مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (14 امتیاز)

درباره ویزای تحصیلی مجارستان بیشتر بدانید2023✌👩‍🎓👨‍🎓

درباره ویزای تحصیلی مجارستان بیشتر بدانید

ویزای تحصیلی مجارستان و بررسی شرایط آن

ویزای تحصیلی مجارستان و مهاجرت آموزشی به مجارستان در این مقاله مورد تجزیه و بازبینی تخصصی قرار می گیرد . سرزمین مجارستان به علت خرج های کم تحصیل و زندگی مورد توجه بسیاری‌ از افراد قرار گرفته به همین سبب سوالات زیادی‌ در این عرصه مطرح‌ می شود .

آیا برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان شرایط‌ خاصی مورد‌ نیاز می باشد ؟ مدرک‌ها مورد نیاز برای اخذ اقامت تحصیلی مجارستان چه چیزی است و آیا می توان‌ پس از اقامت‌ در مجارستان در دیگر سرزمین های اروپایی مشغول به کار‌ شد ؟ شرایط‌ ویزای تحصیلی‌ مجارستان برای دانشجویان ایرانی تقریبا ساده گردیده و لذا با تقاضاکننده فراوانی‌ برای مهاجرت به مجارستان از روش تحصیل‌ روبرو‌ هستیم .

علاوه بر مزایای‌ گفته شده‌ حتما باید خاطر نشان‌ کرد‌ که مخارج های تحصیل در مجارستان به مراتب‌ کمتر‌از‌کشورهایی مانند ترکیه و ارمنستان خواهد بود و بر عکس این کشور‌ها‌ شما با اقامت در مجارستان قادر خواهید بود به سایر کشورهای عضو‌ شنگن مانند سوئیس ، اتریش و هلند به آسودگی سفر کنید و در این کشور‌ها‌ حتی به جستجوی کار بپردازید .

چنانچه راغب به تحصیل در مجارستان هستید با ادامه‌ مطلب همراه شوید . موسسه‌ مهاجرتی رهپویان عدالت در فرایند اخذ ویزای تحصیلی مجارستان شما را همراهی می نماید و شما قادر خواهید بود از طریق ارتباط با مؤسسه مشاوره‌ رایگان‌ تلفنی دریافت کنید .

ویزای آموزشی مجارستان و شرایط‌ عمومی آن

درباره ویزای تحصیلی مجارستان بیشتر بدانید

تحصیل در مدارس بین المللی مجارستان+📚مزیت های آن

مجارستان با توجه‌ به اینکه در محدوده‌ مرکزی‌ اروپا واقع گشته است ، همواره میان مبادلات فرهنگی و فکری بوده‌ است‌ . با حدود 70 عرضه دهنده تدریس عالی‌ ، مجموعه‌ دانشگاههای مجارستانی نسبتا کوچک اما بسیار متعدد بوده است . بسیاری‌ از مؤسسات همچنین پشتوانه باستانی گسترده‌ ای به عنوان مراکز‌ تدریس و مطالعه در اروپا دارند ، که از ابتدای دوران رنسانس فعالیت‌ داشته اند .

موقعیت جغرافیایی ، مخارج های پایین‌ زندگی و تحصیل‌ و تنوع‌ دوره‌های‌ آموزشی در دانشگاههای مجارستان موجب شده است‌ که این کشور متقاضیان بسیاری برای تحصیل‌ داشته باشد .

برای گرفتن مجوز تحصیل‌ در مجارستان ، الزاماً باید برای دریافت پذیرش‌ از یک موسسه آموزشی دارای مدرک ارزشمند و یا تحصیلات بالا در هر مقطع‌ تحصیلی که مد نظرتان هست برنامه ریزی بکنید . علاوه‌ بر این ، باید از توانایی مالی برای پرداخت خرج های تحصیل و زندگی تان برخوردار باشید .

شما قادر خواهید بود در حین دانشجویی در مجارستان سرگرم به کار‌ باشید و تا موقعی که اجازه‌ تحصیل وجود دارد به مجوز‌ کار احتیاج ندارید . در دنباله این نوشتار به صورت کامل‌ شرایط تحصیل در سرزمین مجارستان در مقاطع مختلف تحصیلی و کلیه جنبه‌های‌ پراهمیت برای دانشجویان بین‌ المللی بررسی خواهد شد .

ویزای آموزشی مجارستان و دانشجویی در مدارس مجارستان

درباره ویزای تحصیلی مجارستان بیشتر بدانید

تحصیل‌ در مقطع پیش‌ دبستانی در مجارستان اجباری خواهد بود و برای کودکان بین‌ سه تا شش سال عرضه می گردد و پس از آن تحصیل تا سن 16 سالگی اجباری‌ می باشد‌ . آموزش در دبستان به مدت 8 سال می باشد‌ و سپس فرد وارد دوره‌ دبیرستان‌ می‌شود‌ . سطح تحصیلات در دبستان‌ها مجارستان عالی است‌ و دلهره از این از باب وجود ندارد .

مدارس محلی‌ و همچنین مدارس‌ بین المللی برای تحصیل‌ در دوره‌ دبستان‌ وجود داراست. تحصیل در مدارس دولتی مانند تحصیل در آلمان رایگان‌ می باشد . در بیشتر مدارس‌ دولتی آموزش به زبان مجاری‌ می باشد و برای کودکان مهاجرین با دشواری همراه می باشد . بی‌تردید دبستان‌ها دو زبانه‌ و مدارس بین المللی به زبان انگلیسی هم موجود‌ خواهد بود . کودکان زیر 18 سال برای تحصیل در مدرسه‌ها مجارستان حتما باید در این سرزمین یک قیم‌ داشته باشند و یا در مدارس‌ شبانه‌ روزی تحصیل نمایند .

اخذ 🤩اقامت دائم مجارستان پس از تحصیل

ویزای آموزشی مجارستان و تحصیل در مقطع‌ لیسانس

Banner 4 4 -ره پویان عدالت
متقاضیان دانش‌اندوزی در مجارستان امکان تحصیل در دوران لیسانس را دارند . دوره فراگیری در مقطع‌ لیسانس معمولا‌ 3 ساله می باشد . مجارستان دوره‌های‌ آمادگی برای ورود به مقطع‌ لیسانس عرضه می نماید که امکان ثبت‌نام‌ در آنها نیز وجود خواهد داشت و می تواند امکان‌ تحصیل‌ در مقطع‌ لیسانس را تضمین بسازد .

پزشکی‌ ، دندانپزشکی ، داروسازی ، مطالعات‌ دامپزشکی و مهندسی از محبوب‌ ترین طرح هایی می باشد که برای خارجیها در بوداپست امکان تحصیل وجود دارد . طیف‌ بسیاری از گزینههای دیگر از جمله بازاریابی ، مدیریت بازرگانی ، پژوهش‌ها بین‌ الملل ، علوم‌ محیطی و هنرهای تجسمی نیز وجود دارا است .

برای تحصیل در رشتههای شاخه‌ پزشکی‌ شما بایستی امتحان ورودی‌ دهید . برای تحصیل پزشکی‌ در مجارستان شما می توانید در کشور‌ مجارستان دوره‌ پیش پزشکی‌ را بگذرانید و بعد در آزمون ورودی شرکت‌ کنید . متقاضایان دانش‌اندوزی پزشکی در کشور‌هایی‌ همچون آلمان ، اتریش و انگلستان نیز می توانند در سرزمین مجارستان دوره‌ پیش پزشکی‌ را بگذراند و بعد در کشور‌ مورد‌نظر‌ خود در آزمون ورودی‌ شرکت نمایند .

ویزای تحصیلی مجارستان و تحصیل‌ در مقطع بالا لیسانس

درباره ویزای تحصیلی مجارستان بیشتر بدانید
اگر قصد تحصیل‌ در مقطع‌ فوق‌ لیسانس در دانشگاههای مجارستان را دارید ، الزاماً باید مدارکی را که دانشگاه درخواست می کند‌ فراهم نمائید . بیشتر اطلاعاتی‌ همچون اطلاعات‌ هویتی ، مدارک آموزشی قبلی ، اطلاعات‌ مالی و انگیزه نامه فردی درخواست‌ می گردد . چنانچه هدف تحصیل‌ به زبان انگلیسی دارید بایستی مدرک‌ زبان نیز نمایش دهید .

در بیشتر موارد سطح مورد نیاز‌ برای زبان توسط دانشگاه اعلام‌ می گردد ، ولی مدرک زبان الزاماً باید لااقل در دو سال اخیر‌ کسب شده‌ باشد‌ . چنانچه مهارت کافی‌ برای زبان نداشته باشید قادر خواهید بود در دوره‌های‌ آمادگی‌ زبان انگلیسی نام‌نویسی بکنید . دوره‌ تحصیل فوق لیسانس 2 ساله است.

ویزای آموزشی مجارستان و تحصیل‌ در مقطع‌ دکترا

درباره ویزای تحصیلی مجارستان بیشتر بدانید
دوره‌ دانش‌اندوزی در مقطع دکترا معمولا 4 ساله می باشد . تحصیل دکترا در مجارستان یک ترکیب نوآورانه از فراگیری آکادمیک و تحقیقات آکادمیک است که در طیف گسترده ای به زبان انگلیسی عرضه می گردد . همه اینها سبب می شود مجارستان برای گذران تحصیلات تکمیلی ، بسیار‌ عالی‌ باشد .

سامانه آموزش عالی‌ مجارستان افزون بر دانشگاههای جامع ، شامل تعدادی از موسسات با تمرکز‌ بر شاخه های خاص مانند‌ کشاورزی ، هنر ، اقتصاد و مهندسی نیز می باشد که برای تحقیقات دکترای تخصصی مناسب‌ میباشد .

هیچ سرویس‌ متمرکزی برای درخواست پذیرش‌ تحصیل دکترا در مجارستان وجود نخواهد داشت . در عوض شما بایستی مستقیما به یک دانشگاه برای پذیرش‌ دکترا درخواست دهید . همه متقاضیان دانش‌اندوزی دکترا در مجارستان باید دارای مدرک‌ کارشناسی ارشد‌ باشند . بر خلاف بعضی از کشورها ، این یک الزام‌ قانونی می باشد .

هر دانشگاه مقدور می باشد مقیاس های دیگری نیز برای ارزیابی شما داشته باشد‌ ، که توسط‌ آن دانشگاه اعلام‌ می‌شود‌ . این معیار‌ها‌ می تواند دارای میزان‌ مرتبط بودن‌ اسناد تحصیلی‌ شما با شاخه درخواستی شما و به اضافه سنجش‌ کیفیت‌ مدارک‌ و اسناد عرضه شده باشد‌ . در صورتی که بتوانید تایید یک استاد راهنما‌ را بگیرید قادر خواهید بود از دانشگاههای مجارستان پذیرش‌ بگیرید و سپس برای دریافت‌ ویزای تحصیلی مجارستان اقدام‌ کنید .

تحصیل‌ در مجارستان بدون‌ مدرک زبان

درباره ویزای تحصیلی مجارستان بیشتر بدانید
برای دریافت پذیرش‌ از دانشگاههای مجارستان بدون مدرک زبان نمی توانید اقدام‌ بکنید . در دانشگاههای انگلیسی زبان بایست مدرک‌ زبان آیلتس یا تافل ارائه دهید . هر دانشگاه ممکن است‌ نمره‌ متفاوتی‌ از شما تقاضا کند . بسیاری از دانشگاهها حداقل مدرک آیلتس 5 درخواست‌ می کنند .

به زبانهای دیگری از جمله آلمانی همچنین می توانید در مجارستان تحصیل‌ کنید که الزاماً باید متناسب‌ با آن مدرک‌ زبان ارائه دهید . در ذیل نمره مدرک زبان برای تحصیل در مقطع‌ لیسانس و فوق‌ لیسانس در کشور‌ مجارستان ذکر‌ شده است .

در مقطع‌ لیسانس :

نمره آیلتس 5 تا 6

نمره‌ تافل 60 تا 80

در مقطع‌ فوق‌ لیسانس :

نمره‌ آیلتس 5 .5 تا 6 .5

نمره تافل 70 تا 90

 

تمکن‌ مالی برای ویزای آموزشی مجارستان

درباره ویزای تحصیلی مجارستان بیشتر بدانید

برای مهاجرت آموزشی و شروع یک زندگی در هر کشوری بایستی در آغاز هزینههای زندگی و تحصیل در آن سرزمین را بررسی‌ بکنید تا با دیدی باز دست به مهاجرت بزنید . از جمله هزینههای لازم برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان ، هزینه اثبات‌ تمکن مالی می باشد‌ . هزینه تمکن مالی میزان هزینه ای می باشد که باید در حساب شما باشد‌ تا به کشور‌ مجارستان اثبات‌ شود شما برای زندگی و آموزش در این مملکت به کمک‌ این کشور‌ احتیاجی ندارید تا با اثبات‌ این قضیه ، مجارستان اجازه‌ ورود‌ به کشورش را به شما بدهد .

میزان‌ تمکن مالی برای ویزای تحصیلی مجارستان 8 تا 12 هزار‌ یورو می باشد‌ که می بایست لااقل سه ماه پیش از مراجعه‌ به سفارت‌ مجارستان در حسابتان باشد‌ و بایستی در هنگام مراجعه‌ به سفارت‌ پرینتی از حسابتان ارائه نمایید که نشان دهنده تمکن‌ مالی شما است .

ویزای تحصیلی مجارستان و فواید تحصیل‌ در مجارستان

Banner 4 9 -ره پویان عدالت
قبل از انتخاب مجارستان به عنوان کشوری برای تحصیل ، بهتر است‌ نگاهی به فواید دانشجویی در این کشور داشته باشید . در ذیل شماری از مزایای تحصیل در مجارستان نام برده شده‌ است که قادر خواهید بود با مقایسه با سایر کشور‌ها‌ ، تصمیم‌ مناسبی برای آینده خود اخذ‌ نمایید .

مجارستان با 650 سال سابقه در آموزش‌ عالی‌ در دنیا‌ زبانزد شده است .
جز 20 کشور برتر‌از‌لحاظ تعداد‌ جوایز نوبل شده است .
مدرک‌ تحصیلی آن در اروپا مهم می باشد .
بورسیههای آموزشی برای دانشجویان خارجی‌ وجود خواهد داشت .
جز 20 مملکت امن در دنیا می باشد .
در مرکز اروپا واقع گشته است و به راحتی‌ قادر خواهید بود در اروپا سفر‌ کنید‌ .
دارای فرهنگ‌ غنی‌ و سنتهای دیرینه است .
مردم مهمان نوازی دارد که آماده‌ کمک به شما میباشند .
اساتید برجسته‌ و ماهر در دانشگاهها تدریس می کنند .
بسیاری از دانشگاهها تحصیل به زبان انگلیسی را عرضه می دهند .

آیا تحصیل در دانشگاه های مجارستان رایگان است؟

دانشگاه های مجارستان رایگان نیستند، اما نسبت به بسیاری از کشور های اروپایی شهریه ارزان تری دارند.

زبان تحصیل در دانشگاه های مجارستان چیست؟

در اغلب دانشگاه های مجارستان می توان به زبان انگلیسی تحصیل کرد. حتی در دوره های زبان انگلیسی و آلمانی نیز می توان شرکت کرد.

درباره ویزای تحصیلی مجارستان بیشتر بدانید2023✌👩‍🎓👨‍🎓 – ره پویان عدالت

ویزای تحصیلی مجارستان و مهاجرت آموزشی به مجارستان در این مقاله مورد تجزیه و بازبینی تخصصی قرار می گیرد . سرزمین مجارستان به علت خرج های کم تحصیل و زندگی مورد توجه بسیاری‌ از افراد قرار گرفته به همین سبب سوالات زیادی‌ در این عرصه مطرح‌ می شود .

5/5 - (14 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/17
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823