مشاوره و ارزیابی رایگان!

ویزای ایتالیا + 😁شرایط استثنایی + انواع (2023)

انواع ویزای ایتالیا شرایط‌ گرفتن ویزای ایتالیا برای گرفتن ویزای ایتالیا ، راه‌ سختی‌ در پیش‌ رو نخواهید داشت . دقت داشته باشید که منظور از گردش حساب ، تعداد‌ تراکنشات حساب‌ متقاضی‌ خواهد بود و مبلغ‌های آن اهمیت‌ چندانی نخواهد داشت . اشتباه رایجی که…


ویزای ایتالیا

انواع ویزای ایتالیا

شرایط‌ گرفتن ویزای ایتالیا

برای گرفتن ویزای ایتالیا ، راه‌ سختی‌ در پیش‌ رو نخواهید داشت . تنها شرطی که برای گرفتن ویزای ایتالیا وجود خواهد داشت ، تمکن‌ مالی و گردش‌ حساب‌ بالا خواهد بود .  دقت داشته باشید که منظور از گردش حساب ، تعداد‌ تراکنشات حساب‌ متقاضی‌ خواهد بود و مبلغ‌های آن اهمیت‌ چندانی نخواهد داشت .

 نکته پراهمیت :  اشتباه رایجی که بین‌ متقاضیان ویزای ایتالیا و حتی کارگزاران ویزای این کشور‌ وجود خواهد داشت این است که ، یک مرتبه‌ مبلغ‌ هنگفتی (مثل ۲۰۰ میلیون تومان) را با هدف‌ افزایش‌ تمکن‌ مالی وارد حساب‌ خودشان می‌کنند .

این کار‌ غلط می باشد . زیرا گردش حساب شما با دقت‌ بالایی‌ توسط افسران ویزا بررسی‌ خواهد شد و در صورتی که متوجه‌ نشوند که این پول از کجا وارد حساب شما شده‌ است‌ ، بدون‌ هیچ‌ تردیدی درخواست شما را رد می نمایند . اما‌ اگر معامله‌ ای انجام‌ دادید که برطبق آن این سرمایه وارد حساب‌ شما شده می باشد ، خوب است که سند معامله و فروش و یا معامله‌ را با ترجمه‌ رسمی‌ آن ارائه نمایید.

 

پیشنهاده بیشتر : ویزای اوکراین + شرایط فوق العاده(۲۰۲۲)

 

همچنین درصورتی‌که شما تا به حال سفر خارجی نداشته باشید ، با یک گردش حساب و تمکن مالی خوب می توانید ویزای ایتالیا بگیرید .

ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا تضمینی

 اصلاً ضمانتی برای ویزای ایتالیا وجودنخواهد داشت . تصمیم‌ گیرنده اصلی‌ در اعطای ویزای ایتالیا ، افسران ویزای این کشور‌ خواهند بود . نه رهپویان عدالت و نه هیچ‌ کارگزار دیگری نمی‌تواند تضمینی‌ برای گرفتن‌ ویزای ایتالیا به شما ارائه نماید.

ویزای ایتالیا

انواع ویزای ایتالیا

ویزای شینگن ایتالیا ، با دقت به هدف‌ سفر متقاضی ، در انواع‌ مختلفی صادر خواهد شد . ویزای توریستی ، ویزای سرمایه گذاری و ویزای تحصیلی‌ رایج‌ ترین ویزایی خواهند بود که از سوی سفارت‌ ایتالیا برای متقاضیان ایرانی صادر می گردد .

۱ . ویزای توریستی ایتالیا

همانطور که از اسم‌ آن مشخص می باشد ،  این نوع ویزا‌ برای اهداف توریستی و گردشگری صادر می گردد .  برای  گرفتن ویزای توریستی ایتالیا گردش‌ حساب‌ بالا و تمکن‌ مالی تعیین کننده اصلی‌ خواهد بود . شما با ویزای توریستی ایتالیا می توانید تا ۹۰ روز‌ در هر ۶ ماه اقامت داشته باشید .

 

پیشنهاده بیشتر : چرا ونکوور کانادا برای زندگی (۲۰۲۲)

۲ . ویزای سرمایه گذاری ایتالیا

 این نوع‌ ویزا‌ ، با اهداف سرمایه‌ گذاری در کشور‌ ایتالیا صادر می گردد .  با خرید ملک‌ و یا سرمایه‌ گذاری در ایتالیا می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت‌ نمایید . اگر شخصی‌ خواهان سرمایه گذاری در ایتالیا هست ، باید مبلغ‌ عمده‌ این سرمایه گذاری متعلق به خود‌ شخص‌ بوده باشد .

۳ . ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی‌ ایتالیا ، با هدف‌ تحصیل و یا تحقیقات کوتاه و یا بلند‌ مدت برای متقاضیان صادر می گردد .  برای گرفتن ویزای تحصیلی‌ ایتالیا شما می بایست از یک دانشگاه و یا موسسه‌ معتبر آموزشی دعوتنامه ارائه نمایید .  پس از اتمام‌ دوره‌ تحصیل‌ و یا مدت‌ اعتبار‌ ویزا‌ ، می‌توانید در این کشور سکونت دائم داشته باشید .

مشاوره تلفنی ویزابرای دریافت‌ مشاوره‌ تلفنی با کارشناسان موسسه ی رهپویان عدالت در ارتباط باشید.

 

ویزای ایتالیا

مدارک ویزای ایتالیا

برای گرفتن ویزای ایتالیا ، دو دسته‌ مدارک‌ عمومی‌ و مدرک‌های اختصاصی ارائه‌ بنمایید . مدرک‌های عمومی‌ ، مدارکی است که برای هر یک از انواع‌ ویزای ایتالیا باید ارائه نمائید و یکسان خواهد بود . ولی مدارک اختصاصی‌ برای هر نوع‌ ویزای درخواستی منحصر‌ به شخص می باشد .

مدارک عمومی‌ ویزای ایتالیا عبارتند از :

📑‌فرم‌ تقاضای ویزای ایتالیا

📑‌گذرنامه‌ فعلی‌ شما و کلیه گذرنامه‌های‌ قبلی‌

📑‌دو‌ قطعه‌ عکس‌ ۳ , ۵×۴ , ۵

📑 رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل

📑‌ارائه‌ دعوت‌ نامه (در صورت‌ وجود)

📑‌گردش‌ حساب‌ و تمکن مالی

📑 گواهی اشتغال‌ به کار و یا گواهی اشتغال‌ به تحصیل‌

📑 اصل و ترجمه تمامی اسناد ملکی‌

📑 بیمه مسافرتی

📑 اصل و ترجمه سند‌ ازدواج‌ (در صورت متاهل‌ بودن)

ویزای ایتالیا

ریجکت ویزای ایتالیا

در بین‌ کشور‌‌های‌ شینگن ، ویزای ایتالیا  کمترین‌ نرخ‌ ریجکتی راخواهد داشت  . بیشترین علت رد شدن تقاضای ویزای ایتالیا ،  عدم اعتماد‌ افسران ویزای این کشور‌ به بازگشت متقاضیان خواهد بود .  این اعتماد‌ را می توانید با ارائه‌ مدارک شغلی ، وابستگی‌ خانوادگی به کشورتان و معلوم کردن دقیق‌ هدف سفر به ایتالیا برای افسران ویزا‌ به وجود آورید .

 

پیشنهاده بیشتر : وام دانشجویی در آلمان + شرایط دریافت(۲۰۲۲)

رفع‌ ریجکتی و اعتراض‌ به رد‌شدن‌ ویزای ایتالیا

برای رفع‌ ریجکتی ویزای ایتالیا ،  باید از شهر‌ رم اقدام‌ نمائید  . به این صورت‌ که در این شهر به یک وکیل‌ وکالت‌ می‌دهید تا کار های مربوط به رفع‌ ریجکتی ویزای ایتالیا را برای شما انجام نماید . این کار‌ ، قابل انجام می باشد اما‌ به شدت‌ برای شما هزینه بردار‌ خواهد بود . پس از ریجکت شدن ، می‌توانید ۶ ماه پس‌ازآن از ریجکت دوباره درخواست‌ ویزای خودتان را ارائه‌ دهید . برای اعتراض‌ به ریجکت ویزای ایتالیا هم قادر خواهید بود یک نامه اعتراضی بنویسید و در آن با سند‌ و مدرک‌ به افسران ویزا‌ اعلام نمایید که به اشتباه ریجکت شده‌اید .

ویزای ایتالیا

ویزای فوری ایتالیا

درصورتی‌که مدارک‌ ویزای ایتالیای شما آماده خواهد بود ، می توانید از ۱ ساعت تا ۱ هفته بعد به سفارت‌ مراجعه‌ نمائید . ویزای فوری‌ ایتالیا ،  فقط‌ زمان‌ وقت‌ سفارت‌ را تسریع‌ می نماید و هیچ‌ تفاوتی در مدت جوابدهی آن نخواهد داشت . 

مخارج ویزای ایتالیا

اگر‌ زمان‌ مراجعه‌ به سفارت‌ برای شما اهمیتی نخواهد داشت ، قادر خواهید بود پس از 45 روز‌ کاری به سفارت‌ مراجعه‌ نمایید و برای ویزای خود ، مبلغ 400 یورو بپردازید . اما در صورتی که بخواهید در اولین زمان‌ ممکن‌ به سفارت‌ ایتالیا مراجعه نمائید و برای ویزای فوری‌ ایتالیا اقدام نمایید،  باید مبلغ‌ 500 یورو بپردازید . 

دقت داشته باشید که این مخارج ها تنها برای تقاضای ویزا و مدارک‌ مرتبط به ویزا (بیمه مسافرتی ، رزرو بلیط‌ رفت و برگشت ، واچر هتل‌ و غیره) خواهد بود و پرداخت هزینه های صندوق‌ سفارت‌ (با توجه به نوع ویزای درخواستی) به عهده‌ تقاضاکننده خواهد بود .

سفارت ایتالیا در تهران

+سفارت‌ ایتالیا در تهران در آدرس خیابان‌ حافظ‌ ، خیابان‌ نوفل لوشاتو ، پلاک ۲۹۸ واقع‌ می باشد . اما‌ دقت داشته باشید که بخش کنسولی و خدمات ویزای این سفارت در تهران تعطیل میباشد و شما برای تقاضای ویزای ایتالیا الزاماً باید به کارگزاری‌ CKGS به نشانی تهران ، ولنجک ، خیابان‌ ۱۳ ، پاساژ‌ گالریا طبقه چهارم مراجعه‌ نمایید . حضور‌ در این کارگزاری بدون وقت سفارت (از قبل‌ تعیین شده) ممکن نخواهد بود .

 

مشاوره کاملا رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی مهاجرتی رهپویان عدالت

5/5 - (18 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

4 دیدگاه برای “ویزای ایتالیا + 😁شرایط استثنایی + انواع (2023)”

 • شیرین

  ۱. در سایت سفارت ایتالیا و سایت های خارجی معتبر ویزای شینگن نوشته شده که هزینه ویزای توریستی ایتالیا ۶۰ یورو می‌باشد اما چرا در زمان حضور در کارگزاری ۸۵ یورو باید پرداخت کنیم؟

  • نیلوفر اکبری

   سلام دوست عزیز احتمالا هزینه ها افزایش پیدا کرده و سایت ها هنوز بروز رسانی نشدن و یا شاید هم هزینه های جانبی مربوط به پروندتون را پرداخت کردید.

 • ناصر

  ۲. تمامی مدارک ویزای ایتالیا رو آماده کرده‌ام. از کجا می‌توانم درخواست ویزای ایتالیای خود را ارسال کنم؟

  • نیلوفر اکبری

   سلام ناصر عزیز شما ابتدا باید وقت سفارت خودتون را از طریق سایت تعیین کنید وسپس با مراجعه برای انگشت نگاری و تحویل مدارک مراجعه کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823