مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (2 امتیاز)

کار در مجارستان


آیا می خواهید در مجارستان کار‌ کنید‌ یا تجارت کنید ؟

 

اقامت کار در مجارستان

در این مقاله سعی داریم به اقامت کار در مجارستان – شرایط اقامت کاری – اقامت کاری اروپا – ویزای کاری مجارستان  بپردازیم .

اقامت کاری اروپا پر طرفدارترین روش مهاجرت بعد از روش تحصیلی درمیان ایرانیان می باشد زیرا از نظر زمانی سریعترین و کم هزینه ترین روش نسبت به سایر روش های مهاجرت به اروپا می باشد . معمولا از هر کشوری که  عضو شنگن باشد واقامت کاری آن را داشته باشین  متقاضی به همراه همسر و فرزندان زیر 18 سال خود می توانند  در هریک از 26 کشور شنگن اجازه زندگی و کار و تحصیل دارند .

تقریبا اکثر کشورهای اروپایی با پیدا کردن کارفرما و گرفتن دعوتنامه کاری از شرکت مربوطه می توانید برای ویزای کاری آن کشور اقدام نمایید . ولی نکته حایز اهمیت اینکه پیدا کردن یه کارفرما کاری سخت و دشوار می باشد مگر اینکه شما تخصصی داشته باشین که در کشور مورد نظر و کل حوزه شنگن کم باشد .

تیم مهاجرتی ره پویان عدالت با 10 سال سابقه درخشان و با موارد فراوان موفق در زمینه اقامت کاری مجارستان آماده ارایه خدمات مهاجرتی به شما عزیزان می باشد.

بعد از سال ها تجربه در مورد اقامت کاری اروپا توانسته ایم به راه حلی دست یابیم که بتوانیم به سرعت و بدون شرایط دشوار و پیچیده برای تمامی افراد اقامت کاری اروپا بگیریم .

ما با ثبت چندین شرکت در مجارستان و  راه اندازی بیزنس های فعال توسط این شرکت ها اقدام به گرفتن مجوز کار و دعوتنامه کاری برای متقاضیان عزیز می نماییم و در نهایت اقامت کاری یک ساله مجارستان برای متقاضی گرفته می شود بعد از گرفتن کارت اقامت سپس برای همسر و فرزندان زیر 18 سال ویزای همراه گرفته می شود و فرزندان اجازه ی تحصیل رایگان در حوزه شنگن و همچنین همسر اجازه کار در کل حوزه شنگن را دارد .

اقامت کاری مجارستان هرسال قابلیت تمدید دارد و شرکت های ما در مجارستان با تمدید قرارداد کاری امکان تمدید مجدد اقامت  را فراهم می نمایند . تنها نکته ای که برای تمدید با توجه داشته باشین این است که دولت مجارستان نسبت به پرداخت مالیات و بیمه حساس بوده و برای تمدید اقامت کاری این مورد که آیا شما مالیات و بیمه خود را پرداخت نموده اید یا خیر توسط اداره مهاجرت چک می شود . مبلغ بیمه و مالیات بصورت ماهیانه چیزی حدود 400-500 یورو در ماه می باشد.لذا در صورت عدم پرداخت بیمه و مالیات امکان تمدید اقامت وجود ندارد.

بعداز 5 سال امکان اخذ اقامت دایم مجارستان از طریق اقامت کاری  مجارستان وجود دارد.

کشور مجارستان با حدود 10 میلیون یکی از کشورهای کم جمعیت اروپای مرکزی می باشد جمعیت مهاجران آن 10 درصد از کل جمعیت مجارستان می باشد. پایتخت مجارستان بوداپست می باشد . همسایگان کشور مجارستان اسلواکی، اوکراین، رومانی، صربستان، اسلوونی و اتریش همسایه است . زبان رسمی این کشور مجاری و زبان دوم انگلیسی می باشد . دانستن زبان انگلیسی برای زندگی در این کشور به شما کمک می کند ولی باید توجه داشته باشین که برای زندگی در هر کشور شما باید برای یادگیری زبان رسمی آن کشور اقدام نمایید.

کشور مجارستان از نظر اقتصادی کشوری باثبات بوده و همین امر باعث شده که کشور مجارستان به یکی از مقاصد اصلی مهاجرت در میان کشورهای اروپایی تبدیل شود .پاسپورت این کشور در سال 2020 به عنوان پنجمین پاسپورت قدرتمند در جهان به حساب می آید . با مراجعه به سایت :passportindex

 

می توانید رنکینگ پاسپورت مجارستان و کشورهای بدون ویزا با پاسپورت مجارستان  ،  ویزای فرودگاهی و یا کشورهای دارای  ویزا با پاسپورت  مجارستان را ملاحظه نمایید . حدود 108 کشور با پاسپورت مجاری بدون ویزا می باشد .

 

حدود 108 کشور با پاسپورت مجاری بدون ویزا می باشد .

پایین بودن نرخ بیکاری و بالابودن درآمد دو عامل مهم در افزایش تقاضای نیروی کار در مجارستان بوده میزان درآمد در کشور مجارستان در مقایسه با سایر کشورها در رتبه هفدهم قرار دارد . واحد پولی مجارستان فورینت می باشد که از پول های قدرتمند در جها ن می باشد.

 

کار‌ در مجارستان؛ هدفی اساسی برای مهاجرت به مجارستان
بعضی اشخاص با اهداف کاری برای مهاجرت به مجارستان برنامه‌ریزی‌ می کنند . کسانی که تمایل به کار‌ کردن در مجارستان برای هر شرکتی می باشند نیاز‌ به مجوز دارند که معمولاً با درخواست و دریافت مجوز کار‌ مجارستان اعطا می گردد .
*-
مجوز کار‌ برای چه مواردی استفاده‌ می‌شود‌ ؟
-کسانی که شهروندان / اتباع‌ غیر اتحادیه‌ اروپا هستند‌ که مایل‌ به کار‌ در مجارستان برطبق رابطه شغلی هستند .
-کسانی که مایل‌ به انجام کار به صورت انفرادی با دریافت‌ غرامت‌ هستند‌ (پیمانکار مستقل ، مشاور‌ ، کارآفرین خصوصی) .
در نظر‌ داشته باشید که مجوز کار برای یک رابطه‌ کاری خاص‌ با یک کارفرمای خاص صادر می‌شود‌ . چنانچه شخصی کار‌ جدیدی را شروع کند‌ ، این امر مستلزم‌ یک فرآیند درخواست‌ جداگانه برای مجوز کار‌ تازه است .

آیا شما معیار‌ها‌ را دارید ؟
متقاضی‌ الزاماً باید با ارائه‌ قرارداد کاری‌ یا توافق‌ اولیه با کارفرمای آینده‌ در مورد ایجاد‌ رابطه‌ شغلی ، هدف کار‌ را تأیید کند . در صورت‌ انجام فعالیتهای کاری به صورت‌ انفرادی ، سندی که حتما باید ارائه‌ شود ، قرارداد‌ نمایندگی ، قرارداد‌ مشاوره ، مجوز‌ کارآفرینی خصوصی‌ و غیره می باشد .
یکی از موارد پراهمیت در مهاجرت به مجارستان به منظور کار در این کشور‌ ، قرارداد کار‌ است . قرارداد‌ کار‌ باید معیار‌های‌ خاصی را داشته باشد و ازاین‌رو توصیه می‌شود‌ که توسط‌ متخصصان تهیه‌ گردد .
بسته به عوامل متفاوت ، درخواست‌ را می توان‌ در کشور شهروندی (سفارت مجارستان یا در موارد خاص‌ کنسولگری ، بسته‌ به کشور‌ محل‌ سکونت فعلی) ، در موسسه منطقه ای ذیصلاح اداره‌ مهاجرت ارسال کرد .
*-
آیا شرایط‌ و امکانات ذیل را دارید ؟
-بودجه‌ کافی‌ برای مدت اقامت‌ یا از طریق‌ موجودی حساب بانکی .
-پول کافی از خارج از کشور
-موقعیت اقامت‌ مناسب با ایجاد یک آدرس قابل‌سکونت مجارستان (قرارداد اجاره‌ ، اظهارنامه مالک‌ که حق اقامت‌ رایگان دارد‌ ، تایید مالکیت‌ ملک‌ قابل‌سکونت خود تقاضاکننده در مجارستان)
-پوشش‌ بیمه درمانی همه جانبه مناسب .

زمان‌ تخمینی درخواست برای این مجوز ؟
-ظرف‌ ۷۰ روز‌ تأییدیه دریافت خواهید کرد . (احتمالاً چنانچه درخواست‌ اضافی‌ وجود نداشته باشد‌ کوتاه تر است)
-اعتبار‌ حداکثر تا ۳ سال است یا در انجام رسیدگی به یک روش واحد تا ۲ سال ، در هر دو مورد‌ مجوز کار قابل‌ تمدید‌ است‌ .

 

 

 

چنانچه در مورد کار در مجارستان و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

آیا شما نکات دیگری در مور کار در مجارستان میدانید. می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 🖤💛

 

 

 

 

 

 

آیا مجارستان کشور مناسبی برای کار می‌باشد؟

بله، سطح عالی کار و سطح بالای زندگی بهترین دلیل برای کار در مجارستان می‌باشد.

چند درصد از مشاغل مجارستان به شغل‌های حرفه‌ای اختصاص دارد؟

در مجارستان، بیشتر فرصت های شغلی، حدود ۲۶٪، برای افراد حرفه‌ای (مشاغل سطح بالا در علوم، مهندسی بهداشت، تجارت و آموزش) و بعد از آن در حدود ۱۶٪ برای مشاغل ابتدایی اختصاص دارد.

آیا مجارستان کشوری امن به شمار می‌آید؟

بله، اگرچه مجارستان به طور کلی کشور امن برای بازدید است، اما باید احتیاط کنید و هوشیار باشید. به ویژه در ایستگاه های قطار، اتوبوس های شلوغ ، مناطق شلوغ گردشگری، تراموا و مترو احتیاط کنید .

5/5 - (2 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/14
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823