مشاوره و ارزیابی رایگان!

4 شرط تحصیل بی دردسر رشته MBA در فرانسه😎👌

میزان‌ استخدام بعد از فارغ‌التحصیل شدن‌ از رشته MBA در فرانسه بالا می باشد . ۸۰ تا ۹۰ درصد از داوطلبان این مؤسسات به‌محض دریافت‌ مدرک خویش در رشته‌های مربوطه مشغول به کار‌ می‌شوند . محدوده‌ حقوق آن‌ها از ۸۰۰۰۰ دلار تا ۱۲۰۰۰۰ دلار سالانه شروع خواهد شد .


تحصیل MBA در فرانسه
 
 
 
 
 

شما عزیزان میتوانید بجای خواندن مقاله به صوت آن گوش دهید.🎧

 

صوت مقاله🎶

 

 
 
 

معرفی رشته MBA در فرانسه

 MBA در فرانسه

 
  بهترین‌ بیزینس اسکولهای فرانسه از  لحاظ رتبه در اروپا و جهان همچنین جزء بهترین‌‌ها‌ می باشند . علاوه‌بر این ، شرایط‌ مناسب‌ تحصیل‌ رایگان در فرانسه ، حضور‌ در دانشگاه های برتر‌ فرانسه و اخذ ویزای تحصیلی فرانسه در کمترین زمان‌ ممکن ، این کشور‌ را به مقصد‌ محبوبی برای متقاضیان تحصیل تبدیل‌ نموده است .
 
 
 
   دلایل‌ بسیاری وجود دارد‌ که چرا فرانسه یک مقصد‌ عالی‌ برای‌ تحصیل‌ در خارج از کشور‌ به‌ویژه برای‌ رشته‌ MBA می باشد ! اگر درباره دانشکده‌‌های‌ مدیریت در فرانسه شک دارید ، نگاهی گذرا به برترین کالج‌‌های‌  MBA در فرانسه و رتبه‌ای که آن‌ها در سطح جهانی کسب می‌کنند ، شک و تردید‌ شما را از بین می برد.
 
 

 

بیشتر بخوانید : تحصیل ٪۱۰۰ رایگان در دانشگاه پچ مجارستان😍👌

 

 
 
   HEC Paris به‌عنوان یکی از برترین مدارس‌ کسب‌وکار در جهان ، رتبه دوم را در رتبه‌بندی برتر‌ MBA اروپا با توجه‌ به فایننشال تایمز و رتبه‌ ۱۶ را در سطح جهانی تا سال ۲۰۱۵ دارد‌ . از دیگر مؤسسات برتر‌ فرانسوی می‌توان به CEMS (جامعه مدارس مدیریت اروپا) و مدرسه‌ بازرگانی ESSEC در فرانسه اشاره نمود . رفتن به کشوری با اقتصاد قوی همچون فرانسه ، نه‌تنها اعتبار مدرک‌ MBA شما را بهبود می‌بخشد ، بلکه‌ فرصت‌‌های‌ شغلی و فرصت‌‌های‌ دیگر را در هنگام تحصیل‌ در آنجا افزایش‌ می‌دهد .
 

شرایط تحصیل‌ در رشته‌ MBA در فرانسه

 MBA در فرانسه

 
   شرایط‌ اولیه‌ پذیرش‌ در رشته‌ MBA که در تمام دانشگاه‌های فرانسه مشترک می باشد عبارت‌اند از :
 
 
✔داوطلبان باید سه تا چهار سال سابقه‌ کار‌ کردن داشته باشند (ممکن می باشد بسته به دانشگاه مختلف باشد).
✔حداقل‌ مدرک‌ تحصیلی‌ معادل‌ لیسانس فرانسه یا هر مدرک‌ لیسانس دیگر .
✔دانشجویان بین‌المللی و غیربومی زبان انگلیسی باید نمرات آزمون تافل یا آزمون آیلتس خود‌ را ارائه‌ نمایند.
✔نمرات GMAT یا GRE (بستگی به دانشگاه مقصد دارد ).
 
 

اسامی تخصص‌های رشته‌ MBA در فرانسه

 MBA در فرانسه
 
   در پایین به تقسیم‌ بندی برنامه‌‌های‌ MBA فرانسه بر طبق‌ برنامه درسی نگاهی بیندازید :
 
 
◆برنامه‌ مدیریت عمومی‌ : یک دوره‌ عمومی MBA بر عناصر پایه ای مدیریت متمرکز می باشد . این برنامه‌ ، موضوعات مدیریتی اصلی‌ نظیر بازاریابی ، مالی ، حسابداری‌ ، مدیریت منابع‌ انسانی ، کارآفرینی و غیره را پوشش‌ خواهند داد.
 
◆برنامه تخصصی : برنامه‌ درسی این دوره‌ هم مبانی‌ مدیریت عمومی‌ و هم ملزومات یک زمینه‌ ویژه – بازاریابی ، مالی ، حسابداری‌ و HRM و غیره را در بر خواهد داشت .
 
 

برترین کالج‌‌های‌ رشته‌ MBA در فرانسه

 MBA در فرانسه

 
  در جدول‌ پایین ۱۰ مورد‌ از برترین بیزینس اسکولهای فرانسه ، که رشته MBA دارند ، بر طبق رتبه‌بندی FT ارائه‌ شده است :

 

رتبه موضوع در فرانسه رتبه موضوع در جهان بیزینس اسکول
۱ ۱ HEC پاریس
۲ ۳ Insead
۳ ۶ مدرسه بازرگانی اسک
۴ ۸ مدرسه بازرگانی ESCP
۵ ۱۴ مدرسه بازرگانی Edhec
۶ ۲۰ مدرسه بازرگانی املیون
۷ ۲۸ Grenoble Ecole de Management
۸ ۳۴ مدرسه بازرگانی Kedge
۹ ۳۹ مدرسه تجارت Neoma
۱۰ ۴۵ مدرسه بازرگانی Audencia
برترین کالج‌های رشته MBA در فرانسه

 

هزینه‌های تحصیل در رشته‌ MBA در فرانسه

 MBA در فرانسه

 
   هرچند که کالج‌های دولتی برنامه‌‌هایی‌ را با حداقل هزینه تحصیل‌ ارائه‌ دارند اما دانشگاه‌های خصوصی‌ در مقایسه‌ با دانشگاه‌های دولتی شهریه بالاتری خواهند داشت . به‌طورکلی می‌توان انتظار‌ داشت که شهریه تمام دوره تقریباً ۳۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ یورو باشد .
 
 
   در این بخش چند کالج بزرگ‌ و هزینه‌ تقریبی شهریه‌ آن‌ها آورده شده‌ است :
 
 
کالج یا دانشگاه شهریه سال اول به یورو
دانشکده مهندسی اطلاعات و فناوری‌های دیجیتال EFREI      ۱۰۰۰۰
            مدرسه بازرگانی نئوما      ۳۷۰۰۰
دانشکده تجارت پاریس      ۱۷۰۰۰
مدرسه کسب‌وکار کیج      ۱۰۰۰۰
دانشکده بازرگانی فارغ التحصیل گرنوبل      ۳۲۰۰۰
دانشکده بازرگانی رن ۲۰۰۰۰
مدرسه بازرگانی Audencia ۳۲۰۰۰
مدرسه بازرگانی املیون        ۳۹۰۰۰
HEC پاریس          ۷۶۰۰۰
هزینه‌های تحصیل در رشته MBA در فرانسه
 
 
 
   درحالی‌که لیست بالا مقرون‌ به‌صرفه‌ترین دوره‌های MBA در فرانسه را ارائه می‌دهد ، آنچه مهم‌ می باشد این است که فهرستی از دانشگاه‌های به نسبت چشمگیر ارائه‌دهنده دوره‌‌های‌ تخصصی می باشد . به‌عنوان‌ نمونه ، دانشکده‌ تجارت‌ پاریس ، MBA در مدیریت برندهای لوکس و فشن را ارائه می‌دهد . با توجه‌ به ارتباط برند‌های‌ لوکس‌ با پاریس و همچنین‌ صنعت به نسبت خاص‌ این کشور‌ ، مطمئناً این رشته‌ یک انتخاب‌ شغلی عالی می باشد .
 
 
   به علاوه ، دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم‌ کامپیوتر‌ EPITA و دانشکده‌ مهندسی اطلاعات‌ و فناوری‌‌های‌ دیجیتال EFREI ، مدیریت در سیستم‌های اطلاعاتی و مدیریت را ارائه می‌دهند . تحصیل‌ در این رشته‌ها برای متخصصان فناوری اطلاعات که به دنبال مدرک بین‌المللی برای کمک به مشاغل‌ خود‌ می باشند ، سودآور‌ می باشد . یکی دیگر از اشاره‌‌های‌ ویژه‌ ، کالج‌ گرنوبل می باشد . این دانشگاه با شهرت عالی‌ در بین مدارس بازرگانی‌ در حال‌ رشد‌ ، فرصتی عالی‌ برای تحصیل را ارائه خواهند داد ، همچنین‌ یکی از بهترین‌ مدارس‌ MBA در فرانسه و جهان می باشد.
 
 

اشتغال‌ فارغ‌التحصیلان رشته‌ MBA در فرانسه

MBA در فرانسه

 
  صرف‌نظر‌ از تخصص‌ ، مدرک MBA از یک دانشگاه معتبر فرانسوی بی تردید به رزومه شما ارزش‌ بیشتری خواهند داد . فارغ‌التحصیل‌ شدن از مدارس کسب‌وکار همانند HEC Paris یا INSEAD ، رزومه شخص را بهبود می‌بخشد و مزیتی درزمینهٔ کسب‌وکار رقابتی ایجاد‌ می نماید . شهرت‌ بیزینس اسکول‌ها و کیفیت‌ آموزش‌ همراه با تجربه‌ عملی‌ مرتبط‌ ، سبب می‌شود‌ این مدارس‌ به‌عنوان سفیران MBA فرانسه همانند یک مجموعه‌ کامل‌ عمل نمایند.
 

 

میزان‌ استخدام بعد از فارغ‌التحصیل شدن‌ از رشته MBA فرانسه بالا می باشد . ۸۰ تا ۹۰ درصد از داوطلبان این مؤسسات به‌محض دریافت‌ مدرک خویش در رشته‌های مربوطه مشغول به کار‌ می‌شوند . محدوده‌ حقوق آن‌ها از ۸۰۰۰۰ دلار تا ۱۲۰۰۰۰ دلار سالانه شروع خواهد شد .
 
 
 
   کسب مدرک‌ MBA از فرانسه شما را در یک موقعیت‌ جهانی قرار خواهد داد  ، بااین‌حال ، فرصت‌‌های‌ شغلی برای این رشته‌ در فرانسه همچنین نسبتاً بالا‌ می باشند. برطبق گزارش جدید‌ INSEAD ، تخمین زده‌ می‌شود که ۴۰ درصد از فارغ‌التحصیلان در فرانسه در رشته‌ مربوطه خویش ، با ۵۰۰ شرکت برتر Fortune ، شغل پیدا کردند . تشکیل یک شبکه فارغ‌التحصیلان یا راهنمایی‌ گرفتن‌ از آن‌ها نیز می‌تواند به شما کمک‌ نماید مسیر خویش را بعد از فارغ‌التحصیلی در رشته‌ MBA هموار نمائید.
 
 

نتیجه‌گیری‌ 

 MBA در فرانسه

 
   به‌عنوان بخشی از پیمان‌ و معاهده بولونیا ، دانشگاه‌های فرانسه برنامه‌‌ها‌ و دوره‌های مختلفی‌ را ارائه‌ می‌دهند که نیازهای همه دانشجویان را برآورده‌ می نماید ، چه در مقطع‌ کارشناسی ، چه کارشناسی ارشد یا دکترا . در سال‌های اخیر‌ ، افراد بیشتری‌ برای‌ تحصیل‌ باکیفیت به کشور‌های‌ اروپایی هجوم‌ آورده‌اند و کشور‌ فرانسه معمولاً در صدر‌ فهرست‌ آن‌ها قرار خواهد داشت.
 
 
   فرانسه با ۱۱ بیزینس اسکول معتبری که دارد‌ یکی از بهترین انتخاب‌‌ها‌ برای‌ تحصیل در رشته MBA می باشد . فارغ از اینکه MBA در دانشگاه‌های فرانسه محل تکامل فناوری ، نوآوری و توسعه می باشد ، فرصتی را نیز‌ برای یادگیری از برترین اساتید ، تعامل‌ با افراد‌ دارای پیشینه‌‌های‌ مختلف‌ و چشم‌انداز‌ شبکه‌های سراسر‌ اروپایی امکان پذیر می‌کند‌ .
 
 
 
🟡🔵
 

   در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت تحصیلی دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

   آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل رشته MBA در فرانسه میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

 

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی حقوقی ره پویان در ارتباط باشید

 
 
 
 
 

آیا تحصیل در رشته MBA فرانسه رایگان می باشد؟

خیر، حتی فرانسه که به دلیل شهریه کم شهرت فراوان دارد. اما به‌عنوان سرمایه‌گذاری در توسعه و فرصت‌های آینده خود، انتظار بازگشت سرمایه بالا را داشته باشید که ارزش آن را خواهد داشت!

شهریه تحصیل در رشته MBA فرانسه چقدر می باشد؟

دانشگاه‌های خصوصی در مقایسه با دانشگاه‌های دولتی شهریه بیشتری دارند و به‌طورکلی می‌توان انتظار داشت که شهریه کل دوره تقریباً ۳۲۰۰۰ یورو تا ۴۰۰۰۰ یورو باشد.

مهم‌ترین معیارها برای اخذ پذیرش از فرانسه در رشته MBA چه می باشد؟

مهم ترین معیارها شامل : داشتن حداقل مدرک لیسانس فرانسه یا مدرک معادل آن، حداقل ۳ یا ۴ سال سابقه کار مرتبط، نمرات آزمون GMAT یا  GRE و نمره آزمون‌هایی مانند TOEFL یا IELTS می باشد .

5/5 - (10 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

2 دیدگاه برای “4 شرط تحصیل بی دردسر رشته MBA در فرانسه😎👌”

  • ارشیا

    بورسیه های تحصیلی رشته MBA در آلمان بهتره یا فرانسه؟

    • لیلا طلیمی

      سلام دوست عزیز در واقع اگر زبان رسمی اون کشور را بلد باشید و بتونید به زبان اون کشور تحصیل کنید شامل اخذ بورسیه خواهید شد

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823