مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (13 امتیاز)

تحصیل در مجارستان

اطلاعاتی درباره تحصیل در مجارستان

آیا قصد دارید در مجارستان تحصیل نمائید ؟

تحصیل در مجارستان یکی از روش های مهاجرت به این کشور محسوب می شود. مجارستان کشوری زیبا واقع در اروپای مرکزی با مساحت 90530 کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر 6/9 میلیون نفرمی باشد. از آنجا که این کشور یازدهمین کشور محبوب گردشگری در اروپاست، همه ساله متقاضیان زیادی را برای تورهای توریستی، اقامت های تحصیلی و کاری،خرید ملک ،سرمایه گذاری و ثبت شرکت به خود جذب میکند.

ما در این مقاله می کوشیم مطالبی راجب شرایط و مزایای تحصیل در کشور مجارستان را بیان کنیم

از آنجا که کشور مجارستان در قلب اروپا واقع شده سالانه تعداد زیادی از اقصی نقاط جهان متقاضی تحصیل در کشور مجارستان میباشند.شرایط مناسب اخذ ویزای مجارستان و وجود دانشگاه های مورد تاییدوزارت بهداشت و علوم ایران موجب شده که بسیاری از متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور،تحصیل در مجارستان را بعنوان پلی برای ورود به سایر کشورهای حوزه شنگن انتخاب کنند.

بوداپست پایتخت کشور مجارستان میباشد و دانشگاه فنی و مهندسی بوداپست مهمترین دانشکده فنی در مجارستان و از قدیمی ترین موسسات فناوری در جهان است که رتبه و ساختار دانشگاهی دارد و اولین دانشگاهی است در اروپاکه رشته مهندسی در آن تدریس شد و فعالیت اصلی آن آموزش حرفه ای در رشته های فن آوری،اطلاع رسانی،علوم طبیعی،اقتصاد،کسب و کار و مدیریت است .این دانشگاه در سال 1782تاسیس شده و دارای 8 دانشکده و 110 دپارتمان است.متقاضیان بین 50 کشور جهان این دانشگاه را برای تحصیل در رشته مهندسی انتخاب میکنند.

دانشگاه دیگر شهر بوداپست دانشگاه علوم پزشکی بوداپست است که قدیمی ترین وبزرگ ترین دانشگاه علوم پزشکی در کشور مجارستان است که پس از جنگ جهانی دوم تبدیل به یک دانشگاه مستقل پزشکی شد که در رشته های پزشکی،دندانپزشکی،داروسازی،فیزیوتراپی،طب ورزشی،علوم بهداشت و مدیریت سلامت به فعالیت میپردازد

آموزش پزشکی دراین کشور متشکل از 6سال تحصیلی میباشدکه 2سال اول علوم پایه پزشکی و 3سال آموزش کلینیکال پزشکی و سال آخرشامل اینترنتی و امتحان بورد پزشکی عمومی میباشد.

دانشگاه بین المللی اقتصاد بوداپست دیگر دانشگاه این کشور است که با دانشگاه باکینگهام انگلستان همکاری مستقیم دارد و در مقاطع کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکترا درشاخه های مختلف  رشته ی مدیریت،اقتصاد،تاریخ،هنر،کسب و کا رو دیپلماسی و …دانشجو میپذیرد.

از دیگر دانشگاههای دیگر بوداپست می توان به دانشگاه کوروینوس بوداپست که دارای سه دانشکده ی مدیریت بازگانی دانشکده اقتصاد و دانشکده علوم اجتماعی می باشد نام برد

لازم به ذکر است دانشکده کشاورزی،حقوق و علوم سیاسی،موسیقی و دانشکده مهندسی هم در دانشگاه علوم پزشکی سگد مجارستان وجود دارند

در ادامه به شرایط تحصیل در کالج های مجارستان می پردازیم

کالج NCUK

اطلاعاتی درباره تحصیل در مجارستان

درمجارستان کالج های مختلفی وجود دارد که متقاضیان با توجه به شرایط خاص خود میتوانند از هر کدام از این کالج ها استفاده کنند. برای مثال متقاضیانی که خواهان ویزای کشورهای آمریکا،کانادا،انگلیس،نیوزلند یا استرالیا هستند و به راحتی نمیتوانند ویزای این کشورها را اخذ کنند،میتوانند در دوره های کالج NCUK شرکت کنند.

این دوره برای افراد 18 تا 24 ساله است و بمدت یکسال در بوداپست مجارستان برگزار میشود ، شهریه این دوره 9900 یورو است و دروسی همچون ریاضی،زبان،شیمی،زیست و…هم در این دوره تدریس میشود.

در اروپا،کشور مجارستان و در آسیا هم کشور مالزی برگزار کننده ی این دوره ی ویژه میباشد.

توضیحات کامل ویزای نخبگان‌ مجارستان

کالج دوره های زبان           

کشور مجارستان همچنین کالج هایی را در قالب دوره های زبان آلمانی و انگلیسی برگزار میکند.

دوره ی زبان انگلیسی در حد ادونس و آیلس که هزینه آن 5900 یورو ودوره های زبان آلمانی در ب1 و ب2 که هزینه آن 6400 یورو می باشد که متقاضیان با گذراندن این دوره میتوانند موفق به اخذ ویزا شوند.

لازم به ذکر است که این دوره فقط تدریس زبان است و درس های دیگر ارائه نمیگردد و فقط متقاضیان 18 تا 24 سال میتوانند از این دوره استفاده کنند.

کالج پزشکی                           

کالج پزشکی برای  رشته های پزشکی،دندانپزشکی و داروسازی یکی است و از انجا که ما برای دانشگاه پذیرش مستقیم نداریم متقاضیان میبایست دوره های کالج را حتما بگذرانند.تحصیل در کالج به زبان انگلیسی است ومدت دوره یکسال می باشد و شهریه دوره 7900 یورو می باشد.

ازمتقاضی بعد از گذراندن دوره کالج آزمون گرفته میشود و در صورت قبولی در این دوره وارد دانشگاه میشوند متقاضیان تا 3 بار میتوانند در این آزمون شرکت کنندو اگر چنانچه در هر دوره نتوانستندقبول شوند تا سه بار این فرصت به انان داده میشوند تا درآزمون مربوطه شرکت کنند.

کالج بیزینس                           

این کالج هم فقط برای متقاضیان 18 تا 24 ساله است و هزینه دوره 5900 یورو میباشد که شامل رشته های مدیریت،اقتصاد و بازرگانی است و تدریس در  این دوره ها به زبان انگلیسی میباشد.

پیشنهاد برای مطالعه

اقامت دائم در مجارستان

تحصیل در مجارستان رایگان است؟

خیر. تحصیل در دانشگاه های مجارستان همراه با شهریه است مگر اینکه بورسیه تحصیلی دریافت کرده باشید. 

بدون مدرک زبان می توان در مجارستان تحصیل کرد؟

برای بالا بردن شانس دریافت ویزای تحصیل در مجارستان، توصیه می شود حتما مدرک زبان ارائه دهید.

می توان از دانشگاه های مجارستان فاند یا بورسیه تحصیلی گرفت؟

به طور معمول برای تحصیل در مجارستان بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری اعطا می شود و شما باید رزومه ای قوی شامل مدرک زبان با نمره بالا، معدل بالا، مقالات چاپ شده در مجلات علمی بین المللی و … ارائه نمایید.

5/5 - (13 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/14
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823