مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (5 امتیاز)

تحصیل در ایتالیا


👩‍🎓 تحصیل در ایتالیا

ایتالیا یکی از مقاصد جذاب برای دانشجویان خارجی می‌باشد. ایتالیا دارای سیستم آموزش عالی بسیار قوی و معتبری است و از بین دانشگاه‌های معروف جهان مانند دانشگاه بولونیا، دانشگاه پادوا، دانشگاه میلان، و دانشگاه رم، به عنوان مقاصد محبوب برای تحصیل دانشجویان بین المللی شناخته می‌شود.
 
در ادامه، جزئیاتی درباره مزایا و شرایط ایتالیا در حوزه آموزش عالی، فرآیند ثبت نام، هزینه‌ها و زندگی دانشجویی را شرح می‌دهیم.
 
یکی از مزیت‌های تحصیل در ایتالیا، وجود دانشگاه‌های معروف و با اعتبار است. در حالی که دانشگاه بولونیا به عنوان دانشگاه قدیمیترین وجود دارد، دانشگاه های دیگری نیز برای رشته های خاص و مقاطع مختلف شهرت دارند. دانشگاه های ایتالیا در رده بندی بین‌المللی نیز موفق بوده و رشته هایی مانند هنر، معماری، علوم طبیعی، صنایع غذایی و خدمات گردشگری به صورت ویژه توجه بسیاری از داوطلبان را به خود جلب کرده است.
 
فرآیند ثبت نام در دانشگاه های ایتالیا ممکن است برای برخی دانشجویان بین المللی گیج کننده باشد. برای شروع، شما باید اطلاعات تحصیلی حضوری یا آنلاین خود را درخواست کنید و اطلاعات مورد نیاز را برای انجام لازم را در اختیار داشته باشید. سپس برای ثبت نام در دوره مورد نظر خود، اطلاعات و مدارک تحصیلی، نامه‌های توصیه و گواهی به علاوه سایر مستندات مورد نیاز را ارائه می‌دهید. باید توجه داشت که دانشگاه های ایتالیا ممکن است برخی از مدارک رسمی خود را درخواست کنند تا اطمینان حاصل کنند که شما می توانید سطح تحصیلات مورد نیاز را داشته باشید.
شرایط قبولی رشته پزشکی در ایتالیا✅🤩
 
هزینه تحصیل در ایتالیا نیز می‌تواند مهم باشد. هزینه های تحصیلی متغیر است و بسته به مقطع تحصیلی، دانشگاه و بودجه شخصی شما ممکن است متفاوت باشد. برخی از دانشگاه‌ها دوره های تحصیلی را با قیمت های مناسب ارائه می دهند و می توان در کاهش هزینه ها با دریافت بورس تحصیلی یا کار جزئی کمک کرد.
 
زندگی دانشجویی در ایتالیا نیز بسیار جذاب است. ایتالیا با فرهنگ غنی، هنر، تاریخ، آشپزی بی‌نظیر و طبیعت خیره کننده محیط مناسبی برای تفریح و دستیابی به تجربه های جدید است. همچنین، شهرهای ایتالیایی مانند رم، فلورانس و ونیز به عنوان مقصد گردشگری معروف محسوب می‌شوند و این یعنی شما خواهید توانست در کنار تحصیلات خود تجربه های فرهنگی متنوع و شگفت انگیزی را به دست بیاورید.

 مدارک زیر برای ثبت نام در دانشگاه‌های ایتالیا موردنیاز می‌باشند:

 فرم درخواست تکمیل شده جهت پذیرش
 ترجمه آخرین مدرک تحصیلی به علاوه ریز نمرات
 اسکن از گذرنامه متقاضی
 رسید ادمیشن فی
 مدرک معتبر زبان بین المللی
 انگیزه نامه
 برنامه رزرو تحصیلی
 توصیه نامه هایی که اساتید 
 سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی

گروه آموزشی CEPU ایتالیا

📑 بورسیه تحصیلی در کشور ایتالیا

تحصیل در ایتالیا

ایتالیا یکی از مقاصد محبوب برای تحصیل در حوزه های مختلف است. دولت ایتالیا و بسیاری از مؤسسات آموزش عالی در این کشور، بورسیه‌های تحصیلی را به دانشجویان داخلی و خارجی ارائه می‌دهند. این بورسیه‌ها برای تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی مختلف ایتالیا ارائه می‌شوند.
برخی از بورسیه‌های معروف در ایتالیا عبارتند از:
1. بورسیه‌های سرمایه‌گذاری دولت ایتالیا (Investments for the Future IRB)
این بورسیه توسط دولت ایتالیا ارائه می‌شود و برای تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در زمینه های علوم محض، فناوری و اقتصاد سندیکا ارائه می‌شود.
2. بورسیه‌های Erasmus Mundus
برنامه Erasmus Mundus توسط اتحادیه اروپا اداره می‌شود و بورسیه‌های تحصیلی در زمینه های مختلف را در اختیار دانشجویان داخلی و خارجی قرار می‌دهد.
3. بورسیه‌های دانشجویی در دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی ایتالیا
بسیاری از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در ایتالیا بورسیه‌های تحصیلی خود را ارائه می‌دهند. این بورسیه‌ها می‌توانند بورسیه‌های تحصیلی براساس عملکرد تحصیلی ارائه شده یا بورسیه‌های تحصیلی براساس نیاز محلی و بین‌المللی باشند.

تحصیل در فرانسه

آیا امکان اخذ بورسیه تحصیلی در کشور ایتالیا در مقطع کارشناسی وجود دارد؟

بله، دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور ایتالیا را دارند می‌توانند پس از ورود به این کشور جهت دریافت بورسیه اقدام نمایند.

آیا دانشجویان در مقطع کارشناسی در کشور ایتالیا اجازه کار دارند؟

بله، دانشجویان می‌توانند ٢٠ ساعت در هفته کار کنند.

نمره زبان مورد نیاز برای تحصیل در دوره لیسانس در کشور ایتالیا چقدر است؟

متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا، باید حداقل نمره ۶ در آیلتس و حداقل نمره ۸۰ در تافل را کسب کنند.

5/5 - (5 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/14
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823