مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل در رشتهٔ جراحی زنان و زایمان‌ مجارستان 🩺👩‍⚕️(2023)+شرایط و دانشگاه ها

می توان با انتخاب رشتهٔ جراحی زنان و زایمان مجارستان برای تحصیل در دانشگاه های این کشور ، که نسبت به سایر کشور های اروپایی دانشگاه های کمتری دارد اما سطح آموزش در آن ها در شرایط متوسطی قرار دارد را به عنوان یکی از بهترین…


تحصیل در رشتهٔ جراحی زنان و زایمان‌ در مجارستان (2023) +شرایط و دانشگاه ها

می توان با انتخاب رشتهٔ جراحی زنان و زایمان مجارستان برای تحصیل در دانشگاه های این کشور ، که نسبت به سایر کشور های اروپایی دانشگاه های کمتری دارد اما سطح آموزش در آن ها در شرایط متوسطی قرار دارد را به عنوان یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل معرفی نمود. 

رشتهٔ جراحی زنان و زایمان یکی از اولویت های نظام پزشکی هر کشور می باشد، زیرا روزانه افراد زیادی در هر کشور متولد می شوند که  بانوان در طول دوره 9 ماهه بارداری به شدت به این پزشکان نیاز خواهند داشت .

البته بیماری های دیگری هم می تواند شرایط زندگی زنان را تحت تاثیر قرار داده و در این شرایط باید زیر نظر پزشک زنان و زایمان باشند. برای این که بتوان در رشته جراحی زنان و زایمان در یکی از دانشگاه های مطرح جهان ادامه تحصیل داد، باید ابتدا یک مدرک پزشکی معتبر را به دست آورد تا فعالیت کاری خود در این حوزه را بتوان آغاز کرد.

مشاورین ما در موسسه‌ حقوقی ره پویان عدالت در این مطلب با توجه‌ به تقاضا های مختلف حاضر ، وضعیت آموزش شاخه جراحی زنان و زایمان‌ در مجارستان را مورد‌ مطالعه قرار خواهند داد‌.

🤔 شرایط تحصیل در رشتهٔ جراحی زنان و زایمان‌ مجارستان

شرایط تحصیل در رشته جراحی زنان و زایمان مجارستان

یکی از امتیازاتی که تحصیل در مجارستان به همراه دارد این است که بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل در این کشور، نیازی به داشتن مدرک زبان ندارند و می توانند با مهاجرت به مجارستان، ابتدا دوره زبان را آغاز کرده و سپس وارد دوره های تحصیل پزشکی در مجارستان شوند.

رشتهٔ جراحی زنان و زایمان در مجارستان با کیفیتی عالی ارائه شده و اشخاصی که این رشته را برای خود انتخاب می کنند، باید به جایگاه علمی دانشگاه ها توجه کنند.

👩‍⚕️ تحصیل رشته جراحی زنان و زایمان در مجارستان

تحصیل رشته جراحی زنان و زایمان در مجارستان

این کشور در اروپای مرکزی قرار داشته و با اتریش، اسلواکی، اوکراین، رومانی، صربستان، کرواسی و اسلوونی همسایه می باشد. بیش از 9.8 میلیون نفر در اینجا زندگی کرده و در عین حال بزرگترین شهر و پایتخت کشور است و بوداپست بیش از 1.7 میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور به 19 بخش اداری به اضافه بوداپست تقسیم می شود.

در حال حاضر دارای نزدیک به 70 موسسه آموزش عالی است. بخش وسیعی از مؤسسات عمومی است و نهادهای بین المللی در اقلیت آشکار می باشند. تفاوت اصلی بین دانشگاه ها برای مطالعات آکادمیک و کالج های حرفه ای این است که طبق معمول در منطقه آموزش عالی اروپا، ساختار مدرک برای بخش عمده ای از موضوعات یا برنامه ها به 3 لایه تقسیم می شود:

 • کارشناسی
 • کارشناسی ارشد
 • دکترا

مدت زمان دوره های بالا در جدول زیر شرح داده شده است:

مقطع تحصیلی طول دوره
کارشناسی بین 3 تا 4 سال
کارشناسی ارشد 2 سال
دکترا 3 سال
برنامه های پزشکی 6 سال

🌞 برترین دانشگاه ها برای رشتهٔ جراحی زنان و زایمان‌ مجارستان

برترین دانشگاه ها برای رشتهٔ جراحی زنان و زایمان‌ مجارستان

دانشجویان بین المللی برای آموزش در رشته جراحی زنان و زایمان‌ درمجارستان ابتدا باید مدرک‌ پزشکی‌ خودشان را معادل‌ سازی کنند و پس ‌از آن نوبت 4 ساله تخصص‌ در این رشته آغاز می شود.

وضعیت قبولی در این رشته در دانشگاه های مجارستان سخت نیست و می توان‌ به سادگی قبولی دوره مقدماتی را دریافت کرد .

یکی دیگر از ویژگی های آموزش در کشور مجارستان این است‌ که دانشجویان برای آموزش در شاخه های متفاوت، مخارج کمتری را پرداخت می نمایند اما وضعیت در رشته پزشکی‌ کمی متفاوت ‌است.

بیشتر مطالعه کنید :

تاپ ترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در مجارستان

💵 هزینه تحصیل در مجارستان

هزینه تحصیل در مجارستان

در مقایسه با دیگر کشورهای اروپای غربی، هزینه تحصیل در مجارستان بسیار به صرفه بوده و هزینه های تحصیل بسته به مدرسه و دانشجویان بین المللی متفاوت می باشد. رشته پزشکی و دندانپزشکی از گزینه‌ های گران ‌محسوب می شوند.

شهریه آن بین 12000 (یورو) تا 16000 (یورو) می باشد. در حالی که سایر برنامه ‌های تخصصی می ‌توانند تا 5000 (یورو) نیز هزینه داشته باشد. شما در نظر داشته باشید که دانشگاه های خصوصی شهریه بالاتری دریافت خواهند کرد.

با این تفاصیل ، بهتر است صفحه رسمی دانشگاه را بررسی کرده تا بدانید چقدر باید هرینه پرداخت نمایید. علاوه بر پرداخت شهریه، دانشجویان دانشگاه های این کشور نیز باید هرینه درخواست، هزینه آزمون و هزینه ثبت نام را پرداخت کنند که هر کدام بین 100 تا 150 (یورو) قابل محاسبه می باشد.

😇 ویزای تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان

دانشجویان بین المللی اگر بخواهند بیش از 90 روز متوالی در مجارستان حضور داشته باشند در حالی که شهروند اتحادیه اروپا نیستند، باید برای اقامت در این کشور ویزای تحصیلی طولانی مدت درخواست کنند.

شرایط ویزای دانشجویی برای این کشور متفاوت بوده، بنابراین مهم است که از قبل در مورد مقررات ورود به این کشور پرس و جو کرده و شرایط را بدانید. برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور ابتدا باید از دانشگاه مجارستان پیشنهاد دریافت کرده باشید.

تنها زمانی که می توانید برای ویزای دانشجویی خود اقدام کنید، قبل از خارج شدن از کنسولگری یا سفارت این کشور که در محل اقامت دائم شما صلاحیت دارد،باید اقدام نمایید. زمان دریافت ویزا معمولا حدود 1 ماه است ، اما می تواند طولانی تر هم شود، بنابراین هر چه زودتر درخواست دهید تا  بتوانید از مشکلات غیر قابل پیش بینی جلوگیری نمایید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی مجارستان در زیر آمده است:

 • اثبات پرداخت شهریه
 • نامه پذیرش از دانشگاه در مورد پذیرش شما
 • گذرنامه که حداقل 6 ماه پس از تاریخ ورود شما معتبر باشد
 • کپی از صفحه عکس پاسپورت شما
 • عکس پاسپورت حداکثر 6 ماه قبل
 • گواهی بیمه سلامت
 • اثبات آدرس یا مسکن در این کشور
 • اثبات وجوه کافی برای پوشش مخارج زندگی در قالب ضمانت نامه یا اظهارنامه بانکی
 • فرم درخواست ویزا
 • 3 پاکت مهر شده خطاب به متقاضی

✅ کار در حوزه رشته جراحی زنان و زایمان

کار در حوزه رشته جراحی زنان و زایمان در مجارستان

رشته زنان و زایمان، علمی در حوزه پزشکی است که با بیماری ها و اختلالات اندام های زنان سر و کار داشته و متخصص زنان، بانوان را در هر سنی برای مسائل مختلف مربوط به سیستم باروری آن ها درمان می نماید.

خدماتی که یک متخصص زنان ارائه می کند شامل مجموعه ای از معاینات سالانه و پاپ اسمیر تا درمان تخصصی اختلالات قاعدگی و جراحی های زنان به شمار می رود. مامایی رشته پزشکی است که شامل مراقبت از زنان و فرزندان آن ها در دوران بارداری، زایمان و دوران پس از زایمان می باشد.

خدمات OB از انجام معاینات و سونوگرافی تا درمان و نظارت بر بارداری ها و عوارض پرخطر تر می باشد. اکثر متخصصین زنان و زایمان متخصص زنان هستند و بالعکس، یعنی هر دو تخصص را انجام میدهند. 

در صورتی که شما هم در پی یک راه شایسته برای مهاجرت خود‌ به خارج‌ از کشور‌ هستید، با مشاورین ما در موسسه‌ ره پویان عدالت در تماس باشید😉 .

5/5 - (2 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
 • تاریخ انتشار : 1402/04/10
 • نویسنده : rpergas
 • دسته بندی : اخبار

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823