مشاوره و ارزیابی رایگان!

شرایط تحصیل رشته حقوق در انگلستان 2022

اگر شما هم قصد‌ دانشجویی رشته حقوق‌ در برترین دانشگاه‌ها را دارید ، شهر انگلستان مناسب‌ شماست . برای دانش‌اندوزی رشته‌ حقوق‌ در انگلستان لازم است به زبان انگلیسی مسلط‌ باشید . شما می‌توانید در هریک از مقطع‌های تحصیلی کارشناسی ، کارشناسی‌ارشد و دکترا در…


Banner 1 24 -ره پویان عدالت

اگر شما هم قصد‌ دانشجویی رشته حقوق‌ در برترین دانشگاه‌ها را دارید ، شهر انگلستان مناسب‌ شماست . برای دانش‌اندوزی رشته‌ حقوق‌ در انگلستان لازم است به زبان انگلیسی مسلط‌ باشید . شما می‌توانید در هریک از مقطع‌های تحصیلی کارشناسی ، کارشناسی‌ارشد و دکترا در این رشته تحصیل کنید . مخارج تحصیل رشته حقوق در انگلستان نسبت‌ به سایر‌ کشور‌های‌ اروپایی به‌صرفه می باشد . پس از اتمام‌ دوران‌ تحصیل ، قادر خواهید بود با شرکت‌ در دوره‌ LPC به عنوان وکیل آغاز به فعالیت‌ کنید .

دلایل‌ تحصیل‌ رشته‌ حقوق در کشور انگلستان

شرایط تحصیل رشته حقوق در انگلستان
سیستم‌ دادگستری انگلستان در همه جهان معتبر‌ می باشد . قوانین انگلستان جزو‌ اولین قوانینی می باشد که برای تجارت‌ بین‌المللی به آن مراجعه می‌شود . منشا قوانین یک سوم از جمعیت‌ جهان از جمله کشور‌های‌ ایالات متحده ، هند ، پاکستان و مالزی حقوق عمومی انگلستان است . دفتر مرکزی چهار شرکت حقوقی برتر‌ جهان بر اساس تعداد‌ کل وکلای شاغل ، در انگلستان قرار دارد‌ . این شرکت‌ها چند ملیتی می باشند . از جمله دلیل‌های تحصیل‌ حقوق انگلستان می‌توان به موارد زیر اشاره‌ کرد :

شهرت جهانی : دانشکده‌های حقوق انگلستان از قدیمی‌ترین دانشکده‌های جهان و جزو برترین ارائه‌دهندگان پروگرام های آموزشی می باشند . بسیاری از وکلا و حقوقدانان مطرح‌ جهان مشابه ما‌هاتما‌ گاندی در دانشگاههای انگلستان دانش‌اندوزی کردند .

پروگرام های درسی عالی‌ : دوره‌های آموزشی حقوق‌ در انگلستان ترکیبی از دروس تئوری‌ و عملی‌ بوده است . طبق برنامه‌های درسی رشته‌ حقوق‌ در انگلستان شما تفکر‌ انتقادی و مهارت‌های گفتگو‌ محور و تفسیر‌ قانون‌ را می‌آموزید .

دانشگاه‌های ممتاز : خیلی از متخصصان رشته حقوق‌ در دانشگاه‌های انگلستان تدریس می‌کنند .

جامعه فعال : هرسال وکلای حرفه‌ای‌ زیادی در انگلستان مشغول‌ به کار می‌شوند . با تحصیل رشته حقوق‌ در انگلستان فرصتی بسیار خوب برای معاشرت و یادگیری از افراد حرفه‌ای‌ دارید .

مدارک‌ دانشجویی رشته‌ حقوق در انگلستان

شرایط تحصیل رشته حقوق در انگلستان
مدارک‌ فراگیری رشته‌ حقوق در انگلستان در دانشگاه‌های متعدد متفاوت است . عواملی مثل ملیت شما ، مدرک تحصیلی قبلیتان و سطح علمی شما بر مدرک‌های تحصیلی تاثیر دارند . مدارک‌ ضروری برای تحصیل در مقطع‌ کارشناسی شاخه حقوق‌ در انگلستان عبارت‌ است از مدرک آموزشی قبلی به همراه ریز‌ نمرات شما و مهارتتان در زبان انگلیسی . مدارک‌ لازم‌ برای دانش‌اندوزی در مقطع‌ کارشناسی ارشد‌ رشته حقوق‌ عبارتند از مدرک‌ کارشناسی شاخه حقوق ، ریزنمرات ، برگه زبان آیلتس ۶ .۵ ، رزومه ، گواهی عدم سوءپیشینه ، انگیزه‌نامه .

در صورتی که مدرک‌ کارشناسی حقوق نداشته باشید ، ممکن خواهد بود از شما خواسته شود‌ در دوره‌ LLM شرکت نمائید . بهتر می باشد پیش از ثبت‌نام در دانشگاه‌های انگلستان جهت‌ اطلاع از مدارک مورد‌ احتیاج با دانشگاه خودتان در تماس‌ باشید .

امتحان LNAT برای رشته حقوق‌

شرایط تحصیل رشته حقوق در انگلستان
آزمون LNAT (National admissions test for law) ، آزمایش سراسری برای پذیرش‌ در رشته حقوق‌ است . این امتحان ۲ ساعت و ۱۵ دقیقه طول می‌کشد و به دو قسمت تقسیم می‌شود . بخش نخست امتحان ۴۲ سوال‌ خواهد داشت و از طریق‌ رایانه انجام می‌شود . شما ۹۵ دقیقه فرصت‌ دارید به این بخش‌ از امتحان جواب دهید . این بخش دوازده متن برای درک موضوع دارد که هر کدامیک به سه یا چهار سوال‌ تقسیم‌ می‌شوند . در بخش دوم امتحان شما فرصت‌ دارید تا از میان موضوعات گوناگون بیان شده‌ ، یکی را گزینش کرده و در مورد آن مطلبی بنویسید . شما می‌توانید توانایی‌‌های‌ خودتان را در استدلال قانع کننده و رسیدن به نتیجه‌ در این بخش ارائه دهید .

مدارک‌ کارشناسی و کارشناسی ارشد‌ ، رایج‌ترین مدارک رشته حقوق‌ برای دانشجویان بین‌المللی است‌ . ولی دانشگاه‌های انگلستان ، برای رشته حقوق مدرک‌های دیگری نیز ارائه‌ می‌دهند :

LLB کارشناسی حقوق‌
Graduate LLB دوره‌ فشرده برای ورو به مقطع‌ تحصیلات تکمیلی
LLM کارشناسی‌ارشد حقوق‌
GDL مدرک دیپلم حقوق
LPC دوره فراگیری حقوق‌
BPTC دوره آموزشی حرفه‌ای‌
QLTS طرح انتقال‌ وکیل واجد‌ شرایط
دانش‌اندوزی مقطع کارشناسی حقوق‌ در انگلستان (LLB)

بیشتر بدانید : تحصیل در انگلستان

سالانه تعداد‌ زیادی دانشجو برای تحصیل‌ کارشناسی حقوق‌ به انگلستان مهاجرت می‌کنند . در صورتی که ۷۰ درصد معدل‌ دیپلم دبیرستان را کسب کرده باشید ، می‌توانید برای دانش‌اندوزی کارشناسی حقوق‌ اقدام بکنید . مدت‌ زمان‌ دانش‌اندوزی در این مقطع آموزشی سه سال بوده است . معدل‌ GPA شما هم حتما باید دست‌کم ۲ .۷ از ۴ باشد . مخارج دانش‌اندوزی کارشناسی حقوق از ۴۰ , ۰۰۰ پوند الی ۷۵ , ۰۰۰ پوند متغیر است . مزایای تحصیل‌ کارشناسی حقوق‌ در انگلستان :

عدم نیاز به شرکت‌ در LSAT
تحصیل در کشوری که منبع قوانین بسیاری ازکشورهاست .
تحصیل‌ کارشناسی حقوق‌ تنها در سه سال
کسب تجربه هنگام‌ تحصیل‌ کارشناسی حقوق
حضور در دانشگاه‌های بین‌المللی و چند فرهنگی
بهره‌گیری از تدریس برترین اساتید جهان
گرفتن مدرک‌ بین‌ المللی
هزینههای پایین تحصیل

مدرک‌های مورد‌ احتیاج برای تحصیل‌ کارشناسی حقوق‌ در انگلستان عبارتند از :

کپی‌ پاسپورت‌ معتبر‌
مدارک زبان
ریز‌ نمرات تحصیلی
توصیه‌نامه
رزومه (در حالت موجود)
انگیزه‌نامه

تحصیل‌ مقطع‌ کارشناسی ارشد حقوق‌ در کشور انگلستان (LLM)

شرایط تحصیل رشته حقوق در انگلستان
مقطع‌ کارشناسی‌ارشد حقوق انگلستان حدودا یک سال تمام‌وقت یا دو سال پاره‌وقت زمان‌ می‌برد . پس از پایان این دوره شما حتما باید از پایان‌نامه خود دفاع کنید . داشتن سند کارشناسی ارشد‌ حقوق‌ ، برای یافتن‌ کار یک امتیاز محسوب‌ می گردد . برای تحصیل در این مقطع درک‌ اصول‌ اولیه حقوق عمومی‌ و خصوصی‌ ضروری است . شرایط‌ تحصیل در هر دانشگاه دگرگون است و شما حتما باید قبل از آغاز فرایند ثبت‌نام ، با دانشگاه خود‌ در ارتباط‌ باشید .

مهم‌ترین گرایش‌‌های‌ رشته حقوق‌ در انگلستان :

حقوق بین‌الملل شرکت‌‌ها‌
حقوق‌ بین‌الملل و تجارت
حقوق مالکیت‌ معنوی و حفاظت‌ از داده‌ها
حقوق‌ بشر
پژوهش‌های جنسیتی

مدارک‌ لازم‌ برای فراگیری کارشناسی ارشد‌ حقوق‌ در انگلستان :

مدرک‌ کارشناسی حقوق‌
آیلتس ۶ .۵ یا تافل یا PTE
LSAT (در صورت‌ لزوم)
توصیه‌نامه
انگیزه‌نامه

تحصیل مقطع دکترای حقوق در انگلستان

شرایط تحصیل رشته حقوق در انگلستان
برای دانش‌اندوزی دکترای حقوق در انگلستان ، باید پایان‌نامه ارائه‌ دهید و در یک گردهمایی از پایان‌نامه‌ خود دفاع‌ کنید . مبحث انتخابی شما برای پایان‌نامه باید به وسیله کمیته تحقیقات دانشگاه تایید‌ گردد . مدت‌ زمان‌ تحصیل دکترای حقوق‌ حدود سه سال است . شما قادر خواهید بود به تحصیل از راه‌ دور هم مشغول‌ شوید . اساتید دوره دکترای حقوق‌ افراد مشهوری می باشند و هر یک کتاب‌هایی در این قلمرو نوشت‌اند .

علاوه‌بر مدادک رایج به عرضه مقاله ISI و توصیه‌نامه نیاز است . ارائه‌ مدرک‌ آیلتس با نمره ۷ به بالا ضروری می باشد .

بهتر است بدانید : ویزای انگلیس

کار پس از تحصیل‌ در شاخه حقوق

شرایط تحصیل رشته حقوق در انگلستان
پس از اتمام آموزش شما در رشته‌ حقوق‌ ، قادر خواهید بود به عنوان وکیل‌ در انگلستان مشغول‌ به کار‌ شوید . بیشترین پرونده‌های وکالت مربوط به قوانین کیفری ، مربوط به خانواده ، وصیت‌نامه و معامله است . اداره های بزرگ اغلب تیم‌های حقوقی دارند و قادر خواهید بود با آن‌ها همکاری کنید‌ . چنانچه شما نماینده دادگستری شوید می‌توانید به‌صورت خوداشتغال فعالیت‌ خود‌ را آغاز نمائید .

کارفرمایان شما ممکن است بانک‌ها ، دفاتر ساختمانی ، شرکت‌های بیمه و بخش‌های منابع انسانی شرکت‌های متعدد باشند .

داشتن مدرک رشته حقوق‌ تنها نشان‌دهنده دانش ابتدایی‌ شما در این زمینه‌ است . شما قادر خواهید بود توانمندی خودتان در درک مفهوم‌ها و تعهدات قانونی را در CV خود‌ ارائه دهید . از جمله این مهارت‌ها می‌توان به موارد‌ ذیل اشاره کرد :

مهارت‌های تحقیق با استفاده‌ از طیف‌ وسیعی‌ از منابع مثل‌ پرسش‌ کلامی
مهارت‌های ارزیابی و توانایی‌ تفسیر و شرح واضح‌ اطلاعات
مهارت‌های آموزشی
مهارت‌های استدلال‌ و قضاوت انتقادی
توجه‌ به جزئیات و توانایی پیش‌نویس‌ اسناد رسمی
درصورتی‌که قصد دارید پس از آموزش به عنوان نماینده در انگلستان کار‌ کنید حتما باید دوره‌ یک‌ساله LPC را پشت‌ سر بگذارید .

درآمد‌ رشته‌ حقوق‌ در انگلستان

شما به‌عنوان کارآموز شاخه حقوق‌ در انگلستان ، هنگام کارآموزی حدود 20000الی 23000 پوند حقوق‌ دریافت خواهید کرد‌ . میزان‌ حقوق‌ شما به عوامل متفاوتی از جمله محل زندگیتان بستگی‌ دارد . با افزایش‌ مدت‌ زمان‌ کارآموزی ، حقوق‌ نیز افزایش‌ می‌یابد . بیشترین‌ میزان‌ درآمد‌ شاخه حقوق در شهر‌ لندن می باشد . زمان کارآموزی ، بیشتر‌ کار‌های‌ اداری‌ به شما سپرده‌ می‌شود‌ و ارتباط‌ شما با موکل‌‌ها‌ کمتر می باشد .

پس از کسب صلاحیت خود ، می‌توانید به‌عنوان وکیل‌ شروع به فعالیت کنید . میانگین‌ حقوق‌ یک وکیل‌ مبتدی انگلستان بین 28000 الی 61000 پوند است . با گذر‌ زمان‌ و با افزایش مهارت‌ها و تجربه کردن های شما ، میزان‌ حقوق به 150000 پوند هم می‌رسد .

5/5 - (27 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/06/28
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : اخبار

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823