مشاوره و ارزیابی رایگان!

✔مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه‌ای‌(2022)

مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه‌ای‌ آیا مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه‌ای‌ انجام‌پذیر می باشد ؟ آمار‌ها‌ نشان داده ، مهاجرت به کشور‌ کانادا برای هر شخص در هر شرایطی یکی از انتخاب‌‌های‌ اول مهاجرتی می باشد . متقاضیان کار‌…


مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه‌ای‌

مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه‌ای‌

آیا مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه‌ای‌ انجام‌پذیر می باشد ؟ آمار‌ها‌ نشان داده ، مهاجرت به کشور‌ کانادا برای هر شخص در هر شرایطی یکی از انتخاب‌‌های‌ اول مهاجرتی می باشد . متقاضیان کار‌ در کانادا و تحصیل در کانادا در هر گروه و رده سنی وجود خواهند داشت . می‌توان با روش‌‌هایی‌ مانند‌ اکسپرس انتری با مدرک‌ فنی و حرفه‌ای‌ در بسیاری مشاغل‌ به کانادا مهاجرت نمود . معادلسازی مدارک و اثبات‌ مهارت حرفه‌ و شغل‌ پراهمیت‌ترین بخش مهاجرت به کانادا با مدرک‌ فنی و حرفه‌ای‌ می باشد .

 در این مقاله‌ از موسسه مهاجرتی رهپویان عدالت با ما همراه باشید تا به چگونگی معادلسازی مدرک‌های فنی و حرفه‌ای برای مهاجرت به کانادا و روش‌‌های‌ مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه‌ای بپردازیم . 

شرایط و روشهای مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه‌ای‌

فناوری‌ در کانادا با سرعت در حال رشد و پیشرفت می باشد . همین امر هر ساله نیاز‌ این کشور را به جذب‌ نیروی کاری‌ ماهر‌ و نیمه ماهر‌ را افزایش می‌دهد . مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه ای‌ ، بسته به ارزیابی‌ و سنجش‌ مدرک‌ می‌تواند در طبقه‌بندی مهاجرت نیروی کار‌ ماهر‌ و نیمه ماهر دسته‌بندی گردد . به دلیل احتیاج کانادا به نیروی کار‌ در بسیاری از رشته‌ها ، در درجه‌ اول‌ ارزش دارد که مهارت و تخصص فرد متقاضی مورد‌ سنجش‌ و ارزیابی‌ قرار دهند .

شرایط و روشهای مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه‌ای‌

محبوب‌ترین و تا حد زیادی راحت‌ترین راه‌‌های‌ مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه‌ای‌ از طریق برنامه اکسپرس انتری کانادا و برنامه‌ نامزد‌ استانی کانادا می باشد . برای مهاجرت نیروی کار‌ فنی ، کانادا سه برنامه‌ مهاجرتی را از طریق سیستم اکسپرس انتری به اجرا می‌گذارد . برنامه‌ کارگر‌ ماهر‌ فدرال (FSW) ، برنامه‌ تجارت ماهر‌ فدرال (FST) و برنامه‌ کلاس‌ تجربه‌ کانادایی (CEC) ، برنامه‌‌های‌ مهاجرت به کانادا از طریق‌ سیستم اکسپرس انتری بوده است که سالیانه سبب جذب بیش از 000 , 110 نیروی کاری‌ به کانادا شده است .

در سیستم اکسپرس انتری فرد تقاضاکننده در یک سیستم‌ امتیازی بر‌اساس‌ شرایط سن ، میزان سابقه ، سطح‌ زبان انگلیسی یا فرانسوی و سطح تحصیلات و چند پارامتر امتیازی دیگر در میان دیگر داوطلبان رقابت‌ می نماید . این سیستم‌ امتیازی (CRC) دارای دو مرحله‌ می باشد که در مرحله اول نیازمند‌ حداقل‌ نمره ۶۷ از ۱۰۰ برای ورود‌ به مرحله دوم یا اصطلاحا استخر (POOL) انتخابی می باشد . در مرحله دوم داشتن جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از جانب تقاضاکننده در افزایش امتیاز انتخاب‌ وی مؤثر خواهد بود .

 یکی دیگر از روش های مهاجرت نیروی کار‌ فنی و نیمه ماهر به کانادا ، برنامه مهاجرت نامزد‌ استانی کانادامی باشد . در این روش‌ نیز‌ که از یک سیستم امتیازی تبعیت می نماید ، فرد تقاضاکننده پس از انتخاب‌ می‌تواند با دریافت اقامت‌ دایم در کانادا کار نماید . 

 

Banner 4 2 Recovered 6 -ره پویان عدالت

مشاغل‌ مورد احتیاج مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه‌ای‌

در دسته‌بندی مشاغل کانادا ، بسیاری از رشته‌‌های‌ فنی که تحصیلات دانشگاهی‌ نداشته باشند در دسته‌بندی سطح مهارتی B ، С ، D قرار خواهند داشت . بسیاری‌ از این شغل‌ها امکان تحصیل در سطح‌ دانشگاهی‌ دارند ، که در صورت اقدام‌ در سن مناسب خود می‌تواند یک مسیر‌ ایمن و مطمئن مهاجرت به کانادا محسوب‌ گردد .

خیلی از استان‌های کانادا در زمینه‌ نیروی کار‌ تکنسین و نیمه‌ ماهر کمبود‌ نیروی کاری دارند ، که کشور‌ کانادا از طریق‌ برنامه‌‌های‌ مهاجرتی قصد دارند‌ تا این محدودیت ها را برطرف‌ نمایند . در ادامه به چند مورد از این شغل‌ها اشاره خواهد شد .

پیشنهاده بیشتر : ویزای اوکراین + شرایط فوق العاده😎(۲۰۲۲)

 

مدارک مورد‌ احتیاج مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه‌ای‌

مدارک مورد‌ احتیاج مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه‌ای‌

همانطور که گفته شد برای مهاجرت نیروی فنی دارای مدرک‌های فنی و حرفه‌ای‌ اقدام از طریق برنامه مهاجرت اکسپرس انتری و برنامه‌ مهاجرت کاندید استانی کانادا ، شرایط مناسب‌ و امکان‌ موفقیت‌ خواهند داشت . اما‌ برای اقدام‌ از طریق این برنامه‌های مهاجرتی ، فرد تقاضاکننده نیاز به ارائه مدارکی برای ثبت‌نام‌ می باشد . در زیر‌ می‌توانید لیست‌ مدرک‌ها مورد‌ احتیاج این برنامه‌های مهاجرتی را مشاهده نمایید .

✅گذرنامه‌
✅نتیجه های آزمون‌ زبان
✅گواهی‌نامه تحصیلی کانادا یا گزارش‌ ارزیابی‌ مدرک‌ تحصیلی (ECA)
✅نامزدی استانی درصورتی‌که داشته باشید .
✅پیشنهاد شغلی از کارفرما در صورت‌ داشتن کارفرما‌
✅سابقه‌ کار و گواهی‌ صلاحیت‌ در یک شغل‌ تجاری صادر شده از یک استان یا کشور کانادا
✅اثبات تمکن‌ مالی
✅گزارش‌ بیومتریک

از اسناد مهم مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه‌ای‌ ، گزارش ارزیابی مدرک تحصیلی‌ (ECA) و گواهی‌ صلاحیت در شغل می باشند که به دلیل اقدام برای مشاغل‌ نیازمند‌ مهارت حتما باید توسط‌ متقاضی فراهم‌ گردد.

 

پیشنهاده بیشتر : ویزای ایتالیا + شرایط استثنایی + انواع (۲۰۲۲)

 

 ارزیابی‌ مدرک‌ تحصیلی (ECA) ، برای تایید این می باشد که مدرک تحصیلی ، دیپلم و گواهی‌ یا دیگر مدارک‌ مهارتی شما از جانب دولت‌ کانادا سبب مهاجرت به کانادا یا شرکت در برنامه‌های مهاجرت به کانادا مورد پذیرش خواهد بود .   گواهی‌ صلاحیت‌ در شغل‌ بستگی به مهارت فرد‌ تقاضاکننده و رشته وی ، از جهت مراکز ایالتی آن رشته یا ارگان اصلی‌ آن رشته در کانادا صادر می گردد . 

مراحل مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه‌ای‌

مراحل مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه‌ای‌

 با دقت به روش‌‌های‌ مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه‌ای‌ می‌توان مرحله‌ها و پروسه اقدام برای مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه‌ای‌ را چنین تشریح نمود : 

1)برای هر کدامیک از روش‌‌های‌ مهاجرتی اشاره‌ شده در بالا‌ ابتدا از واجد شرایط گشتن در روش‌ مهاجرتی از بابت‌ تقاضا مطمئن گردید و سپس‌ با ایجاد‌ پروفایل اقدام‌ نمائید .

2)پس از اینکه متوجه‌ شدید که واجد‌ شرایط‌ مهاجرت از برنامه می باشید ، امتیاز‌ خود را بر‌اساس‌ سن ، سابقه کار‌ ، نمره‌ زبان و چند پارامتر دیگر در آن برنامه‌ مهاجرتی بر اساس سیستم‌ امتیازی (CRC) کانادا محاسبه نمایید و دعوتنامه شرکت‌ در برنامه‌ مهاجرتی (ITA) را دریافت‌ نمایید .

3)برای تکمیل‌ پروفایل ثبت‌ نام‌ برنامه‌ مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه‌ای‌، نیاز به مدارکی می باشد که در ابتدای مقاله‌ به آن‌ها اشاره کردیم . مدرک‌ها را آماده و در تکمیل پروفایل ثبت‌نام‌ استفاده نمائید .

4)پس از اپلود همه مدارک‌ خواسته شده در پروفایل برنامه‌ مهاجرتی ، پروفایل را ثبت نهایی نمایید .

5)چنانچه جزو‌ واجدین شرایط در برنامه مهاجرتی خواهید بود ، دعوتنامه‌ای دریافت‌ خواهید نمود که ۶۰ روز فرصت دارید تا تقاضای خود‌ را تکمیل نمایید . درخواست‌‌ها‌ در در برخی موارد کمتر‌از‌۶ ماه بررسی‌ می گردند .

دیگر روش‌‌های‌ مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه‌ای‌

دیگر روش‌‌های‌ مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه‌ای‌

یکی دیگر از روش‌‌های‌ مهاجرت به کانادا با مدرک‌ فنی و حرفه‌ ای از طریق برنامه‌ مهاجرت کار آتلانیک کانادا (AISP) می باشد . برای اقدام از این روش مهاجرتی نیاز به یکی از شرایط‌ زیر‌ خواهید بود .

✅فارغ‌التحصیل یکی از دانشگاه‌های حوزه‌ آتلانیک کانادا
✅داشتن سابقه کار به مدت ۱۵۶۰ ساعت کار‌ معادل‌ ۳۰ هفته کار‌ تمام‌ وقت‌

 در صورت‌ داشتن یکی از شرایط‌ ، با دیگر ملزومات به شرح زیر‌ می‌توان برای مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه‌ای‌ به اتلانتیک کانادا اقدام‌ نمود . 

✅داشتن حداقل‌ دیپلم دبیرستان‌ و گواهی مهارت برای گرفتن گزارش ارزشیابی مدرک تحصیلی‌
✅داشتن حداقل مدرک زبان انگلیسی یا فران معادل‌ CLB ۵
✅ارایه تمکن‌ مالی مناسب

 حوزه آتلانتیک حاوی استان‌های شرقی کانادا از جمله نیوبرانزویک ، نوا اسکوشیا ، نیوفانلند و لابرادور و جزیره پرینس ادوارد می باشد .    در چند سال اخیر‌ به دلیل‌های شرایط پاندمی کرونا و سختی‌ اقدام‌ در برنامه‌ مهاجرت کاری آتلانتیک کانادا برای ایرانیان پرونده‌‌های‌ این برنامه‌ با تاخیر در پاسخ یا عدم موفقیت همراه بوده‌اند . 

 

پیشنهاده بیشتر : تحصیل در فرانسه یک مقصد ایده آل(۲۰۲۲)

اقامت‌ کانادا از طریق مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه‌ای‌

اقامت‌ کانادا از طریق مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه‌ای‌

همانطور که اشاره شده مناسب‌ترین روش اقدام‌ برای مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه‌ای ،  برنامه‌‌های‌ اکسپرس انتری و نامزدهای استانی کانادا می باشد.  به دلیل‌ ماهیت‌ این برنامه‌‌های‌ مهاجرتی ، شخص متقاضی با شرایط‌ اقامت‌ دایم‌ وارد کانادا خواهد شد و پس از چند سال می‌تواند درخواست تابعیت‌ و شهروندی کانادا دهد . در برنامه‌ مهاجرت کاری آتلانتیک به دلیل‌ ورود‌ با جاب آفر بعد از چند سال می‌توان تقاضای تابعیت‌ و شهروندی داشت .

 

مشاوره ای رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی مهاجرتی رهپویان عدالت

5/5 - (23 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823