مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل رشته مهندسی مواد در مجارستان از رویا🎓🧠 تا واقعیت👩‍🎓2023!

چنانچه قصد کار و تحصیل در رشته‌ مهندسی مواد‌ در مجارستان را دارید حتماً باید بدانید که دریافت ویزا‌ با ریسک کمتر ، امکان‌ گرفتن‌ پذیرش آسان و سریع از دانشگاه‌های معتبر اروپا ، هزینه تحصیل‌ و زندگی مقرون به صرفه ، امکان تردد در منطقه‌ شینگن و خیلی از موارد دیگر ، از جمله دلایلی است‌ که مجارستان را به مقصدی جذاب‌ در مدت سال‌های گذشته برای خیلی از افراد‌ تبدیل کرده است .


تحصیل رشته مهندسی مواد در مجارستان

 

نسخه صوتی مقاله🎙🎶

 

 

مزیت های رشته مهندسی مواد در مجارستان

تحصیل رشته مهندسی مواد در مجارستان

۱

امکان تحصیل‌ به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی و بالاتر

۲

هزینه‌های تحصیل‌ پایین‌تر  نسبت‌ به سایر کشور‌‌های‌ اروپایی

۳

پایین‌ بودن‌ مقدار نمره‌ زبان مورد نیاز نسبت به  دانشگاه‌های دیگر اروپا

۴

امکان‌ کار‌ کردن در شرکت‌‌های‌ بزرگ معتبر بین‌المللی

 

تحصیل رشته مهندسی مواد‌ در مجارستان

تحصیل رشته مهندسی مواد در مجارستان
   از آنجایی که شرایط مهاجرت تحصیلی‌ نسبت به مهاجرت کاری‌ دارای ریسک کمتر و پروسه سریع‌تری می باشد و افراد‌ می‌توانند بعد از تحصیل در کشور‌ موردنظر خود‌ مشغول‌ به کار شوند‌ و شرایط ساده‌تر و بهتری را برای مهاجرت خود‌ تجربه‌ نمایند ؛ بنابراین یکی از بهترین‌ شیوه های مهاجرت به مجارستان اعزام‌ دانشجو برای تحصیل‌ در مجارستان و اخذ‌ ویزای تحصیلی مجارستان می باشد.
 
پیشنهاد میکنیم بخوانید : تحصیل در رشته مهندسی هوا فضا 👩‍🚀🚀+ شرایط جدید 2023
 
   در مجارستان دانشجویان این فرصت‌ را خواهند داشت که در کنار‌ تحصیل خود‌ با اخذ مجوز‌ کار‌ از اداره مهاجرت مجارستان ، مشغول به کار شوند‌ . ساعات کار مجاز‌ برای‌ کار دانشجویی در کشور مجارستان با توجه به مقطع تحصیلی متفاوت‌ می باشد . در صورت کلی ، دانشجویان بین‌المللی مجاز می باشند ۲۰ ساعت در هفته کار‌ نمایند .
 

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته مهندسی مواد‌ در مجارستان

تحصیل رشته مهندسی مواد در مجارستان
   در جدول زیر تعدادی‌ از بهترین دانشگاه‌های کشور‌ مجارستان برای تحصیل در رشته‌ مهندسی مواد‌ برطبق رتبه‌ QS و شهریه آنها بررسی شده‌ است‌ .
 
 
بهترین دانشگاه رتبه QS شهریه دوره کارشناسی شهریه دوره کارشناسی ارشد شهر یه دوره دکترا
دانشگاه Eötvös Loránd مجارستان ۷۰۱-۷۵۰ ۸,۳۸۰ یورو سالانه
دانشگاه میسکولک مجارستان ۱۰۰۱-۱۲۰۰ ۳۵۰۰ یورو در هر ترم
دانشگاه صنعت و اقتصاد بوداپست مجارستان ۸۰۱-۱۰۰۰ ۱,۹۷۵ یورو در هر ترم
دانشگاه پانونیا ۱۰۰۱-۱۲۰۰ ۳۴۰۰ یورو در هر ترم
دانشگاه اوبودا ۱۲۰۱-۱۴۰۰ ۳۲۰۰ یورو در هر ترم ۳۵۰۰ یورو در هر ترم ۴۵۰۰ یورو در هر ترم
 
هزینه‌های سالانه تحصیل در برترین دانشگاه‌های مهندسی مواد در مجارستان
 

اوضاع کاری فارغ التحصیل مهندس‌ مواد‌ در مجارستان

تحصیل رشته مهندسی مواد در مجارستان
   به صورت کلی همان‌طور‌ که اشاره‌ کردیم از طریق شیوه های دریافت‌ جاب‌‎آفر و بلوکارت می‌توان برای‌ کار‌ در مجارستان اقدام نمود . اما از آنجایی که دریافت‌ جاب‌آفر در کشور مجارستان دارای شرایط‌ سخت‌تری می باشد ما برای سهولت در دستیابی به کارفرمایان و اخذ جاب‌آفر ، به متقاضیان توصیه می‌کنیم از طریق‌ شرکت در دوره‌‌های‌ Pre phd , Pre master برای دریافت آن اقدام نمایند.
 
   کشور‌ مجارستان چند نوع‌ ویزای کاری‌ ارائه‌ می‌دهد ، برطبق نوع کار و نیازتان می‌توانید‌ برای هر کدام درخواست‌ دهید . نحوه‌ درخواست‌ ویزای کاری‌ مجارستان نیز‌ مانند ویزای تحصیلی می باشد و بایستی از طریق‌ سفارت این کشور‌ در تهران انجام‌ شود . در ادامه انواع‌ ویزای کاری‌ مجارستان بررسی‌ خواهد شد :
 

 • ویزای استخدام مجارستان : این ویزا رایج‌ترین نوع ویزای کار در مجارستان می باشد . این نوع‌ ویزا‌ برای‌ افرادی صادر می‌شود که دارای پیشنهاد شغلی می باشند یا توسط‌ یک صاحب‌کار یا  شرکت‌ مجارستانی استخدام‌ شده‌اند .
 • ویزای کسب‌وکار خصوصی مجارستان : این نوع‌ ویزا‌ برای‌ افرادی صادر می‌شود‌ که می‌خواهند به‌صورت قانونی‌ برای خوداشتغالی در مجارستان اقدام‌ کنند یا به‌عنوان مسئول‌ اجرایی یک کسب‌وکار خصوصی‌ فعالیت‌ نمایند.
 • ویزای کار فصلی مجارستان : افرادی که می‌خواهند به‌منظور اشتغال‌ فصلی به مجارستان مهاجرت کنند حتماً باید برای دریافت‌ ویزای کار فصلی این کشور اقدام نمایند . برطبق قوانین مجارستان متقاضیان حق سفر در منطقه‌ شینگن و اقامت‌ در همه شهرهای این کشور را دارند .

   اعتبار ویزای کار بسته به نوع‌ ویزای شما دارد‌ . به عنوان نمونه ، ویزای کار فصلی از ۶ تا ۱۲ ماه اعتبار دارد‌ ، در صورتی که انواع‌ دیگر ویزای کار‌ می‌توانند برای‌ ۱ تا ۲ سال یا ۳ سال (تجارت خصوصی) اعتبار‌ داشته باشند .
 

شرایط‌ موردنیاز برای‌ مهاجرت کاری‌ رشته مهندسی مواد‌ در مجارستان

تحصیل رشته مهندسی مواد در مجارستان
 

 • دارای مدرک دانشگاهی‌ یا کالج‌ در رشته مهندسی مواد‌ و یا دیگر رشته‌‌های‌ مهندسی یا فناوری‌ (صنایع سبک‌ ، مکانیک‌ و غیره)
 • تازه‌ فارغ‌التحصیل‌ از دانشگاه‌های مجارستان و یا حداکثر پنج سال سابقه‌ کار‌ در عرصه مرتبط‌ (برای بعضی از شرکت‌ها)
 • معادلسازی مدارک
 • دارای مهارت زبان مجارستانی
 • دریافت پیشنهاد شغلی یا جاب آفر از سمت یک کارفرمای برای دریافت‌ ویزای کار مجارستان الزامی می باشد.
 • مهارت‌های زبان انگلیسی مورد نیاز ، سطح‌ متوسط به بالا‌ 

 

درآمد‌ رشته مهندسی مواد‌ در مجارستان

تحصیل رشته مهندسی مواد در مجارستان
    به‌صورت کلی عواملی مهمی وجود دارد‌ که در میزان‌ درآمد‌ افراد‌ موثر می باشد ، از قبیل میزان تجربه‌ کاری ، میزان‌ تحصیلات ، جنسیت و… در جدول‌ زیر بر طبق سابقه‌ کار و مدرک‌ تحصیلی‌ مقدار‌ درآمد‌ مهندسان مواد‌ در مجارستان موردمطالعه قرار گرفته است‌ .
 
 
عنوان درآمد ماهانه
با کمتر از ۲ سال سابقه ۲۳۲,۰۰۰ فورینت مجارستان
با ۲ تا ۵ سال سابقه ۳۰۳,۰۰۰ فورینت مجارستان
با ۵ تا ۱۰ سال سابقه ۴۲۵,۰۰۰ فورینت مجارستان
با ۱۰ تا ۱۵ سال سابقه ۵۱۰,۰۰۰ فورینت مجارستان
 با ۱۵ تا ۲۰ سال سابقه ۵۵۴,۰۰۰ فورینت مجارستان
با بیش از ۲۰ سال سابقه ۵۹۸,۰۰۰ فورینت مجارستان
با مدرک کارشناسی ۲۸۷,۰۰۰ فورینت مجارستان
با مدرک کارشناسی ارشد ۵۰۸,۰۰۰ فورینت مجارستان
 
مقدار درآمد مهندس مواد در مجارستان
 

اقامت‌ مهندس مواد‌ در مجارستان

تحصیل رشته مهندسی مواد در مجارستان
  برای اقامت‌ تحصیلی در کشور مجارستان ، امکان‌ اخذ ویزای تحصیلی برای‌ اقامت بلندمدت و کوتاه‌مدت تحصیلی‌ وجود دارد که در ادامه آن را بررسی می کنیم.
 

 • ویزای تحصیلی کوتاه‌ مدت‌ شینگن مجارستان : این ویزا‌ برای‌ متقاضیانی صادر می‌ شود که قصد‌ گذارندن دوره‌های کوتاه‌ تحصیلی‌ نظیر کالج‌‌های‌ زبان در مجارستان را دارند . طول دوره‌ اقامت از طریق‌ این ویزا ۹۰ روز‌ می باشد .
 • ویزای D یا ویزای بلند مدت دانشجویی مجارستان : این ویزا‌ برای متقاضیانی صادر می شود که قصد‌ تحصیل‌ دوره‌‌های‌ بلند‌مدت در دانشگاه‌های مجارستان را دارند . طول دوره اقامت‌ در مجارستان از طریق‌ این نوع‌ ویزا ، به مقطع‌ یا دوره‌ تحصیلی پذیرش‌شده (کارشناسی ، کارشناسی ارشد‌ یا دکتری) از سمت دانشگاه‌های مجارستان بستگی‌ خواهد داشت .

 
متقاضیان باید این نکته‌ را بدانند از طریق دریافت‌ ویزای تحصیلی ، امکان اخذ اقامت دائم کشور مجارستان وجود ندارد‌ و دانشجویان پس‌ از فارغ‌ التحصیلی ، ۹ ماه اجازه دارند در کشور‌ مجارستان بمانند و به دنبال کار‌ بگردند. درصورتی که کار پیدا کردند ، می‌توانند ویزای تحصیلی‌ خود را به ویزای کاری‌ تغییر دهند و در این کشور‌ با اخذ اقامت‌ کاری‌ بمانند .

نتیجه‌گیری‌ 

تحصیل رشته مهندسی مواد در مجارستان
   چنانچه قصد تحصیل و کار در رشته‌ مهندسی مواد‌ در مجارستان را دارید حتماً باید بدانید که دریافت ویزا‌ با ریسک کمتر ، امکان‌ گرفتن‌ پذیرش آسان و سریع از دانشگاه‌های معتبر اروپا ، هزینه تحصیل‌ و زندگی مقرون به صرفه ، امکان تردد در منطقه‌ شینگن و خیلی از موارد دیگر ، از جمله دلایلی است‌ که مجارستان را به مقصدی جذاب‌ در مدت سال‌های گذشته برای خیلی از افراد‌ تبدیل کرده است .
   مهندسی مواد مطالعات‌ بین‌ رشته‌ای است‌ که عناصر شیمی کاربردی و فیزیک را شامل می شود . مهندسان مواد علاوه‌‌ بر دستکاری فلزات ، سرامیک‌‌ها‌ ، پلیمرها یا بیومواد ، مواد‌ جدیدی را تولید‌ و ایجاد‌ خواهند کرد.
 
   اگر علاقه‌مند به کار‌ و یا تحصیل در مجارستان و یا کشور‌های دیگر می باشید ، موسسه‌ مهاجرتی رهپویان عدالت پرگاس امکاناتی را مهیا کرده‌ است‌ که می‌توانید به صورت رایگان شرایط خود‌ را مورد‌ ارزیابی‌ قرار دهید؛ برای کسب اطلاعات‌ بیشتر با ما تماس‌ حاصل فرمائید .
 
 
🟡🔵
 
 

   در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت تحصیلی دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

 

   آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل رشته مهندسی مواد در مجارستان میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

 

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی حقوقی ره پویان در ارتباط باشید

 
 

آیا جنسیت افراد بر روی میزان حقوق دریافتی آنها تاثیرگذار است؟

اگرچه جنسیت نباید بر میزان دستمزد موثر باشد، ولی کارمندان مرد مهندس مواد در مجارستان به صورت متوسط ۹ درصد بیشتر از همتایان زن خود درآمد دارند.

با چند سال کار می‌توان برای اقامت دائم مجارستان درخواست داد؟

با ۵ سال کار در مجارستان می‌توانید درخواست اقامت دائم مجارستان دهید.

داشتن مدرک تحصیلی مهندسی مواد چه فرصت‌های شغلی را فراهم می کند؟

فرصت‌های شغلی در بخش‌هایی مثل : متالورژی، صنایع الکترونیک، صنایع شیمیایی، صنایع انرژی و مهندسی ماشین آلات فراهم خواهد کرد.

5/5 - (8 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823