مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (18 امتیاز)

ویزای ایتالیا + 😁شرایط استثنایی + انواع (۲۰۲۲)

انواع ویزای ایتالیا شرایط‌ گرفتن ویزای ایتالیا برای گرفتن ویزای ایتالیا ، راه‌ سختی‌ در پیش‌ رو نخواهید داشت . دقت داشته باشید که منظور از گردش حساب ، تعداد‌ تراکنشات حساب‌ متقاضی‌ خواهد بود و مبلغ‌های آن اهمیت‌ چندانی نخواهد داشت . اشتباه رایجی که…


ویزای ایتالیا

انواع ویزای ایتالیا

شرایط‌ گرفتن ویزای ایتالیا

برای گرفتن ویزای ایتالیا ، راه‌ سختی‌ در پیش‌ رو نخواهید داشت . تنها شرطی که برای گرفتن ویزای ایتالیا وجود خواهد داشت ، تمکن‌ مالی و گردش‌ حساب‌ بالا خواهد بود .  دقت داشته باشید که منظور از گردش حساب ، تعداد‌ تراکنشات حساب‌ متقاضی‌ خواهد بود و مبلغ‌های آن اهمیت‌ چندانی نخواهد داشت .

 نکته پراهمیت :  اشتباه رایجی که بین‌ متقاضیان ویزای ایتالیا و حتی کارگزاران ویزای این کشور‌ وجود خواهد داشت این است که ، یک مرتبه‌ مبلغ‌ هنگفتی (مثل ۲۰۰ میلیون تومان) را با هدف‌ افزایش‌ تمکن‌ مالی وارد حساب‌ خودشان می‌کنند .

این کار‌ غلط می باشد . زیرا گردش حساب شما با دقت‌ بالایی‌ توسط افسران ویزا بررسی‌ خواهد شد و در صورتی که متوجه‌ نشوند که این پول از کجا وارد حساب شما شده‌ است‌ ، بدون‌ هیچ‌ تردیدی درخواست شما را رد می نمایند . اما‌ اگر معامله‌ ای انجام‌ دادید که برطبق آن این سرمایه وارد حساب‌ شما شده می باشد ، خوب است که سند معامله و فروش و یا معامله‌ را با ترجمه‌ رسمی‌ آن ارائه نمایید.

 

پیشنهاده بیشتر : ویزای اوکراین + شرایط فوق العاده(۲۰۲۲)

 

همچنین درصورتی‌که شما تا به حال سفر خارجی نداشته باشید ، با یک گردش حساب و تمکن مالی خوب می توانید ویزای ایتالیا بگیرید .

ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا تضمینی

 اصلاً ضمانتی برای ویزای ایتالیا وجودنخواهد داشت . تصمیم‌ گیرنده اصلی‌ در اعطای ویزای ایتالیا ، افسران ویزای این کشور‌ خواهند بود . نه ویزالند و نه هیچ‌ کارگزار دیگری نمی‌تواند تضمینی‌ برای گرفتن‌ ویزای ایتالیا به شما ارائه نماید.

ویزای ایتالیا

انواع ویزای ایتالیا

ویزای شینگن ایتالیا ، با دقت به هدف‌ سفر متقاضی ، در انواع‌ مختلفی صادر خواهد شد . ویزای توریستی ، ویزای سرمایه گذاری و ویزای تحصیلی‌ رایج‌ ترین ویزایی خواهند بود که از سوی سفارت‌ ایتالیا برای متقاضیان ایرانی صادر می گردد .

۱ . ویزای توریستی ایتالیا

همانطور که از اسم‌ آن مشخص می باشد ،  این نوع ویزا‌ برای اهداف توریستی و گردشگری صادر می گردد .  برای  گرفتن ویزای توریستی ایتالیا گردش‌ حساب‌ بالا و تمکن‌ مالی تعیین کننده اصلی‌ خواهد بود . شما با ویزای توریستی ایتالیا می توانید تا ۹۰ روز‌ در هر ۶ ماه اقامت داشته باشید .

 

پیشنهاده بیشتر : چرا ونکوور کانادا برای زندگی (۲۰۲۲)

۲ . ویزای سرمایه گذاری ایتالیا

 این نوع‌ ویزا‌ ، با اهداف سرمایه‌ گذاری در کشور‌ ایتالیا صادر می گردد .  با خرید ملک‌ و یا سرمایه‌ گذاری در ایتالیا می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت‌ نمایید . اگر شخصی‌ خواهان سرمایه گذاری در ایتالیا هست ، باید مبلغ‌ عمده‌ این سرمایه گذاری متعلق به خود‌ شخص‌ بوده باشد .

۳ . ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی‌ ایتالیا ، با هدف‌ تحصیل و یا تحقیقات کوتاه و یا بلند‌ مدت برای متقاضیان صادر می گردد .  برای گرفتن ویزای تحصیلی‌ ایتالیا شما می بایست از یک دانشگاه و یا موسسه‌ معتبر آموزشی دعوتنامه ارائه نمایید .  پس از اتمام‌ دوره‌ تحصیل‌ و یا مدت‌ اعتبار‌ ویزا‌ ، می‌توانید در این کشور سکونت دائم داشته باشید .

مشاوره تلفنی ویزابرای دریافت‌ مشاوره‌ تلفنی با کارشناسان موسسه ی رهپویان عدالت در ارتباط باشید.

 

ویزای ایتالیا

مدارک ویزای ایتالیا

برای گرفتن ویزای ایتالیا ، دو دسته‌ مدارک‌ عمومی‌ و مدرک‌های اختصاصی ارائه‌ بنمایید . مدرک‌های عمومی‌ ، مدارکی است که برای هر یک از انواع‌ ویزای ایتالیا باید ارائه نمائید و یکسان خواهد بود . ولی مدارک اختصاصی‌ برای هر نوع‌ ویزای درخواستی منحصر‌ به شخص می باشد .

مدارک عمومی‌ ویزای ایتالیا عبارتند از :

📑‌فرم‌ تقاضای ویزای ایتالیا

📑‌گذرنامه‌ فعلی‌ شما و کلیه گذرنامه‌های‌ قبلی‌

📑‌دو‌ قطعه‌ عکس‌ ۳ , ۵×۴ , ۵

📑 رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل

📑‌ارائه‌ دعوت‌ نامه (در صورت‌ وجود)

📑‌گردش‌ حساب‌ و تمکن مالی

📑 گواهی اشتغال‌ به کار و یا گواهی اشتغال‌ به تحصیل‌

📑 اصل و ترجمه تمامی اسناد ملکی‌

📑 بیمه مسافرتی

📑 اصل و ترجمه سند‌ ازدواج‌ (در صورت متاهل‌ بودن)

ویزای ایتالیا

ریجکت ویزای ایتالیا

در بین‌ کشور‌‌های‌ شینگن ، ویزای ایتالیا  کمترین‌ نرخ‌ ریجکتی راخواهد داشت  . بیشترین علت رد شدن تقاضای ویزای ایتالیا ،  عدم اعتماد‌ افسران ویزای این کشور‌ به بازگشت متقاضیان خواهد بود .  این اعتماد‌ را می توانید با ارائه‌ مدارک شغلی ، وابستگی‌ خانوادگی به کشورتان و معلوم کردن دقیق‌ هدف سفر به ایتالیا برای افسران ویزا‌ به وجود آورید .

 

پیشنهاده بیشتر : وام دانشجویی در آلمان + شرایط دریافت(۲۰۲۲)

رفع‌ ریجکتی و اعتراض‌ به رد‌شدن‌ ویزای ایتالیا

برای رفع‌ ریجکتی ویزای ایتالیا ،  باید از شهر‌ رم اقدام‌ نمائید  . به این صورت‌ که در این شهر به یک وکیل‌ وکالت‌ می‌دهید تا کار های مربوط به رفع‌ ریجکتی ویزای ایتالیا را برای شما انجام نماید . این کار‌ ، قابل انجام می باشد اما‌ به شدت‌ برای شما هزینه بردار‌ خواهد بود . پس از ریجکت شدن ، می‌توانید ۶ ماه پس‌ازآن از ریجکت دوباره درخواست‌ ویزای خودتان را ارائه‌ دهید . برای اعتراض‌ به ریجکت ویزای ایتالیا هم قادر خواهید بود یک نامه اعتراضی بنویسید و در آن با سند‌ و مدرک‌ به افسران ویزا‌ اعلام نمایید که به اشتباه ریجکت شده‌اید .

ویزای ایتالیا

ویزای فوری ایتالیا

درصورتی‌که مدارک‌ ویزای ایتالیای شما آماده خواهد بود ، می توانید از ۱ ساعت تا ۱ هفته بعد به سفارت‌ مراجعه‌ نمائید . ویزای فوری‌ ایتالیا ،  فقط‌ زمان‌ وقت‌ سفارت‌ را تسریع‌ می نماید و هیچ‌ تفاوتی در مدت جوابدهی آن نخواهد داشت . 

مخارج ویزای ایتالیا

اگر‌ زمان‌ مراجعه‌ به سفارت‌ برای شما اهمیتی نخواهد داشت ، قادر خواهید بود پس از ۴۵ روز‌ کاری به سفارت‌ مراجعه‌ نمایید و برای ویزای خود ، مبلغ ۴۰۰ یورو بپردازید . اما در صورتی که بخواهید در اولین زمان‌ ممکن‌ به سفارت‌ ایتالیا مراجعه نمائید و برای ویزای فوری‌ ایتالیا اقدام نمایید،  باید مبلغ‌ ۵۰۰ یورو بپردازید . 

دقت داشته باشید که این مخارج ها تنها برای تقاضای ویزا و مدارک‌ مرتبط به ویزا (بیمه مسافرتی ، رزرو بلیط‌ رفت و برگشت ، واچر هتل‌ و غیره) خواهد بود و پرداخت هزینه های صندوق‌ سفارت‌ (با توجه به نوع ویزای درخواستی) به عهده‌ تقاضاکننده خواهد بود .

سفارت ایتالیا در تهران

+سفارت‌ ایتالیا در تهران در آدرس خیابان‌ حافظ‌ ، خیابان‌ نوفل لوشاتو ، پلاک ۲۹۸ واقع‌ می باشد . اما‌ دقت داشته باشید که بخش کنسولی و خدمات ویزای این سفارت در تهران تعطیل میباشد و شما برای تقاضای ویزای ایتالیا الزاماً باید به کارگزاری‌ CKGS به نشانی تهران ، ولنجک ، خیابان‌ ۱۳ ، پاساژ‌ گالریا طبقه چهارم مراجعه‌ نمایید . حضور‌ در این کارگزاری بدون وقت سفارت (از قبل‌ تعیین شده) ممکن نخواهد بود .

 

مشاوره کاملا رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی مهاجرتی رهپویان عدالت

5/5 - (18 امتیاز)

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در خبرنامه
    ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

    گوگل پلاس فیس بوک اینستاگرام کانال تلگرام شبکه آپارات فید خوان

    مشاوره رایگان مهاجرت!

    021-22892823