مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (5 امتیاز)

ویزای ایتالیا


انواع ویزاهای ایتالیا

کشور تاریخی و زیبای ایتالیا همه ساله مقصد گردشگران و مهاجران زیادی است که بخشی از این افراد را ایرانیان تشکیل می دهند. برای سفر به ایتالیا قبل از هر چیز باید ویزای ایتالیا را دریافت نمایید. ویزای سفر به ایتالیا انواع مختلفی دارد که به فرد اجازه می دهد، برای اقامت کوتاه مدت یا بلند مدت به این کشور سفر کند.

با توجه به این که ایتالیا جزء کشورهای اتحادیه اروپا می باشد، باید برای ورود به این کشور ویزای شینگن دریافت کنید. ویزای شینگن ویزایی است که به فرد اجازه می دهد در مدت زمان معین به کشورهای حوزه شینگن قدم بگذارد و در آن ها اقامت داشته باشد.

لازم به ذکر است که برخی از انواع ویزای شینگن، محدودیت بیشتری داشته و برخی نیز از امتیازات و مزایای بیشتری برخوردار می باشند. در ادامه انواع ویزای ایتالیا را مورد بررسی قرار خواهیم داد.


 ویزای ترانزیت ایتالیا: این ویزا شامل ویزای نوع A و نوع B شینگن می باشد. در صورتی که مقصد شما کشور ایتالیا نیست و تنها از این کشور عبور می کنید، نیاز به ویزای ترانزیت خواهید داشت.

در مورد ویزای شینگن نوع A شما فقط می توانید برای تعویض هواپیمای خود و تنها در یکی از فرودگاه های ایتالیا توقف موقتی داشته باشید. با داشتن این نوع ویزا به شما اجازه خروج از فرودگاه داده نخواهد شد.

ویزای شینگن نوع B، نیز نوعی ویزای ترانزیت می باشد که به منظور عبور از ایتالیا و رفتن و به کشور مقصد صادر می گردد. این ویزا به شما اجاز می دهد که طی مدت زمان پنج روز وارد خاک ایتالیا شده و از آن عبور کنید. با داشتن این ویزا می توانید از طریق راه زمینی از ایتالیا عبور کنید و در صورت توقف در فرودگاه نیز امکان خارج شدن از فرودگاه را نیز خواهید داشت.


 ویزای توریستی: ویزای توریستی ایتالیا همان طور که از نامش پیداست نوعی ویزای گردشگری است که برای اقامت کوتاه مدت حداکثر نود روزه صادر می گردد. این ویزا دارای دو نوع ویزای یک بار ورود و چندبار ورود می باشد.

ویزای یک بار ورود ویزایی است که تنها یک بار به شما اجازه ورود به خاک ایتالیا را می دهد و در صورتی که قصد داشته باشید مجدداً به ایتالیا سفر کنید، باید بار دیگر برای اخذ ویزا اقدام نمایید. اما ویزای چندبار ورود دارای اعتبار یک تا پنج ساله می باشد. با داشتن این ویزا می توانید، با استفاده از تور ایتالیا یا به صورت شخصی، در طول مدت اعتبار ویزای خود چندین بار وارد خاک ایتالیا شوید.

البته حداکثر مدت اقامت در هر بار ورود همان نود روز خواهد بود. این نوع ویزا با نام ویزای نوع C شینگن نیز شناخته می شود.


 ویزای اقامت طولانی مدت در ایتالیا: در صورتی که قصد اقامت طولانی مدت، بیش از نود روزه در ایتالیا را داشته باشید، بایستی ویزای نوع D شینگن را اخذ نمایید. این ویزا برای دریافت انواع اقامت طولانی مدت نظیر ویزای کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و… ضروری می باشد.

 

 

چنانچه در مورد ویزای ایتالیا و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

آیا شما نکات دیگری در مورد ویزای ایتالیا میدانید. می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💚🤍

 

 

۱. در سایت سفارت ایتالیا و سایت های خارجی معتبر ویزای شینگن نوشته شده که هزینه ویزای توریستی ایتالیا ۶۰ یورو می‌باشد اما چرا در زمان حضور در کارگزاری ۸۵ یورو باید پرداخت کنیم؟

۸۵ یورویی که در کارگزاری ویزای ایتالیا از شما دریافت می‌شود، شامل ۶۰ یورو هزینه تقاضای ویزا، ۹ درصد مالیات و حدودا ۲۰ یورو کارمزد شرکت CKGS می‌باشد.

۲. همه مدارک ویزای ایتالیا رو آماده کرده‌ام. از کجا می‌توانم درخواست ویزای ایتالیای خود را ارسال کنم؟

در ابتدا شما باید وقت سفارت خود را از سایت کارگزاری تعیین کنید. سپس به دفتر کارگزاری برای انگشت نگاری و تحویل مدارک مراجعه کنید.

نتایج محلی

تمکن مالی برای ویزای ایتالیا چقدر باید باشد؟

شما باید مبلغ تمکن مالی که ارائه می کنید با شرایط شغلیتان یکی باشد. بهترین مبلغ برای تمکن مالی ایتالیا این است که این عدد زیر 150 میلیون تومان نباشد.

5/5 - (5 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/14
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823