مشاوره و ارزیابی رایگان!

اطلاعاتی در مورد رشته پرتودرمانی در مجارستان2022 ✨

دانشگاه سگد در سالهای پیش یکی از عالی ترین دانشگاهها برای آموزش در شاخه پرتودرمانی در مجارستان به حساب‌ می اید  که به عنوان یک دانشگاه پژوهشی کلان در دوازده کالج خودش ، طرح های متفاوتی را در سطح‌ها و شاخه های گوناگون هنر ، علوم‌ انسانی…


اطلاعاتی در مورد رشته پرتودرمانی در مجارستان

دانشگاه سگد در سالهای پیش یکی از عالی ترین دانشگاهها برای آموزش در شاخه پرتودرمانی در مجارستان به حساب‌ می اید  که به عنوان یک دانشگاه پژوهشی کلان در دوازده کالج خودش ، طرح های متفاوتی را در سطح‌ها و شاخه های گوناگون هنر ، علوم‌ انسانی ، علوم‌ پایه‌ و علوم‌ پزشکی‌ عرضه میکند.

این دانشگاه ، پس از دانشگاه سملویس دومین دانشگاه عالی مجارستان برای شاخه پرتودرمانی می باشد . این موسسه‌ تحصیلی در سال 1581 به عنوان یک آکادمی احداث شد و در سال 1872 به عنوان یک دانشگاه مجددا وضع شد . این دانشگاه در سال 1921 به سگد منتقل‌ شد و به عنوان یکی از قدیمی‌ ترین دانشگاههای پژوهشی در مجارستان به حساب می آید .

تاپ ترین دانشگاهها برای شاخه پرتودرمانی در مجارستان

اطلاعاتی در مورد رشته پرتودرمانی در مجارستان

در نمودار پایین تاپ ترین دانشگاهها برای آموزش در شاخه پرتودرمانی در مجارستان را برحسب شرح سایت edurank توضیح می دهیم :

دانشگاه مکان امتیاز در مجارستان امتیاز در قاره‌ اروپا امتیاز در جهان
دانشگاه سملویس بوداپست 1 115 331
دانشگاه سگد سگد 2 179 522
دانشگاه دبرسن دبرسن 3 189 548
دانشگاه پچ   پچ 4 197 575

ملاحظه امتیاز این دانشگاهها در رنکینگهای دانشگاهی‌ بین‌ المللی نشانه این است  که دانشگاههای بالا  در گروه تاپ ترین دانشگاههای مجارستان و جهان می باشند .

دانشگاه سملویس دانشگاه دبرسن دانشگاه پچ دانشگاه سگد
دانشگاه رنکینگ تحصیل عالی‌ تایمز (2022) 251 801 801 801
دانشگاه رنکینگ تحصیل عالی‌ تایمز (2022) 701 601
 رنکینگ عالی یونیورسیتیز (2022) 591 651 551
رنکینگ اخبار‌ آمریکا و گزارش‌ جهانی (2021) 672 672 726

همینطورکه در نمودار بالا دیدید ، در رنکینگ خیلی معتبر‌ تحصیل عالی‌ تایمز در سال 2022 دانشگاه سملویس دارای امتیاز بالا 251 و سه دانشگاه دیگر دارای امتیاز 801 می باشند . همینطور از نمودار نخست این ‌گونه بر می آید که ناحیه های بوداپست ، سگد ، دبرسن و پچ ، عالی ترین ناحیه های مجارستان برای آموزش در شاخه پرتودرمانی می باشند .

حقوق‌ متخصصان شاخه پرتودرمانی در مجارستان

اطلاعاتی در مورد رشته پرتودرمانی در مجارستان

شخصی که به عنوان پرتو‌ درمانگر‌ (Radiation Therapist) در مجارستان مشغول است معمولاً حدود 1260000 HUF (فورینت مجارستان) در ماه حقوق‌ خواهد گرفت . حقوق‌ پرتو‌ درمانگران در این سرزمین اروپایی میان 629000 HUF (کم ترین) تا 1950000 HUF (بیش ترین) (فورینت مجارستان) در ماه متغیر‌ می باشد .

بیشتر مطالعه کنید : تحصیل جراحی پلاستیک در مجارستان + شرایط استثنایی

حقوق‌ سالیانه پرتو‌ درمانگران در مجارستان

، حقوق‌ پرتو‌ درمانگران در مجارستان از 7550000 HUF (فورینت مجارستان) در سال (حداقل حقوق) تا 23400000 HUF (فورینت مجارستان) در سال (حداکثر حقوق) متغیر‌ می باشد .

مخارج زندگی دانشجویان شاخه پرتودرمانی در مجارستان

مطالعات نشان‌ می دهد مخارج زندگی در مجارستان خیلی کم تر‌از‌سایر سرزمین های اروپایی می باشد . بوداپست ، پایتخت زیبا و یکی از عالی ترین ناحیه های مجارستان برای آموزش ، در یک نظرسنجی در سال 2020 از میان 209 ناحیه در امتیاز 170 قرار گرفت و معلوم گردید که خیلی ارزان‌ تر‌از‌شهرهایی نظیر لندن و پاریس منتها گران‌ تر‌از‌صوفیه و بخارست می باشد .

هم اکنون  ، مخارج  ما‌هانه‌ یک شخص مجرد‌ در این سرزمین اروپایی 186553.77 HUF (فورینت مجارستان)بدون نیاز به پرداخت اجاره‌ برآورد‌ می‌شود‌ که درصورتی ‌که مخارج زندگی در این سرزمین را با ایران مقایسه‌ کنیم در می یابیم که به صورت میانگین تنها 2.36% گران‌ تر‌از‌ایران می باشد .

کرایه خانه همینطور نمایش می دهد‌ کرایه خانه ما‌هانه‌ یک منزل یک خوابه در مرکز‌ ناحیه 144189.38 HUF و در خارج‌ از مرکز‌ ناحیه 112910.00 HUF (فورینت مجارستان) می باشد .

حالا چنانچه مجارستان و ایران را از این نظر‌ هم مقایسه‌ کنیم متوجه‌ می شویم که کرایه بها‌ در‌ مجارستان به حالت میانگین 25.38% ارزان‌ تر می باشد ! در کل در جواب به این پرسش که آیا مجارستان سرزمین ارزانی خواهد بود یا نه ، بایستی بگوییم بله ارزان‌ می باشد . این سرزمین در میان ده سرزمین ارزان‌ اروپا قرار میگیرد .

و منصفانه‌ است‌ که بگوییم دیگر نظیر ده سال قبل ارزان‌ نبوده ، ولی هنوز هم خیلی مقرون‌ به صرفه‌ تر‌از‌سایر سرزمین های اروپایی می باشد .

🟥 تحصیل در دانشگاه کوئست کانادا

نحوه آموزش در شاخه پرتودرمانی در مجارستان

اطلاعاتی در مورد رشته پرتودرمانی در مجارستان 

با دقت به ویژگی هایی که آموزش در مجارستان خواهد داشت ، این سرزمین در حال‌ تحول به یک هدف ایده‌ آل برای دانشجویان بین‌ المللی می باشد . یکی از اصلی ترین ویژگی های آموزش در مجارستان ،  تحصیل با وضعیت کیفی بالا ولی با مخارج  مقرون‌ به صرفه‌ می باشد .

مورد دیگر این که مجارستان دارای دانشگاه هایی می باشد که در رنکینگهای بین‌ المللی دارای امتیاز هستند‌ و از عالی ترین دانشگاههای اروپا و جهان به حساب می آیند ، از جمله دانشگاه سملویس و دانشگاه اتوش لورند . اضافه بر مقرون‌ به صرفه‌ بودن‌ مخارج  آموزش در این سرزمین ، دانشجویان می توانند بورسیه های آموزشی هم اخذ کنند .

به اضافه اینکه ، مخارج  زندگی هم در مجارستان پایین‌ می باشد . بعضی دیگر از علت ها و ویژگی های آموزش در مجارستان عبارتند از :

🔴کار‌ کردن خلال آموزش

🔴آموزش به زبان انگلیسی ، مجاری‌ ، آلمانی ، فرانسوی و بعضی زبانهای خارجی‌ دیگر

🔴امنیت‌ زیاد

🔴رخداد ها و فستیوال های گوناگون

🔴جاذبه‌های‌ گردشگری

🔴بنا‌های‌ قدیمی چشمگیر

بایستی به موارد‌ فوق این را هم بیفزایم که مجارستان عضو‌ انجمن اروپا و همینطور بخشی از ناحیه شنگن است‌ .

شرح مختصر‌ مجارستان

مجارستان یک سرزمین محدود در خشکی است‌ که در اروپای مرکزی‌ قرار گرفته است  و با سرزمین های اسلواکی ، اوکراین ، رومانی ، صربستان ، کرواسی ، اسوونی و اتریش هم ‌جوار شده است . بوداپست پایتخت‌ و کلان ترین ناحیه این سرزمین است . مجارستان عضو‌ انجمن اروپا و ناحیه شنگن می باشد .

هرچند حتما باید دقت داشت که یکی از سرزمین های فقیر‌ این انجمن می باشد ، با این وجود در مقایسه‌ با همسایگان اروپای مرکزی‌ و بالکان خودش موقعیت بهتری دارد‌ . زبان مردم‌ این سرزمین ، مجاری‌ می باشد که یک زبان غیر هند و اروپایی ، برخلاف خیلی از زبانهای اروپا ، است . به اضافه اینکه ، مجارستان در سال 1999 به ناتو‌ پیوسته‌ و عضوی از آن شد .

این سرزمین به عنوان مکانی ایمن و آرام‌ برای مهاجرت شناخته‌ می‌شود‌ .

 

در صورتی که مایل به آموزش در شاخه پرتودرمانی در مجارستان می باشید ، پیشنهاد می دهیم برای کسب معلومات کامل تر در این عرصه و همینطور سکونت پس از آموزش در مجارستان از کارشناسان آزموده ما در موسسه‌ ره پویان عدالت مشورت‌ بگیرید .

 

 

5/5 - (14 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/07/30
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : اخبار

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823