مشاوره و ارزیابی رایگان!

🟠 سرمایه گذاری در اسپانیا و خرید و فروش ملک در اسپانیا (2022)

  کشور‌ اسپانیا یکی از جذاب‌ترین و رقابتی‌ترین بازارهای تجاری و سومین بازار‌ سرمایه‌گذاری در اروپا می باشد. دولت‌ کشور‌ اسپانیا، با کاهش مقررات در همه سطوح و افزایش‌ مزایا‌، سرمایه‌گذاران خارجی و شرکت‌‌ها‌ را برای سرمایه‌ گذاری در اسپانیا تشویق می نماید. سرمایه‌گذاری در…


سرمایه گذاری در اسپانیا و خرید ملک در اسپانیا

 

کشور‌ اسپانیا یکی از جذاب‌ترین و رقابتی‌ترین بازارهای تجاری و سومین بازار‌ سرمایه‌گذاری در اروپا می باشد. دولت‌ کشور‌ اسپانیا، با کاهش مقررات در همه سطوح و افزایش‌ مزایا‌، سرمایه‌گذاران خارجی و شرکت‌‌ها‌ را برای سرمایه‌ گذاری در اسپانیا تشویق می نماید.

سرمایه‌گذاری در اسپانیا، بر اساس‌ مشاوره‌ قابل‌اعتماد، نه‌ تنها می‌تواند بسیار سودآور‌ باشد‌، بلکه‌ می‌تواند روشی برای مهاجرت به اسپانیا و دریافت اقامت اسپانیا باشد‌. بعد از ۵ سال اقامت مداوم‌ در اسپانیا، امکان‌ دریافت اقامت‌ دائم و بعد از ۱۰ سال امکان دریافت شهروندی اسپانیا فراهم‌ می‌شود.

 

اگه حوصله خوندن مقاله رو ندارید، میتونید به صوت مقاله گوش بدید 🥰

 

سرمایه‌ گذاری در اسپانیا از روش خرید‌ ملک‌

 

سرمایه گذاری در اسپانیا

 

یکی از روش‌های‌ سرمایه گذاری در اسپانیا خرید ملک در این کشور‌ است. حدود ۲٫۸ میلیون ساکن‌ خارجی، اسپانیا را به یک مقصد‌ خوب برای سرمایه‌گذاری در املاک تبدیل کرده است. یکی از ویژگی های سرمایه‌گذاری از روش خرید‌ ملک‌ در اسپانیا این است‌ که متقاضیان می‌توانند بدون‌ هیچگونه محدودیتی اقدام به این نوع سرمایه‌گذاری نمایند و ضرورتی ندارد که افراد‌ حتماً از شهروندان کشور‌های‌ عضو اتحادیه اروپا باشند.

سرمایه‌گذاری در املاک در اسپانیا، می‌تواند از روش خرید ملک‌های تجاری یا مسکونی و یا حتی زمین باشد‌. این دسته از سرمایه‌گذاری توسط‌ دولت‌ این کشور‌، حمایت‌ می‌شود.

سرمایه گذاری در اسپانیا : اسپانیا، برنامه‌ای به نام‌ “ویزای طلایی” برای صاحبان خارجی املاک‌ دارد‌. در صورتی‌ که بیشتر از ۵۰۰ هزار‌ یورو در املاک‌ اسپانیا سرمایه‌گذاری کنید، واجد شرایط دریافت این نوع ویزا‌ می‌شوید که می‌تواند منتهی به اخذ اقامت دائم اسپانیا شود‌.

نکته دیگر اینکه شخص به مدت پنج سال نباید ملک خود را بفروشد، چنانچه پیش از دریافت اقامت‌ دائم ملک‌ به فروش برسد، شخص از حمایت ویزای سرمایه‌گذاری در اسپانیا خارج می گردد.

هر شخص‌ حتما باید حداقل ۱۱ تا ۱۳ درصد از قیمت ملک‌ را به‌عنوان هزینه‌های نقل‌ و انتقالات در اسپانیا پرداخت کند. باید توجه‌ داشت که هزینه‌های جانبی نیز پیش‌روی‌ اشخاص قرار دارد‌، هر شخص حداقل‌ به ۵۰۰۰۰۰ یورو احتیاج خواهد داشت تا علاوه‌ بر پرداخت مخارج خرید خانه‌ و انتقالات، هزینه‌ سفر‌ به اسپانیا و ویزاهای خود را تأمین کند.

اشخاصی که از این روش راهی‌ اسپانیا می‌شوند، امکان‌ اقامت‌، کار‌ و تحصیل‌ در اسپانیا برای خود‌، همسر‌ و فرزندان کمتر ۱۸ سال خود خواهند داشت.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: با خرید ملک در یونان درجا اقامت بگیرید

 

سرمایه گذاری در اسپانیا و ویزای طلایی

 

سرمایه گذاری در اسپانیا

 

ویزای اقامت‌ طلایی به خریداران ملک‌ در اسپانیا با داشتن شرایط‌ ذیل اعطا می‌شود‌ :

خرید‌ املاک و مستغلات در اسپانیا با سرمایه‌گذاری معادل‌ ۵۰۰,۰۰۰ یورو یا بیشتر‌ برای هر متقاضی در یک دوره حداکثر ۵۰ روز پیش از ارسال درخواست.

ویزا حتما باید شخصاً یا از طریق‌ یک نماینده‌ معتبر‌ درخواست شود.

درخواست باید‌ حداکثر ۹۰ روز پیش از تاریخ‌ برنامه‌ریزی شده‌ سفر‌ ارسال گردد.

این ویزا به شما اجازه‌ می‌دهد در اسپانیا اقامت‌ و کار‌ کنید.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: چرا خرید ملک در مجارستان؟

 

مدت اعتبار‌ ویزای خرید ملک‌ اسپانیا

 

خرید ملک در اسپانیا

 

مدت اعتبار‌ ویزای خرید ملک‌ در اسپانیا به شرح ذیل است :

۳۶۵ روز : در صورتی که خرید ملک‌ شما رسمی‌ شده‌ باشد.

۶ ماه : در صورتی که خرید‌ هنوز رسمیت نداشته باشد‌ اما پیش قراردادی با ضمانت‌ انجام‌ آن از طریق‌ ودیعه در اسناد عمومی وجود داشته باشد.

پس از دریافت ویزا‌، باید برای گرفتن کارت‌ اقامت‌ اقدام کنید. این کار‌ از لحظه‌ دریافت ویزا‌ تا ۹۰ روز پس از انقضای آن قابل‌ انجام‌ می باشد. شما همچنین با حفظ سرمایه گذاری در اسپانیا می‌توانید اقامت‌ خود‌ را تمدید‌ نمائید.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: خرید ملک در یونان و شرایط استثنایی

 

مالیات‌ و سایر‌ مخارج خرید ملک در اسپانیا

 

خرید ملک در اسپانیا

 

دفاتر اسناد رسمی‌ و وکلا در اسپانیا هزینه‌ مشخصی ندارند و معمولا قابل‌ مذاکره‌ است‌. هزینه‌‌های‌ اضافی‌ نظیر هزینه‌ ثبت‌نام‌ و هزینه‌‌های‌ قانونی‌ نیز در مناطق مختلف‌ اسپانیا، متفاوت است ولی به‌ طور کلی شامل‌ موردهای زیر می‌شود :

مالیات‌ نقل‌ و انتقال‌ املاک : این مالیات‌ برای املاک موجود ۶ تا ۱۰ درصد می باشد.

VAT یا IVA : این مقدار‌ برای ملک های جدید‌ ۱۰٪ است.

هزینه‌های دفتر اسناد رسمی‌ ، حق ثبت‌ زمین و مالیات‌ سند‌ مالکیت‌ : ۱ تا ۲.۵ درصد قیمت‌ خرید‌.

هزینه‌‌های‌ حقوقی : ۱ تا ۲ درصد قیمت‌ خرید با احتساب مالیات بر ارزش‌ افزوده.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: خرید ملک در مجارستان | خونه بخر ، اقامت بگیر!

 

فروش ملک‌ در اسپانیا

 

سرمایه گذاری در اسپانیا

 

مسئله‌ اصلی‌ فروش ملک در اسپانیا، مالیات‌ نسبتاً زیاد‌ عایدی‌ بر سرمایه‌ (CGT) می باشد. CGT در اسپانیا بر سود فروش خانه‌ شما اعمال‌ می‌گردد. سطح‌های CGT به شرح‌ ذیل است :

۶,۰۰۰ یورو سود‌ : ۱۹ درصد

۶,۰۰۰ تا ۵۰,۰۰۰ یورو سود : ۲۱ درصد

۵۰,۰۰۰ یورو سود یا بیشتر : ۲۳ درصد

مثلا اگر ملکی‌ را به قیمت ۴۰۰,۰۰۰ یورو خریده باشید و آن را به قیمت ۵۵۰,۰۰۰ یورو بفروشید، مبلغ‌ ۳۳,۲۶۰ یورو مالیات‌ CGT باید پرداخت کنید.

امکان کاهش‌ مالیات‌ بر عایدی‌ سرمایه‌ در دوصورت امکان‌پذیر می باشد :

در حال‌ خرید ملک‌ دیگری در اسپانیا باشید.

بیشتر از ۶۵ سال سن داشته باشید و بیشتر از سه سال در ملک‌ خود زندگی کرده باشید.

 

 

 

چنانچه در مورد سرمایه گذاری در اسپانیا و خرید ملک در اسپانیا و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

آیا شما نکات دیگری در مورد سرمایه گذاری در اسپانیا و خرید ملک در اسپانیا میدانید. می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛🧡

5/5 - (38 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
 • تاریخ انتشار : 1401/06/21
 • نویسنده : rpergas
 • دسته بندی : اخبار

2 دیدگاه برای “🟠 سرمایه گذاری در اسپانیا و خرید و فروش ملک در اسپانیا (2022)”

 • عبدی

  سلام آیا سرمایه گذاری تو اسپانیا منجر به دریافت اقامت این کشور میشه ؟

  • نیلوفر اکبری

   سلام آقای عبدی. بله سرمایه گذاری در اسپانیا منجر به دریافت اقامت این کشور میشه. میتونم بپرسم چه مقدار سرمایه گذاری مد نظرتون هست تا بهتر بتونم در زمینه ی سرمایه گذاری در این کشور کمکتون کنم شما میتونید با تیم مشاورین ما در موسسه رهپویان عدالت هم در تماس باشید تا دوستان من شما را راهنمایی کنند

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823