مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (5 امتیاز)

کار در ایتالیا


کار در ایتالیا

یکی از روش های معمول برای مهاجرت به ایتالیا، مهاجرت از طریق کار در ایتالیا است. مهاجران می توانند برای انجام کارهای طولانی مدت یا کوتاه مدت ویزای کار ایتالیایی را بگیرند. البته در مورد ویزای کاری باید این نکته را در نظر داشته باشید که کشور ایتالیا اولویت جذب نیروی کار را برای شهروندان حوزه شینگن در نظر می گیرد. مگر این که از طرف اداره کار برای برخی از مشاغل کمبود نیرو اعلام شود. به این ترتیب کارفرما ها می توانند برای جذب نیروی متخصص، از خارج کشور دعوت نامه کاری ارسال کند.
کشور ایتالیا یکی از کشورهای پیشرفته و با ساختار قوی اقتصادی در دنیا محسوب می شود. این کشور همچنان در حال توسعه روز افزون می باشد. به همین جهت در صورتی که فردی دارای مدرک معتبر از رشته های تحصیلی پر متقاضی در بازار کار باشد، می تواند جاب آفر یا دعوت نامه خوبی از کشور ایتالیا را دریافت کند. البته در کنار مدرک تحصیلی دانش و مهارت کافی، تجربیات و سابقه کار مناسب و سازگاری با فرهنگ بازار کار ایتالیا نیز لازمه دریافت ویزای کار ایتالیا می باشد.
برای کار در ایتالیا داشتن جاب آفر یا دعوت نامه از طرف کارفرما لازم و ضروری می باشد. نحوه دریافت جاب آفر به این صورت است که شما بایستی درخواست شغل خود را برای کارفرمایان مختلف ارسال نمایید. در صورتی که کارفرما درخواست شما را تایید نموده و بپذیرد، برای شما دعوت نامه جاب آفر را صادر می نماید که از طریق آن می توانید برای اخذ ویزای کاری اقدام نمایید. لازم به ذکر است که ویزای کار در ایتالیا حداکثر دو سال اعتبار دارد. اما امکان تمدید آن تا پنج سال نیز وجود دارد. میانگین حقوقی که برای کارکنان در ایتالیا پرداخت می شود، برای مشاغل و مقاطع تحصیلی مختلف بین ۱۴۲۰ تا ۲۴۰۰ یورو در ماه می باشد. این مبلغ به صورت سالانه مبلغی معادل هفده هزار تا بیست و نه هزار یورو خواهد بود. با وجود شرایط عالی برای کار در ایتالیا بسیاری از متقاضیان، روند کار و روش های درست تعامل با کارفرمایان را نمی دانند.
در واقع پیش از هر کاری باید ابتدا متوجه شوید که چه موقعیت های شغلی بین المللی مناسبی، در این کشور وجود دارد تا بتوانید از آن ها استفاده نمایید. با توجه به شیوع کرونا و افزایش نرخ بیکاری در تمام دنیا از جمله کشور ایتالیا، جذب نیروی کار خارجی در این کشور کمی سخت و زمان بر گردیده است. اما اگر بتوانید به صورت فردی یا از طریق مؤسسات اعزام نیروی کار به ایتالیا، موفق به دریافت جاب آفر شوید، مزایای زیادی از طریق ویزای شینگن نصیب شما خواهد شد. در صورتی که بتوانید ویزای کاری خود را تا پنج سال تمدید کنید، امکان درخواست اقامت دائم اروپا را نیز خواهید داشت. به این ترتیب اعضای خانواده (همسر و فرزندان شما) نیز اقامت ایتالیا را دریافت خواهند کرد.

 

 

 

 

از مهم‌ترین شرایط لازم برای کار در ایتالیا چیست؟

پیش از درخواست ویزای کار در ایتالیا، باید یک کارفرما در این کشور به شما پیشنهاد کار بدهد.

آیا کار با ویزای تحصیلی در کشور ایتالیا ممکن است؟

بله، اما باید به این نکته توجه کنید که افرادی که از طریق ویزای تحصیلی وارد ایتالیا شده‌اند اجازه کار تمام وقت در ایتالیا را ندارند.

آیا داشتن همزمان دو شغل در ایتالیا ممکن است؟

خیر، در هیچ کدام از کشورهای اروپایی فرد نمی‌تواند همزمان در دو شغل مشغول به کار باشد.

5/5 - (5 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/14
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823