مشاوره و ارزیابی رایگان!

✅تحصیل رشته مهندسی پزشکی در مجارستان👷‍♂️ + شرایط و هزینه های2023😉

آیا می‌دانید تحصیل در رشته‌ مهندسی پزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی و با هزینه مناسب امکان پذیر است ؟ مهندسی پزشکی به دلیل نیاز روزافزون به پیشرفت در تکنولوژی‌های پزشکی و صنعت ساخت ابزار و وسایل پزشکی در این کشور از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار می باشد .


مهندسی پزشکی در مجارستان

 

صوت مقاله🔊

 

 

 

تحصیل مهندسی پزشکی در مجارستان

مهندسی پزشکی در مجارستان

   مهاجرت تحصیلی یکی از ساده‌ترین و کم‌ریسک‌ترین شیوه های مهاجرت خصوصا در کشور مجارستان می باشد . رشته مهندسی مجارستان و گرایش‌های مختلف آن در همه مقاطع تحصیلی در خیلی از دانشگاه‌های معتبر مجارستان مانند دانشگاه صنعت و اقتصاد بوداپست و دانشگاه سمل وایس ارائه می‌شود.

   هزینه تحصیل در رشته مهندسی پزشکی در مجارستان سالانه حدوداً  ۵۰۰۰ الی ۱۰,۰۰۰ دلار در سال می باشد اما در اکثر دانشگاه‌های این کشور  دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی امکان پذیر است ، که در ادامه به معرفی برخی از آنها می‌پردازیم.

 

بیشتر بخوانید : تحصیل ٪۱۰۰ رایگان در دانشگاه پچ مجارستان😍👌

 

   بورسیه دولتی مجارستان: این بورسیه مختص دانشجویان بین‌المللی در حال تحصیل در هر یک از دانشگاه‌های مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد می باشد .

   بورسیه CEU دکترا مجارستان: این بورسیه برای دانشجویان بین‌المللی مقطع دکترا در همه رشته‌های تحصیلی در مجارستان ارائه شده است.

دانشجویان بین‌المللی در حال تحصیل در مجارستان میتوانند کار پاره وقت (۲۰ ساعت در هفته) را همزمان با تحصیل داشته باشند . گذراندن دوره کارآموزی در رشته مهندسی پزشکی در مجارستان خصوصاً در مقاطع تحصیلات تکمیلی بسیار مفید می باشد و باعث تسهیل شرایط پیدا کردن کار بعد از تحصیل می‌شود.

 

برترین دانشگاه ها برای تحصیل مهندسی پزشکی در مجارستان

مهندسی پزشکی در مجارستان

   برترین دانشگاه‌های کشور مجارستان برای رشته مهندسی پزشکی در جدول پایین به همراه شهریه‌های آن نوشته شده است.

بهترین دانشگاه رتبه QS رشته شهریه
دانشگاه سمل وایس ۶۴۰۰ الی ۷۲۰۰ دلار سالانه
دانشگاه صنعت و اقتصاد بوداپست ۸۰۱-۱۰۰۰ ۶۴۰۰ الی ۹۰۰۰ دلار سالانه
دانشگاه سگد ۵۵۱-۵۶۰ ۳۰۰۰ الی ۱۲۵۰۰ دلار سالانه
دانشگاه پکس ۷۰۱-۷۵۰ ۵۸۰۰ الی ۸۱۰۰ دلار سالانه
دانشگاه دبرسن ۶۵۱-۷۰۰ ۷۵۰۰ الی ۱۲۰۰۰ دلار سالانه
دانشگاه کاتالوگ پازمانی پیتر ۶۰۰۰ الی ۹۰۰۰ دلار سالانه

هزینه های سالانه تحصیل در برترین دانشگاه‌های مهندسی پزشکی در مجارستان

 

اوضاع کاری یک مهندس پزشکی در مجارستان

مهندسی پزشکی در مجارستان

   متقاضیان علاقه‌مند به کار به عنوان یک مهندس پزشکی در مجارستان از ۲ شیوه می‌توانند اقدام نمایند . اولین، راحت‌ترین و مناسب‌ترین راه خصوصاً برای افراد بدون تجربه کاری تحصیل در این رشته در یکی از مقاطع تحصیلی در مجارستان می باشد . این شیوه بسیار سریع‌تر ولی پرهزینه‌تر از اقدام از طریق مهاجرت کاری می باشد . دومین شیوه دریافت پیشنهاد کاری یا جاب‌آفر از یک کارفرمای مجارستانی می باشد .

   هزینه تحصیل در رشته مهندسی پزشکی در مجارستان مقرون‌به‌صرفه‌تر از خیلی از کشورهای اروپایی و در دانشگاه‌های دولتی حدوداً ۵۰۰۰ الی ۱۰,۰۰۰ یورو در سال می باشد. دریافت بورسیه دولتی مجارستان برای دانشجویان امکان پذیر است و این بورسیه می‌تواند دانشجویان را تا ۱۰۰ درصد  شهریه معاف از پرداخت کند.

   لازم به ذکر می باشد که اقدام برای مهاجرت کاری مهندسان پزشکی در مجارستان از شیوه دریافت جاب آفر نیاز به اثبات سابقه کار مرتبط به کارفرما و اثبات عدم وجود مهندسی با شرایط مشابه در داخل مجارستان توسط کارفرما به وزارت کار مجارستان می باشد .

 

شرایط الزامی برای مهاجرت کاری مهندسان پزشکی به مجارستان

 • ارائه مدرک مهندسی پزشکی و یا گرایش‌های مربوط به آن
 • داشتن حداقل ۲ سال سابقه کار مرتبط
 • دریافت جاب آفر یا پیشنهادات کار
 • معادلسازی کردن مدرک تحصیلی
 • داشتن دانش زبان مجارستانی حداقل در سطح B2

 

آزمون های مهندسی پزشکی در مجارستان

مهندسی پزشکی در مجارستان

   برای تحصیل در رشته مهندسی پزشکی در مجارستان در اکثر موارد دانشجویان حتماً باید در یک آزمون ورودی که توسط دانشگاه مقصد برگزار می‌شود شرکت کنند و قبول شوند . موارد امتحانی آزمون‌ ورودی دانشگاه‌های مجارستان برای رشته‌های مهندسی معمولاً از دروس پایه مانند ریاضی و فیزیک می باشد . دانشجویان بین‌المللی فارغ‌التحصیل شده با نمرات خوب در مجارستان نیاز به شرکت در آزمون خاصی برای معادل‌سازی مدرک خود ندارند.

   مهندسان پزشکی علاقه‌مند به کار در مجارستان بعد از معادل‌سازی مدرک خود در موسسه آموزش عالی مجارستان (MEIK) ممکن است نیاز به گذراندن یک دوره تحصیلی کوتاه و یا شرکت در یک آزمون معادل‌سازی (از دروس تخصصی مربوط به رشته مهندسی پزشکی) داشته باشند.

 

درآمد فارغ التحصیل رشته مهندسی پزشکی در مجارستان

مهندسی پزشکی در مجارستان

   درآمد مهندسان پزشکی در مجارستان بر طبق عوامل مختلفی مانند سابقه کاری، جنسیت، شهر مورد نظر و مقطع تحصیلی فرد مشخص می‌شود. میانگین حقوق یک مهندس پزشکی خانم در مجارستان حدوداً ۶ درصد کمتر از یک مهندس پزشکی آقا با شرایط یکسان می باشد . در جدول پایین درآمد مهندسی پزشکی در مجارستان به تفکیک سابقه کاری و مقطع تحصیلی نوشته شده است.

عنوان درآمد سالانه (فورینت) درآمد سالانه (دلار)
مهندسی پزشکی با کمتر از ۲ سال سابقه کار ۲۳۱,۰۰۰ فورینت ۵۸۷ دلار
مهندسی پزشکی با ۲ الی ۵ سال سابقه کار ۳۱۰,۰۰۰ فورینت ۷۸۷ دلار
مهندسی پزشکی با ۵ الی ۱۰ سال سابقه کار ۴۰۳,۰۰۰ فورینت ۱۰۱۸ دلار
مهندسی پزشکی با ۱۰ الی ۱۵ سال سابقه کار ۴۸۸,۰۰۰ فورینت ۱۲۳۹ دلار
مهندسی پزشکی با ۱۵ الی ۲۰ سال سابقه کار ۵۳۳,۰۰۰ فورینت ۱۳۵۴ دلار
مهندسیی پزشکی با بیش از ۲۰ سال سابقه کار ۵۶۱,۰۰۰ فورینت ۱۴۲۵ دلار
مهندسی پزشکی با مدرک کارشناسی ۳۲۶,۰۰۰ فورینت ۸۲۸ دلار
مهندسی پزشکی با مدرک کارشناسی ارشد ۴۵۲,۰۰۰ فورینت ۱۱۴۸ دلار
مهندسی پزشکی خانم ۳۸۰,۰۰۰ فورینت ۹۶۵ دلار
مهندسی پزشکی آقا ۴۰۶,۰۰۰ فورینت ۱۰۳۱ دلار

مقدار درآمد مهندسی پزشکی در مجارستان

 

اخذ اقامت مهندسان پزشکی در مجارستان

مهندسی پزشکی در مجارستان

  دانشجویان درحال تحصیل در رشته مهندسی پزشکی در مجارستان بعد از اتمام دوره تحصیل خود میتوانند به مدت ۱ سال در این کشور اقامت موقت داشته باشند . فارغ‌التحصیلان علاقه‌مند به اقامت و کار در مجارستان حتماً باید در مدت دوره اقامت خود یک پیشنهاد کاری یا جاب آفر از یک کارفرمای مجارستانی دریافت نمایند . یکی از نکات مهم در پیدا کردن کار در مجارستان با وجود آشنایی بیشتر مردم این کشور به زبان انگلیسی آشنایی با سطح مناسبی از دانش زبان مجارستانی می باشد.

 

بیشتر بخوانید : معرفی دانشگاه سگد مجارستان 👨‍🎓👈( رتبه 1 دانشگاه های مجارستان)

 

   مهندسان پزشکی از دو شیوه مانند اکثر کشورهای اروپایی امکان مهاجرت کاری به مجارستان را دارند. اولین شیوه همان طور که قبلا اشاره شد مهاجرت از طریق برنامه کارگر ماهر و دریافت جاب آفر می باشد . متقاضیان بعد از دریافت جاب آفر امکان دریافت ویزای کاری به مدت ۱ الی ۲ سال را خواهند داشت که در صورت ادامه همکاری با کارفرما ویزای کاری فرد تمدید خواهد شد .

  بعد از ۵ سال کار متوالی در مجارستان شرایط برای دریافت اقامت دائم مجارستان وجود دارد و مانند خیلی از کشورهای اروپایی با گذشت ۳ الی ۵ سال از دریافت اقامت دائم  ، دریافت شهروندی و پاسپورت مجارستان امکان پذیر است. یکی دیگر از شیوه های مهاجرت کاری مهندسان پزشکی به مجارستان اقدام از طریق کارت آبی یا بلو کارت اروپا می باشد. متقاضیان بعد از اخذ بلو کارت اروپا امکان اقامت و کار در موقعیت‌های شغلی با مهارت بالا را در مجارستان خواهند داشت .

 

نتیجه گیری

مهندسی پزشکی در مجارستان

   آیا می‌دانید تحصیل در رشته‌ مهندسی پزشکی به زبان انگلیسی و با هزینه مناسب در مجارستان امکان پذیر است ؟ آیا علاقه‌مند به کار در رشته مهندسی پزشکی در مجارستان بدون صرف هزینه زیاد هستید؟ مهندسی پزشکی به دلیل نیاز روزافزون به پیشرفت در تکنولوژی‌های پزشکی و صنعت ساخت ابزار و وسایل پزشکی در این کشور از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار می باشد . هرساله ایرانیان زیادی اقدام به مهاجرت کاری و تحصیلی در رشته مهندسی پزشکی بخاطر بازار کار فعال و درآمد مناسب این رشته می‌کنند.

   علاقه‌مندان به کار یا تحصیل در رشته مهندسی پزشکی در مجارستان می‌توانند برای دریافت راهنمایی بیشتر با مشاوران باتجربه ما در موسسه مهاجرتی رهپویان عدالت پرگاس به‌صورت رایگان تماس حاصل فرمایند و یا از طریق رزرو وقت مشاوره خصوصی همه اطلاعات مورد نیاز خود را در این زمینه کسب نمایند .

 

🟡🔵
 

   در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت تحصیلی دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

   آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل رشته مهندسی پزشکی در مجارستان میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

 

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی حقوقی ره پویان در ارتباط باشید

 

افزایش حقوق سالانه مهندسی پزشکی در مجارستان چه مقدار است؟

مهندسان پزشکی در مجارستان هر ۱۷ ماه یکبار ۱۱ درصد افزایش حقوق خواهند داشت .

درآمد مهندسان پزشکی در مجارستان در قسمت خصوصی بیشتر است یا در قسمت دولتی؟

درآمد مهندسان پزشکی در مجارستان در بخش دولتی ۹ درصد بیشتر از کار در بخشی خصوصی می باشد .

زبان تحصیل در مجارستان و دانشگاه‌‎‌های این کشور برای تحصیل رشته مهندسی پزشکی در مجارستان چه می باشد؟

زبان تدریس در اغلب دانشگاه‌های کشور مجارستان به زبان انگلیسی می باشد .

5/5 - (13 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

11 دیدگاه برای “✅تحصیل رشته مهندسی پزشکی در مجارستان👷‍♂️ + شرایط و هزینه های2023😉”

 • ronak

  سلام من 18 سالمه مدرک زبان ندارم و با شما که صحبت کردم گفتید بدون مدرک زبان هم میتونید پذیرش دانشگاه مجارستان بگیرید
  میخواستم بدونم الان من دیپلم ریاضی دارم میتونم رشته پزشکی کشور مجارستان قبول بشم؟

  • لیلا طلیمی

   سلام دوست عزیز بله بدون مدرک زبان هم میتونیم براتون پذیرش بگیریم لطفا با شماره 22892823 تماس بگیرید تا همکارانم بیشتر شما را راهنمایی کنند

 • سعید مالداری

  سلام وقت بخیر من تا 4 ماه دیگه مشمول میشم و میخواستم بدونم شما میتونید برای من 3 الی 4 ماهه ویزای شنگن بگیرید؟؟؟ ترجیحا کاری باشد.

  • لیلا طلیمی

   سلام سعید عزیز بله حتما… لطفا برای اینکه زمان را از دست ندید با همکاران من در ارتباط باشید تا ظرف 3 ماه آینده کارتون به نتیجه برسه 22892823

 • sajede

  سلام الان برترین دانشگاه هایی که اسامیشو نوشتید مثل دانشگاه سمل وایس رو سرچ کردم و رنکینگ بالایی دارن شما برای این دانشگاه اقدام کنید چقدر زمان میبره؟ مدرک زبان میخواد آیا؟

  • لیلا طلیمی

   سلام دوست عزیز بله همینطوره تقریبا 2 الی 3 ماه زمان میبره و بدون مدرک زبان هم میتونیم براتون پذیرش بگیریم برای اطلاعات بیشتر میتونید با شماره 22892823 در ارتباط باشید

 • maryam

  سلام امکان بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی رشته مهندسی پزشکی در مجارستان وجود دارد؟

 • لیلا طلیمی

  سلام دوست عزیز با توجه به اینکه مدرک زبان معتبر ندارید میتونیم از کشور مجارستان براتون اقدام کنیم لطفا با شماره ی 22892823 در ارتباط باشید تا همکارانم راهنمایی تون کنند

 • لیلا طلیمی

  سلام دوست عزیز بله بدون مدرک زبان هم میتونیم براتون اقدام کنیم

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823