مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل + بازار کار رشته ی مهندسی مکانیک در آلمان 2023🟣

مهندسی مکانیک، شاخه ای از فیزیک مهندسی، ریاضیات و علوم مواد است که با طراحی و نگهداری سیستم های مکانیکی در ارتباط می باشد و در حال حاضر مهاجرت به آلمان به عنوان یک مهندس مکانیک، رو به افزایش است پس تا پایان این مقاله…


تحصیل+بازار کار رشته ی مهندسی مکانیک در آلمان2023

مهندسی مکانیک، شاخه ای از فیزیک مهندسی، ریاضیات و علوم مواد است که با طراحی و نگهداری سیستم های مکانیکی در ارتباط می باشد و در حال حاضر مهاجرت به آلمان به عنوان یک مهندس مکانیک، رو به افزایش است پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

🤓 تحصیل رشته ی مهندسی مکانیک در آلمان

تحصیل رشته ی مهندسی مکانیک در آلمان

شرایط تحصیل در آلمان برای دانشجویان بین المللی متفاوت می باشد. در آلمان دانشگاه های دولتی و خصوصی زیادی وجود دارد که شامل دانشگاه های فنی، هنر، فیلم، موسیقی و همچنین دانشگاه های علوم کاربردی هستند.

هر کدام از این دانشگاه های شرایط پذیرش متفاوتی دارد.مثلا ارائه مهارت های مورد نیاز در دانشگاه ها و رشته ها متفاوت است. داشتن کیفیت بالای محصولات از دلایلی است که آلمان بسیار شهرت یافته است.

همچنین در زمینه محصولات مربوط با صنعت مکانیک و خودرو و همچنین فرآیند های تولید برق و نور در بازار جهانی بسیار موفق می باشد. مهندسی مکانیک دومین برنامه آموزشی مورد علاقه در آلمان می باشد که از سراسر جهان متقاضیان بسیار زیادی دارد.

برای تحصیل مهندسی مکانیک، دانشجویان باید باتوجه به دانشگاه نمرات برجسته ای در ریاضیات، فیزیک و شیمی داشته باشند.

بخش مهمی از برنامه مهندسی مکانیک علم مواد می باشد که برای طراحی و ساخت سیستم ها مورد نیاز است.دانشگاه ها نیز دانشجویان را برای ورود به بازار کار آماده می کند.

🟠 بهترین دانشگاه های مهندسی مکانیک آلمان

بهترین دانشگاه های مهندسی مکانیک آلمان

✔️ دانشگاه RWTH آخن

✔️ دانشگاه اشتوتگارت

✔️ دانشگاه فنی درسدن

✔️ دانشگاه فنی براونشوایگ

📒 دانشگاه RWTH آخن

دانشگاه RWTH آخن

دانشگاه RWTH آخن در سال 1870 میلادی در شهر آخن تاسیس شد و درحال حاضر یکی از برترین مراکز ارائه دهنده رشته مکانیک در آلمان و جهان می باشد که افراد مطرحی را در این رشته تحویل جامعه داده است.

هم اکنون نیز اساتید باتجربه و با دانشی را برای تدریس این رشته به دانشجویان دور هم جمع کرده است که نتیجه آن باز یکی از بهترین و پیشگام ترین مراکز تحقیقاتی مهندسی مکانیک در جهان است.

این دانشگاه یکی از برترین دانشکده های مکانیک اروپا می باشد که سالانه حدود 300 میلیون یورو خرج تعلیم دانشجویان و انجام تحقیقات و پژوهش های این رشته می کند و از جهت رتبه بندی 138امین دانشگاه برتر جهان و 7امین دانشگاه برتر آلمان می باشد .

این مرکز آموزشی یک جامعه دانش نوآورانه در حال تکامل است که با برخی از موسسات تحقیقاتی و صنعتی پیشرو در جهان مرتبط است.

از زمان تأسیس دانشگاه نه تنها تعداد دانشجویان و کرسی ها به طور قابل توجهی در این دانشکده همواره افزایش یافته است ، بلکه فعالیت های تحقیقاتی ، و همکاری در دانشکده ها و سایر مراکز تحقیقاتی و صنعتی نیز رونق فوق العاده ای داشته اند.

📕 دانشگاه اشتوتگارت

دانشگاه اشتوتگارت

دانشگاه اشتوتگارت آلمان از سال 1829 در شهر اشتوتگارت فعالیت خود را شروع کرده است و درحال حاضر یکی از برترین موسسات ارائه و تحقیقات در رشته های مهندسی مکانیک در آلمان می باشد، اگر قصد تحصیل رشته مکانیک را دارید.

با تحصیل در این دانشگاه می توانید آینده شغلی بسیار مناسب و تضمینی را برای خود بسازید، دانشگاه اشتوتگارت یکی از دانشگاه های پیشرو در زمینه فنی در آلمان با اهمیت جهانی می باشد که خود را مرکز تحقیقات دانشگاهی و حتی غیر دانشگاهی و صنعتی می داند.

هر جا که صحبت از مهندسی مکانیک باشد معمولا اسمی از دانشگاه اشتوتگارت در میان است و با توجه به آمار، این مرکز جز موفق ترین مراکز آموزشی در آلمان از نظر میزان اشتغال فارغ التحصیلان این رشته می باشد.

دانشگاه اشتوتگارت تا مقطع کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک را به دانشجویان ارائه می دهند و برای تحصیل در دوره دکتری باید در گرایش هایی مهندسی مکانیک یا ادغامی از این رشته با دیگر علوم به تحصیل بپردازید.

همچنین زبان تحصیل در تمامی دوره ها آلمانی می باشد و در دوره کارشناسی ارشد و دکتری بعضی دروس به زبان انگلیسی نیز تدریس می شوند.

تحصیل+کار رشته مهندسی مواد در آلمان ۲۰۲۳✔

📗 دانشگاه فنی درسدن

دانشگاه فنی درسدن

دانشگاه فنی درسدن از سال 1828 مشغول به فعالیت است که درحال حاضر نیز یکی از ده دانشگاه برتر و جز قدیمی ترین مراکز آموزشی آلمان در ارائه رشته مهندسی مکانیک می باشد، این دانشگاه از دیدگاه دو موسسه معتبر تایمز و QS توانسته که خود را در میان 200 دانشگاه برتر جهان قرار دهد.

زبان تدریس در این دانشگاه آلمانی می باشد ، اما با این حال دانشگاه فرصتی را نیز فراهم آورده که دانشجویان بتوانند در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در اکثر رشته ها و به خصوص رشته مکانیک به زبان انگلیسی تحصیل نمایند.

سالانه حدود 100 دانشجو برای تحصیل در دوره دکتری و فوق دکتری در دانشکده مکانیک پذیرفته می شوند که یکی از بزرگترین دوره های دکتری مکانیک را در آلمان به وجود آورده است.

هر سال جوایز مالی زیادی نیز به بهترین پایان نامه ها و دیگر عنوان های موجود در دکتری مکانیک در این دانشکده تعلق می گیرد ، پس توجه داشته باشید که این دانشگاه برای تحصیل در این مقطع یکی از بهترین موارد موجود می باشد.

📘 دانشگاه فنی براونشوایگ

دانشگاه فنی براونشوایگ

دانشگاه فنی براونشوایگ با بیش از 18 هزار دانشجو بزرگترین مرکز آموزش عالی در شمال آلمان می باشد که آموزش و پژوهش را به بهترین شکل ممکن ارائه می دهند، این دانشگاه با بیش از 250 سال تجربه تدریس و آموزش در آلمان یکی از معتبرترین و قدیمی ترین دانشگاه های این کشور است که یکی از مراکز تحقیقاتی و تاثیر گذار در فناوری تراکتور واتوبوس می باشد.

این دانشگاه رشته مکانیک را در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد به دانشجویان خود به زبان آلمانی ارائه می دهد و مدت زمان لازم برای دریافت مدرک کارشناسی 3 سال می باشد.

همچنین در این مرکز شما به مدت 10 هفته در یکی از صنایع یا کارخانجات مطرح آلمان در زمینه تحصیل خود در رشته مکانیک به آموزش ، فعالیت و کارآموزی می پردازید و دانش نظری به دست آمده در طول تحصیل خود را در شرکت مورد نظر تعمیق خواهید داد و در عمل با فناوری های فعلی و چالش های سازمانی آشنا خواهید شد.

تحصیل مهندسی در سوئیس👩‍🎓👷‍♀️ ۲۰۲۳ + شرایط و مقاطع

💵 هزینه تحصیل مهندسی مکانیک در آلمان

hazine tahsil 1 -ره پویان عدالت

عوامل مهم و تعیین کننده ای وجود دارند که می توانند در انتخاب تحصیل رشته مهندسی مکانیک در آلمان تاثیر گذار باشند یکی از مهم ترین عوامل هزینه زندگی و شهریه دانشگاه می باشد.

 آلمان به صرفه ترین دانشگاه های دنیا از لحاظ دریافت شهریه را دارد و معمولا تحصیل در آنان در رشته مکانیک یا رایگان یا با هزینه کمی مواجه است.

معمولا اگر قصد تحصیل به زبان آلمانی را داشته باشید در صورت پذیرش شما نیاز به پرداخت هیچ شهریه ای در دانشگاه های دولتی ندارید و فقط مقدار 100 تا 400 یورو در سال برای انجام امور دفتری و ثبت نام باید هزینه کنید.

همچنین هزینه تحصیل مهندسی مکانیک در آلمان به زبان انگلیسی نیز تفاوت چندانی با زبان آلمانی ندارد و اگر دانشگاهی این رشته را به این زبان ارائه کند نیز ، هزینه آن بسیار کم می باشد ، اما برای دانشگاه های خصوصی هیچ تقبل هزینه ای از سوی دولت برای تحصیل در آنان در نظر گرفته نشده است.

دانشجویان باید شهریه را کامل پرداخت کنند که نسبت به هر دانشگاه و مقطع این مبلغ می تواند از سالانه 4 هزار یورو تا 20 هزار یورو متغیر باشد.

📖 دروس اصلی و تخصصی مهندسی مکانیک

دروس اصلی و تخصصی مهندسی مکانیک

✅ تکنولوژی فرآیند

✅ مبانی علوم طبیعی

✅ مهندسی مکانیک عمومی

✅ ارتعاشات مکانیکی

✅ کامپوزیت ها

✅ فناوری انرژی

✅ مهندسی انرژی و فرآیند

✅ مکاترونیک و سایبرنتیک فنی

✅ سیالات محاسباتی

✅ مهندسی فرآیندهای زیستی

✅ تکنولوژی خودرو و موتور

✅ طراحی مبدل های حرارتی

✅ فناوری خودروسازی

✅ مخازن تحت فشار

✅ علم مواد

✅ مدیریت فناوری

✅ مواد و تکنولوژی تولید

✅ توسعه محصول و فناوری ساخت

تحصیل مهندسی برق سوئیس👩‍🎓👨‍🎓 ۲۰۲۳ + شرایط و هزینه ها

📚 شاخه های مهم مهندسی مکانیک

شاخه های مهم مهندسی مکانیک

برای تحصیل رشته مکانیک در آلمان می توانید بعد از تحصیل در یکی از مقاطع، کارشناسی که نیازمند 3-4 سال، کارشناسی ارشد نیازمند 2 سال و دکترای مکانیک نیازمند 3-5 سال زمان برای دریافت مدرک میباشد، در گرایش های زیر مشغول به تحصیل بشوید.

📎 کارشناسی مهندسی مکانیک

📎 کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک عمومی

📎 کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک (مرتبط با میکروتکنولوژی، فناوری دستگاه و اپتیک فناوری)

📎 کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک (مرتبط با توسعه محصول و فناوری ساخت و ساز)

📎 کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک (مرتبط با مواد و فناوری تولید)

📎 کارشناسی ارشد مهندسی بیوپرس

📎 دوره تولید و فناوری سیستم

📎 دوره علوم و مهندسی مواد

📎 دوره مکاترونیک و فناوری اطلاعات

📎 دوره مهندسی خودرو

📎 دوره مهندسی انرژی و فرآیند

📎 مهندسی مکانیک گرایش طراحی

📎 مهندسی مکانیک گرایش بیومکانیک

📎 مهندسی مکانیک گرایش سازه بدنه خودرو

📎 مهندسی مکانیک گرایش انرژی های تجدید پذیر

📎 مهندسی مکانیک گرایش خودروسازی

⭐️ عناوین شغلی  مهندسان در آلمان

عناوین شغلی  مهندسان در آلمان

📌 طراحی، ساخت و برنامه ریزی محصولات جدید

📌 استفاده از فناوری ها و نرم افزار های مناسب متناسب با موقعیت ها

📌 آزمایش و طراحی دستگاه های مکانیکی

📌 مدیریت پروژه‌ها

📌 بررسی شرایط ایمنی، نوع عملکرد و ظاهر سازه

📌 تهیه نمونه های اولیه و آزمایش روی محصولات

📌 ارائه گزارش به مافوق

📌 تعیین نمودن الزامات مورد نیاز در پروژه

 

تحصیل رایگان در سوئیس📚👩‍🎓+ بورسیه ها و شرایط

😇 شرایط مورد نیاز برای مهاجرت کاری مهندس مکانیک در آلمان

شرایط مورد نیاز برای مهاجرت کاری مهندس مکانیک در آلمان

آلمان مکان مناسبی برای کار مهندسان مکانیک می باشد و به دلیل افزایش مداوم ساخت ماشین ها و نوآوری های فنی، شانس بیش تری برای کسب مشاغل در این رشته شغلی وجود دارد.

کشور آلمان همیشه در بین رقبای برتر در نوآوری و پیشرفت فناوری در جهان بوده است و به همین خاطر این کشور همیشه از مهندسان مکانیک از مناطق مختلف جهان استقبال می کند.

افرادی که در آلمان مدرک فارغ التحصیلی خود را در رشته مکانیک از دانشگاه های این کشور گرفته اند و یا افرادی که این مدرک را در کشور های دیگر گرفته اند و سپس به آلمان مهاجرت کرده اند، شانس بسیار بالایی برای پیدا کردن کار در شرکت های آلمانی دارند.

آلمان رتبه ی 5 را در اقتصاد بزرگ جهان داراست و مقصدی است برای کسانی که می خواهند در خرج از کشور کار کنند.

خبر خوب این است که فرصت های شغلی زیادی در این کشور وجود دارند و طبق آمار های گذشته این کشور با کمبود نیروی ماهر و متخصص روبرو می باشد. بر اساس آمار ها انتظار می‌رود که کشور آلمان تا سال 2030 با کمبود حداقل 3میلیون نیروی ماهر و متخصص مواجه شود.

مهاجرت مهندسین مکانیک به آلمان از دو روش ممکن است که، شامل جاب آفر و سیکر می باشد:

در روش اول در صورتی که مهندس مکانیک از سمت یک کارفرما در کشور آلمان دعوت به کار شود و دعوت نامه کاری دریافت کند، امکان مهاجرت به آلمان برایش پیش می آید و در آن سمت شغلی مرتبط مشغول به کار شود.

روش دوم که روش جستجوی کار یا جاب سیکر نام دارد و در بین کشور های اروپایی تنها دو کشور آلمان و اتریش این ویزا را برای ایرانیان قابل استفاده گذاشته اند.

شخص متقاضی می تواند با داشتن شرایط این ویزا را دریافت نماید و در کشور آلمان به مدت 6 ماه به دنبال کار مورد نظر خود بگردد. شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ویزای جاب سیکر برای مهندسین مکانیک را در قسمت بعد برای شما توضیح خواهیم داد:

✔️ مدرک فارغ التحصیلی از دانشگاه ( حداقل لیسانس )
✔️ مدارک برای اثبات سابقه کار به مدت حداقل 3 سال در زمینه مرتبط
✔️ مدرک زبان آلمانی در سطح B1
✔️ مدارک و شواهد جهت اثبات تمکن مالی برای مخارج در مدت زمان ویزا

تحصیل رشته مهندسی پزشکی در آلمان👩‍🏭 از درخواست تا پذیرش۲۰۲۳👩‍🎓

😎 اخذ ویزای کار آلمان برای مهندسین مکانیک

اخذ ویزای کار آلمان برای مهندسین مکانیک

بعد از انجام تحقیقات و بررسی عناوین و موضوعات متفاوت و گوناگون که می تواند در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت مهندس مکانیک به فرد کمک کند و مرتبط با بازار کار مهندسی مکانیک در آلمان می باشند، متقاضی می تواند کشور آلمان را به عنوان هدف مهاجرتی خود انتخاب کند.

بعد از انتخاب کشور آلمان به عنوان مقصد مهاجرت کاری، باید برای دریافت ویزای کار آلمان اقدام کنید. همان طور که قبلا گفتیم کشور آلمان به علت کمبود نیروی ماهر از افرادی که متمایلند مهاجرت کاری و ورود به بازار کار مهندس مکانیک در آلمان را داشته باشند استقبال خوبی می کند.

مهندسین مکانیک پس از تحقیقات و بررسی زوایای مختلف باید برای اخذ ویزای کاری آلمان اقدام کنند.جهت مهاجرت کاری به آلمان می توانند از دو روش جاب آفر یا جاب سیکر اقدام کنند.

متقاضیانی که از سمت کارفرما پیشنهاد شغلی یا جاب آفر دریافت می کنند باید با ارائه دعوت نامه کاری برای اخذ ویزا اقدام نمایند.

همچنین متقاضیانی که تمایل به جستجوی کار یا جاب سیکر در آلمان را دارند باید با داشتن شرایط که شامل مدرک تحصیلی حداقل لیسانس در زمینه مرتبط، سابقه حداقل 3 سال کار مرتبط با رشته تحصیلی و داشتن سطح زبان در حد B1 آلمانی می باشد، برای اخذ ویزای 6 ماهه اقدام نمایند.

با اخذ این ویزا، افراد مجازند در آلمان به مدت 6 ماه به جستجوی کار مرتبط بپردازند و برای داشتن اقامت آلمان باید حداقل حقوق مشخص شده توسط اداره کار آلمان را دریافت نمایند.

۰ تا ۱۰۰✅ تحصیل رشته مهندسی صنایع در آلمان💙💛

🧐 تفاوت جاب آفر  با جاب سیکر

تفاوت جاب آفر  با جاب سیکر

تفاوت جاب آفر  با جاب سیکر در این است که افرادی که موفق به دریافت جاب آفر می شوند می توانند با اقامت موقت به آلمان وارد شوند اما افرادی که برای جستجوی کار اقدام میکنند با یک ویزای 6 ماهه به آلمان وارد می شوند و در صورت کاریابی می توانند اقامت موقت خود را دریافت کنند.

✔️ درخواست فرم ویزا از سفارت +تکمیل و امضای فرم

✔️ دو قطعه عکس

✔️ پاسپورت (با حداقل 6 ماه اعتبار)

✔️ مدارک هویتی ( کارت ملی +شناسنامه+ ترجمه و مهر وزارت امور خارجه)

✔️ بیمه درمانی

✔️ نامه پیشنهاد کاری یا جاب آفر که از طرف کارفرما از آلمان ارسال شده است.

✔️ مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات با ترجمه رسمی و معتبر

✔️ مدرک B1 زبان آلمانی

✔️ سوابق و رزومه کاری یا CV

✔️ نامه تمکن مالی و گردش حساب 3 ماه اخیر

✔️ نامه عدم سوء پیشینه متقاضی

✔️ پرداخت 75 یورو هزینه ویزا

💙تحصیل مهندسی در اوکراین💛

✌️ نتیجه گیری

نتیجه گیری

همانطور که دریافتید آلمان یکی از صنعتی ترین کشورهای اروپایی می باشد و مهندسی مکانیک دومین برنامه آموزشی مورد علاقه در آلمان است که از سراسر جهان متقاضیان زیادی دارد.

در زمینه محصولات مرتبط با صنعت مکانیک و خودرو و همچنین فرآیند های تولید برق و نور در بازار جهانی بسیار موفق است.

همچنین کار به عنوان مهندس مکانیک در آلمان عناوین زیادی نظیر کارشناسی مهندسی مکانیک،کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک عمومی،کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک و….را دارد.

 

در صورتی که سوالاتی در رابطه با رشته مهندسی مکانیک در آلمان دارید با مشاورین مادر تماس باشید.👌 

۲۲۸۹۲۸۲۳-۰۲۱

آیا شما نکات دیگری در مورد رشته مهندسی مکانیک در آلمان میدانید؟ می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید😁

👈 مهم ترین شرایط اخذ ویزای کاری آلمان برای مهندسین مکانیک چه می باشد؟
مهم ترین شرایط داشتن مدرک تحصیلی لیسانس، داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح B1، و داشتن 3 سال سابقه کار مرتبط است.
👈 درآمد مهندس مکانیک در آلمان چقدر می باشد؟

درآمد مهندس مکانیک در آلمان معمولابین 2.551.00 یورو تا حدود 6.750.00 یورو در هر ماه است.

5/5 - (17 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823