پرستار‌ در کشور‌ فرانسه همچنان زیاد می باشد . برطبق داده‌های OECD (۲۰۱۹)، در فرانسه به ازای هر ۱۰۰۰۰ نفر‌ ۱۰۸ پرستار وجود دارد‌ که این رقم بسیار کمتر‌ از‌ برخی از همسایگان آن می باشد .


رشته پرستاری در فرانسه

 

 

شما عزیزان میتوانید بجای خواندن مقاله به صوت آن گوش دهید.🎧

 

صوت مقاله🎶

 

 

تحصیل‌ در رشته‌ پرستاری در فرانسه

پرستاری در فرانسه

   تحصیل‌ در فرانسه تجربه‌ فرهنگی و اجتماعی فرد‌ را غنی‌ خواهد کرد . با توجه‌ به هزینه‌های کم شهریه و سیستم‌ آموزشی درجه‌یک ، شکی به این نیست که خیلی از دانشجویان بین‌المللی برای‌ تحصیل‌ ، کشور فرانسه را انتخاب نمایند.

   شما می‌توانید در سه مقطع تحصیلی‌ در فرانسه به تحصیل رشته‌ پرستاری‌ بپردازید : دیپلم‌ پرستاری ، کارشناسی ارشد‌ و دکترا .

   دیپلم‌ پرستاری‌ نیز به‌عنوان مدرک‌ لیسانس یا همان کارشناسی شناخته‌ می‌شود‌ که به طور معمول در سه سال تکمیل‌ خواهد شد . برنامه کارشناسی ارشد‌ نیز‌ دو سال طول خواهد کشید . برای‌ ادامه تحصیل ، در مقطع‌ دکترا به مدت‌ سه یا چهار سال باید تحصیل‌ نمائید . اگر تصمیم‌ به تحصیل‌ در رشته پرستاری‌ در فرانسه دارید ، بهتر‌ است‌ مهارت‌های زبان فرانسوی خویش را تقویت‌ نمائید . این کار از طریق‌ شرکت‌ در کالج‌‌های‌ زبان فرانسه امکان‌پذیر می باشد .

   در سال ۲۰۰۹ ، وزارت بهداشت فرانسه اصلاحاتی را ارائه نمود که ساختار برنامه پرستاری در این کشور‌ را دچار تحول کرد . از آن زمان‌ ، آموزش پرستاری‌ در فرانسه از برنامه‌های حرفه‌ای به برنامه‌‌های‌ آموزش‌ عالی انتقال پیدا کرد و پرستاران را ملزم‌ به دریافت مدرک‌ لیسانس در رشته‌ پرستاری‌ نمود‌ .

 

متقاضی‌ تحصیل‌ پرستاری در فرانسه برای‌ پرستار شدن ، حتماً باید یک مدرک دیپلم دولتی پرستاری‌ معروف‌ به Diplôme d’Etat d’infirmier (ère) را دریافت نماید .

 

تحصیل‌ رشته پرستاری‌ در فرانسه و شرایط آن

رشته پرستاری در فرانسه

   دانشجویان بین‌المللی که می‌خواهند در رشته‌ پرستاری‌ تحصیل نمایند و مدرک‌ پرستاری را در فرانسه بدست‌ آوردند ، باید به یک IFSI یا دانشگاهی که برنامه‌های پرستاری ارائه می کند، درخواست بدهند . بسته‌ به موسسه‌ای که می‌خواهید در آن شرکت‌ نمائید ، درخواست‌ می‌تواند مستقیماً‌ به مدرسه یا به وسیله پلت فرم Parcoursup ارسال شود . Parcoursup بستر ملی‌ پذیرش برای کسانی‌ می باشد که به‌دنبال‌ ادامه‌ تحصیلات عالی‌ خود در فرانسه می باشند.

   در فرانسه ، تعداد دانشجویانی که می‌توانند هرساله در برنامه‌ آموزش‌ پرستاری‌ ثبت‌نام‌ نمایند ، با سهمیه‌ای که توسط‌ وزارت‌ بهداشت‌ معین شده‌ است‌ ، مشخص خواهد شد . این سهمیه‌ برطبق نیازسنجی ، معین شده و پس‌ازآن به مؤسسات آموزشی‌ یا دانشگاه‌های هر منطقه‌ اختصاص می‌یابد .

    شرکت در آزمون‌های ورودی‌ دانشگاه‌های فرانسه در زمینه‌ سنجش‌ زبان ، برای‌ تشخیص میزان مهارت و تسلط افراد‌ بر زبان فرانسوی ضروری می باشد و امکان‌ ثبت‌نام‌ در دانشگاه‌های فرانسه برای‌ تحصیل در رشته‌های علوم‌ پزشکی‌ را به داوطلبان خواهد داد . 

   درنتیجه برای‌ تعداد‌ دانشجویانی که یک دانشکده‌ یا موسسه‌ پرستاری می‌تواند بپذیرد ، محدودیت‌ وجود خواهد داشت . دانش‌آموزانی که مایل‌ به اخذ‌ پذیرش‌ می باشند بایستی در یک آزمون ورودی‌ رقابتی شرکت‌ نمایند و تنها کسانی که این آزمون‌ را با موفقیت‌ پشت سر گذاشته‌اند در برنامه سه‌ساله پرستاری‌ ثبت‌نام خواهند شد.

   زبان آموزش‌ رشته پرستاری در فرانسه به زبان فرانسوی می باشد ؛ ازاین‌رو ، دانشجویان باید‌ قبل‌ از تحصیل در رشته‌ پرستاری در فرانسه به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی ، مهارت خود را در زبان فرانسوی اثبات کنند . علاوه بر این ، شرایط پذیرش خاصی‌ وجود دارد که باید‌ قبل‌ از درخواست خود‌ رعایت‌ نمائید . این الزامات بسته‌ به ملیت‌ ، کشور‌ محل‌ اقامت‌ و مدارک تحصیلی‌ شما متفاوت می باشد.

 

مراحل‌ دریافت پذیرش در رشته‌ پرستاری‌ فرانسه

رشته پرستاری در فرانسه

   زمانی که در مورد یک دانشکده‌ پرستاری‌ تحقیق کردید ، می‌توانید‌ مدارک‌ خود را برای‌ ارزیابی صلاحیت شروع‌ نمائید. اغلب دانشگاه‌ها شرایط یکسانی دارند ، ولی مطمئن شوید که با دانشکده‌ پرستاری با شرایط خاص خود مشورت‌ نمائید.

   دانشگاه‌های فرانسه معمولاً از داوطلبان می‌خواهند که در وب‌سایت خود ثبت‌نام‌ کنند و مدارک‌ موردنیاز را ارسال نمایند . این درحالی‌که می باشد که تعدادی از دانشگاه‌ها از شما می‌خواهند در Parcoursup ، یک پلتفرم ملی‌ در فرانسه که برای‌ دانشجویان سال اول کالج برای پیش ثبت‌نام‌ طراحی‌شده است‌ ، ثبت‌نام نمائید .

 

بیشتر بخوانید : معرفی دانشگاه سگد مجارستان 👨‍🎓👈( رتبه 1 دانشگاه های مجارستان)

 

   برای تحصیل‌ در رشته‌ پرستاری در فرانسه ، برخی از مدارک اجباری متداول عبارت‌اند از :

✔دیپلم دبیرستان 
✔گواهی مهارت زبان 
✔پاسپورت‌ و فرم تقاضا 

   بااین‌حال ، دیگر الزامات خاص عمدتاً در وب‌سایت‌‌ها‌ ذکر‌ نشده‌اند ، براین‌اساس باید‌ مستقیماً با دانشگاه تماس حاصل فرمائید. زیرا‌ هر ملیت‌ شرایط‌ متفاوتی برای‌ پذیرش‌ خواهد داشت. راحت‌ترین راه‌حل‌ این می باشد که با کارشناس‌های مهاجرتی ما در رهپویان عدالت پرگاس در ارتباط باشید .

   بعد از تکمیل‌ و ارسال کلیه مدارک‌ ، تنها کاری‌ که باید انجام‌ دهید این می باشد که صبورانه منتظر بمانید . عموماً ، شما نامه پذیرش از دانشگاه موردنظر خود‌ دریافت خواهید نمود . پس‌ازآن ، شما بایستی طی یک هفته به آن‌ها اطلاع دهید که آیا پیشنهاد آن‌ها را می‌پذیرید یا خیر !

 

بیشتر بخوانید : ✅پذیرش %100 در دانشگاه سملویس مجارستان فقط با 4 شرط😃👌(Semmelweis University)

 

   سپس‌ موسسه‌ برای ثبت‌نام و پرداخت هزینه‌ شهریه ، مراحل‌ و دستورالعمل‌های لازم‌ را ارسال می کند . پس از ثبت‌نام‌ ، شما می‌توانید برای‌ ویزای فرانسه اقدام‌ نمائید . شما می‌توانید‌ نمونه‌ مراحل‌ گام‌به‌گام‌ فرآیند درخواست را در وب‌سایت دانشگاه موردنظر‌ پیدا کنید.

   آخرین‌ مرحله‌ تحصیل در رشته پرستاری‌ در فرانسه ، پردازش ویزای دانشجویی شما می باشد . توصیه‌ خواهد شد حداقل سه ماه قبل‌ از تاریخ‌ حرکت‌ خود ، برای‌ ویزای فرانسه اقدام نمائید تا زمان کافی برای پردازش آن در اختیار‌ شما قرار گیرد . صدور‌ ویزای دانشجویی معمولاً سه هفته طول خواهد کشید.

 

هزینه تحصیل‌ رشته‌ پرستاری در فرانسه

رشته پرستاری در فرانسه

   فرانسه یک مقصد‌ محبوب‌ برای دانشجویان بین‌المللی ای می باشد که به‌دنبال‌ ادامه تحصیلات عالی خود‌ هستند . یکی از دلایل آن هزینه پایین‌ شهریه در دانشگاه‌های دولتی می باشد که در آن شهریه‌ برنامه‌‌های‌ آموزش‌ عالی‌ به وسیله دولت‌ فرانسه پرداخت خواهد شد . پس از برآورده کردن‌ کلیه شرایط پذیرش‌ در یک دانشگاه ، حتماً باید برای‌ هزینه کل شهریه و اقامت کلی‌ خود‌ در کشور‌ نیز‌ مهیا شوید .

   جدا از هزینه تحصیل‌ پرستاری‌ در فرانسه ، بایستی هزینه زندگی در فرانسه را هم در نظر داشته باشید . امکان اخذ بورسیه‌های تحصیلی فرانسه در کنار امکان‌ تحصیل‌ رایگان‌ در دانشگاه‌های دولتی ، یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت‌ این کشور‌ می باشد.

   شهروندان اتحادیه‌ اروپا (EU) ، منطقه‌ اقتصادی‌ اروپا (EEA) یا سوئیس می‌توانند در یک دانشگاه دولتی در فرانسه با کمتر‌ از‌ چند صد یورو در سال به تحصیل در رشته پرستاری بپردازند . حتی برای دانشجویانی که شهروند‌ این کشور‌ها‌ نمی باشند ، هزینه‌‌های‌ تحصیل‌ بسیار مقرون‌به‌صرفه تر‌ از‌ کشورهایی مانند ایالات‌متحده یا بریتانیا می باشد . دانشجویان غیر اتحادیه‌ اروپا تنها باید سالانه حدود ۲۷۷۰ الی ۳۷۷۰ یورو برای تحصیل در دانشکده پرستاری فرانسه پرداخت کنند.

 

بیشتر بخوانید : همین حالا از دانشگاه دبرسن مجارستان پذیرش بگیر!🟡🔵( 2022)

 

   علاوه‌ بر این ، هزینه‌ شهریه‌ در هرسال تحصیلی‌ در دانشگاه‌ها و کالج‌های فرانسه می‌تواند تا ۱۰۰۰۰ یورو افزوده شود. البته نباید از بورسیه دانشگاه‌های فرانسه غافل شویم.

   هزینه تحصیل‌ و زندگی در فرانسه به شهری‌ که در آن اسکان‌ دارید و دانشگاهی که در آن هستید‌ ، بستگی خواهد داشت . پاریس گران‌ترین شهر‌ اروپا می باشد . هزینه‌های بیمه درمانی بسته‌ به پوشش انتخابی ۲۰ تا ۵۰ یورو در ماه می باشد .

   یک نفر‌ می‌تواند انتظار داشته باشد‌ که به‌ صورت متوسط ​​حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ یورو در ماه برای‌ خرید مواد‌ غذایی در پاریس یا کمتر در سایر‌ شهر‌ها هزینه نماید . قیمت‌ محل اقامت‌ در فرانسه به طور معمول بالاتر‌ از‌ متوسط ​​بین‌المللی ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو در ماه می باشد .

   میزان درآمد‌ یک پرستار‌ در فرانسه به صورت سالیانه به شرح جدول‌ زیر می باشد :

 

میانگین حقوق کمترین میزان حقوق بیشترین میزان حقوق
سالانه ۳۵۹۰۰ یورو ۱۹۰۰۰ یورو در سال ۵۴۶۰۰ یورو در سال

 

نتیجه‌گیری‌

پرستاری در فرانسه

   پرستاری‌ یکی از محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی‌ در فرانسه می باشد . در صورتی سالانه‌ بیش‌ از ۲۵۰۰۰ پرستار‌ جدید به نیروی کار‌ در فرانسه می‌پیوندند ، تقاضا‌ برای‌ پرستار‌ در کشور‌ فرانسه همچنان زیاد می باشد . برطبق داده‌های OECD (۲۰۱۹)، در فرانسه به ازای هر ۱۰۰۰۰ نفر‌ ۱۰۸ پرستار وجود دارد‌ که این رقم بسیار کمتر‌ از‌ برخی از همسایگان آن می باشد .

   پرستاری‌ یکی از مشاغل پردرآمد فرانسه محسوب می شود .فردی که به عنوان پرستار در فرانسه کار‌ می‌کند‌ معمولاً حدود ۳۵۹۰۰ یورو در سال درآمد‌ خواهد داشت .

 

🟡🔵
 
 

   در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت تحصیلی دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

 

   آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل رشته پرستاری در فرانسه میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

 

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی حقوقی ره پویان در ارتباط باشید

 

 

شرایط تحصیل در رشته پرستاری در دانشگاه‌های دولتی فرانسه چه می باشد؟

داشتن حداقل مدرک B2 فرانسوی و همچنین قبولی در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر ضروری می باشد.

طول دوره تحصیل پرستاری در فرانسه چند سال می باشد؟

مدرک کارشناسی پرستاری در فرانسه به طور معمول سه سال، برنامه کارشناسی ارشد نیز دو سال و مقطع دکترا به مدت سه یا چهار سال طول خواهد کشید.

وضعیت اشتغال پرستارها در فرانسه چگونه می باشد؟

فردی که به عنوان پرستار در فرانسه به کار می پردازد معمولاً حدود ۳۵۹۰۰ یورو در سال درآمد خواهد داشت . حقوق ها از ۱۹۰۰۰ یورو (کمترین) تا ۵۴۶۰۰ یورو (بالاترین) متغیر می باشد.

4.9/5 - (38 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/09/07
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : اخبار

2 دیدگاه برای “پذیرش %100 رشته پرستاری در فرانسه👨‍⚕️ با یک ترفند ساده👌”

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823